Pioneer G8

ArtS007

New member
Bez reklam
Napisałem: "z pewnością zrobią wiele...", co jednak nie znaczy, że im się uda.

Co do Toyoty nie chcę się wypowiadać, gdyż nie mam rozeznania. Nie wiem też, czy Twoja opinia opiera się o statystyczne badania, czy też jest odzwierciedleniem opinii Twojego mechanika. Faktem jednak jest, że większa ilość nierzadko tworzy się kosztem większej awaryjności.

Wracając do Pioneera mieliśmy na myśli raczej jakość wyświetlanego obrazu. Awaryjność to już inna sprawa. Obawa jest taka, że jakość wykonania pozostanie na wysokim poziomie, ale jakość obrazu ucierpi ze względu na gorsze matryce. Chyba, że sprzedadzą Panasonikowi technologię Kuro.

ArtS :)
 

zibi_wl

New member
motobartcompany napisał:
Widocznie nie ma resetu wszystkich ustawień. Szkoda.

Panowie jak możecie sprawdzić czy u was w zupełnej ciemności są granatowe kropki widziane z kilku centymetrów. oczywiście na ciemnej planszy. Był bym bardzo wdzięczny
Witam, u mnie na PDP LX5080D nic takiego nie występuje, a przyglądałem się uważnie. pozdrawiam
:)
 

motobartcompany

New member
Wychodzi na to że mam felerną sztukę. Bo u mnie na rogach ekranu, szczególnie w lewym dolnym rogu -ekran jest fioletowy od tych kropek. Wygląda to tak jak by flamastrem zrobić kilkadziesiąt punktów.
Do tego ten martwy piksel który akurat widać jak się przełancza kanały na n-ce.

Nie mam pojęcia co teraz zrobić. Czy jest szansa, że pioneer Polska wymieni mi TV ? może ktoś ma jakieś dojscie?
 

Fixxxer

New member
no to teraz pare słów ode mnie na temat 5080.

Wczoraj przyjechał tv ( serdeczne dzięki Kiki ;)). Zbyt wiele czasu na zabawe nie było bo niestety sporo pracy i późno wróciłem ale oczywiscie kilka ekperymentów było i oto moje pierwsze wnioski.

Rozmiar:
najpierw mnie cofneło :D (jak wszedłem do domu to tv już stał i grał) Jednak spore pudło ;) Ale wykonanie perfekcyjne, domówiłem noge obrotową i wygląda całość wzorowo:eek:k:


Obraz:
Zaskoczyły mnie bardzo żywe kolory i duża jasność a okazało sie ze parametry były firmowe czyli uśrednione. Nie za wiele bawiłem sie nimi bo nie było czasu na czytanie instrukcji wiec ograniczyłem sie do przejrzenia zasobów z sygnału SD. Nie jest źle chociaż spodziewałem sie większych fajerwerków po tym co wyczytałem na forum. Są programy które świecą lepiej są takie które grają gorzej mimo wszystko jest ok

później przyszedł kolej na sztandarową pozycje czyli gladiatora przez scart po rgb No i opad szczęki, nie sądziłem ze wtym filmie są takie kolory a czerń położyła mnie na kolana, czarna ramka praktycznie nie odróżnia sie od pasów u dołu i góry ekranu - bajka. Kolejny był koncert Roda Stewarta i tu zaliczyłem drugi opad szczęki za sprawaą jak poprzednio czerni i kolorów. Zatem trzeba całą płytoteke oglądać od nowa a bedzie tego ze 300 tytułów wiec zajecia na jakiś rok jest :grin:

aha mam troche płyt skompresowanych do 4 gb ;) i tutaj jakość jest rónież bez zarzutu, owszem wiadomo ze wiele zależy od jakości kompresji ale drażniacych kwadracików na 3 krążkach nie zauważyłem, zobaczymy co z resztą.

Menu przejrzyste ale sporo funkcji, zapewne do przyzwyczajwenia po pewnym czasie.

Pilot w sumie nawet ładny, chociaż plastik średniej jakości to ten materiał na wierzchniej cześci interesujący aczkolwiek i tak planuje jakiegoś fajnego uniwersala .


No a teraz odrobina dziegciu w beczce miodu coby za słodko nie było. IMO fatalnie rozwiązane sortowanie kanałów z tunera tv, żeby jakoś to szło to kanały powiny mieć nazwe ale co z tego jak wywśieta sie około 7 z 70 zatem trzeba je z klawisza wklepać, irytujące. Po dwóch godzinach 30 programów ustawionych dziś kolejne podejscie ale pójdzie już szybciej

Druga sprawa która imo jest dość poważnym mankamentem jak dla mnie to obcinanie czarnych pasów. BYć może jeszcze nie dotarłem do tej funkcji ale długo tego szukałem aby tv automatycznie usuwał czarne pasy. Owszem robi to ale nie do końca i różnie na różnych kanałach. Troche dziwne. Myślałem że tryb pełny bedzie właśnie te paski niwelował i wyświetlał obraz na całym ekranie.



Na chwile obecną to tyle jak przetestuje sygnał HD i dopatrze sie innych spostzreżeń napisze.

