Pioneer G8

MoNo

New member
@rdob666:

Musisz się określić, czy to piszczenie, czy bzyczenie. To dość łatwo rozróżnić. Każda plazma bzyczy. Ja przy nocnym, cichym oglądaniu też słyszę bzyczenie Pioneera. Bzyczenie: bzyyyyyyybzyyyyyyyy jak pszczóły troszeczkę. Pisk, to pisk, wyższy, bardziej nieprzyjemny dzwięk. Po prostu "piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii":grin:

A co do laptopów HP (też mam i faktycznie te piski nie dają żyć(to da się te piski ograniczyć prawie do zera - wystarczy wyłączyć jakieś USB HUBY i ogólnie oszczędzanie energii. Pomogą też jakieś dodatkowe programiki i zmiana BIOSU na taki posiadający wyłączanie jakiejś opcji w procku (c4 czy coś w tym stylu), ale o szczegółach musiałbyś poczytać na specjalistycznych forach.

Pozdrawiam
 

macinus

New member
Ma ktoś jakieś wypróbowane ustawienia 5080xa na transmisje sportowe (np: leci właśnie mecz Polska-Serby) na analogową kablówkę? Nie jest źle, ale pewnie może być lepiej (oglądam na ustawieniach sport i drive mode 2). Od kiedy kupiłem KURO wiem, że są telewizory i KURO (a niech gadają, że marketing - uśmiechnę się i to wsio).
 

rdob666

New member
Witajcie,
Dziś potwierdziłam serwisowi "usterkę" mojego Pioneera. Ustalilismy termin naprawy po świętach.
Co do diagnozy to jestem już pewien. Otóż:
1. Telewizor bzyczy i to jest chyba jego normalna praca - niestety ja to słyszę i to mi bardzo przeszkadza (nocne oglądanie),
2. Telewizor oprócz bzyczenia czasami zaczyna wydawać dzwięki podobne do dzwięku świerszcza. Dzwięki te pojawiaja się i znikają z niewiadomych przyczyn.
3. Po dłuższej przewie (np. po dwóch dniach bez włączania) telewizor przez pewien czas bardzo mocno "świerszczy" i nawet w pozycji stanby (wyłączenie przez pilota) wydaje równomierny, słyszalny bardzo wyraźnie pisk. Po zgaszeniu piszczy tak okolo minuty aż do pewnego rodzaju "kliknięcia" - potem jest już cicho.

Czy Wy też słyszycie zmiany częstotliwości czy też rodzajów "nie głośnikowych" dzwięków podczas zmiany kanałów, rodzaju wyświelanego obrazu lub też źródła obrazu?

Pozdrawiam serdecznie.
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
U mnie w 9G jest identycznie. Kiedyś bzyczał, świerszczył czy... nawet jak był wyłączony, ale mu przeszło. Czy te "dolegliwości" podlegają naprawie ?
 

rdob666

New member
asoz - serwis stwierdził, że prawdopodobnie jedna z cewek indukcyjnych jest poluzowana (chyba tak to brzmiało :) ) Przyjadą to sprawdzić.
Wcześniej, ponad tydzień temu serwis kazał czekać obserwując te dzwięki - jak twierdzili, mogły one ustąpić. Być może u Ciebie tak było.

Sansei6 - zapewne chodziło asoz'owi o przejście w stan uśpienia, tryb gotowości, stanby jakkolwiek by to nazywać. U mnie w tym stanie tv potrafi dosłownie piszczeć - tak jak pisałem do momentu kliknięcia (czyli około minuty)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Hopkirk

New member
Masta_J napisał:
Co jak co ale akurat KURO nie trzeba musowo oglądać przed zakupem :)
Inne TV owszem, ale KiKi nawet ostatnio pisał, że jak ktoś typuje do prezentacji KURO to nie bardzo jest sens robić prezentację bo KURO i tak wygra - facet ma doświadczenie :eek:k:

Ja również przesiadałem się z superowego CRT 32" i wrażenia były jak NAJLEPSZE :eek:k:

Co jak co ale przy KURO z 3 metrów można śmiało polecać 50" - jakość zabija :D i to nawet z analogowej anteny - wiem co mówię :eek:k:

Pozdrawiam,
Tak czytam sobie z ciekawości ten wątek, niektóre posty mądrzejsze, niektóre takie sobie, ale powyższy to już mnie naprawdę rozbawił i trochę zaniepokoił.

Masta_J - jeśli Ciebie obraz Kuro zabija (w dodatku analogowy z anteny :grin: ) to aż dziw, że jeszcze dajesz oznaki życia. Coś mi się wydaje, że niewiele jest osób, które ten obraz zabił, a i Ciebie chyba nie do końca :) .

