Pioneer LX57 a Onkyo 828

matrixabc

Member
Możesz kolego lord_yabol napisać dlaczego 818 jest lepszy dźwiękowo od 828. Czego nie ma 828 w porównaniu do 818 (gorszy procesor dźwięku czy co?)
 

matrixabc

Member
Szczerze to nie wiadomo komu wierzyć.

Np według twojego porównania wychodzi że 828 nie ma DTS Neo:X.

Natomiast na stronie onkyo.pl widnieje zapis ze 828 posiada DTS Neo:X
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    35,9 KB · Wyś: 57
  • 2.JPG
    2.JPG
    90,7 KB · Wyś: 80

gadzeciaz

Member
Bez reklam
O ile dobrze odczytałem to są trzy różnice ,pytanie czy zasadnicze i tak bardzo mi potrzebne.
-Differential DAC Mode
-Digital Crossover Processing Network
oraz video
-ISF Video Calibration

Czytając tłumaczenia tych funkcji w googlach to się właśnie zastanawiam czy bym je wykorzystał ?

Co do NEO:X to jest
oraz kilka wariantów do wykorzystania
Cinema +THX cinema itp.
music
game
 
Ostatnia edycja:

matrixabc

Member
Fajny jest jeszcze motyw z wej optycznymi. Według opisu podanego przez lord_yabol wynika iż 818 posiada 3 wejścia optyczne. A to chyba jakiś bubel bo prawdopodobnie posiada 2 wejścia. Ktoś kto posiada nr818 niech sprawdzi ile faktycznie ma wejść optycznych to będziemy mieli jasność.

A przepraszam chyba jednak ma 3 we bo jedno ma z przodu pod klapką. Mój błąd
 
Ostatnia edycja:

matrixabc

Member
I jak tam gadzeciaz sprawuje się nr828. Planuje własnie zakup takiego amplitunera więc jak możesz to podziel się spostrzeżeniami. Czy masz podłączone w 7.1 i jak to ewentualnie działa. Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak ma dzialac 7.1? To 2 dodatkowe kanaly, nie ma tu filozofi.
Na mnie 818 nie zrobil wrazenia, wolalbym Marantza SR6xxx, nie wspominajc juz o 7xxx.
W stereo kompletnie nie moja bajka, w kinie jest ok. Nie wiem jak nowy model, moze lepiej, moze gorzej.
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
I jak tam gadzeciaz sprawuje się nr828. Planuje własnie zakup takiego amplitunera więc jak możesz to podziel się spostrzeżeniami. Czy masz podłączone w 7.1 i jak to ewentualnie działa. Pozdrawiam

7.1 w tym Onkyo 828 działa wyśmienicie w porównaniu z Denonem 2809 gdzie boczne kanały było słychać dość słabo ( Klipsch S 1 ) no chyba że BR był nagrany 7.1 to wtedy odżywały na poważnie.
Dźwięk KD w Onkyo wypełnia głośniki w zupełnie inny sposób budując bardzo zwartą scenę gdzie wyraźnie można zlokalizować umiejscowienie tak i samych głośników jak i wyśmienicie zarejestrowane efekty na ścieżce filmowej .
Do tego przy normalnym użytkowaniu jak na razie chyba tylko dwa razy użyłem suba aktywnego.
Bas z pasywnego Tonsila w zupełności wystarcza czego w Denonie czasem brakowało przy cichym i umiarkowanie głośnym słuchaniu.
Pokój 17m2 i 3m wysoki.
Bardzo przyzwoity dźwięk mają internetowe stacje radiowe coś jak z CD.
 
Ostatnia edycja:
Do góry