Pioneer G8

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@-AS-,

dzięki za odpowiedź, najważniejsze się da i jak kupię to będę trenował. a co do klaronowności odpowiedzi: była na tym samym poziomie klarowności co pytanie :)
 

robiik_pl

New member
4280XA i jakosc obrazu SD - UPC

Witam,

Z gory przepraszam za przydlugi post ale w koncu moge opisac swoje wrazenia po 9 godzinach obcowania w domowych warunkach z Kuro. Odniose sie takze do porownania z telewizorem CRT, bo nie pamietam aby takowe bylo(moge sie mylic). Jesli ktos stoi przed podobna decyzja przed jak ja stalem jeszcze dwa dni temu(czyli ma dobrego CRT a zachcialo sie plazmy), niech sledzi ten watek, bo moze mu w jakims stopniu pomoc.

W zasadzie powinienem zatutulowac posta 'doniesienia z frontu' ale nie chce niepotrzebnie dramatyzowac ;-).
Wczoraj dotarla do mnie przesylka z pdp 4280 XA. Jak wszyscy tutaj wiele czytalem, analizowalem na rozne sposoby i jednoznacznym zwyciezca byla seria 8. Nie dziwne tez, ze sporo sobie obiecywalem po zachwytach nad jakoscia obraz SD z serii 8. Odstawilem mojego 9 letniego Thomsona BlackDiva 29" i podlaczylem Kuro. Wedlug mojego oka(zona potwierdza) obraz jaki z kablowki prezentuje moj 4280 XA jest o klase lub dwie gorszy od tego co na starym CRT'ku. Przede wszystkim brak ostrosci, mimo regulacji niewiele tutaj osiagnalem. Sport - wczoraj TVP2 pokazywala puchar UEFA - roznica kolosalna! Gdy zobaczylem ten sam obraz na CRT nie moglem uwierzyc, ze az tak zly jest na plazmie. Podobnie na Polsacie Sport - w momencie przejazdu kamery trawa zlewa sie w jedna zielona plame, dopiero gdy kamera jest nieruchoma, widac jej fakture. Inny mecz - koszykowka na Polsacie Sport Extra - niewiele lepiej - obraz jakis taki jakby rozmazany, kojarzy mi sie, z tym co widac w samochodzie, gdy pada a wycieraczki sa juz nie pierwszej mlodosci. Na pewno nie az tak mocny efekt ale pewnie rozumiecie o co chodzi.

Podlaczylem nagrywarke DVD - LG RH278H zeby sprawdzic jak wygladaja nagrane mecze NBA(zrodlo - C+) oraz siatkowka(zrodlo Polsat Sport). I kolejny szok - gdzie jest pilka? Przy atakach lub serwach nie widac dokladnie gdzie leci. CRT zdecydowanie gora. Podobnie NBA - rzuty wolne - co jest z tym obrazem, ze ta pilka tak sie zamazuje? Dodam, ze tryb nagrania byl XP(najwyzsza jakosc) lub SP(normalna). Filmy tak samo nagrane wygladaja ok. Co ciekawe, na CRT'ku to wszystko wyglada duzo lepiej i naprawde jestem zaskoczony roznica na niekorzysc KURO.
DIVX - ogladalem kultowego Dextera i obraz jest super.

Obraz z DVD i z komputera - bez zastrzezen - ale tez widac wyraznie roznice w jakosci plyt, ktorej wczesniej nie widzialem. Klasa sama dla siebie sa produkcje NBA w NTSC i ogladnie ich na tym Kuro to poezja.
Wlaczylem sobie Planet Earth(zrodlo PC) i bylem zachwycony! Wiec TV jako taki na pewno ma swoja klase i zachwyty wielu nie sa przypadkowe - nie neguje tego. Ja natomiast w 95% ogladam kablowke, duzo sportu(siatkowka, NBA, pilka nozna) i tutaj z CRT'kiem nie ma porownania.

Oczywiscie nie skladam broni, dzisiaj bede dalej katowal Kuro(i siebie), obejrze sobie na zywo PLS na Polsacie Sport i napisze cos wiecej. Poprosze tez Kikiego o pomoc w optymalnym ustawieniu parametrow.

Jesli macie doswiadczenie z sygnalem SD z kablowki, zwlaszcza ze sportem(szczegolnie dynamicznym - siatkowka), prosze napiszcie jak z tym u Was i jakie macie ustawienia. Moze cos przeoczylem.

p.s. Ktos narzekal, ze ta plazma mu buczy, wczoraj tego nie slyszalem ale dzisiaj rano, gdy glosnosc TV byla niska, wyraznie tez to slyszalem. Takie jakby lekkie brzeczenie. Nic specjalnego ale pisza o tym w instrukcji wiec nie narzekam.

pozdrawiam,
robiik_pl
 
Ostatnia edycja:

robiik_pl

New member
ar2 napisał:
Proponuję sprawdzić możliwości poprawienia sygnału SD

Coz, gdyby to tylko bylo takie proste. To przeciez nie jest antena, ktora moge przestawic albo sprzatnac z niej snieg, tylko kabel ze sciany a w nim sygnal nadawany przez UPC. Co moge zrobic? Poza tym na CRTku obraz jest zyleta wiec czemu na Kuro jest o wiele gorzej? Czy tuner DVB cos tutaj zmienia(ja mam analogowy) - nie sadze...
 

ZF

New member
Kuro.

No niestety klasyczne rozczarowanie przeciętnego użytkownika.
Piękne obrazy oglądane w sklepach w ciemno można powiedzieć, że pochodzą ze źródeł HDTV a więc z Blu Raya czy HD a nawet z dedykowanych minikomputerów dołączanych specjalnie do prezentacji.
W domu po podłączeniu zwykłego sygnału z kablówki czy innego badziewia następuje konsternacja. Obraz jest nie do zaakceptowania tym bardziej, że dla porównywania ogląda się go z odleglości 1 m.
Już najbardziej szokujące jest gdy podłącza się ekran 60" i też porównuje z 1 m.
Otóż trzeba sobie powiedzieć, że sygnał SD jest rozciągany do znacznie większych rozmiarów i to jest podstawowa przyczyna ale jest ich znacznie więcej.
W miarę poprawny obraz można uzyskać z TV na kanałach HD ale tak naprawdę dopiero z Blu Raya czy HD a także poprzez sygnał z komputera.

I nie ma na to siły. Jedynym sposobem jest oglądanie z większych odległości i nie zbliżanie sie do ekranu bliżej niż 3,5 m. I pogodzenie się z tym.
Sygnał z Blu Raya będzie z pewnością dodatnio szokujący.
Moja żona z kolei mówi, że sygnał z HD jest nienaturalnie dobry. I wręcz jej to przeszkadza.

Pozdrawiam
ZF
 

robiik_pl

New member
Dzieki za odpowiedz, przynajmniej nie jestem sam. Tylko nie rozumiem po co i skad przede wszystkim te zachwyty nad jakoscia SD skoro jest taka a nie inna! Czy wszyscy sie oszukuja, bo skoro wywalili te 8-10k PLN to nie wypada przyznac, ze to kicha? Lepiej udawac, ze jest pieknie? U mnie jasno widac, ze 'krol jest nagi'. Prosze i wiecej komentarzy, zwlaszcza tych, ktorzy uwazaja, ze jest inaczej.
 

Zoltyy

New member
robiik_pl napisał:
Dzieki za odpowiedz, przynajmniej nie jestem sam. Tylko nie rozumiem po co i skad przede wszystkim te zachwyty nad jakoscia SD skoro jest taka a nie inna! Czy wszyscy sie oszukuja, bo skoro wywalili te 8-10k PLN to nie wypada przyznac, ze to kicha? Lepiej udawac, ze jest pieknie? U mnie jasno widac, ze 'krol jest nagi'. Prosze i wiecej komentarzy, zwlaszcza tych, ktorzy uwazaja, ze jest inaczej.

To pewnie są zachwyty nad jakością w porównaniu do tego co pokazują LCD...
Za kilka godzin sam sie przekonam - jadą do mnie Kuro 42", JVC P80 37" i Loewe. Staną w szranki z 12 letnim CRT Unimora 21". Napiszę jak i co wieczorem.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Zoltyy - czekamy z niecierpliwością na Twoje wrażenia ! robiik_pl - nie poddawaj się ! Masz rację że jak się wyłoży prawie 10 " kafli " na sprzęt a póżniej jest rozczarowanie to samopoczucie nie jest najlepsze. Ale podobno plazmy w miarę czasu się docierają i obraz będzie lepszy. Kolega kupił plazmę Panasa i też przeżył rozczarowanie i był w dołku ale teraz twierdzi że obraz jest lepszy / ja nie widzę róznicy / Podobno najnowszy LCD Philips z systemem Pixel HD bardzo dobrze sobie radzi z słabym sygnałem z kablówki ale nalezy to jeszcze sprawdzić na prezentacji np. Kiki-go ! Pozdrawiam :):):)

Ps. Chyba pierwsza tak negatywna opinia o KURO !
 

ZF

New member
Zf

To nie jest kwestia słabego czy dobrego sygnału. Problem polega na tym, że piksele są rozciągane do nieporównywalnie większych rozmiarów i to bez specjalnej obróbki jakie zapewnia się np. w DVD stąd problemy.
ZF
 

robiik_pl

New member
Zoltyy napisał:
To pewnie są zachwyty nad jakością w porównaniu do tego co pokazują LCD...

To by bylo oszukiwanie siebie i innych czytelnikow forum. To tak jakby mowic, ze nowy model auta jest super, majac na mysli porownanie z Maluchem. Jestem pewien, ze sporo osob, ktore szuka nowego TV i kieruje swoja uwage na plzame, odnosi sie raczej do CRT'ka a nie LCD, ktorego jakosc sygnalu SD jest powszechnie uwazana za slabsza. Poza tym chyba jedyny sens mowienia o obrazie jest taki, ze albo sie podoba albo nie, bo przeciez to jest wazne. Kto sie kieruje kupnem plazmy dlatego, ze jest lepsza od innych skoro obraz i tak jest nieakceptowalny?

Zoltyy napisał:
Za kilka godzin sam sie przekonam - jadą do mnie Kuro 42", JVC P80 37" i Loewe. Staną w szranki z 12 letnim CRT Unimora 21". Napiszę jak i co wieczorem.


Hmmm, Unimor moze nie zachwycic jakoscia obrazu ale wciaz moze byc lepszy od tych plazm. Czekam z niecierpliwoscia na Twoj test!
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
robiik_pl napisał:
Dzieki za odpowiedz, przynajmniej nie jestem sam. Tylko nie rozumiem po co i skad przede wszystkim te zachwyty nad jakoscia SD skoro jest taka a nie inna! Czy wszyscy sie oszukuja, bo skoro wywalili te 8-10k PLN to nie wypada przyznac, ze to kicha? Lepiej udawac, ze jest pieknie? U mnie jasno widac, ze 'krol jest nagi'. Prosze i wiecej komentarzy, zwlaszcza tych, ktorzy uwazaja, ze jest inaczej.

Powtarzam, popraw jakość sygnału. Zadzwoń do UPC i powiedz żeby poprawili. Kablówki podłączają jak najwięcej użytkowników do jednego wzmacniacza, a potem efekty są, jakie są. Oczywiście nie nazleży się spodziewać sygnału rodem z DVD, ale to co opisujesz wygląda mi na słabe źródło.

Zastanawia mnie jedynie sens i istota porównywania obrazu wielkości 42" do obrazu 29". To tak jak porównywać malucha do jakiegoś wana i mieć pretensje, że w maluchu jakoś mało miejsca jest.

Oczywiście, że na 42 calowym ekranie będzie widać szumy i inne niedociągnięcia samego sygnału.

Piękne obrazy oglądane w sklepach w ciemno można powiedzieć, że pochodzą ze źródeł HDTV a więc z Blu Raya czy HD a nawet z dedykowanych minikomputerów dołączanych specjalnie do prezentacji

Dlatego należy być świadomym kupującym i wymagać w sklepie o zaprezentowanie wszystkich źródeł.

