Pioneer G9

ArtS007

New member
Bez reklam
Ocenę telewizora powinno się przeprowadzać przy wykorzystaniu dobrych źródeł sygnału. Z pewnością nie jest to polski sygnał telewizyjny, nawet ten cyfrowy. Moim zdaniem absolutne minimum to w miarę przyzwoity odtwarzacz DVD i dobrze wydana płyta DVD.

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
robbiegriger napisał:
nie pomyliłem, chodzi o brak ostrości w ruchu

Rozmazanie ruchu a brak ostrości w ruchu to dwie zupełne inne rzeczy.

Ja mam ostrość ustawioną na FULL bo mi tak pasuje, ale np. AS ma ostrość na wartościach minimalnych - obu nas obraz i tak zachwyca.

Jak widać jest to więc bardzo subiektywna sprawa i pewnie jest tak samo ze wszystkim o czym piszesz tutaj.

Pozdrawiam,
 

-AS-

New member
robbiegriger napisał:
nie pomyliłem, chodzi o brak ostrości w ruchu

Hmm... jeżeli ten TV ma dla Ciebie za mało 'ostrości w ruchu', to wyobrażam sobie Twoje komentarze, gdybyś był posiadaczem np. LCD.

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Na przykład na najlepszych LCDkach dany element obrazu poruszający się może być ostry ale ciągnie się jednak za nim smuga spowodowana dłuższą niż w plaźmie odpowiedzią matrycy - to nazywam właśnie rozmazaniem chociaż główny element pozostaje w ostrości.

W plaźmie taki parametr jak czas odpowiedzi matrycy jest praktycznie pomijalny.

Zadajesz bardzo pokrętne pytania - ABSOLUTNIE?

A czy KURO ma najlepszą czerń? A czy jest ona absolutna? I to ma czegoś dowodzić?

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wybierz sobie wersje, ktora bardziej Ci pasuje.

Ja tlumacze Twoje wyrazenia - do czego to ma niby prowadzic?

Brak ostrosci w ruchu dla mnie to, ze dany element poruszajacy sie jest po prostu caly bez ostrosci (mozna zauwazyc na niektorych lcdkach) czyli przeciwnie do tego co opisalem wczesniej - stad dla mnie to dwie rozne rzeczy.
Pierwszy wywodzi sie z dluzszego czasu odpowiedzi matrycy a drugi sam nie wiem z czego, chyba ogolnie ze slabej jakosci sprzetu.

Pozdrawiam,
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Czy aby czasami nie robi nam się tutaj z ruchu w obrazie jakaś paranoja?:) Brak ostrości wynika często z jakości sygnału, Materiały kręcone dobrymi kamerami trzymają ostrość, nie rozmaują się ani nie szarpią.
 

-AS-

New member
@Jtd

Ten wątek jest chyba bardziej odpowiedni na porównania 9G do 8G.

Tak, jak pisałem w tym drugim wątku: lepsza czerń, lepsze odwzorowanie kolorów, bliższa ideałowi gama kolorów; oprócz tego więcej detali w czerni ('shadow detail') w porównaniu do 8G, mniej odbija światło - obraz wygląda dobrze (lepiej niż w 8G) w dzień w jasno oświetlonym pomieszczeniu.

Z minusów - troszkę gorsze wykonanie (obudowa); porównywalne (lub gorsze) bzyczenie do 8G (tak, jak pisałem dużo tutaj zależy od warunków akustycznych pomieszczenia, w którym TV stoi). Kolejną sprawą (która mnie trochę zmartwiła szczerze mówiąc) są pojawiające się raporty o lekkich 'plamach' na ekranie - widoczne w zaciemnionym pomieszczeniu przy zupełnie czarnym obrazie, przez które obraz wygląda, jakby był nierówno podświetlony (czy też zaciemniony, jako że mówimy o ciemnym ekranie w ciemnym pomieszczeniu). Autorzy piszą o tym, iż widoczne jest to tylko przy zupełnie czarnym ekranie w zupełnie czarnym pomieszczeniu i nie wpływa na jakość obrazu (przy jakimkolwiek świetle dochodzącym z panelu, 'plam' tych nie widać) oraz o tym, że spodziwają się, iż będzie to coraz mniej widoczne, gdy będą mieli więcej godzin na liczniku (aczkolwiek nie jest to potwierdzone).

Pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
Tak, to jest lepsze miejsce na te dyskusje. Ja z uwagi na zmiany jakie maja byc w modelach H poczekam na ich premiere. Bycmoze w H usuniety zostanie tez w koncu problem bzyczenia na dobre. Lepiej ma tez dzialac (podobno) czujnik oswietlenia, regulujac game RBG a nie tylko sama jasnosc.
 

-AS-

New member
Jak jesteś zainteresowany modelami H, to powinien zainteresować Cię TEN post oraz TEN. Autor pisze, że ma już go w domu (posty te mają już parę dni), więc możesz do niego napisać na Priv'ie, jak chcesz więcej informacji. Wydaje mi się, że koleś ten jest Szwedem.

Ja też byłem zainteresowany modelami H, ale niestety nie będą one dostępne w UK.

Pozdrawiam
 

RheeTCT

New member
-AS- napisał:
Kolejną sprawą (która mnie trochę zmartwiła szczerze mówiąc) są pojawiające się raporty o lekkich 'plamach' na ekranie - widoczne w zaciemnionym pomieszczeniu przy zupełnie czarnym obrazie, przez które obraz wygląda, jakby był nierówno podświetlony (czy też zaciemniony, jako że mówimy o ciemnym ekranie w ciemnym pomieszczeniu). Autorzy piszą o tym, iż widoczne jest to tylko przy zupełnie czarnym ekranie w zupełnie czarnym pomieszczeniu i nie wpływa na jakość obrazu (przy jakimkolwiek świetle dochodzącym z panelu, 'plam' tych nie widać) oraz o tym, że spodziwają się, iż będzie to coraz mniej widoczne, gdy będą mieli więcej godzin na liczniku (aczkolwiek nie jest to potwierdzone).

Pozdrawiam

Dżizus ,ludzie ,a kto ogląda czarny zupełnie ekran i po co?Żeby się dopatrzyć jakiegoś światełka w tunelu?
 

-AS-

New member
Pare więcej zdjęć 5090 z HD i SD: TUTAJ.

Pozdrawiam

EDIT:
RheeTCT - swoje pytania kieruj do autorów tych spostrzeżeń - AVF wątek o 9G.
 
Ostatnia edycja:

Jacklon

New member
Potwierdzam informacje o delikatnych plamach na całkowicie czarnym ekranie (np. podczas wybrania źródła niepodłączonego). Niemniej jednak jeśli pojawi się choćby ekran wyboru programu (w "n" dolna niebieska belka) to już nie odczuwa się tego.
 
Do góry