Pioneer LX57 a Onkyo 828

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Witam szanowne grono użytkowników forum.
Przyszedł czas na wymianę amplitunera i dwa modele zaciekawiły mnie na tyle że ten kusi ten nęci ;-)
Pioneer LX57 oraz wszelakie testy tego ampa oraz jemu podobnych wypadają doskonale-przynajmniej na papierze ?
Ale zastanawia mnie jedna rzecz o której zawsze słyszałem że jest wymiernikiem mocy w amplitunerze.
Pobór mocy,a w pioneerach jest on mniej więcej na poziomie 300 Wat
Onkyo 828 to pobór mocy 700 Wat
Dzielone to na pięć czy też siedem głośników daje jakiś tam obraz możliwości danego sprzętu-chyba?
Na dziś różnica cenowa tych amplitunerów to około 2 tyś pln.
I dylemat o co chodzi?
Który amplituner faktycznie jest godny uwagi a więc i zakupu?
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Dzięki za info,sorki ale już stary jestem i pewnych rzeczy już nie ogarniam ;-)
Jedyne co pozostaje to zapytać czy warto dopłacać bo wizualnie oba amplitunery bardzo mi się podobają.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Cena onkyo na dziś to 3699 i to w kilku sklepach a pioneer trzyma się 6000 i wyżej póki co ;-)
Myślę że do mojego skromnego systemu Onkyo będzie w sam raz .
Tak aby nie było przerostu formy nad treścią a głośników zmieniać mi się nie chce ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Cześć-szkoda że tak późno przeczytałem bo już kupiłem w cenie 3615 pln z dostawą.
a tak na marginesie to sobie porozmawiałem z kilkoma sprzedawcami w naszym kraju i co mnie zdziwiło nie polecali mi Pioneera choć takowy był w sprzedaży.
Można powiedzieć że zdecydowanie na prowadzeniu jest właśnie Onkyo i Denon.
Przypadek ? ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
I

irek6311

Guest
Ostatnio zrobiłem w salonie pokój tylko do muzyki i kompletowałem sprzęt ,
zanim kupiłem audio Pioneer słuchałem podobnych cenowo i droższych segmentów od Denon czy Onkyo i nie oczarowały mnie dżwiękiem a stosunek ceny do jakości dżwięku gorszy niż u Pioneer ,
trzeba samemu wybierać a nie słuchać sprzedawców bo ci reklamują to co sprzedają !
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na markę nie składa się tylko produkt ale jeszcze dystrybutor, serwis...resztę trzeba dopowiedzieć sobie samemu :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ostatnio zrobiłem w salonie pokój tylko do muzyki i kompletowałem sprzęt ,
zanim kupiłem audio Pioneer słuchałem podobnych cenowo i droższych segmentów od Denon czy Onkyo i nie oczarowały mnie dżwiękiem a stosunek ceny do jakości dżwięku gorszy niż u Pioneer ,
trzeba samemu wybierać a nie słuchać sprzedawców bo ci reklamują to co sprzedają !

Bo Onkyo nie ma jakis bogatych tradycji w HI FI, Denony PMA sa ok jedni je lubia inni nienawidza. Ja tam lubie Denona za brzmienie i wyglad ktory bardzo mi sie podoba, no i oczywioscie jest jeszcze Marantz :)
 
I

irek6311

Guest
Jest obecnie więcej audiofilskich firm które wkroczyły do KD ale niestety amplitunery bardzo drogie ,
taniej wychodzi 2 zestawy mieć :
w umiarkowanej cenie amplituner KD + kolumny typowo do KD
stereofoniczny wzmacniacz + stosowne kolumny .
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
I zaczęła się zabawa ;-)
Piękny i majestatyczny w porównaniu z moim Denonem 2809 który dzielnie się spisywał przez te kilka lat.
Co od razu wpada w ucho to chyba BASS oraz lokalizacja dźwięków w systemie wielokanałowym.
Reszta mam nadzieję jest przede mną ;-) właśnie próbujemy się zaprzyjaźnić.
Co do rozczarowania to jest nim pilot a właściwie wielkość literek na przyciskach-w Denonie było bosko ;-) a teraz trza okulary dokupić.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Się już grzeje ;-)
Fajna dynamika podczas cichego oglądania filmów w "nocy" Denon tego nie potrafił.
Zapoznanie przebiegło pomyślnie lecz jeden mały kłopocik jest z PS3-
HDMI do ampa a z ampa HDMI na telewizor lecz podczas odtwarzania od czasu do czasu wyskakuje czarny ekran na około 5 sekund ale dźwięk pozostaje bez zmian,z nim nic się nie dzieje.???
W instrukcji póki co nie znalazłem rozwiązania.
 
I

irek6311

Guest
Sprawdż na lepszym kablu ,
kontrola jak po HDMi w amplitunerze to wyłącz < niekiedy pomaga .
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
i kabel 1.4 hdmi rozwiązał sprawę z PS3 i zanikiem obrazu. Działa już jak powinno a Onkyo jak na razie urzeka mnie swoim dźwiękiem .
Świetnie słychać internetowe stacje radiowe a film na blu ray -och ta dynamika ;-)
Było fajnie a teraz jest świetnie.

P.s. Zapomniałem dodać że w urządzeniach musiałem wybrać ręcznie ustawienie rozdzielczości obrazu.
Automatyka chyba nie dawała rady.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
I

irek6311

Guest
Też zmieniałem kabelki HDMI po zakupie amplitunera KD bo problemy z komunikacją po HDMI były ,
zrobiłem dodatkowo uziemnienie amplitunera i nową listę z porządnym filtrem sieciowym kupiłem bo jakiś przedżwięk był ,
te nowe amplitunery bardzo chimeryczne są i trzeba podejść do sprawy fachowo .
 

lord_yabol

New member
Kolego dlaczego wybrałeś model 828 a nie 818?
Jeśli chodzi o walory dźwiękowe to 828 jest "wykastrowaną" wersją w porównaniu do 818.
Ma bajery typu wifi i bluetooth wbudowane ale...głównie chodzi o granie.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Mam stosunkowo nieduży pokój bo 17m2 wysokość 3m więc 828 z tymi "bajerami" wydał mi się modelem wystarczającym aby nie bawić się dokupowanie różnych przystawek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry