Pioneer G8

tom

New member
Hopkirk dziękuję bardzo za odpowiedź. Poważnie myślę właśnie nad Samsungiem... Niestety Kuro ma też wady tak jak każda inna technologia. Mi osobiście przeszkadza szum wyraźnie widoczny na jasnych płaszczyznach obrazu, technologia LCD, pozbawiona jest tej "przypadłości", ale ma też zapewne inne wady. Każdy z nas musi jednak dokonać wyboru sam, ale oczywiście opinie innych użytkowników są bardzo pomocne i potrzebne ... Pozdrawiam
 

sanchopan

Banned
Mam 5080xa - sąsiad kupił Sony 52" lcd za blisko 8 kPLN. I powiem tak: nie jest zły ten lcd... JAK NA LCD.
I dalej wolę Kuro, jednak nie dlatego że mam. Jak na cenę tego Sony, to... byłbym nim zawiedziony.
Pozdro :)
 

Hopkirk

New member
Masta_J napisał:
Skąd Ty możesz wiedzieć z czego on będzie bardziej zadowolony?!
Jeśli ktoś zwraca uwagę na wady kuro (patrz ostatni post toma), to i w nowych modelach je dostrzeże bo Pioneer jak dotąd się z nimi nie uporał.

Mnie bardziej podoba się obraz Sony. Nawet X3500.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Hopkirk napisał:
Jeśli ktoś zwraca uwagę na wady kuro (patrz ostatni post toma), to i w nowych modelach je dostrzeże bo Pioneer jak dotąd się z nimi nie uporał.

Mnie bardziej podoba się obraz Sony. Nawet X3500.

Mówisz o tej jednej wadzie, o której on pisał?
W bezpośrednim porównaniu w domu na własnym sygnale LCD ma znacznie więcej wad.

Miałeś możliwość tak bezpośrednio porównać KURO i np. X3500?

Ja miałem możliwość porównać co prawda nie z Sony ale na ówczesne czasy z flagowym modelem Toshiby 52" i nie było do czego w ogóle porównywać.

Pozdrawiam,
 

sanchopan

Banned
Masta_J napisał:
Jaki to dokładnie model tego Sony'ego 52"?
Co do wrażeń z porównania to nie dziwię się.

Pozdrawiam,

KDL-52W4210
W ogóle to powiem szczerze, ze przy Sonym szczena mi dość mocno opadła (w sensie negatywnym!), jak zobaczyłem takie strasznie brzydkie przejścia tonalne z materiału... BlueRay! :hmm:
 

tom

New member
misiaczekmarek napisał:
@tom,

możesz bliżej opisać o co chodzi z tym:



z jakiej odległości, jaka przekątna, postaram się przyuważyć czy ten efekt występuje u mnie (5090).

Posiadam model 42 calowy 428xd. Odległość od ekranu ok. 2,5 metra. Szumy na jasnych powierzchniach ekranu szczególnie widoczne są na kolorze zielonym i szarym. Dla mnie osobiście to przeszkadza i niestety zauważalny efekt braku płynności obrazu, nowe Kuro 9 generacji nie posiada też układów łagądzących ten efekt.
Polecam testy sprzętu video zamieszczane w miesięczniku AUDIO VIDEO. Uważam, że są bardzo fachowe i obiektywne (Kuro jest wychwalane bo zasługuje na to, ale autor pisze też o wadach...). Nr 9/2007 opisuje model 4280xd (są wzmianki o szumach...). Około miesiąca temu opisywany był model 5090H. Autor wpomina o w/w wadach, które po prostu niektórym nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu...
Chciałbym posiadać odbiornik Full Hd o przekątnej min. 50 cali, trudno coś wybrać, każda technologia ma swoje wady. Mi osobiście szumy przeszkadzają dlatego szukam alternatywy.
Pozdrawiam Wszystkich videofilów.
 
