Pioneer G8

macinus

New member
A nawiązując do powyższych wypowiedzi.
Jaki jest obraz z PC (gry) na 5080xa? I jaką rozdzielczość ustawiać najlepiej w grach? Bo pewnie granie w np. Mass Effect lub jakąś piłeczkę daje rady co? Pytam bo jak ktoś gdzieś napisał "jestem na kupnie" w/w.
 

robertw3d

New member
@macinus - ja grajac na 4280 ustawiam 1024x768 - wtedy TV nie robi przeskalowania, nie ma utraty jakosci, a detale sa super widoczne - o ile w grach nie ma tragedii, to pulpit wyswietlany w rozdzielczości innej niż w.w. wyglada dość kiepsko - ogolnie rzecz ujmujac czcionki sa nieco rozmyte.
 

kaszojadek

New member
Witam Wszystkich,

ponieważ tydzień temu stałem się szczęśliwym posiadaczem 428XD więc rozpocząłem czytanie tego wątku po raz drugi (pierwszy raz był gdy szukałem telewizora dla siebie :) ).
Jednocześnie chciałem podziękować KIKIemu za pomoc, doradztwo no i dobrą cenę i szybką dostawę :)

Przy okazji chciałbym się podzielić jedną obserwacją.
Nauczony doświadczeniem ze sprzędtem audio, dokonałem kilkugodzinnych testów podłączenia Kuro do sygnału z DVD i fergussona (CYFRA +), na różnych kablach (tzn zarówno różne typy podłączeń: SCART, COMPONENT, VIDEO), różne sposoby podłączania (bezpośrednio, albo przez mój amplituner kina domowego - Marantz serii 7), oraz różnej jakości kable (takie za 10 zł i takie "trochę" droższe).

Różnica jest ogromna. To tak jakby się oglądało obraz w telewizorach zupełnie różnych klas. Aż sam byłem zaskoczony.

Wygrał COMPONENT bezpośrednio wpięty w telewizor. I co ciekawe wydaje mi się że obraz był trochę stabilniejszy i taki "czystszy", gdy dzwięk puściłem przez amplituner do kolumn, bez używania elektroniki dźwięku w TV i co za tym idzie bez używania głosników TV.

Niestety między COMPONENT'ami też były różnice. Wygrał niestety nienajtańszy.

pozdrawiam
 

-AS-

New member
Dwa dobre posty na temat różnic w sygnale, opcji w Pioneerze i wyniku, który obserwujemy na ekranie. Mogą również pomóc ludziom, którzy obserwują jakieś problemy z ruchem na ekranie Pioneera, zrozumieć, że dostosowanie ustawień do sygnału jest bardzo ważne (o czy trąbię od dawna):

http://www.avforums.com/forums/showpost.php?p=7748774&postcount=14222

http://www.avforums.com/forums/showpost.php?p=7748502&postcount=14220

Pozdrawiam

EDIT: Z tego wypływa też jedna, dość zaskakująca informacja, iż Drive Mode 3 nie służy wcale do sygnału 24fps (który uaktywnia się samoczynnie po dostarczeniu sygnału 24fps i aktywowaniu Pure Cinema Advance). Jest to tryb wymuszający 60Hz z 50-cio Hz sygnału. Muszę to przetestować.
 
Ostatnia edycja:

rkaniews

Member
Plazma ma już ponad dwa tygodnie. Super się ogląda, ale....
- czy jest jakaś norma (np. zakładowa Pioneera), mówiąca o natężeniu "bzyczenia" KURO? Wiem, że mam dość czuły słuch, ale te bzyczenie słyszę wyraźnie.
- w wątku o panelach G9 padło niewyjaśnione pytanie dot. wyświetlania czasu. Wiem, że powinien on pobierać się z telegazety. Dosłownie wczoraj sprawdziłem na TVN - były ponad godzinne różnice.
- nie potrafię zmusić telegazety do wyświetlania polskich znaków. Mam ustawiony kraj na POLSKA, telegazeta na Europa Wschodnia i nadal krzaki.
 

sanchopan

Banned
jeśli słyszysz bzyczenie, to pobaw się ustawieniami oszczędzania energii: przy niektórych jest ono mniej a przy pozostałych bardziej słyszalne.
Generalnie jak na moje nawet wrażliwe ucho to jakoś głośno nie jest :) Ale spróbuj zmienić u siebie ustawienie :)
 

robertw3d

New member
@rkaniews - ja w moim nic nie słyszę, a mam wyłączone oszczędzanie energii. Co do zegara, to masz rację - z TVNu jakoś dziwnie ją pobiera - na pozostałych kanałach było ok. Z telegazetą nie mam żadnych problemów, a mam ustawioną raczej na pewno tak samo jak i Ty (ale jeszcze sprawdzę w domu)

