Pioneer G9

-AS-

New member
Domyślam się, że jest taka, jak 8G - po 60000h (sześćdziesiąt tysięcy godzin) panel będzie świecił o połowę słabiej, niż na początku.

Pisząc obrazowo - mam TV od roku i ma na liczniku ok 2500h.

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
No to jeszcze 23 latka do połowicznego zużycia. :)

Ja myślę, że statystycznie telewizorowi ma szansę coś się po drodze poważnie uszkodzić, niż to że doczeka w dobrym zdrowiu deklarowanego czasu życia panelu.

ArtS :)
 

trade

Klub HDTV.com.pl
vip
Ktoś mi niedawno powiedział (powiedzmy że fachowiec), że każda plazma w końcu się rozszczelni i w zależności np. od marki może to być przykładowo 5 czy tam 10 lat.
Moje pytanie: Czy jest w tym ziarno prawdy?
 

otan

New member
Bez reklam
Przynajmniej jeśli chodzi o trwałość panela to Panasonic bije na głowę Pioneera. :-D Zywotność panela G11 Panasonica wynosi 100.000h!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Każdy telewizor kiedyś się zepsuje. Taka jest prawda. Masz wątpliwości, kup LCD. Może się nie rozszczelni i ciekłe kryształy nie wypłyną? Naprawdę nie przejmuj się legendami. Różne rzeczy mogą się zdarzyć, ale to raczej zdarzenia losowe, nie zaś wada technologii.

ArtS :)
 

asoz

New member
Ciężko powiedzieć, że panasonic bije Pioneer'a na głowe. 60000h to tylko czas w jakim Pioneer powinien stracić połowe jasności. Ale i tak tego nie doczekasz.
 

otan

New member
Bez reklam
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Witam.

Stosunek 100.000h do 60.000h żywotności panela, na korzyść Panasonica musi budzić szacunek i uznanie konkurencji i klientów. Wyprodukowanie paneli o tak długiej żywotności świadczy o dużym rozwoju i zaawansowaniu technologicznym Panasonica.
Pioneerowi pozostaje czerń i wysoka cena. :( Panelem G9 Pioneer podobno kończy swoją produkcję matryc i zamierza stosować w swoich TV panele Panasonica. Mam nadzieję że ten wyścig jakościowo - cenowy pomiędzy Panasonickiem a Pioneerem podniesie jeszcze bardziej jakość oferowanych nam TV a jednocześnie obniży ceny rynkowe. Jestem zwolennikiem wysokiej jakości sprzętu za rozsadną cenę. Można to zrobić
co udowodnił Panasonic. Mam nadzieję że Pioneer pójdzie w ślady Panasa.

Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

asoz

New member
Wiesz, póki co to Pioneer wyznacza drogę innym producentom w dążeniu do jakości. Jak narazie tylko pokazuje bo innym jeszcze spooooro brakuje.
Mówisz, że jesteś zwolennikiem świetnej jakości, w świetnej cenie.
Te słowa rzadko występują razem. Poza tym to tylko dane podawane przez producenta. Myśle, że jakby porównać Pioneer'a i Panasonic'a po 50000 godzinach pracy wyniki mogły by być ciekawe. Masz racje Pioneer konczy produkcje paneli playmowych. Ale to mu napewno nie wyjdzie na dobre.
W koncu robi to aby obnizyc koszty a nie podniesc jakosc.

A stwierdzenie Pioneerowi pozostaje czern i cena zmienil bym na
Pioneerowi pozostaje lepszy obraz :eek:k:
 

-AS-

New member
otan napisał:
Mam nadzieję że Pioneer pójdzie w ślady Panasa.
Oj, nie! Tylko nie to :mrgreen:

Ja, z kolei, mam nadzieję, że Pioneer pozostanie Pioneer'em, a Panasonic - Panasonic'iem.

Zgadzam się z Asoz'em - rozsądna cena nie idzie w parze z wysoką jakością.

