Pioneer G8

asoz

New member
O kurcze ale te szafki są boskie:blagam:
Właśnie czegoś takiego szukałem.
Serdeczne dzięki StaniB
W mojej brązowo-czerwonej "sali kinowej" będzie wyglądać super
 

StaniB

New member
asoz......no prosze!!!!!....dlaczego by nie!!!! sala kinowa!!!!????To chyba jest kazdego z forum- marzenie!- Pozdrawiam.
 

sst

New member
Witam. Mam pytanie dotyczące korzystania z planszy usuwającej powidoki a mianowicie kiedy uzyć jej po raz pierwszy od nowości i z jaką częstotliwością później. Dzięki. S.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
-AS- nie no cudów się nie spodziewam, ale tak jak pisałem obraz na moim kuro wydaje mi się gorszy niż na tych używanych kuro które widziałem. Twoje stwierdzenie że na początku pixele są dzikie jest bardzo trafne:) Na razie mój tv przepracował 20godzin. Jeżeli chodzi o kalibracje to sd mam już zrobione tak jak mi się podoba i tu musze przyznac że jest to najlepszy plaski tv jaki widziałęm który wreszcie świenie radzi sobie z sd-dzisiaj Taniec z gwiazdami wyglądał pieknie!. Blu Raya też mam juz ustawionego na trybie film lecz dodałem troche ostrości.

Obecnie jade na : kontrast 30 a reszta ustawień na 0 choc do blu raya ostrośc mam więcej niż 0. Czy ustawienia ostrości mają jakiś wpływ na docieranie, czy tutaj ma tylko wpływ kontrast oraz kolory?

Przyłączam się do pytanie jak często używac wzornika wideo czyli oczyszczania ekranu z powstałych powidoków.
 

-AS-

New member
Witam,
przyznam szczerze, że nie używałem tych plansz do usuwania powidoków jeszcze ani razu, a TV mam już od ponad 10 miesięcy - nie było takiej potrzeby. Kolejny test na powidoki mój TV przeszedł śpiewająco. Właśnie skończyłem GTA4, z najdłuższą sesją non-stop ponad 5 godzin. Szukałem później chociaż cienia okrągłej mapki w lewym dolnym rogu ekranu - nic! Ani w ciemnym pomieszczeniu, ani w jasnym nie było ani śladu. Polecam używać orbitera do grania, skutecznie odstrasza wszelkie duszki :eek:k:

Ustawienia ostrości nie powinny mieć żadnego wpływu na docieranie (wpływ na pewno ma kontrast i jasność). Ja u siebie mam ostrość na -15 i jakby się dało, jeszcze bym zminiejszył. Fakt faktem, że dużo również zależy od jakości sygnału. Na niektórych kanałach (szczególnie tych nadający kiepski sygnał 4:3) obraz czasami wydaję się miękki, ale na innych (większości) ostrość na -15 jest super, żadnych sztucznych konturowych cieni, obraz jak na CRT.

Pozdrawiam ;)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
AS - jak się nazywa orbiter w menu telewizora? Masz polskie menu ? Nie jestem pewien gdzie to się znajduje bo mam polski język ustawiony.
 

adramelech75

New member
Liptonosz napisał:
.... jak się nazywa orbiter w menu telewizora? ....

W naszej pięknej mowie niejaki orbiter został jak zwykle barwnie i jakże rzetelnie przetłumokowany jako .................... werble ................. :krol: WYGASZACZ EKRANU :krol: ;)))))))
 

-AS-

New member
adramelech75 napisał:
WYGASZACZ EKRANU

Hahaha :mrgreen: , żartujesz? Wygaszacz ekranu nie ma nic wsólnego z orbiterem. Polscy tłumacze są mistrzami (przypomina się nieśmiertelny przykład z filmem pt "Dirty Dancing" przetłumaczonym na polski jako "Wirujący Seks" :mrgreen: ).

Orbiter przesuwa minimalnie obraz na ekranie o kilka pixeli co chwila, powodując, że nie te same pixele wyświetlają te same rzeczy. Jest to niezauważalne działanie, które jest dość przydatne. Ja mam orbiter właczony na stałe (z powodu mojego klinicznego lenistwa :mrgreen: ). Jak widać nie ma to nic wspólnego z wygaszaczem ekranu.

Pozdrawiam
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Hehe, to mam włączony orbiter, tak się domyślałem, że to jest orbiter ale chciałem się upewnić. Ah ci polscy tłumacze:)

Jakie macie ustawienia w ps3 do blu ray w zakładce 24hz? Czy w ogóle są jakieś różnice kiedy jest ta funkcja włączona czy nie? Gdzie nie czytałem to 24hz to niby jakieś niewiadomo co, oglądanie filmów tak jak reżyser sobie zaplanował... a ja wstępnie nie widzę rożnicy.