Pozdrawiam:krol:
 

robiik_pl

New member
ZF napisał:
To nie jest kwestia słabego czy dobrego sygnału. Problem polega na tym, że piksele są rozciągane do nieporównywalnie większych rozmiarów i to bez specjalnej obróbki jakie zapewnia się np. w DVD stąd problemy.
ZF

Potwierdzam - gdy zmienie proporcje obrazu to jest lepszy, tyle ze oczywiscie mam szare pasy po bokach. Ale wciaz nie jest to jakosc CRT.
Musio1968 napisał:
Ps. Chyba pierwsza tak negatywna opinia o KURO !
Musio1968

Coz, moze nikt do tej pory nie porownywal z CRT, mam na mysli obraz SD. Mam nadzieje, ze to pomoze innym zastanawiajacym sie nad zmiana, bo tutaj nie chodzi o same Kuro tylko chyba ogolnie ta technologie.

ar2 napisał:
Powtarzam, popraw jakość sygnału. Zadzwoń do UPC i powiedz żeby poprawili. Kablówki podłączają jak najwięcej użytkowników do jednego wzmacniacza, a potem efekty są, jakie są. Oczywiście nie nazleży się spodziewać sygnału rodem z DVD, ale to co opisujesz wygląda mi na słabe źródło.

Zastanawia mnie jedynie sens i istota porównywania obrazu wielkości 42" do obrazu 29". To tak jak porównywać malucha do jakiegoś wana i mieć pretensje, że w maluchu jakoś mało miejsca jest.

Zadzwonilem do UPC i przysla technika, ktory zbada sygnal i wzmocnia go w razie problemow. Zobaczymy co to da, obawiam sie tylko, zeby wzmocnieniu nie ulegly tez szumy ale specjalista nie jestem ;). UPC ma w przyszlym roku wprawdzic telewizje cyfrowa wiec poprawa obrazu ma byc znaczaca. Mam nadzieje, ze Kuro doczeka.
 

-AS-

New member
Apel

Apel do wszystkich myslacych o zakupie Kuro (lub jakichkolwiek innych duzych TV). Przed zakupem prosze sprawdzic jakosc swojego sygnalu SD, aby nie byc rozczarowanym. Juz od dawna zastanawiam sie na roznicami w spostrzezeniach na temat obrazu z sygnalu SD pomiedzy uzytkownikami Kuro w Polsce i UK/US. Na koncu tego posta podaje link do watku na forum UK o Kuro. Na ponad 400 stronach nikt nie narzeka na jakosc obrazu SD. Zastanawiam sie czasami czy my patrzymy na ten sam TV, jak czytam takie komentarze. Jak macie kiepski sygnal, to nie spodziewajacie sie, ze jakikolwiek TV wam to naprawi. Ja mieszkam na codzien w UK i obraz SD na moim TV jest bez zarzutow, nie moge powiedziec zlego slowa na jego temat.

Poza tym Ar2 ma stu procentowa racje, porownujac ekrany 28" i 42", spodziewajcie sie, ze zobaczycie wszystkie niedociagniecia swojego sygnalu bardziej uwydatnione. Jak macie kiepski sygnal, to najdrozszy, najlepszy TV na swiecie nic na to nie poradzi.

Robiik_pl jak sam zauwazasz, obraz z innych sygnalow jest ladny. Wyraznie to wskazuje, ze wina lezy po stronie Twojego sygnalu SD z kablowki. Ponownie, Ar2 ma racje, kablowka wyglada kiepsko, bo do jednego wzmacniacza podlaczana jest jak najwieksza ilosc uzytkownikow, aby zminimalizowac koszty. Dlatego zamowienie pokazu TV we wlasnym domu jest takim dobry rozwiazaniem. Mozna ocenic rozne TV, a takze te same TV z wlasnym sygnalem.


Przepraszam, ze post jest bez polskich znakow, ale pisze z pracy (a tu nie ma pl znakow). Mam nadzieje, ze da sie to czytac.

Tu podaje link to watku, o ktorym pisalem wyzej (po angielsku)

Pozdrawiam
 

robiik_pl

New member
Na poczatku zaznaczam, ze celem moich postow nie jest krytyka Kuro czy tez narzekanie i marudzenie, tylko zrozumienie i poprawienie swojego odbioru. Wszyscy sie zachwycaja wiec inny glos tez jest potrzebny, innym pewnie to pomoze. Tak jak pisalem wczesniej, nie mam uwag do innych zrodel niz SD.