Chyba przydało by się trochę umiaru i rozsądku w ocenie bo już kilka osób na tym forum dało się nabrać na podobne posty i potem nie do końca były zadowolone lub wręcz żałowały zakupu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
powtarzasz opinie.
My staramy się dostarczać telewizor do domu aby przed zakupem sprawdzić i kupić sobie radość a nie rozterki i nerwy.
Ci którzy mają na prezentacji Pioneera - wypowiadają się w superlatywach.
Ale szanuję każdą opinię , Toja również że masz inne zdanie - każdy ma wolną wolę i swoje zdanie. I niech tak zostanie.
 

Hopkirk

New member
No tak, ale ta radość, przy niektórych skrajnych opiniach jakie są na tym forum, czasem zamienia się w rozczarowanie.
Człowiek nastawi się na ideał, prezentacja to potwierdzi, a po tygodniu czy miesiącu przychodzi spojrzenie chłodniejszym wzrokiem i mniejszy lub większy zawód.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do mnie nie dotarła żadna taka opinia . Wnioskuję z tego że pisze te opinie ktoś kto powiela opowieści " jedna baba drugiej babie" - ot tak z nudów .
Bez komentarza:hmm:
 

sanchopan

Banned
:D Być może piszą - ale jeśli bezkrytycznie i bezkontekstowo odebrali opinię, że "obraz piękny" i spodziewają się, że wystarczy, że np. zakupią Kuro i obraz SD będzie "piękny" - czytaj: idealny, bez zarzutu... - to już trudno.
Problem jest z człowiekiem a nie z tv. :hmm:
 

Hopkirk

New member
Oczywiście. Dlatego stwierdzenie jakoby obraz analogowy SD na Kuro był tak świetny, że aż "zabija" swoją jakością, jest grubą przesadą, na którą łatwo się nabrać.

Bliżej prawdy byłoby stwierdzenie, że z odległości 3m rozciągnięty obraz SD na Kuro wygląda całkiem nieźle i da się od biedy oglądać pod warunkiem, że kogoś nie rażą zdeformowane proporcje.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@hopkirk

a po co go rozciągać? jak go nierozciągniesz to będzie już ok? a tak do wszystkich czy istniej cyfrowy obraz SD?
systemy PAL, NTSC i SECAM są systemami analogowymi więc z założenia nie jest to obraz cyfrowy. obraz z tych systemów przekazywany poprzez nadajnik naziemne (tak jak tvp), tradycyjne kablówki i chyba już nie używaną tv sat analogową to są źródła czystego sygnału analogowego SD.
możemy co najwyżej mówić o cyfrowym przesyłaniu obrazu SD (np. DVB-S czyli z satelity, DVB-T czyli z nadajniaka naziemnego, i kablówka cyfrowa ale tu nie znam odpowiedniego skrótu chyba, że jest to DVB-C). czyli analogowy sygnał sd zamieniany jest na cyfrowy do przesyłu a po odebraniu ponownie zamieniany jast z cyfrowego na analogowy.
reasumując tak czy siak SD jest zawsze analogowe IMHO :)
 

sanchopan

Banned
Hopkirk napisał:
Oczywiście. Dlatego stwierdzenie jakoby obraz analogowy SD na Kuro był tak świetny, że aż "zabija" swoją jakością, jest grubą przesadą, na którą łatwo się nabrać.

Ależ ten obraz - tak - JEST ŚWIETNY: ale trzeba brać pod uwagę cały KONTEKST określenia -> że w porównaniu z konkurencją i możliwościami sygnału itd.
Ktoś kto tego nie rozumie, nie powinien w ogóle powtarzać "zasłyszanych legend".:mrgreen:
 

asoz

New member
Hopkirk napisał:
Bliżej prawdy byłoby stwierdzenie, że z odległości 3m rozciągnięty obraz SD na Kuro wygląda całkiem nieźle i da się od biedy oglądać pod warunkiem, że kogoś nie rażą zdeformowane proporcje.

No to teraz napisz, jak taki obraz wygląda na innym tv skoro na KURO da się oglądać " od biedy ".
 

Hopkirk

New member
Przede wszystkim jeśli na Kuro obraz jest rozciągnięty to wygląda gorzej niż na LCD wyświetlającym oryginalny format 4:3. Pytanie jest, czy na Kuro trzeba oglądać obraz rozciągnięty (np. ze względu na równomierne zużycie panela), czy można bez ryzyka oglądać sygnał SD w formacie 4:3? Czy po jakimś czasie nie będzie widać pasów po bokach ekranu?

sanchopan napisał:
Ależ ten obraz - tak - JEST ŚWIETNY: ale trzeba brać pod uwagę cały KONTEKST określenia -> że w porównaniu z konkurencją i możliwościami sygnału itd.
Ktoś kto tego nie rozumie, nie powinien w ogóle powtarzać "zasłyszanych legend".:mrgreen:
No to tutaj się różnimy. Dla mnie rozciągnięty obraz SD 4:3 wyświetlany przez Kuro w żadnym razie NIE JEST ŚWIETNY. Jest co najwyżej średni, bo widziałem na różnych telewizorach zarówno obraz znacznie gorszy, jak i o niebo lepszy.
 
Do góry