Pioneer G8

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
pablos789 napisał:
...wyświetla komunikat ;
"Wewnętrzny obwód zabezpieczający wyłączył zasilanie lub zwarcie na kblu głośnika?" kod pod spodem SD05. po czym telewizorek się wyłącza!!!
...
Wizyta w serwisie jest niezbędna. Każdy sprzęt się może popsuć. Miałem tak samo z tym samym modelem, a w pewnym momencie TV zupełnie padł. Opisywałem to w tym wątku. Policz ile razy miga do Ciebie światełko - zadwoń do serwisu i podaj kod błędu. Rozmawiaj z kierownikiem - super facet. U mnie skończyło się wymianą całego modułu odpowiedzialnego za dźwięk (co jest o tyle śmieszne, że wogóle dźwięku z TV nie używam, nie mam podłączonych głośników). Serwis działa błyskawicznie - praktycznie w dniu przyjęcia usterka została naprawiona, TV miałem po 3 dniach (trafił do nich w piątek, przez weekend stał włączony żeby sorawdzić czy napewno wszystko działa). W piątek go zabrali, w poniedziałek przywieźli. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że mieszkam od nich (serwis jest w Gdyni) 800 km. Tak, że głowa do góry. Chyba, że kupiłeś poza siecią DSV, to masz faktycznie problem (ale wtedy interweniuj w sklepie, w którym kupiłeś powołując się na rękojmię). PZDR
 

koprus

New member
pdp-508xd

uuu podłączyłem głośniki i jak narazie wszystko śmiga:)

mam tylko takie amatorskie pytanie:

posiadam dekoder cyfry philips dsr 6201 podłączony do KURO kablem HDMI. W opcjach dekodera moge wybrać 720p albo 1080i.
Jaka jest zalecana rozdzielczość?
Czy poprostu ustawia się to co "lepiej" wygląda?
Bo wczoraj porównując te dwie opcje stwierdziłem, że zarówno na kanałach hd jak i sd podoba mi się bardziej 720p...

Drugie pytanie: W swoich ustawieniach tryb IP mam ustawiony na 1 tak jak tu zalecaliscie ale kiedy np przelaczam na tryb film opcja ta jest ustawiona na 2 i nie da sie tego zmienic. W zwiazku z tym pytanie:
Czy opcja 2 pogarsza w widoczny sposob jakość obrazu?

Ps. Mam ustawione na większości kanałów "rozciągnięty" żebym mogl ogladac kanały w stylu 1,2 tvn na calym ekranie. Czy jest opcja żebym nie musiał za każdym razem kiedy wejde na jakiś kanał hd zmieniać na "pełny"?

Trzecia sprawa: Zastosowałem ustawienia podane tu przez kogoś na forum:
contrast 37
brightness 0
Colour 0
Tint +2
Sharpness +2
Pro Adjustment >
Pure Cinema >
Film mode OFF
Text optimalisation on
Inteligent mode OFF
Picture detail >
DRE Picture Mid
Black Level OFF
ACL OFF
Enhancer Mode 2
Gamma 2
Colour Detail > MANUAL (przytrzymaj ENTER przez 3 sek, aby wejść w ustawienia kolorów)
R High 4
G High +2
B High 0
R Low 0
G Low 0
B Low 0

CTI on
Colour managment >
R +3
Y +1
G -3
C -5
B +2
M +5
Colour space 1
Noise Reduction >
3DNR Low
Field NR Low
Block NR OFF
Mosquito NR OFF
Others >
3DYC Mid
I-P mode 1


Teraz pytanie: wczoraj oglądałem polski "czarno-biały" film na canal+ film hd i wybierając obraz: podstawowy czy tez moje ustawienia ktore podałem obraz był dosłownie "czarno-biały" natomiast kiedy przelączylem na tryb FILM obraz zrobił się "czarno-brązowy" wręcz sepia...
Zastanowiło mnie teraz jak ten film wygląda w oryginale... bo tryb film powinien odwzorować to co zakłada reżyser a raczej ktoś tam od kolorów... i przyjmując, że tryb FILM to robi, skąd aż taka duża różnica mdz moimi ustawieniami czy też standardowymi a tym trybem. Czy to oznacza, że moje ustawienia przekłamują aż tak bardzo?
ale zamotałem;) ale mam nadzieje, że ktoś zrozumie;)



 
Ostatnia edycja:

cully

New member
pewien sprzedawca poinformowal mnie ze pionki z serii 8 juz nie sa w sprzedazy i moj wytypowany 4280xd moge kupic jedynie uzywany wystawowy oczywiscie w cenie nowego co wy na to bo troche ostudzilo to moj entuzjazm
 

koprus

New member
Ja kupiłem 508xd nowy dwa dni temu... to ze nie sa juz produkowane pionki 8 generacji to nie znaczy, ze nie kupisz juz nowego... poszukaj poprostu...

z tymi z wystaw roznie bywa..........
 