-AS- -> wszystko co piszesz to prawda. Ty mieszkasz w UK i masz dobry sygnal. Ja w Polsce i jest jak jest. Natomiast trudno mi uwierzyc, ze wszystkie posty dot. jakosci sygnalu SD to posty emigrantow(ze tak sie wyraze ;-) Nie znalazlem zadnego, ktory by podzialal moje spostrzezenia co pewnie tylko swiadczy o jakosci mojego sygnalu. Pewnie racja jest to, ze porownanie odbiornikow 29" i 42" mija sie z celem ale fakt jest faktem, rownie slaby sygnal SD na plazmie daje gorszy obraz niz. Zapewniam Cie, ze dopoki nie wlaczylem Kuro, bylem przekonany, ze sygnal mam bardzo dobry wiec to nie takie oczywiste. Powiesz, ze trzeba bylo zamowic sobie prezentacje do domu. To tak jak Cimoszewicz do powodzian 'trzeba sie bylo ubezpieczyc'. Wszyscy pieja z zachwytu wiec co tu sprawdzac? Teraz wiem, ze trzeba bylo... podobnie jak powodzianie.

pozdrawiam,
robiik_pl
 

gol70

New member
Brawo robiik za głos rozsądku :)
Większość pisze o plusach a prawie nikt o minusach a te minusy dotyczą 90% potencjalnych użytkowników (SD w PL).
Ja byłem w tej dobrej sytuacji, że podejrzałem 428XD u sąsiada i okazało się, że odbiór w porównaniu z moim przechodzonym ;) już SONY KV-36FS70 jest dramatyczny (choć tutaj już różnica w przekątnej nie jest tak duża a odległość oglądania była podobna - około 4m).
Nawet przytaskaliśmy mojego klamota do jego mieszkania aby mieć pewność, że to nie kwestia indywidualnego podłączenia w mieszkaniu.
Niestety.
Po reklamacji sąsiada przyszedł technik z Aster, który wykonał pomiary i stwierdził "ma pan bardzo dobry sygnał - jeden z lepszych jakie mierzyłem".
I tyle.
Reasumując.
Zapewne kiepska jakość obrazu (nawet na tak wychwalanym KURO) wynika z kiepskiego sygnału SD.
Niestety zdecydowana większość potencjalnych użytkowników w PL ma taką a nie inną jakość sygnału i praktycznie nie ma wpływu na jej poprawę.
Sieci kablowe stroją sygnał dla większości użytkowników a nie promila używającego plazm i LCD.
Wniosek
Jak masz sygnał analogowy i oglądasz głównie SD daj sobie spokój - unikniesz rozczarowania za ładnych parę kPLN.
 
Ostatnia edycja:

AreckiW

New member
może wtrącę trochę swoich spostrzeżeń i wiadomości co do jakości SD na plazmach.
pisałem o tym zawsze i mówiłem, że wysokiej klasy CRT (tak jak Thomson Black Diva, czy mój Philips 36PW9765) wymiata wszelkiej maści LCD i PDP, nawet KURY i indyki, ;) szczególnie o rozdzielczości Full HD (bo skalowanie z 720x576 do 1920x1080, czyli 5-krotna interpolacja).
Co do Pioneera 4280XA, to IMHO nie jest on wzorem jakości co do przetwarzania sygnału SD, brakuje ostrości, dla porównania "zwykły" Panasonic PV60 robi to lepiej z tego co do tej pory widziałem, choć do dobrego CRT i tak daleko.
Moje obesrwacje potwierdził ostatnio niemiecki magazyn TEST, który przyznał temu Pioneerowi świetne noty za HD i skalowane DVD, ale już za SD digital TV i analog TV dostał sporo słabsze noty (odpowiednio: 1,0; 1,2; 1,7; 1,9, im bliżej 1,0 tym lepiej). Dla porównania nowiutki Philips 32PFL9632 z Pixel Plus HD dostał noty (1,1; 1,3; 1,5 i 1,6).
Dotychczas najlepiej z SD z płaskich (przetestowanych w pismach) radził sobie Panasonic PV60/PV600 i właśnie Philipsy.
Jakość sygnału of course ma duże znaczenie i na 42PV60 najlepiej wygląda TVN i Polsat z satelity, na kablówce nie sprawdzałem.

