Pioneer G8

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ale jakie cyferki?
Chodzi Ci o licznik godzin?
Pokaże on takie cyferki ile godzin nakręciłeś na ekranie - co innego ma pokazać? Będą to cyfry arabskie ;)

Pozdrawiam,
 

Fixxxer

New member
1 Wyłączyć tv w poz. standby.... i wcisnąć przycisk Home Menu
2 W ciągu 3 sek. włącz tv , pojawi się Integrated Menu.

zrób te dwa kroki i wyświetli sie inteegrated menu czy coś takiego. U dołu ekranu pokaża sie cyfry np 4600 kbs czy coś takiego i strzałkiam w prawo lub w lewo można zwiększać bądź zmiejszać wartość. Chodzi mi o to jaka ta wartość będzie po włączeniou tego menu. Takze zrób jako mozesz te dwa kroki i zerknij jedynie na te liczby , podaj je na forum i oczywiście wyjdź z menu. Moim zdaniem nic nie zmieniłem bo musioałbym to zapewne potwierdzić <enterem> ale dla świętego spokoju chciabym mieć pewność .
 

Fixxxer

New member
oooo super jak wróce do chaty to sprawdze. Dzięki serdeczne jak bedziesz w wawie to stawiam piwo :D:D:D:D

btw a nie wiesz co to w ogóle są za parametry ????
 

macinus

New member
Proszę nie cytować długaśnych wypowiedzi w całości. A najlepiej wcale, jeśli nie ma to istotnego znaczenia. ArtS :)

No a ja byłem dzisiaj w MM i widziałem kilkanaście TV podłączonych do tego samego sygnału (diabli wiedzą jaki). Byłem zdecydowany na 99% na 5080xa. Zobaczyłem go w boju i szok. Krawędzie poschodkowane, obraz za mgłą, ostrość...hmm bez ostrości. Poniżej stał jakiś lg za ok. 3500 (nie wiem jaki z nerwów) i obraz żyleta. Czy to możliwe że ustawienia były do kitu? W 6090 było trochę lepiej. Oj zmuszony będę napisać pw do kikiego i rozmówić się nad prezentacją ze 4 modeli (zachwycił mnie samsung a656 - masakra jakie cudo obraz).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

photosmart

New member
3 hdmi i euro rgb - jak ???

witam!
Panowie pomocy ;)
Problem jest taki ... mam trzy źródła połączone HDMI ... doszło dodatkowe, które podłączyłem scartem (tuner cyfrowy w kablówce) ... problem polega na tym, że za diabła nie da się podłączyć ich wszystkich by na scarcie było RGB ... ponieważ drugie euro ma tylko s-video.
Czy to żenada czy jest jakiś sposób na to ?

dzięki z góry za pomoc

pozdrawiam

photosmart

P.S. przełączanie sygnałów w pionku przy dużej ilości źródeł jest niestety niezbyt dobrze pomyślane.
 

ra74

New member
no w końcu mam pionka 5080xa i wieszak, wieszak już powiesiłem ale czekam na sąsiada bo sam dalej nie jestem w stanie nic zrobić. Może ktoś mieszka na ZZ w w-wie ;)

co do wieszaka kupiłem jakiś tani za 100zł ale odstaje 4cm od ściany i nawet da sięgo pochylić o 5st -to były główne kryteria. W instrukcji napisali że wywiercić dziury 0.5'', kupiłem wiertło 12mm ale nie wiem czy w cegle trochę się to bardziej nie rozeszło - nie mogę dokręcić do końca bo mi się śruby kręcą. Nawet go prawie idealnie poziomo umocowałem

Co do tv to tylko go na chwilę uruchomiłem bo stoi w styropianie, podłączyłem do astera cyfrowego (motorola) i na razie się rozczarowałem.
Nic nie regulowałem bo i tak się zdziwiłem że pilot przez styropian działą
Patrzyłem może z 1.5m ale wszyscy pisali że obraz super nawet z bliska, a tu jakby ziarna czy cós. Mam nadzieje że jak go już zamontuje to doczytam się że trzeba włączyć jakiś super system wygładzania obrazu i będzie ok
 

ra74

New member
no dobra, w końcu znalazłem trochę czasu żeby obejrzeć parę filmów. Sprzęt to motorola aster podłączona po euro, nie miałem jeszcze czasu żeby przeczytać instrukcję a ustawień sporo więc też się nie bawiłem. Zmieniłem tylko ustawienia na jakieś podane tu na forum

Przed zakupem nie porównywałem obrazu z innymi tv więc nawet jeżeli pioneer wymiata to raczej nie jestem w stanie tego docenić. Widziałem z rok temu u sąsiada 37'' lcd i powiem że byłem zaskoczony, tyle się naczytałem jakie to lcd złe a IMHO obraz wyglądał dobrze, być może dlatego że ekran był nieduży

Co do pioneera
- ładne kolory, aktualnie lecąca reklama n-ki wygląda super, obraz jest taki bardziej "kinowy". Najlepiej wygląda w ciemniejszych scenach
- trochę zawiodłem się jakością obrazu nawet chwalonego tu tvn. Z 2m widać ziarnistość, postrzępione napisy np w reklamach, nazwa ulicy na tabliczce. Nawet z 4m widzę jakby mrowienie, szczególnie jak jest większy frament w 1 jasnym kolorze. Czasami mam wrażenie jakby cały ekran "żył"
Przypuszczam że to system do zapobiegania wypalania pikseli
- dvd puszczony na ps2, niestety słabo, szczególnie napisy mocno postrzępione. Tu przyczyną pewnie jest ps2, najlepiej jakby napisy szły osobnym kanałem i był nakładane na obraz przez tv a tak to dvd musi mieć niezły scaler i podawać obraz w docelowej rozdzielczości
- podłączone głośniki z mini wieży jakby odżyły, normalnie nie poznaje ich ;)
- z racji rozciągnięcia obrazu logo nie jest w rogu co tak trochę dziwnie wygląda
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Jak podłączyłeś po Euro, to się nie dziw. Podłacz coś przez HDMI, i obejrzyj np. Discovery HD. Wtedy tu wróć, i opisz wszystko jeszcze raz :D
 

pablos789

New member
pionek wrażenia miał być bezawaryjny

Witam może ktoś się spotkał z takim przypadkiem.
Posiadam Pionka 508xd od kwietnia podłączony z tunerem
Ferguson 8900hd przez hdmi. Wszystko działało normalnie do wczoraj. Otóż wszystko działa pięknie ładnie dopóki nie wejdę na kanała national geografik hd i filmbox hd telewizorek wyświetla komunikat ;
"Wewnętrzny obwód zabezpieczający wyłączył zasilanie lub zwarcie na kblu głośnika?" kod pod spodem SD05. po czym telewizorek się wyłącza!!!
Dodam że wszystkie inne kanały działają normalnie tv też na innych normalnie funkcjonuje. Szukałem różnych przyczyn ale nic nie znalazłem
jak umiecie to pomożecie
 

pablos789

New member
ok tyle tylko ze tutaj wchodza ludzie i czytaja a na głownej nie zawsze ale spoko: jest to problem którego jescze nie spotkałem na żadnym forum dlatego taka forma
 

koprus

New member
Panowie czy jak podlacze do 508xd glosniki nieduze z wiezy to telewizor padnie? Kino domowe kupuje dopiero w przyszlym tygodniu... i nie wiem czy tak moze byc tymczasowo...
 
Do góry