Ostatnia edycja:

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@tom, -AS-

zauważyłem przy meczach piłkarskich następujące zjawisko (sygnał hd z tvp hd, nadawca n-ka ):
przy ruchu kamery trawa zamienia sie w jednolitą powierzchnię, efekt natychmiast zanika po zatrzymaniu kamery. czy to nazwiecie szumem czy brakiem płynności?

ale efekt ten zaczął występować imho w momencie znacznego pogorszenia się jakości sygnału hd na tvp hd (od dłuższego czasu). wcześniej o ile pamiętam nie występował.
 

jaceloth

New member
wybacz, ale na swoim 508xd oglądałem już dziesiątki meczów. mam polsat cyfrowy hd. euro, mecze pucharu ekstraklasy. wszystko chodzi jak żyleta bez szumów, z idealną ostrością. więc może to nie błędy tv, ale wady transmisji, bądź tunera sat?
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@jaceloth,

wybaczam :rolleyes: , a na serio to właśnie staram się ustalić. też jestem skłonny przyjąć tezę, że to wina transmisji a nie tv (przecież to mój tv).
 

tom

New member
misiaczekmarek napisał:
@tom, -AS-

zauważyłem przy meczach piłkarskich następujące zjawisko (sygnał hd z tvp hd, nadawca n-ka ):
przy ruchu kamery trawa zamienia sie w jednolitą powierzchnię, efekt natychmiast zanika po zatrzymaniu kamery. czy to nazwiecie szumem czy brakiem płynności?

ale efekt ten zaczął występować imho w momencie znacznego pogorszenia się jakości sygnału hd na tvp hd (od dłuższego czasu). wcześniej o ile pamiętam nie występował.

Szum to jest szum, brak płynności to zupełnie inna kwestia. Tak jak pisałem wcześniej jedni użytkownicy to widzą inni nie. Jednym to przeszkadza innym nie... Szum ("mrowienie") jest widoczny na jasnych płaszczyznach, natomiast Kuro świetnie się czuje gdy pojawiają się ciemne partie obrazu - obraz pozbawiony jest szumu, nabiera wyraźnej głębi i to jest najważniejsze w 8 i 9 generacji plazm Pioneera, natomiast niedopracowana jest biel (udowodnione w testach) oraz szumy o których tu mowa...

Pozdrawiam
 

Hopkirk

New member
tom - podzielam Twoje spostrzeżenia.

Ten szum (mrowienie) o którym piszesz ja określałem jako gorszą jakby fakturę obrazu. Porównując kuro i X3500 miałem wrażenie bardziej klarownego, czystszego, bardziej krystalicznego obrazu na Sonym. Może to być również efekt lepszego wyświetlania bieli - nie wiem.

Co do braku płynności to również i z tego względu nie kupię kuro, choć wg mnie w przypadku kuro ten przykry dla oka efekt jest stosunkowo nieduży. Ja jednak nie znoszę jakiegokolwiek skakania obrazu, nawet najmniejszego.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Brak płynności to jest piękny na LCD - nie można w ogóle na to patrzeć.
Smużenie i kąty LCD plus powyższe i ta technologia zupełnie odpada już w przedbiegach.
Do tego często sztuczny, teatralny obraz bez żywych kolorów.
Słaba czerń i brak głębi obrazu.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Liptonosz

New member
Bez reklam
Myślę że nie pożałujesz, sam chciałbym 50" lecz mam za mały pokój. Odnośnie lcd... hmmm hehehe:)))
Odnośnie braku płynności proponuję puścić ten sam materiał na oby tv stojących obok siebie.
 

macinus

New member
No i wróciłem z karczmy piwnej... Jutro ma być tv... Jestem lekko pod wpływem...Razem z żoną zkochaliśmy się w 5080 i chyba tak zostnie. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy pionka. Będzie mój mój hi hi ha ha obłęd.
sorki za off top.
Dzięki KIKI!!!
 

tmpd

New member
Pytanie do znawców 5080XA

Czy wyjście audio w 5080XA jest regulowane?Czy po podłączeniu końcówki mocy będzie można z pilota regulować głośność? Czy wzmacniacz telewizora "uciągnie"podłączone do wyjść głośnikowych eltaxy liberty-bo mam takie nieużywane?Pozdrawiam!
 
Do góry