Tak przy okazji podepnę się do wątku z kilkoma własnymi pytaniami:
1. Czy w jakikolwiek sposób da się zmienić paski wyświetlane w widoku 4:3 i PAP z szarych na czarne? W Panasonicu PV80 nie było z tym żadnego problemu ...
2. Czy można przeprogramować przycisk HDMI control (w ogóle z niego nie korzystam) tak aby można było do niego przypisać np zmianę trybu kolorów?

Ogólnie w Pionku powinni popracować nieco nad ergonomią swoich produktów - czasami do nawet do Panasonica (który też nie jest ideałem) jest im baaardzo daleko (dlaczego nie można wyświetlić listy kanałów a tylko 16 wybrańców ??) ...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
robertw3d napisał:
(...)
1. Czy w jakikolwiek sposób da się zmienić paski wyświetlane w widoku 4:3 i PAP z szarych na czarne?
(...)

Jest taka możliwość w menu serwisowym.

Co do Twojego podpisu to nie bardzo istnieje taki model:
TV do salonu - Pioneer 4080XA :cool:

Pozdrawiam,
 

robertw3d

New member
Masta_J napisał:
Jest taka możliwość w menu serwisowym.

Możesz to rozwinąć? Ja w menu widziałem tylko jakieś informacje, a nie opcje (ale może coś przeoczyłem) ...

Co do Twojego podpisu to nie bardzo istnieje taki model:
TV do salonu - Pioneer 4080XA :cool:

Hehe ... rzeczywiście małe przeoczenie - chciałoby się mieć 5080, ale jest 4280 :) Dzięki, już zmieniam :)
 

rkaniews

Member
@robertw3d - zacznij szukanie w tym watku gdzieś od 50-60 postu. Któryś z użytkowników podawała dokładnie co trzeba zrobić, aby w menu serwisowym pozmieniać te i inne rzeczy. Nicka kolegi nie pomnę.

Co do bzyczenia - mam chyba dość czuły słuch. Słyszę dźwięk, który wydaje wpięta do prądu ładowarka od komórki. :wink:
 

robertw3d

New member
Masta_J napisał:
Przeszukaj ten wątek a znajdziesz sposób.

Pozdrawiam,

Wyszukiwanie fraz typu szare pasy, szare paski, menu serwisowe nie zwraca mi żadnych ciekawych rezultatów poza instrukcją do wejście do menu serwisowego ... a na czytanie 170 stron trochę nie mam czasu ... :-(
może by tak wydzielić wątek z ogólnymi poradami, tipsami, zalecanymi ustawieniami itp?
 

omar

New member
mam pytanie o skuteczny sposób czyszczenia ramy plazmy 5080

piszę skuteczny bo nawet używanie odpowiedniego płynu i ściereczki z mikrowłókien nie uwalnia od powstawania delikatnych rys na obudowie zgodnych z kierunkiem ruchu dłoni.

da się tego jakoś uniknąć?

są może jakieś sposoby zapobiegania/zabezpieczania obudowy tv?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja używam czegoś takiego w miarę regularnie i wystarcza:

061996088e5dd26d.jpg


PS. Mam wersję manualną ;)

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

szymont

New member
Witam,

Od wczoraj jestem świeżo upieczonym posiadaczem 4280XA. Miałem do porównania z JVC42V80 i Sharp 42XL2. Kuro bezapelacyjnie wygrało swoją czernią i płynnością obrazu. No i równie dobrym obrazem pod kątem gdzie LCD niestety nie dawało. Generalnie pieniądze wyłożone na prezentację (od Kikiego) były spożytkowane doskonale! Polecam takie porównanie.

Mam jednak pewien problem. Próbuje znaleźć w menu pozycję do włączenia tzw. Orbitera która zgodnie z menu powinna znajdować się w Opcje->Orbiter. Niestety w moim menu nic takiego nie ma :-( Wydaje mi się, że przeszukałem całe menu i nic. Czy to jakiś dziwny feler czy może należy coś najpierw włączyć aby ta pozycja się pojawiła?

Dziekuję i pozdrawiam,
 
Do góry