Pioneer G8

tymek10

New member
dzięki za odzew
może jeszcze jest ktoś kto może sie wypowiedzieć (proszę )
i jeszcze jedno: czy oglądanie telewizji z oknami prostopadłymi do ekranu będzie bardzo uciążliwe?
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zależy - okna od południowej strony i słońce padające na ekran z pewnością będą uciążliwe dla KAŻDEGO TV. Generalnie sprawę rozwiązują rolety. U mnie TV właśnie wisi na ścianie prostopadłej do okien. Generalnie jak słońce świeci wprost na ekran, to można go oglądać, ale zmienia się odcień kolorów. Dużo gorzej miałem jednak z telewizorem CRT. Oglądanie przy spuszczonych roletach rozwiązuje problem. Oglądanie TV wieczorkiem z dobrego sygnału to uczta dla oczu. Piszę to "na zimno", już po tym jak mi opadły pierwsze emocje - bo pierszy efekt był dla mnie pozytywnie szokujący. Pozdr.
 

-AS-

New member
Wg mnie, 50 cali z odległości 3m nie jest przesadą. Oglądam swoje 42" z ok 2.8m i po jakimś czasie rozmiar ten zaczął wydawać się mały (nie mogę sobie teraz wyobrazić używania 28-calowego TV). Wiadomo jednak, że takie odczucia są subiektywne, dlatego radzę Ci, abys któregoś dnia wziął ze sobą miarkę do sklepu i kładąc jak na ziemi stanął dokładnie w odległości 3m od TV. Da Ci to pojęcie, jak to może wyglądać w Twoim domu - niestety tylko "mgliste" pojęcie. Piszę "mgliste", bo często inaczej odbieramy ten sam TV w sklepie, a inaczej w domu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem, jest zamówienie prezentacji przed zakupem. Rozwieje, to wszytskie Twoje wątpilwości. Możesz zamówić do prezentacji model 42" i 50" i, po prostu, wybrać ten, który Ci się bardziej podoba.

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie cytujcie, proszę, ostatnich wypowiedzi.

Wielkość ekranu i odległość od niego, a komfort oglądania jest oczywiście subiektywny. 42" raczej do oglądania z odległości 3 m jest dobry, ale 50" z pewnością nie będzie zbyt wielki. Ot takie meandry dokonywania wyboru. Mnie w 50" Pioneera podoba się to, że jest praktycznie sam ekran i nieduża ramka dookoła. To jest to. Gdyby nie ta cena... :rolleyes:

ArtS :)
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
tymek10 napisał:
dzięki za odzew
może jeszcze jest ktoś kto może sie wypowiedzieć (proszę )
i jeszcze jedno: czy oglądanie telewizji z oknami prostopadłymi do ekranu będzie bardzo uciążliwe?

Wracając do tematu:) Właśnie słońce świeci prosto w mój TV i to w taki śmieszny sposób, że oświetla równo pół ekranu. Mogę spokojnie porównać jak się zmienia obraz. Generalnie jest równie wyraźny jak po stronie nieoświetlonej, nie ma idealnej czerni, zrobiła się bardziej szara, kolory są nieco wyblakłe. Nic się nie odbija w matrycy (w sensie z otoczenia). Generalnie nie jest to uciążliwe. Pozdrawiam.

ps. Słońce właśnie zaszło za chmurkę i obraz zrobił się idealny. Nie mam żadnych refleksów od okien. Tak, że nie ma problemu z takim powieszeniem TV. PZDR
 

boston

New member
Witam! To buczenie było wadą 7G a w 8G zostalo w duzej mierze wyeliminowane! Sprawdz gdzie to jest najbardziej slyszalne czy z przodu od panela czy z tyłu i z ktorej strony. Najczestrza przyczyna buczenia są poluzowane śrubki trzymajace elektronikę w środku!Pozdrawiam!

saneone napisał:
zapewne chodzi o bzyczenie...odkąd kilka dni po zakupie żona zwróciła mi na to uwagę (lub być może objaw się nasilił) nie mogę przestać o tym myśleć...dźwięk jest na tyle denerwujący, aby zabrać radaość z oglądania...może ktoś zna sposób na to..lub być może objaw się uspokaja po kilkudziesięciu godzinach użytkowania TV

P.S.Mój model to 508XD
 

krycho1

New member
Czesc. Szukam porownania lx5080d vs lx508d i nic konkretnego nie znalazlem, a stoje przed wyborem i nie moge sie zdecydowac bo ten troszke tanszy(LX5080) kusi ale nie chcial bym sie zawiesc .
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
ArtS007 i Krycho1
w przypadku modeli FullHD (LX508D, LX5080D, LX608D i LX6080D) jest trochę inaczej, niż w przypadku modeli HDReady. Wszystkie z nich posiadają czujnik światła i wszytskie posiadają możliwość kalibracji ISF. Jedyna róznica między modelami LX508D i LX5080D, to Direct Colour Filter 3+ w tym pierwszym. Jak to się ma w praktyce, nie wiem.

