PIoneer - przecieki.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer zamierza wprowadzić najcieńszy telewizor świata - 9mm plazmę - do sprzedaży już w 2009 rok.
Pioneer też prowadzi wstępne rozmowy o produkcji telewizorów LCD z logiem PIONEERA . To będzie sensacyjne pociagnięcie korporacji.
 

jtd

New member
Bez reklam
Po co pioneer inwestuje w lcd, z tej technologi niezwykle trudno jest cos dobrego zrobic, lepiej niech wydadza kase na oled.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Właśnie czemu LCD? Czyżby chcieli dać do zrozumienia, że to jednak "lepsza" technologia niż plazmy? Czy poprostu chcą też "wyłapać" klientów, którzy niewiadomo czemu kupują LCD bo sprzedawca nastraszył ich że po kilku latach do plazmy trzeba coś tam uzupełniać - ostatnio słyszałem taką historię od wujka jak tłumaczył czemu kupił LCD a nie plazmę i myślałem, ze spadnę z krzesła :D
 

km1963

New member
Bez reklam
Sansei6 napisał:
Właśnie czemu LCD? Czyżby chcieli dać do zrozumienia, że to jednak "lepsza" technologia niż plazmy? Czy poprostu chcą też "wyłapać" klientów, którzy niewiadomo czemu kupują LCD bo sprzedawca nastraszył ich że po kilku latach do plazmy trzeba coś tam uzupełniać - ostatnio słyszałem taką historię od wujka jak tłumaczył czemu kupił LCD a nie plazmę i myślałem, ze spadnę z krzesła :D

No nie żebym chciał tu rozpętać wojenkę czy LCD czy Plazma ale tylko posiadacze Kuro ( patrząc po wątkach ) śpią spokojnie :D

Pozdrawiam
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Pewnie jest ich zbyt mało z racji ceny, żeby się tu ich zbyt wielu znalazło no i chyba cena powinna zobowiązywać ;)
 

jtd

New member
Bez reklam
km1963 napisał:
No nie żebym chciał tu rozpętać wojenkę czy LCD czy Plazma ale tylko posiadacze Kuro ( patrząc po wątkach ) śpią spokojnie :D

Pozdrawiam
A to fakt ze chyba tylko "pionierzy" nie lapia duchow bez docierania :cool:
 

markkyy26

New member
Czy to prawda????

Na jednym z serwisów "z branży IT" że się tak wyrażę przeczytałem info że Pioneer kończy produkowanie ekranów plazmowych, a ma zająć się wraz z Sharpem produkcją paneli LCD. Czyżby koniec TV plazmowej zbliżał się wielkimi krokami??:hmm: Bo tak naprawdę to właśnie Pionner jest (był ??) bastionem tej technologii.
 

-AS-

New member
Witam,
oficjalna konferencja prasowa Pioneer'a jest zaplanowana na ten piątek (7.03). Do tego czasu wszelkie informacje prasowe, są tylko spekulacjami.

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Bastionem tej technologii jest tak naprawdę Panasonic. Trochę poszperałem w sieci i rzeczywiście roi się od spekulacji. Nie znam japońskiego, ale z tego, co udało mi się znaleźć po angielsku wynika, że na początku była mowa o panelach 42-calowych. Gdzieniegdzie pisano o panelach mniejszych od 46 cali. Tak, jakby Pioneer produkował kiedykolwiek panele o tym rozmiarze. Tak, czy inaczej, Pioneer miałby się zdecydować na produkcję w firmach zewnętrznych. Mówi się m.in. o Panasoniku.

Kolejna kwestia dotyczyła ekranów LCD. Tutaj mówi się o współpracy z Sharpem, jednak wiele wskazuje na to (to moje przypuszczenie), że współpraca ta dotyczyć będzie paneli mniejszych od 42 cali. Czyli, że Pioneer pójdzie w kierunku strategii Panasonika, który mniejsze ekrany produkuje w technologii LCD, a większe wyłacznie w technologii plazmowej.

Najświeższe informacje mówią o udziale Pioneera w rynku plazm. Wynosi on 7,2% i stanowi piątą pozycję na rynku. Nie jest to mało. Plany produkcyjne na 2007 rok (dane z pamięci) były szacowane na 720 000 sztuk, ale rzeczywista sprzedaż zamknęła się w ilości 480 000 sztuk. Jak więc widać, rentowność przedsięwzięcia okazała się niezbyt dobra.

Podejrzewam, że polityka wysokich cen doprowadziła do tego, że sprzedaż nie osiągnęła zakładanego wstępnie poziomu. Wiele wskazuje na to, że ostatnie obniżki, przeczące zresztą buńczuńczym zapowiedziom sprzed pół roku, są kołem ratunkowym rzuconym przez Pioneera samemu sobie. Problem w tym, że nie wiemy, jak duże są koszty wytwarzania paneli Pioneera. Dlatego też trudno powiedzieć, jaki akceptowalny poziom cen Pioneer mógłby uzyskać, nie doprowadzając się do bankructwa.

Co do przyszłości. Wiele wskazuje na to, że najmniejsze panele będą produkowane na zewnątrz. Mówi się o likwidacji jednej fabryki w Japonii. Czy pójdzie za tym technologia? Wątpliwe, ale kto wie? Pytanie, jak długo Pionner utrzyma własną produkcję większych ekranów (50 i 60 cali)?