Ciurlas

New member
Witam.
Wiem, że gdzieś-tam wstecz była odpowiedź na pytanie które chcę zadać, ale za cholerę nie mogę znaleźć...
Do rzeczy.
Moja córa ostatnio znalazła świetną zabawę, ganiając motylki z MiniMini po ekranie (5080) łapkami 8) .
Po walce z ekranem i odpowiednimi ściereczkami do okularów, przy wyłączonym telewizorze, widać pod kątem poświatę w tych miejscach - tak jakby po lustrzance (czy to monecie, czy obiektywie foto :) ) dotykać paluchami właśnie.
Pytanie - czy wycieracie / przecieracie ekrany w swoich TV czymśkolwiek, co mogłoby mi pomóc w zlikwidowaniu tych nieszczęsnych śladów? Nie jest to jakiś wielki problem (o ile wogóle), niemniej wadzi mi - głównie dlatego, że wiem o nich :) - bo przy oglądaniu nie ma żadnej różnicy.

Pozdr
T.
 

macinus

New member
No i byłem znowu w MM Wrocław zobaczyć jeszcze raz na żywo upragnione KURO 5080XA. Tym razem poprosiłem o podłączenie sygnału SD. Gość poinformował, że może zmienić tylko na analogową antenę (nie wiem co leciało aktualnie), a oto mi właśnie chodziło:mrgreen:. Leciał jakiś film na tvp1, obraz z ok 2,6m dobry. Skończył się film i poleciały reklamy-najpierw zapowiedź tańca na lodzie i... ohyda:(. Następnie zapowiedź szansy na sukces i REWELACJA:eek:k:. Nie wiem czym to jest spowodowane (normalne reklamy też super). Pytanko:
Jak myślicie czy w MM robią kalibrację paneli i to był maks 5080xa (wątpię). Czy poprzez kalibrację można jeszcze poprawić obraz z analogu? Jeżeli tak to mam już wybrany telewizor.
p.s. Żona też zachwycona:mrgreen:
p.s.2 A Kiki niech tankuje auto na prezentację:)
 
Ostatnia edycja:

seku35

New member
Mam KURO 5080 od roku i wciąż jestem zadowolony!
W sklepach mają kiepski sygnał.
Wiele można z niego wycisnąć,wszystko zależy od sygnału!
 

macinus

New member
Pytanie z innej beczki:) Posiadam taki zestaw do kompa:
Creative Inspire P5800 (nie mogę dodać linka)
Czy będę mógł podłączyć go tymczasowo (dopóki nie kupię kolumn) do wyjścia słuchawkowego (sub posiada wejście AUX IN) 5080XA? Czy nic się nie spali w TV? A może jeżeli TV posiada wyjścia na głośniki to podłączyć do tego zestawu normalnie L i R? Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym?
 

d.karolik

New member
Witam
U mnie są podłączone Eltaxy 1+ pod Pionka 508XD i wszystko gra OK.
A wygląda to w ten sposób i dodam , że sygnał to aster city ( kablówka ).
Obraz jak na taki sygnał bardzo dobry moim zdaniem .
 
Ostatnia edycja:

tom

New member
Proszę o pomoc. Mam Pioneera PDP 428 xd. Telewizor dobry (nie bez wad - widoczne szumy na jasnych elementach, szczególnie na zielonym kolorze czy też brak płynności), ale niestety nie full hd. Zamierzam kupić tv 50 calowy, może o większej przekątnej full hd. Zastanawiam się nad tv LCD firmy Samsung serii 9 lub Sony W 4000 lub 4500. Proszę napisać czy w ogóle gra jest warta świeczki, czy zaobserwuję różnicę w jakości, no napewno większa przekątna, ale (podobno ilość pikseli to nie wszystko, liczy się przede wszystkim elektronika w środku odbiornika).
Czekam na Wasze opinie w tej sprawie, a może dać sobie spokój ze zmianą. Mam cyfrę hd i n-kę, a więc trochę źródeł full hd jest, pomóżcie mi rozwiązać mój problem.
Pozdrawiam
 

tom

New member
Krzychz i Masta_J z Waszych lakonicznych wypowiedzi wynika, że jak zamieniać to tylko na Kuro, np. 5090H, a może ktoś inny ma inne spostrzeżenia na ten temat.
Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Kolego tom sprawa jest bardzo prosta - zamów sobie prezentację od KiKiego i na własne oczy się przekonasz co gra najlepiej i czy warto zmieniać TV.

Pozdrawiam,
 

Hopkirk

New member
tom - jeśli nie jesteś do końca zadowolony z kuro to oczywiście zmieniaj na LCD Sony. Najlepiej na X4500, ewentualnie na W4500 lub X3500.
Zobacz także Samsunga LE46A956D1M lub LE55A956D1M.

Będziesz bardziej zadowolony niż nowych kuro.
 
Do góry