Pioneer G9

Lech100

New member
(Czy LX 5090 odbiera telewizje DVB-T zakodowana MPEGiem 4tym?

W Wawie w powietrzu podobno cos takiego jest wiec pytanie czy TV sobie poradzi czy trzeba jakies zewnetrzne cudo dostawic?)


jest model z koncowka "H" LX 5090 H ten sobie poradzi z naziemna TV wysokiej rozdzielczosci, posiada jeszcze glowice DVB-S2 do telewizji sat.
 
Ostatnia edycja:

Liptonosz

New member
Bez reklam
Chora dyskusja się zrobiła, po co to udowadniać że różnica w cenie jest nieopłacalna skoro jest to kwestią względną i typowo indywidualną. Z tego co ja widziałem różnica w jakości między panasem a pioneerem jest duża na korzyść pionka.
 

RheeTCT

New member
do dziwir

No i znowu przykład czysto emocjonalnego podejścia do sprawy.Obraziłeś się na Panasonica ,bo Twoim zdaniem Cię lekceważy...Oj pępki świata!!!
 
Też popieram opinię że Pioneer jest lepszy od Panasonica. Szczególnie że obecna cena nie jest dużo wyższa (miedzy 5090 a Py-800). A różnica w jakości obrazu HD jest zauważalna praktycznie od razu. Choć rzeczywiście nie dla każdego różnica może wydać się warta. PY80 to też bardzo fajny telewzor , a można go dostać za połowę ceny Pioneera i PY800. Wszystko zależy od zastosowań i podejścia oglądającego do obrazu wyświetlanego. (niektórzy lubią świecące w nieprawdziwych przejaskrawionych w kolorach obrazy , inni chcą być jak najbliżej rzeczywistych kolorów.
 
Ostatnia edycja:

Lech100

New member
Witam serdecznie,
Postanowilem kupic model LX 5090 H i z wiasku tym mam pytanie:
Czy duzo straci sie jak tv nie bedzie kalibrowany? Mieszkam na odludziu w Szwecji i cieszko bedzie znalesc fachowca w okolicy.:)
Pozdrawiam Lech
 

otan

New member
Bez reklam
Śmiem twierdzić, że to dzięki Panasonicowi ceny na Pioneera ostro poszły w dół. I tylko należy się cieszyć z tego powodu, a nie krytykować Panasa.
Pioneer nie zrobił tego z miłości do klientów ,ale ze strachu przed rosnącą konkurencją ze strony Panasonica. I niech z sobą walczą, i o jakość. i o cenę, i o klienta. I o to chodzi!!! :-D Zyskamy my przyszli włascieciele TV.
 

dziwir

New member
Do RheeTCT:
Po prostu podzieliłem się swoim doświadczeniem z czytelnikami dwóch wątków, których one dotyczą. Może dla kogoś będa pomocne przy jego wyborach. Za moim postem nie kryje się żaden spisek, a emocje... no coż, czytając równiez Twojego posta widać, że bez nich nie byłoby tego forum:). Podsumowując: masz prawo się nie zgodzic z moją opinią, więc trudno. Pozdrawiam.

PS: 10500 (za LX5090, który jest)-7700 (za PY800P, którego nie ma)=2800zł
(ceny z porównywarek). Nie jest tak źle:).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Powtórzę to, co napisałem już w wątku obok. Uważam za nieuprawnione porównywanie rzeczywistej ceny na Pioneera (pewnie z prywatnego importu) do sugerowanej ceny Panasonika. Poczekajmy na premierę i rzeczywiste ceny.

asoz napisał:
Cena idzie w parze z jakością.
Powinieneś napisać Cena powinna iść w parze z jakością. Nie zawsze tak jest. Np. Neostrada jest najdroższym ADSL na rynku, ale czy na pewno jest najlepsza?

ArtS :)
 

dziwir

New member
Pioneer - DSV oferta złożona przez firmę przez telefon, Panasonic - jedna z liczących się porównywarek cenowych: od 7700 do 9999 zł. Cenę sugerowaną na razie każdy musi sobie sam ustalić, dopóki oczywiście nie będzie premiery urządzenia. Ja bym jednak nie nazywał dolnej sugerowaną...

Dla uściślenia: pochodzenie Pioneera z DSV, TV zaoferowała jedna z krakowskich firm internetowych. Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Przepraszam, że publicznie, ale gdy chcesz coś dodać, skorzystaj z przycisku Edycja. :)

Dzięki za wyjaśnienie. Ja wprawdzie nadal nie bardzo wierzę w toDSV, gdyż bywały już przypadki, że miało być DSV, a później nie było. Ale kto wie. Może podaki prawdę? Nie da się ukryć, że Pioneer spuścił cenowo z tonu.

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No to może ja tym co tak jadą na drożyznę Pioneera powiem tak:
miałem u siebie LCD Toshiby, tylną projekcję JVC i wiecie co wybrałem?
Zdecydowanie najtańszego z nich Pioneera!!, któremu żaden z wymienionych nie dorastał nawet do pięt!

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
A dlaczego nie?

Ekran to ekran. Te były podobnej wielkości więc uważam porównanie za zasadne.
Nie interesuje mnie co jest w środku tylko interesuje mnie obraz i cena.

Pozdrawiam,
 

asoz

New member
Proble leży tutaj, że Pioneer jest w tej chwili najlepszym telewizorem na rynku, tylko nie wszyscy, z nieznanych mi powodów nie chcą tego powiedzieć i szukają dziury w całym typu, Pioneer kosztuje 50% więcej a gra tylko 10% ( choć wg mnie minimum 40% ) lepiej.
 

jtd

New member
Bez reklam
KURO 2 jest obecnie najlepszym telewizorem na swiecie (lecz nie idealnym). Dopiero Sony x4500 moze mu zagrozic w tej pozycji moim zdaniem.
 
Do góry