Pioneer G9

aragoth

New member
To nie była próba tylko przypadek ;) Na wszelki wypadek ustawiłem sobie wyłączanie TV po 3 godzinach bez ingerencji użytkownika - zawsze to mniej niż cała noc :)
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@Hopkirk

a co na Twoim 5090/6090 się wypaliło ;) ? to chyba nie możliwe .... bo jak sam mówiłeś nie masz takiego odbiornika tv. wskaż na tym forum użytkownika g9 któremu coś się wypaliło na ekranie.
 

Hopkirk

New member
misiaczekmarek napisał:
@Hopkirk

a co na Twoim 5090/6090 się wypaliło ;) ? to chyba nie możliwe .... bo jak sam mówiłeś nie masz takiego odbiornika tv. wskaż na tym forum użytkownika g9 któremu coś się wypaliło na ekranie.
misiaczekmarek - oczywiście że nie mam Kuro, ani żadnej innej plazmy, a zatem u mnie nic się nie wypaliło :p .
Jesli interesują Cię użytkownicy Kuro którym coś takiego się przytrafiło to zadaj sobie trochę trudu i sam znajdź. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz zarówno użytkowników Kuro G8 jak i G9.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@Hopkirk,

przepraszam wszystkich użytkowników forum ale ciężko mi znieść bezczelność kolegi Hopkirka i go z......

1. nie masz to się nie wypowiadaj
2. nie opowiadaj głupot bez podstaw

opanowałem się :)

w zasadzie obiecałem sobie, że nie będę dyskutował z kolegą Hopkirk ale nie wytrzymałem.

więcej nie będę. jakąkolwiek głupotę on (Hopkirk) napisze z całym szacunkiem dla róźnicy zdań i doznań.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Zgadzam się, Hopkirk to zwykły troll.
Dowodów na swoje tezy każe nam samym szukać :niewiem:

Pozdrawiam,
 

bluray

Banned
Mi się wypaliły na 5090H pionowe liniie na granicy 4:3.
Zastosowałem dwukrotnie Video Pattern.
I się naprawiło.
Nie stosuję Orbitera bo pogarsza ostrość w trybie dot to dot.
Ale od tamtego zdarzenia stosuję Side Mask.

Myslałem, że dyskusje czy plazmy się wypalają są za nami.
Oczywiście, że się wypalają.
Inaczej PIONEER nie stosował by kilku systemów zapobiegania i systemy ratunkowego.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyli NIC Ci się nie wypaliło, były to tylko chwilowe powidoki.
Z nazewnictwem też byś się mógł zapoznać.

Pozdrawiam,
 

bluray

Banned
Powidoki - nazwa z polskiej instrukcji do 5090.

Zwany ogólniej efektem wypalania plazm.
Powidok to raczej krótkotrwałe zjawisko.
Moje pasy były stałe i widoczne na materiałe 16:9 jak 4:3.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli to by się wypaliło na matrycy - efekt stały to byś nie mógł tego usunąć.
Tym się różni wypalenie od powidoku.
Ja bym to ogólniej nazwał MITEM :D

Pozdrawiam,
 

zbig1972

New member
Zgadzam się że po bardzo długim oglądaniu w 4:3 powstaną pionowe "powidoczki", ale po równie długim oglądaniu w 16:9 znikają na pewno. Mam 5090H i naprawdę trzeba się wpatrzeć żeby je zobaczyć. Zresztą TV katuję średnio 6 godzin dziennie od 4 miesięcy i nic mi się jeszcze nie wypaliło. Poza tym mam w domu jeszcze nowe 3 LCDeki i przepaść technologiczna, która doświadczam za każdym razem kiedy zmieniam pokój jest ogromna i na korzyść Pioneera.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
powiem w pelni odpowiedzialnie :) bo mam juz plazme od pol roku i przestalem za nia chodzic po sklepach, teraz znajomy chce kupic tv i prosil o pomoc w wyborze LCD... poszlismy... to co zobaczylem... wszedzie lecialy kanaly SD sygnal dobrej jakosci, z 2 metrow widac bylo jakie mordy poorane ,jak te kwadraciki skacza, nawet w tych najlepszych LCD ... LCD to kibel... "wybacz im Panie bo nie wiedza co czynia" pozdr.
 

piskosch

New member
Witam
Jestem o krok od decyzji od zakupu Pionka. Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników dotyczące automatycznego skalowania sygnału SD. Czy jest możliwe takie ustawienie TV aby automatycznie skalował obraz SD w nastepujący sposób:
1. przy obrazie 4:3 rozciągał na boki (deformując oczywiście proporcje)
2. przy obrazie 16:9 (z czarnymi paskami u góry i dołu nadawanymi z sygnałem) dopasowywał obraz w pionie likwidując pasy.
Z góry dzięki za odpowiedź
Marcin
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@bluray,

dziękuję za wskazówki, ale przejrzałem www.pioneer.pl i nie znalazłem nic. w europejskiej witrynie jest soft i owszem ale do 5090H. napisałem do dsv i otrzymałem następującą odpowiedź:
Nie są dostępne żadne aktualizacje do tego modelu na chwilę obecną.
Nie ma żadnych kwestii, które wymagałyby aktializacji, czy zmiany oprogramowania.

wskaż mi proszę dokładniej jak zdobyć ten upgrade :)
 

grzeorz914

New member
misiaczekmarek napisał:
@bluray,

dziękuję za wskazówki, ale przejrzałem www.pioneer.pl i nie znalazłem nic. w europejskiej witrynie jest soft i owszem ale do 5090H. napisałem do dsv i otrzymałem następującą odpowiedź:


wskaż mi proszę dokładniej jak zdobyć ten upgrade :)
do 5090 faktycznie niema zadnego softu natomiast od stycznia jest dostepny nowy soft w wersji 04Y sterujacy matryca ktory likwiduje migotanie na jasnych scenach i poprawia plynnosc matrycy w trybie Drive Mode2 czyli 100Hz (wgrywany tylko przez serwis w ramach gwarancji)
 
Ostatnia edycja:
Do góry