Konkluzja, myślę, że Pioneer, ani żaden inny płaski, nie zastąpi dobrego, poczciwego CRT, ale oczywiście CRT z górnej półki.

Pozdrowienia
 
Ostatnia edycja:

robiik_pl

New member
Konkluzja, myślę, że Pioneer, ani żaden inny płaski, nie zastąpi dobrego, poczciwego CRT, ale oczywiście CRT z górnej półki.
Zakladam, ze mowisz tutaj tylko i wylacznie o sygnale SD.

Dzieki za komentarze, szkoda, ze to sie pojawilo na forum dopiero teraz, bo gdyby wczesniej... No ale nie ma co gdybac, jest jak jest. Wlasnie patrze na mecz siatkowki na Polsacie Sport i musze przyznac, ze jest niezle. Nie ma plynnosci zarezerwowanej dla CRT ale jest naprawde dobrze. Wylaczylem wszystie ulepszacze obrazu i jest w koncu ostry, minimalnie zamazuje lot pilki ale jest zupelnie do przyjecia. Takze tenis na EuroSpocie wygladal dobrze, chociaz sygnal jest slabszy.

Czekam na dalsze glosy i uwagi. Mam nadzieje, ze Kiki wtraci takze swoje pare groszy.

pozdrawiam,
robiik_pl
 
Ostatnia edycja:

Musio1968

Member
Bez reklam
AreckiW - ma rację ! Do słabego sygnału nie polecam plazmy tylko CRT ! Przy tak słabym sygnale SD niestety nawet Pioneer nie da rady !!! Ale dobrze się stało że robiik_pl miał odwagę napisać o słabych stronach plazm przy słabym sygnale, może to będzie ostrzeżenie dla innych. Najlepsza jest prezentacja w domu, tak jak poleca Kiki ! Oszczędzi rozczarowań !!! Nie wiem czy to sprawdzony fakt ale podobno LCD Philipsa 42PFL9732D/10 dobrze sobie radzi z kablówką a cena podobna ! Pozdrawiam :) :) :)
 

-AS-

New member
robiik_pl napisał:
Nie ma plynnosci zarezerwowanej dla CRT ale jest naprawde dobrze

(...)

minimalnie zamazuje lot pilki ale jest zupelnie do przyjecia.

:hmm: ????? My zdecydowanie nie patrzymy na ten sam telewizor. Bardzo mi przykro, ale nie mogę nic poradzić. Jeżeli masz problemy z "ruchem" na ekranie, to albo masz coś sknocone w ustawieniach, albo ktoś Ci sprzedał jakąś podróbkę (to drugie to oczywiście żart).

Tak w skrócie. Pioneer ma dość dużo ustawień i większość z nich jest źle ustawiona jak wyjmujesz TV prosto z pudełka.
Podejrzewam, że Twoje problemy (oprócz kiepskiego sygnału) to ustawienia. Jakich ustawień używasz?

Więc tak:
Do sportu (szykiego ruchu na ekranie) stosuj Drive Mode 2, czyli 100Hz, do reszty Drive Mode 1 = 75 Hz. Drive mode 3 = 72Hz i jest do filmów Blu-ray (24fps). Jak używasz opcji "z pudełka" to DM ustawiony jest na 1, obraz jest minimalnie lepszy, ale ja mam ustawione na 2 non-stop, aby uzyskać maksymalną płynność ruchu (możliwe jest minimalne zwiększenie się szumów w obrazie prz DM 2, powtarzam - minimalne).
Jakie masz ustawione I-P Mode? Powinno być na 1.
Reszte ustawien masz w plikach, ktore tu powklejałem. Poeksperymentuj zanim wydasz werdykt.
Nie ma prawa nic się rozmazywać, to nie LCD.

Pozdrawiam

EDIT:
Wszyscy zapominają tutaj o pewnym fakcie - plazmy i LCD w większości są to panele HD, czyli zostały stworzone z myślą o oglądaniu sygnału HD. Możliwość oglądania SD, to jest dodatek. Nie można oceniać jakości ekranu HD na podstawie sygnału SD. Plazmy (i LCD) to nie są duże CRT, to jest zupełnie co innego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry