Pioneer G8

Liptonosz

New member
Bez reklam
Powiem szczerze że nie wiedzę różnicy między zmianą trybów drive mode, pure cinema chyba "poprawia" płynność obrazu ale mnie to się chyba nie podoba. Muszę zrobić jakieś testy wtedy będę wiedział co jest co:) A co z DRE też masz wyłączone ? Dobra opcja jest to że każdy tryb obrazu jest jakoś tam wewnetrznie zaprogramowany i mimo tego że ustawie np film i sport tak samo w menu to i tak się różnią bo film jest bledszy a gra np jest przyciemniona-podoba mi się to.

-AS- widziałem twojego posta i te ustawienia, mam je nawet wydrukowane:)

Czy któs wie co dokładnie ma robić pure cinema, na czym ten system polega?

Szkoda tylko że nie mam PiPa tego mi brakuje, jest w wyższym modelu ale dla mnie nie było warto dopłacać
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie ma PIPa, ale ten wyższy model ma PIP i tak tylko z jednym tunerem więc do drugiego okienka musiałbyś dostarczyć sygnał z jakiegoś zewnętrzengo źródła.

Pozdrawiam,
 

-AS-

New member
Liptonosz - wizualnie nie zobaczysz różnic pomiędzy różnymi trybami DM. jest to tak, jak zmieniasz częstotliwość odświeżania na monitorze komputerowym - obraz jest ten sam. Różnice są w płynności ruchu na ekranie, poza tym jak włączasz tryb 100Hz w Kuro, zwiększa się minimalnie ilość szumów w tle obrazu.

Jeżeli już teraz jesteś zadowolony z obrazu, to pewnie się ucieszysz, jak Ci napiszę, że jak dojedziesz mniejwięcej do 200h obraz jeszcze bardziej się poprawi. Na początku pixele są trochę 'dzikie' (dzikie pixele :mrgreen: ) oraz jest trochę więcej szumów na ekranie, niż poźniej. To tak w ramach - ciekawostki.

Pure Cinema z założenia ma poprawiać płynność ruchu i jakość obrazu w (jak sama nazwa wskazuje) filmach. Instrukcja nie jest, w wypadku tego TV, zbyt pomocna i często można znaleźć w niej błędy (mówie o angielskiej wersji, polskiej nie mam), ale w tym wypadku zacytuję instrukcję:

(Pure Cinema) Automatically detects a film-based source (originally encoded at 24 frames/second), analyses it, then recreates still frame for high-definition picture quality

Pisząc w skrócie - ma za zadanie poprawić doznania filmowe.

DRE mam również wyłączone. Ulepszacze ulepszają część obrazu często rujnując coś innego :)mrgreen: ). Najważniejsze jest, jednak, aby obraz podobał się Tobie, więc jeżeli podoba Ci się działanie jakiejś funkcji, to ją włącz i nie słuchaj żadnych rad :)

PiP w tym TV, tak jak napisał Masta_J, pozwala Ci podejżeć inne źródło, nie pozwala Ci natomiast, na (co wydawało by się najczęstszym sposobem wykożystywania PiP) podglądanie drugiego kanału, przez co jest, w dużej mierze, bezużyteczny. Jedynym wyjątkiem, jest sytuacja, gdy masz dwa dekodery, albo jeden dekoder i używasz wbudowanego tunera. Pisząc w skrócie - nie dużo tracisz nie mając PiP. :)

Pozdrawiam
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
No nic dziś pobawię się ustawieniami, zobaczymy co z tego uda mi się zaobserwować, ale wstepnie pure cinema mam wyłączone.

PiP jakoś tam bym wykorzystał ale nie ma co płakać dam rade i bez tego.

Jedno co mnie martwi to waga tego tv:p wieszak co prawda jest metalowy solidny i mam go przykręconego ponad 10 metalowymi kołkami ale i tak waga kuro mnie przeraża.
 

-AS-

New member
Nowa seria (9G) ma już podobno być lżejsza. Dla pocieszenia mogę Ci napisać, że mój 428 stoi na dużej, metalowej podstawce dokupionej oddzielnie (w kolorze obudowy), która sama w sobie waży z 10kg :)

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tryb Pure Cinema ma za zadanie odtworzenie obrazu nagranego z prędkością 24 klatek na sekundę poprzez wyświetlenie 24 klatek na sekundę. Telewizory nie posiadające tej opcji dokonują operacji dodawania jednej klatki na sekundę, aby uzyskać 25 klatek na sekundę. Tryby Drive Mode mnożą jedynie te prędkości przez stały współczynnik (odpowiednio x3, x4 i x3) wyłącznie w celu wyeliminowania migotania. Niestety, a może stety Pioneer nie wprowadził przy okazji interpolacji dodatkowych klatek.

ArtS :)
 

StaniB

New member
Hallo
Od paru miesiecy zastanawialem sie nad kupnem TV.W kwietniu chcialem kupic Panasonica 46PZ85,ale potem wybralem z zona LCD Philipsa i jeden dzien przed odebraniem pojechalem do sklepu RTV i jakos zawiodlem sie jakoscia obrazu LCD przy slabym sygnale.Leciala wtedy na Eurosport gra w tenisa i co widzialem,pilki tenisowe byly dwie(jeszcze z takim czyms do tej pory nie spotkalem sie) no i los chcial ze kolo tego Philipsa LCD slala plasma Pioneer PDP-508XD(miodzio) i obraz byl przy tym samym sygnale znacznie lepszy!Kolory byly poprostu super!! No i stalo sie! Bardzo spodobal mi sie ten TV,ale jak pamietam na tym forum prawie kazdy mi doradzal ze plasma z Pioneer to swietny TV,ale gdyby nie ta kasa,bo nie planowalem tak duzo wydac na TV.Ale teraz kupilem 508XD za nawet super cene!!!! i jestem pewien ze Ja z zona bedziemy zadowoleni.I odrazu chce wam podziekowac za wasze wszystkie posty zwiazane z tym TV(czytalem je z ogromna ciekawoscia).A raczej czytam nadal, wszystko zwiazane z plasma i LCD !!!!!!! W domku sterta gazet !!!! Tysiac prospektow z roznych firm!!!!!w nastepnym tygodniu bede wieszac Pionka na sciane(wieszak na sciane juz kupilem w kwietniu :grin: )chyba bede kuc sciane zeby wszystkie kable tam schowac,a moze ktos z was ma lepsza propozycje niz kucie sciany????Pozdrawiam i jeszcze raz wszystkim co mi doradzali ten model serdeczne dzieki!
 

maniekk

New member
StaniB napisał:
(...) no i los chcial ze kolo tego Philipsa LCD slala plasma Pioneer PDP-508XD(miodzio) i obraz byl przy tym samym sygnale znacznie lepszy!Kolory byly poprostu super!! No i stalo sie! Bardzo spodobal mi sie ten TV,!


Bardzo szczęśliwy los :)
Pozdrawiam i gratuluję wyboru
 

StaniB

New member
Panowie ,
to jak czytalem forum pierwsze 100 godzin kontrast nie dawac na maxa(prawda?),czy to juz nie jest aktualne?

BlackC napisał:
Zawsze możesz kupić specjalne korytka lub maskownice np. TO

BlackC........nawet ciekawe rozwiazanie.Dzieki
Tylko zadaje sobie pytanko czy nie lepiej kuc sciany?,a jak dojdzie do tego to jakie kable tam pociagnac zeby potem nie brakowalo zadnego w potrzebie.......????
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Część osób napisze Ci, że Kuro jest już tak dopracowane, że nie warto zawracać sobie głowy docieraniem. Ja jestem tego zdania:

co Ci szkodzi poświęcić te 100 godzin?

ArtS :)
 

StaniB

New member
ArtS007 masz racje,co mi szkodzi zmiejsze na poczatku kontrast.
Masta J pytales ile dalem za 508XD ,to w przeliczeniu na zlotowki 7800 zl.:D .
 

androzek

New member
Czy Pionek 5080XA "toleruje" inne głośniki poza oryginalnymi,osobnymi bocznymi lub dolnym.Pytam bo nie zawsze konieczne jest oglądanie z włączonym zestawem HC i jeden post mówi o podawanym błędzie przy próbie podłączenia czegoś innego.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
-AS- napisał:
Jeżeli już teraz jesteś zadowolony z obrazu, to pewnie się ucieszysz, jak Ci napiszę, że jak dojedziesz mniejwięcej do 200h obraz jeszcze bardziej się poprawi. Na początku pixele są trochę 'dzikie' (dzikie pixele :mrgreen: ) oraz jest trochę więcej szumów na ekranie, niż poźniej. To tak w ramach - ciekawostki.
Pozdrawiam

myślę, że coś w tym prawdy jest, bo powiem szczerze że moja sztuka świeci inaczej niż te które widziałem do tej pory. Na chwile obecną obraz wydaje mi się taki troche plastikowy a na tych kuro które widziałęm obraz był plastyczny aż wylewał się z telewizora. Mam nadzieje że to prawda i u mnie obraz się jeszcze dotrze.

Nadal jestem na etapie kalibracji, już powoli dochodze do tego co chciałem. Imponujący jest tryb film, na początku wydawał się zbyt blady ale teraz inne tryby wydają się przy nim zbyt jaskrawe. Filmy na tym trybie wyglądają naprawde spektakularnie i bardzo naturalnie.

Głównym atutem kuro jest moim zdaniem możliwośc osiągnięcia wielu rodzajów obrazu, od miekkiego do wyostrzonego podchodzącego pod lcd-kowy. Dla mnie to bomba bo na konsoli obraz mam żylete, hd super wyraźne a i sd wygląda świetnie mimo beznadziejnego sygnalu.

Im więcej czasu mija tym bardziej jestem przekonany do tego telewizora a jeżeli z czasem obraz się jeszcze poprawi to będę przeszcześliwy:)

pozdrawiam
 

-AS-

New member
Witam,
Liptonosz napisał:
Na chwile obecną obraz wydaje mi się taki troche plastikowy a na tych kuro które widziałęm obraz był plastyczny aż wylewał się z telewizora. Mam nadzieje że to prawda i u mnie obraz się jeszcze dotrze.

Bardzo dużo zależy od ustawień, których (jak wiesz) w Kuro nie brakuje. Można ustawić bardzo dobry obraz, a można również go zepsuć. Obraz się poprawi z czasem, ale nie spodziewaj się cudów. Jak teraz nie jesteś zadowolony z jakości obrazu, to prawdopodobnie jest wina ustawień (albo sygnału).

Często jest tak, że zmienisz ustawienia na jednym kanale i będą Ci się wydawały bardzo dobre, przełączysz na inny kanał i kompletnie nie będą pasowały. Jeżeli kalibrujesz samemu w domu, to polecam jakąś płytkę do kalibracji (albo odpowiedni software + hardware).

Pozdrawiam
 
Do góry