W ps3 jaką rozdziałkę ustawić 720p czy 1080p? tu też wstępnie różnic nie widać więc chyba lepiej 720p?
 

-AS-

New member
Liptonosz - czy masz na myśli opcję 24fps (frames per second)? Jeżeli tak, to włącz ją w konsoli na stałe (zakładam, że Twój PS3 podłączony jest przez kabel HDMI do TV). Twój TV obsługuje ten tryb i radzi sobie z tym bardzo dobrze. W 24 klatkach na sek (fps) nagrane są filmy Blu-ray. Jeżeli TV nie obsługuje trybu 24fps, to możliwe jest, że przy ruchach kamery na boki lub góra dół, zobaczysz na ekranie brak płynności (nazywane jest to czasami 'telecine judder' (wejdź na link i zjedź w dół)). W linku, który podałem autor nazwał ładnie ten efekt, jako "minimalna czkawka na ekranie około 2 razy na sekundę" ("This causes a slight “hiccup” in the video about twice a second.").

"Oglądanie fimów tak, jak reżyser sobie zaplanował" jest to ogólne stwierdzenie o brak judder'a podczas oglądania filmów na Blu-ray oraz oglądania go z prawidłową prędkością. Gdyby Twój TV nie obsługiwał 24fps, musiałby przyspieszyć film do 25fps. Powoduje to przyspieszenie obrazu i dźwięku (dość minimalnie, ale zawsze (bodajże jest to 4%)), przez co film jest trochę krótszy, a dźwięk podczas filmu trochę wyższy (nie wiem czy napisałem to zrozumiałym językiem).

Jeżeli chodzi o rozdzielczość w PS3, to ustaw tak, jak Ci się podoba. Ja mam na stałe 1080p.

Pozdrawiam
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
AS - kuro mam podpięte do ps3 poprzez euro i cieszę się dobrym hd:p hehe. Nie no ale tak na poważnie to właśnie chodziło mi o wyjaśnienie co daje 24fps a Ty to bardzo dobrze wytłumaczyłeś, dzięki. O rozdziałkę pytałem z ciekawości czy ktoś zauważył różnice między nastawieniem 720p a 1080p przy pnaelu kuro który nie jest full hd. Teoretycznie 720p pasuje bardziej bo będzie wypełniał każdy pixel? Ale jak już życie mnie nauczyło teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką i być może skalowane 1080p przez kuro może wyglądać korzystniej.
 

-AS-

New member
Liptonosz - 720p nie jest natywną rozdzielczością tego TV - 768p jest. Czy ustawisz 720p, czy 1080p TV i tak będzie skalował. Poza tym, to nie TV skaluje obraz do 1080p, tylko konsola. TV skaluje go potem do 768p, aby dopasować do rozdzielczości ekranu.

Różnice? Jak ustawisz 1080p wszystko jest troszkę mniejsze (tekst, obrazki itd.), niż jak ustawisz na 720p. Poza tym, wydaje mi się, że jak odznaczysz 1080p w ustawieniach konsoli i opdalisz potem grę, która jest zrobiona w 1080p, to konsola będzie ją skalowała w dół do 720p (pewny nie jestem, bo, tak jak pisałem, mam na stałe od nowości ustawione na 1080p).

bluray napisał:
Chodzi o brudną knajpę z klezmerami. No nie ?

Qué? :mrgreen:

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli używasz gier nagranych w 720p, to tak ustaw konsolę. Jeśli przewaga jest po stronie gier 1080p możesz ustawić 1080p w konsoli.

ArtS :)
 

Glimmer Twins

New member
To jeszcze odnośnie konsoli PS3.
Jak oglądacie z niej filmy Blu-ray to rozumiem, że w Kuro wybieracie Drive mode 3 (72 Hz) i Pure Cinema na Advanced czy tak?
A jak zaczynacie grać w gry z PS3 to zmieniacie Drive mode na 2 (100Hz)?
 

Glimmer Twins

New member
A czy można sobie ustawić Drive mode 3 (blu-ray) i Pure Cinema na Advanced np. w trybie Movie a Drive mode 2 (100Hz) i Pure Cinema Off w trybie Użytkownik i tylko przełączać te tryby? Czy Drive mode jest dla nich osobno zapamiętywany czy jest niezależny?
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
z tego co ja zaobserwowałem to kazdy tryb zapamietuje swoje wlasne ustawienia, lecz drive mode trzeba zmieniać bo ten nie przypisuje sie do trybów ustawień obrazu.
 
Do góry