Wystarczy wejść na oficjalną stronę Pioneer'a (naprzykład pioneer.co.uk), wybrać FullHD plazmy, zaznaczyć oba modele i kliknąc na "Compare".

Pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
A ja juz swoja 60" sam skalibrowalem i nawet zaczela mi swiecic z tylu :cool:

PICT0041.jpg
 

krycho1

New member
samson napisał:
Dla zainteresowanych:
Dziś wieczorem na forum http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=660533
powinny być wyniki porównania modeli FullHD z 0 i bez 0 na końcu: LX6080 i LX508. Trochę bez sensu zestawienie ale chyba po prostu dostali takie egzemplarze. Przed porównaniem telewizory mają być fachowo skalibrowane. Poczekamy, przeczytamy.


Dzieki czegos takiego szukalem.

O ile dobrze zrozumialem pierwszy gosc powiedzial ze 508 jest duuuuzo lepsze bo ma lepszy filtr colorow z +
Teraz ma byc prawdziwe porownanie.
 

robiik_pl

New member
428 i PS3

Witam,

Chcialbym wrocic do watku wspolpracy 428 i PS3. Dokladnie w poniedzialek kupilem PS3 zaczalem poznawac jej mozliwosci. Czytalem Wasze wczesniejsze wypowiedzi ale chcialbym to troche uporzadkowac.

1. 428 jako panel HD Ready nie wyswietla rozdzielczosci 1080p. Czytalem, ze niektorzy z Was(np. -As-) korzystaja z tego trybu. U mnie ustawienie 1080p w PS3 podczas konfiguracji spowodowalo w tescie pokazanie czarnego ekranu co oznacza, ze TV tego nie wyswietla(zgodnie z prawda). Wylaczelem wiec ten tryb i wszystko mi sie wyswietla na 720p. Jak jest z tym u Was?

2. PS3 ma mozliwosci uzywania trybu 1080p/24 - jak w swietle powyzszego mozna z tego trybu korzystac? Rozumiem, ze wtedy nalezy w TV uaktywnic ten tryb(drive mode 3 o ile pamietam). Rozumiem, za najlepiej to zrobic na ustawieniach USER, zeby nie trzeba bylo zmieniac dla innnych Inputow.

3. Jakich ustawien uzywacie korzystajac z PS3 jako zrodla HD, DVD, gier?

4. Podlaczylem PS3 do 428 za pomoca dobrej jakosci komponentu(PS3 WYJSCIE HDMI->428 WEJSCIE komponent) - czego Wy uzywacie?
HDMI->HDMI?

pozdrawiam,
robiik_pl
 

-AS-

New member
Mam teraz zaledwie pare minut (w pracy jstem), wiec teraz tylko tak na szybko - wiecej wieczorem, jak trzeba bedzie.

Panel 428 wyswietla 1080p. Mam tak ustawiona konsole i nie ma z tym najmniejszych problemow. Powiem wiecej, gralem w pare gier na tej rozdzielczosci, tez bez najmniejszych problemow. Natywna rozdzielczosc tego panelu to 768p, ale moze on wyswietlac takze 1080p poprzez upscaling. Nie wiem dlaczego masz z tym problemy, ale jestem pewien, ze u mnie wszystko dziala jak nalezy.

Po drugie, nie trzeba nic uaktywniac, aby panel wyswietlal 1080p.

Pobaw sie opcjami PS3, sprawdz kabel HDMI itd. Problem nie lezy w panelu (no chyba ze jest on uszkodzony).

Jak masz jakies pytania, to napisz. Postara,m sie na nie odpowiedziec wieczorem, po pracy. Teraz musze uciekac.

Pozdrawiam
 

robiik_pl

New member
Witaj -As-.