Poza tym nie widzę problemu - jeżeli ktoś chce jakość (specjalnie nie napisałem 'wysoką') za rozsądną cenę - ma Panasonic'a, jeżeli ktoś chce wyższą jakość za wyższą cenę - ma Pioneer'a. TV obu firm są, moim zdaniem, w innej klasie (tak, jak np Ford Focus i BMW - oba samochody wiodące w swojej klasie) i niech tak pozostanie (nie chemy przecież, aby Ford był BMW, a BMW Ford'em - bo po co).

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Bardziej trafionym porównaniem do marek samochodów było by BMW /Mercedes. Pioneer był jeszcze rok temu z innej pólki jakościowej i cenowej. Obecnie jest już tylko liderem cenowym na rynku. :-D Pozostała mu już tylko czerń bo z bielą ma już małe problemy. Z bzyczeniem paneli już się uporał Pioneer? Mit jak widzę pozostał :(
 

asoz

New member
Chyba, żartujesz ?! Myśle, że porównanie Forda z BMW było świetne.
Panasonic'owi do Pioneer'a jeszcze baaaardzo daleko.
Zwłaszcza do G9.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Mam styczność i z kuro i z panasem. Panas jest świetny w swojej klasie cenowej ale pioneer jak dla mnie jest zdecydowanie lepszy. Oby pioneer nie szedl w slady Panasonica pod żadnym względem, no chyba że w kwestii ceny to jak najbardziej:p
 

asoz

New member
Zapewniam, że jak zejdą z ceny to i odczujemu to w jakości. Mówie oczywiście o zrównaniu się ceną z Panasonic'iem, bo jak łatwo zauważyć im dalej tym taniej :D
 

nowy57

Member
witam
musze wtracic swoje trzy grosze na temat paneli pioneera 9G a przy okazji chcialem pochwalic/podziekowac za rzetelna obsluge KiKi`iemu u ktorego wczoraj zakupilem model LX5090 okolo 15:00 a dzis o 11 mialem go u sibeie w domu !

uzytkowalem plazme 42" LG niecale 3 lata 576p rozdzielczosc ..
powiem szczerze ze przy ogladaniu cyfry przez dreamboxa 7020 bylem zadowlony , po podlaczeniu laptopa i uruchomieniu bajek dzieciom np shrek3 1080p czy tez ratatuj 720p plazma wyswietlala przpiekny obraz !!!

po podlaczeniu LX5090 oszalalem ze szczescia , tego sie opisac nie da trzeba zobaczyc .... nie dosc ze przesiadka z 42 -> 50 (czyli obraz powinien byc bardziej rozciagniety/rozmyty/przeskalowany) to o dziwo wyglada minimum 3 klasy lepiej niz na LG i nie wspomne o czystosci obrazu ktory jest rewelacyjny ! ogladanie TVP1 czy innych w smiesznym bitrate programow jest teraz w miare w porzadku nie wspomne jak sie przelaczy na POLSAT na zywo czy TVN obraz pierwsza klasa! HD jeszcze nie podlaczalem ale gorzej przeciez niz SD byc nie moze :)

podsumowujac ... kiki , rzetelny , bardzo na poziomie , milo obgadalismy roznice miedzy innymi markami tv plazmowych po czym zdecydowalem 5090 :) , dostalem fakture i gwarancje z pioneer polska na 2 lata ...

JESTEM BARDZO ZADOWLONY Z ZAKUPU .. polecam wszystkim ten model !
na spokojnie w wolnej chwili sprawdze czy moj model bzyczy .. i dam znac ..

pozdrawiam
nowy
 

jurasick

New member
Witam
Ja sie nie moge doczekac porownania 50PY800 z LX5090 :)
ciagle dylemat, aaaaaaaaa...
a w telewizorze glosniki by sie przydaly i dekoder w PZ
ehhhh
chyba nie dam rady...
:)
niech to sie skonczy :)
 
Do góry