Pioneer G8

gedymin67

New member
TOMISEK - kupuj 5080XA.
Ja jeszcze niedawno miałem ten sam problem co Ty. Kilka miesięcy czytałem to forum, oglądałem TV w sklepach i miałem mętlik w głowie. W wyborze pomogły mi cenne informacje od Forumowiczów, maile od KIKIiego, ale przede wszystkim bezposrednia prezentacja sprzętu w domu. Porównywałem Pionka 4280XA i Sharpa 46XL2. Oczywiście wygrał Pioneer.
Jeżeli masz już kasę to Twój wybór na pewno Cię zadowoli :). Radość będzie jeszcze większa kiedy podłączysz kino dom.:grin:

Ps. Ja kupiłem do Pionka ONKYO 705 + KEF 3005SE (od razu - radość jeszcze wieksza:grin:)
 

DonKappa

New member
Witam....chce kupic sobie telewiozrek...dzisiaj byłem w MM i byłem juz zdecydowany na samusnga 40f86...Ale koles mi odradził bo powiedzialem ze chce na nim duzo ogladac przez kablowke....Powiedział ze mam dołozyć troche i kupic pioneera PDP 4280..czy te pieniadze sa warte tego telewizora?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To są tacy mądrzy ludzie w MM? Czy to może jakiś inny koleś?

Czy te pieniądze są warte tego telewizora?

Jeśli 111 stron tego wątku Cię do niego nie przekonały to nie jest TV dla Ciebie.

Pozdrawiam,
 

DonKappa

New member
Sory ale jeszcze nie przeczytałem tych 111 stron....zaraz sie za to zabieram...pracownik MM mi tak powiedział ...wiec chyba sie zna...he..no to chyba bede musiał troszku dozbierac...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie powiem Ci konkretnej kwoty, bardziej rozpatruje to w przypadku 42" jako % różnicy.

Kwotowo rozpatrywałem to w swoim przypadku 50" bo wychodziło więcej.

2000 zł więcej nie było dla mnie warte dopłacenia.

Pozdrawiam,
 

DonKappa

New member
to czym sie rozni to XA od XD ....?i jaka moze byc maxymalna ronica cenowa...? ja znalazłem 200 zł roznicy....
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer w tej wersjii jest wart wydanej kwoty. Tym bardziej że jak będzie na panelach Panasonica to różnie może być z nową jakością. Dziś zdecydowanie warto, a w razie watpliwości poproś o prezentację we własnym domu. Do porównania poproś koniecznie o plazmę Loewe myślę że nie będziesz rozczarowany, nie wiem tylko czy Cię stać ? :D
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sansei6 napisał:
Tomisek Tobie zamieszał? A co ja mam powiedzieć, ja mnie tylko 42" interesuje..................;)

No mnie tez chodzil po głowie tylko 42'' telewizor do czasu jak zobaczylem z odleglosci oba - 4280 i 5080 i juz wiedzialem ze nie ma co wchodzic 42 calowiec- lepiej chyba dozbierac kaski lub kupic cos innego - zresztą to częsta opinia na tym forum.
Moje kino tak na wstepie to HK( jak bedzie dostepny) i JBL serii L
 

DonKappa

New member
No prosze napiscie czym rozni sie 4280 XA od 4280XD ...przeciez zanim ja ten post przeczytam to minie ...a tak bede miał juz odpowiedziec....pomoze ktos?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
DonKappa napisał:
No prosze napiscie czym rozni sie 4280 XA od 4280XD ...przeciez zanim ja ten post przeczytam to minie ...a tak bede miał juz odpowiedziec....pomoze ktos?

To nie jest tak naprawdę odpowiedź, której szukasz.

Jak już przeczytasz ten wątek zobaczysz jak bardzo to Ja starałem Ci się pomóc.

Pozdrawiam,
 

robbiegriger

New member
dzięki Masta_J za odpowiedź :)
co do wersji XD faktycznie jest droższa - skoro nie wykorzystam tunera DVB, lepiej za te 200-300 zł kupić np. z dwa dobre kable HDMI

przy okazji - Kiki czy mógłbyś podać mi cenkę na priva na model 4280XA ?

pzdr

robbie
 

tom

New member
Masta_J napisał:
Nie będziemy tego sprawdzać.

Było to już wielokrotnie opisywane na tym forum i w tym wątku.

Pozdrawiam,

Witam, mam taką prośbę do Masta_J, abyś pisał w swoim imieniu, a nie innych, to po pierwsze i po drugie, pierwsza część mego postu dotyczyła - jak często korzystacie z wyłącznika sieciowego, inaczej czy Wasze plazmy cały czas są w stanie czuwania, czy korzystacie z wyłącznika sieciowego tylko wtedy gdy wyjeżdżacie na kilka dni, podczas burzy itp. Proszę o uwagi w tej sprawie, bo wiadomo, że wyłącznik sieciowy w kuro jest niedopracowany...
Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Moim zdaniem nie powinieneś pytać o to, jak często użytkownicy korzystają z wyłącznika sieciowego, gdyż każdy ma inne powody aby z niego korzystać lub nie. Jeśli stwierdzisz, że minimalny pobór mocy w stanie czuwania nie jest dla Ciebie problemem, po prostu nie korzystaj z wyłącznika. Nie powiesz mi chyba, że korzystanie lub nie z tego wyłącznika przez Ciebie będzie pochodną głosów oddanych za lub przeciw przez innych użytkowników forum.

Moim zdaniem są dwie kwestie do rozważenia. Co jest dla Ciebie ważniejsze: dbałość o nienajsolidniejszy wyłacznik, czy koszt minimalnego poboru mocy w czasie czuwania.

Z racjonalnego punktu widzenia wygląda to tak, że biorąc za przykład podstawowy model 4280PA stosunek poboru mocy w stanie czuwania do znamionowego (prawdopodobnie maksymalnego) poboru w trakcie pracy wynosi

0,3 W/288 W = 0,001 (lub 0,1%)

Bardziej obrazowo:

jedna godzina pracy pracy telewizora = 1000 godzin czuwania

Czy naprawdę jest nad czym deliberować?

ArtS :)
 

tom

New member
Dziękuję bardzo ArtS007 za rzeczową odpowiedź.
Te pytanie pewnie nigdy nie pojawiłoby się na forum, gdyby nie to, że gdy, np. wyłączam plazmę na noc wyłącznikiem sieciowym i włączam następnego dnia ponownie, to nie przechodzi ona w stan czuwania (moim zdaniem tak powinno być) tylko włącza się automatycznie na ostatnie źródło sygnału z którego korzystałem. Ale już nie będę przynudzał, kończę ten temat i dziękuję za wszystkie wypowiedzi w tym temacie.
Pozdrawiam
 
Do góry