Tymczasem dzięuje Wszystkim i Każdemu z osobna za rady i opinie

Kiki - raz jeszcze dzięki, Pozdrowienia dla kolegi który przyjechał z tv, przesymatyczny gość. :eek:k:
 

deniro24

Member
Bez reklam
motobartcompany widzę, że kolejna zmiana tv:) Tym razem sama top klasa. Szkoda tylko, że trafiłeś na uszkodzoną/wadliwą KURĘ. Jak tam gierki wyglądają na tym Pionku? Jakiś czas temu zastanawiałem się nad serią 9, ale narazie chyba pozostanę przy swoim obecnym tv.

Pozdrawiam.
 

motobartcompany

New member
Masta_J napisał:
Kupowałeś na odległość? Przez internet?

Pozdrawiam,
kupowałem na odległość z tym że sklep wysłał TV do siedziby u mnie w mieście i tam odebrałem osobiście.

Deniro 24 gier za dużo nie zakosztowałem na tym TV. Ale wyglądają bajecznie. Najlepszy obraz jaki kiedykolwiek widziałem. Praktycznie brak zielonych krawędzi.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
RTV Euro AGD?
W takiej sytuacji to nie wiem jak to wygląda, skontaktuj się z Federacją Konsumentów - koniecznie!

Pozdrawiam,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Fixxxer napisał:
a czerń położyła mnie na kolana, czarna ramka praktycznie nie odróżnia sie od pasów u dołu i góry ekranu - bajka.
Oglądałeś w ciemnym pomieszczeniu?

Fixxxer napisał:
aha mam troche płyt skompresowanych do 4 gb ;) i tutaj jakość jest rónież bez zarzutu, owszem wiadomo ze wiele zależy od jakości kompresji ale drażniacych kwadracików na 3 krążkach nie zauważyłem, zobaczymy co z resztą.
Mam podobne wrażenia. Jakość wydaje się bardzo dobra, mimo rekompresji.

ArtS :)
 

motobartcompany

New member
co do czerni to powiem tak: Jest bardzo dobra, nawet wiecej- jest jedną z lepszych czerni jak na tą technologię.

na dole moja teściowa ma starego trinitrona, Pioneer ósmej generacji może się zawstydzić. Tam czerń w nocy absolutnie nie świeci.

Mój pioneer na pewno nie ma czerni identycznej z ramką. Zarówno w dzień jak i w nocy widać to jak na dłoni. Ustawienia mam wszystkie na około 30% (docieranie) wiec nie ma mowy o zbyt wyśrubowanej jasności
 

serce

New member
Panowie bardzo proszę o pomoc Was,maniaków jak i użytkowników Pioneera.

Szukam tv 50cali do 8k max(chociaż wydać tyle na tv to dla mnie naprawdę trzeba być maniakiem heh).Myślałem głównie nad samsung 50a656 albo panasonic 46(nie 50 bu)pz800,samsung 5.5k a panas 7.5k ... a 46cali.
Testowałem obydwa i wszystko było ok jednak ... na innym forum był test i wyszło brak czerni w samsungu czego nie widziałem...

Przypadkiem wpadłem do rtveuro i zobaczyłem Pioneer PDP-5080XD.
Testowałem tv i normalnie doznałem szoku :D ten tv jest nieziemsko ostry8)
Powiedziałem sobie że to ten model w dodatku marka Pioneer można powiedzieć że jest najlepsza w tv oraz szanowana,znana na cały świat i wybierana przez większość a w dodatku cena tak spadła że szok bo tylko 7tys chociaż na www wczoraj widziałem go za 7tys a dziś już 7.5k ... ogień hehe jednak w juko(nie wiem co to za sklep ale w Kraku więc pasuje) za 7k.

Wybór jest tylko jeden jednak ... ten tv jest hd a nie full hd.Wiem że w lcd to bardzo ważne ale w plazmie słyszałem że to tylko słowo promocyjne ... czyli za bardzo nie daje odczuć.
Testowałem pioneer z samsungiem i wyszło że w sd o wiele lepszy Pioneer jednak w full hd prawie tak samo,czasem ostrzejsze sceny Pioneera.
Czy rzeczywiście ten tv tylko hd(nie full hd) jest lepszy od innych tv full hd?
Czy lepiej poczekać aby ceny spadły tv full hd i dopłacić max 1.5k?

Myślałem również o sharp xl2e jednak poległ głównie na meczach bu :/
Pozdrawiam Piotr i bardzo proszę o info ;) a jeśli komuś się chce to i o zdjęcia.
 
Ostatnia edycja:

serce

New member
Odległość to myślę że będzie 3m chyba że nie dam rady ... to 4m.

Podłączone będzie:
n(sd,hd)
ps3(gry,dvd,br)
laptop(czasem aby pograć w strategię,może do innych celów ale to się zobaczy)
może cyfra+ ale to muszę jeszcze zobaczyć.

Głównie będą podłączone te rzeczy.
----
Czy jest może test tego tv,masz jakieś obrazy tego tv z innych for?Jaka cena dla niebieskich.
Pozdrawiam :)
-----
Chciałem się również spytać czy trzeba kupić osobno podstawkę czy jest już w zestawie.Gdzieś czytałem i takie info zapamiętałem.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Płynność , czerń , głębia , paleta barw jest po stronie plazmy przy Tych warunkach. Cenę dostaniesz najlepszą na rynku :D
 
Do góry