Pioneer G8

wkar

New member
No, no!

Tak, najlepszymi telewizorami na świecie są Pioniery!
Gratulacje!!!
Czerń czerniejsza od czerni !!! _ Gratulacje!!!
Tylko, żeby to była prawda.
Poziom "wygaszania" jest zawsze ten sam!!!
Ludzie o co chodzi - kosmos!
To nie są przecie matryce podświetlane!
Litości.
Pozdrawiam.
k:)
 

-AS-

New member
:hmm:

:confused:

:niewiem:


EDIT:
Nie wiem gdzie to napisać, więc napiszę to tu. Przez ostatnie pare ładnych tygodni miałem pełną skrzynkę PM, o czym nie wiedziałem. Nowe wiadomości do mnie, niestety, nie dochodziły. Dopiero dzisiaj pokasowałem większość wiadomości w skrzynce, więc jak ktoś mi ostatnio wysyłał wiadomość i nie odpisałem, proszę wysłać ponownie.
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Do właścicieli Kuro i PS3.

Odkąd Sony wypuścił software o numerze 2.10, nie ma już potrzeby ustawiania w menu TV 'HMDI Input' na 'Colour -4', można ustawić go spowrotem na 'Auto' jako, że bug niszczący detale i cienie został usunięty z software'u konsoli. Czyli:
TV Menu > Option > HDMI Input > Video zmieniamy na "Auto"

Pozdrawiam
 

photosmart

New member
Pure Cinema

witam!
Juz praktycznie zdecydowałem się na Pionka SX4280 ale mam pytanko - otórz oglądałem dzisiaj w MM jeszcze raz ten TV i zauważyłem, że napisy bięgnące na dole ekranu (np. zawsze widac to na kanale bloomberg) sa bardzo mało płynne - skączą jak opętane ;) - nawet wpadają w takie dziwne "wizulane" drgania. Sprzedawca nie chciał nawet na sekundę uzyczyć pilota (powiedział, że mają je pochowane) - czy na ustawieniach domyślnych (bo takie są chyba w większości sklepów) mogła być ta funkcja włączona ?
I czy ona mogłąby dawać tak dziwny (nieprzyjemny) efekt ? wyczytałem w instrukcji jeszcze coś o funkcji text optimation - do czego on służy ?
Czy u Was wlączenie jednej z tych funkcji ma wpływ na płynność biegnących szybko napisów ? Czy byłby ktoś tak miły i sprawdził to ?
Czy pure cinema zmienia ich płynność ?
serdecznie dziękuję z góry za pomoc
pozdrawiam
photosmart
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
czy to moze byc zaczatek objawow sekty... klecze przed obrazem haderejdi zadne full hade, nie ma 100hz, a biel ma taka ze najgorsze dzisiejsze LCD ma lepsza, ale za to czern ma taka ze mnie otumanilo... i wpatrzony mowie pionku, moj guru jestes najlepszy.... :)
 

-AS-

New member
listek2000 napisał:

Jeżeli piszesz o Kuro, to ma 100Hz:
Drive Mode 1 = 75Hz
Drive Mode 2 = 100Hz
Drive Mode 3 = 72Hz


Photosmart,
da się wyeliminować efekt, o którym piszesz odpowiednimi ustawieniami. Ja bardzo rzadko oglądam programy z napisami lecącymi u dołu, ale nie zauważyłem tego u siebie.

Pozdrawiam
 

photosmart

New member
dzięki za odpowiedź ... ale czy chodzi właśnie o pure cinema o którym pisałem ?

przy okazji jeszcze mam pytanie dot. 100Hz
w instrukcji dostępnej online wyczytałem, że tryb Drive Mode (czy jesteś pewien, że to właśnie 100 Hz????) działa on tylko z wyjść AV ... czyli na tunerze nie ma mozlwości włączenia go - a chyba tu przydałby się najbardziej.
pozdrawiam
photosmart
 

-AS-

New member
Nie, nie chodzi w tym przypadku o Pure Cinema, które ma zastosowanie bardziej przy oglądaniu filmów.

Między innymi opcja 'Text optimisation' służy do wygładzania napisów (ja mam tą opcje wyłączoną, a napisy u mnie i tak przesuwają się w miare gładko).

Jeżeli chodzi o Drive Mode, to tak, jestem pewien, że to jest opcja dotycząca 100Hz. Instrukcja jest najgorszą rzeczą jaką dostajesz przy zakupie tego TV.

Drive Mode 1 = 75Hz - stosuje się przy większości 'normalnych' programów telewizyjnych;

Drive Mode 2 = 100Hz - stosuje się przy programach, w których jest dużo szybkiego ruchu na ekranie (np. sport) (minimalnie więcej szumu w obrazie w stosunku do DM1);

Drive Mode 3 = 72Hz - stosuje się do oglądania filmów nagranych w 24fps (np. Blu-ray).

Pozdrawiam
 

-AS-

New member
Po to jest wybór, aby można było dostosować odpowiednią konfigurację do swoich preferencji. Oczywiście, że można zostawić na 100Hz i oglądać wszystko w ten sposób. To zależy tylko od Ciebie, jako właściciela TV.

Ja jako, że lubie sport, najczęściej mam ustawione na 100Hz i zmieniam na DM 3, gdy oglądam filmy na Blu-ray. Nie każdy jednak ogląda dużo sportu i dlatego masz wybór. Tak, jak pisałem wcześniej, opcja DM 2 (100Hz) daje minimalnie więcej szumu video w obrazie dlatego, gdy oglądasz dużo innych programów (jak wiadomości, quizy i np. politykę), możesz zostawić na 75Hz i mieć minimalnie czystszy obraz. Podkreślam, że różnica w szumach jest minimalna.

Pozdrawiam
 

boston

New member
Wlasnie cos w tym wszystkim nie zagralo bo 8G okazalo sie kompletna klapa marketingowa.Pozdrawiam!

listek2000 napisał:
czy to moze byc zaczatek objawow sekty... klecze przed obrazem haderejdi zadne full hade, nie ma 100hz, a biel ma taka ze najgorsze dzisiejsze LCD ma lepsza, ale za to czern ma taka ze mnie otumanilo... i wpatrzony mowie pionku, moj guru jestes najlepszy.... :)
 

boston

New member
Boje sie ze rowniez zle rozeznanie rynku, bo przy obecnej sytuacji na rynku plaskich telewizorow ceny Pionka sa powalajace. W chwili obecnej jako tako idzie sprzedaz tylko full hd.

Sansei6 napisał:
Może Pioneer uznał, ze już nie musi się tak reklamować? :cool:
 

chesky

New member
Kalibracja 508XD

Witam,

Czy ktoś z was robił kalibrację pioneer'a? Ew. czy można dostać namiary na firmę wykonującą taka usługę?

pozdrawiam
_CHESKY_:twisted:
 

maniekk

New member
O ile się nie mylę to już gdzieś było pisane na tym forum, że info na ten temat można dostać u ArtS007. Najlepiej napisz do niego na priw
pzdr
 

maniekk

New member
W takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd. Faktycznie pamiętam -pisał o tym Kiki, tak mi się tylko wydaje że wymieniał, któregoś z adminów

Pozdrawiam
Maniek
 

panedi

New member
chesky napisał:
Witam,

Czy ktoś z was robił kalibrację pioneer'a? Ew. czy można dostać namiary na firmę wykonującą taka usługę?

pozdrawiam
_CHESKY_:twisted:

Napisz do mnie na priv to dam Ci nr. do człowieka od kalibracji, którego polecił mi Kiki.
pozdro
 
Do góry