Nie bardzo wierzę, aby Pioneer zdecydował się nagle na zaprzestanie produkcji telewizorów plazmowych. Ale bussiness is bussiness, jak mawiali Pawlak i Gargul. Więc nic nie wiadomo. Ale nawet jeśli Pioneer utrzyma produkcję paneli o większych rozmiarach, pozostaje pytanie, na jak długo? I pytanie, jak długo będzie w stanie zapewnić użytkownikom obecnych ekranów wsparcie techniczne w postaci serwisu i części zamiennych?

ArtS :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jednak.
Pioneer na spotkaniu w Holandii pokazał prototypy telewizorów LCD - są to modele 32 i 37 ".
To Duża sensacja handlowa. Niestety nie są one podobne do plazm Pioneera.
Są w kolorze grafitu ze srebrem.
Nasze wiadomości na temat inwestycji przez Pioneera w produkcję LCD - pierwsze na rynku światowym jednak potwierdziły się.

Co prawda kolejne info o plazmach oficjalne ukaże się w piątek o plazmach 42" - to dotarły do nas informacje z dobrego /jak zawsze źródła/ że Pioneer zrezygnuje z plazm 42 i rozpocznie od września sprzedaż plazm o wilkości 44" Pioneer oparze je na swoich matrycach i wcześniej stosowanym systemie czyli tuner telewizyjny będzie oddzielny.
Dlatego że nie daje to zakłóceń na ekran , ale równiez dla tego że plazma będzie mocno odchudzona / 6 cm/ i przewody muszą być dołączane w ten sposób żeby nie pogrubiały ekranu. Miejmy nadzieje że przy tych zawieruchach Pioneer nie straci na jakości kosztem ilości :D.
 

Tom0000

New member
Z jednej strony nowe plazmy pioneera , z drugiej info o zaprzestaniu produkcji paneli pdp przez pioneera.
Jednak najdziwniejsze to to , ze beda stosowac panele panasonika - chyba aktualnie najgorsze panele pdp.
Przekaza im wlasna technologie ? Chyba tak , bo inaczej bylaby to glupota.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer is officially "reviewing the plasma business", according to a release today -- much like Toshiba's "review" of the HD DVD business in February when it had decided to quit in January -- while a Reuters source confirmed The Nikkei's earlier report that Pioneer is getting out of the plasma panel manufacturing game altogether. While Pioneer would keep building plasmas based on panels sourced from Panasonic, according to the report, this would mark the exit of the 5th ranked plasma manufacturer, and host to some of the best PDP displays and technologies around. We can't expect any official word until the company's press conference on March 7, but rumors have swirled recently that it is considering a switch to LCD. We'll find out on Friday (our money is on SED rising again), but for now we'll just look longingly at our lovely Kuros.
http://www.engadget.com/2008/03/04/pioneer-reviewing-plasma-business/
 

Mabri

New member
Czyli Pioneer zaczyna myśleć o zarabianiu na tv. Wspólpraca z Sharpem w lcd może zaowocować ciekawym tv.
Przemeblowanie w plazmach może też spowodować pojawienie się dobrego budżetowego modelu.
Wg mnie zapowiada się ciekawie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg mnie ceny na 42 Pioneera pójdą do góry , jak tylko włożą matryce Panasonica.
Chyba że cny na 44" Plazmy Pioneera będą extra.
Wówczas mało kto będzie chciał kupować hybrydę
Panasonico-Pioneera.
 

-AS-

New member
Witam,
nie rozumiem po co kasowane są posty - mój post sprzed godziny został skasowany.

Jeżeli się nie mylę, moderatorzy mają prawo ingerować (edytować lub kasować) posty, gdy naruszony zostanie regulamin. Czy został? Nie sądze. Moderatorzy są bardzo potrzebni na forum, cenzorzy nie.

Pozdrawiam

EDIT:
Przejrzałem jeszcze raz regulamin. Co wolno, a czego nie wolno użytkownikom jest jasno wyjaśnione. Brak, wg mnie, określenia jasno, co wolno, a czego nie wolno moderatorom.
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Skasowałem post z linkiem do artykułu który z niewiadomych źródeł podawał niesprawdzone informacje, Twój post dotyczył tamtego postu więc też go skasowałem, poczekamy na konferencję Pioneera i będziemy dyskutować a nie dywagować.
 

scott

New member
Oni (Pioneer) wiedzą czego my nie wiemy - wiedzą co ewentualnie da się jeszcze poprawić w plazmach i widzą ich koniec. Widzą również co można poprawić w lcd i nie widzą końca rozwoju tej technologii.
Druga sprawa, że oczywiście można pokazywać ultracienkie telewizorki, ale żyć z czegoś trzeba. Marka jest znana, można więc jednym szpanować a z drugiego żyć ;)
 

Mabri

New member
kiki napisał:
wg mnie ceny na 42 Pioneera pójdą do góry , jak tylko włożą matryce Panasonica.
Chyba że cny na 44" Plazmy Pioneera będą extra.
Wówczas mało kto będzie chciał kupować hybrydę
Panasonico-Pioneera.

Ja bym jednak przynamniej poczekał do premier tych tv i później wydawał opnie.
Sam jestem ciekaw co wyjdzie z tego mariażu.
 
Do góry