Wlasnie sprawdzilem - zmienilem podlaczenie z AV na HDMI i jest jak trzeba :) 1080p/36bit. Jesli mozesz prosze Cie o odniesienie sie do pktow #2 i 3# z mojego poprzedniego posta.


pozdrawiam,
robiik_pl
 

-AS-

New member
OK, zacznę od tego, że używam tych samych ustawień bez znaczenia co oglądam (z małymi wyjątkami o czym za chwilę), czy jest to zwykła telewizja, czy SD DVD, czy gry z PS3, czy Blu-ray. Spowodowane jest to dwoma rzeczami: po pierwsze jestem zbyt leniwy, aby zmieniać ustawienia niemal za każdym razem jak zmieniam program, po drugie jestem dość mocno przyzwyczajony do moich obecnych ustawień i, po prostu, mi się podobają. Są to ustawienia "HDMI D65", które wklejałem już parę razy do tego wątku. Zaczyna się je ustawiać od zmienienia na "MOVIE", a nie na "USER".

Aby korzystać z trybu 1080/24fps trzeba go włączyć w ustawieniach konsoli (o czym zapewne już dawno wiesz). Po drugie, za każdym razem jak zabieram się do oglądania filmu na Blu-ray zmieniam (i to jest jedyna modifikacja jaką przeprowadzam z moimi ustawieniami) "Pure Cinema" na "Advanced" i "Drive Mode" na 3. To tyle.

Używam kabla HDMI - HDMI do podłączenia konsoli do TV i kabla optycznego z konsoli do wzmacniacza, który niestety nie ma HDMI. Myślę o zmianie go na lepszy (nowszy) i wtedy, prawdopodobnie, podłącze konsole do wzmacniacza (kina domowego) przez HDMI (ustawie obraz na "pass through") i wzmacniacz do TV przez HDMI, co wydaję mi się optymalnym ustawieniem.

Ostatnia sprawa to "bug", który, przy połączeniu konsoli PS3 do Kuro, powoduje utratę detali i załamuje czarny kolor (jest to opisane w tym pliku z ustawieniami). Dlatego trzeba w ten sposób ustawic konsolę, aby uzyskać dużo lepszy obraz (czy to z gier, czy filmów):

1: Settings > Display Settings > RGB Full Range (HDMI) ustawić na "Full"
2: Settings > BD/DVD Settings > BD/DVD Video Output Format (HDMI)zmienić na "RGB"
3: TV Menu > Option > HDMI Input > Video i zmienić z "Auto" na "Colour-4"
Po paru sekundach (1-2) powinieneś zobaczyć dużo lepszy, dokładniejszy obraz z minimalnie mniejszym kontrastem. Ja mam tak właśnie ustawione.

Opisz wrażenia.

Pozdrawiam
 

Rodrik_AR

New member
Pioneer i nbox

Witam!
Jutro odbieram nbox recorder i będę chciał go właściwie podłączyć do mojego 508XD
Naczytałem się trochę na temat podłączenia tego dekodera i jedni twierdzą, że najlepsze jest HDMI a inni, że najlepsza jakość obrazu uzyskują (szczególnie SD) po przez component.
Ale niestety nie trafiłem na wypowiedź użytkownika Pioneera.
Dodatkowa sprawa to, jak najlepiej ustawić rozdzielczość dekodera w podłączeniu z Pioneerem?
Może ktoś ma już taki zestaw (nbox + Pioneer) i może podzielić się ze mną radami praktycznymi?
Dodam, że audio do kina będę podłączał niezależnie po przez kabel optyczny.
Nie chcę stosować „przejściowego” połączenia telewizora po przez amplituner bo musiał bym mieć go (amplituner)cały czas włączonego by przepuszczał sygnał.

A może AS wie coś na ten temat?

Bardzo proszę o poradę :)
 

redlum

New member
Bez reklam
robiik_pl napisał:
Witam,

Chcialbym wrocic do watku wspolpracy 428 i PS3. Dokladnie w poniedzialek kupilem PS3 zaczalem poznawac jej mozliwosci. Czytalem Wasze wczesniejsze wypowiedzi ale chcialbym to troche uporzadkowac.

1. 428 jako panel HD Ready nie wyswietla rozdzielczosci 1080p. Czytalem, ze niektorzy z Was(np. -As-) korzystaja z tego trybu. U mnie ustawienie 1080p w PS3 podczas konfiguracji spowodowalo w tescie pokazanie czarnego ekranu co oznacza, ze TV tego nie wyswietla(zgodnie z prawda). Wylaczelem wiec ten tryb i wszystko mi sie wyswietla na 720p. Jak jest z tym u Was?

(...ciach...)
pozdrawiam,
robiik_pl

Widze ze problem zostal juz rozwiazny - ale wtrace swoje 2 grosze. 1080p u ciebie nie dzialal - bo po komponencie idzie max 1080i.
 
Do góry