Pioneer G8

robiik_pl

New member
Witam,

Dzisiaj bylem w MM w Katowicach i widzialem chyba cos podobnego do tego co opisuje Blitzen ale na panelu 42 serii 7. Wlaczylem sobie jakis kanal TVN, byla to rozmowa w studio i realizatior sie troche bawil obrazem, zwalnial, lekko przekrzywial obraz, ruszal nim gora-dol, generalnie sie nudzil ;-) Musze powiedziec, ze dopoki kamaera byla startyczna, obraz byl ladny i czysty ale gdy tylko realizator zaczal cokolwiek robic, zwlaszacza 'ruszac' obrazem, calosc bardzo tracila na jakosci, pojawialy sie takie jakby skazy na obrazie, ukosne linie, ktore znikaly, gdy obraz znowu byl statyczny. Od razu pomyslalem sobie o Tobie, Blitzen i naprawde Ci wspolczuje jesli masz cos takiego na codzien. Nie jestem w stanie nic pomoc, bo sam mam jeszcze CRT i dopiero jestem przed decyzja ale dolaczam sie do rozmowy ze swoimi obserwacjami.
Tak w ogole, to nie chcialbym kupowac plazmy w MM w Katowicach, bo zarowno wczoraj jak i dzisiaj, wiekszosc telewizorow wyswietlala statyczny obraz, jakas dziwna plansze. Biorac pod uwage wypalanie pikseli w plazmach, to chyba niezbyt zdrowy zabieg jesli trzymaja telewizor na takiej planszy przez caly dzien. Poza tym jaki jest sens wyswietlania czegos takiego w sklepie, gdzie powinno sie raczej zachecac jakoscia obrazu do kupna a to raczej nie pomoze. Wybaczcie za przydlugi post, lepiej nie bierzcie nic z wystawy :confused:

pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia Blitzen!

robiik_pl
 

-AS-

New member
Moje 3 grosze - nie kupujcie TV (szczególnie tych drogich) w supermarketach. Nawet jeżeli cena jest kusząca, lepiej dołożyć parę groszy, kupić w specjalistycznym sklepie, w którym w razie jakichkolwiek problemów zostaniecie obsłużeni tak, jak należy. Szanse na to, że traficie na "trefny" egzemplarz również macie mniejszą w takim sklepie.
Sprzedawcy w supermarketach najczęściej nie mają pojęcia o produktach, które sprzedają. W jednej chwili sprzedają pralke, a zaraz TV za 10tys zlotych. Nawet oglądanie tych tv w supermarketach traktowałbym z przymrużeniem oka jako, że w 99% przypadkach telewizory te są tragicznie ustawione.
Polecam sklepy specjalistyczne. Ja tak zrobiłem, zapłaciłem trochę drożej, niż bym to zrobił w supermarkecie, albo w necie, ale jestem bardzo zadowolony z obsługi. Zaczynając od tego, że sprzedawca poszedł mi na rękę i dostarczył mi tv za darmo (mimo tego, że na początku mówiłem, że sam go odbiorę, potem zmieniłem zdanie), kończąc na tym, że spędził on pół godziny u mnie w domu czekając, aż sprawdzę czy wszystko jest ok, pomógł mi go ustawić itd. Nie przyjął też za to żadnych pieniędzy, mimo tego, że dawałem mu napiwek (powiedział mi z uśmiechem, żebym kupił piwo za te pieniądze i rozkoszował się tv :mrgreen: ). Nie miałem na razie żadnych problemów z TV, ale nawet jakbym miał jestem pewny, że mój problem zostanie rozwiązany szybko i bez zgrzytów. Moim zadaniem taki spokój psychiczny jest wart parę złotych więcej.

Pozdrawiam
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Kolega As ma rację !!! W dużych sklepach bardzo rzadko można spotkać fachowca który przy zakupie doradzi oraz pomoże w doborze odpowiedniego sprzętu. Tam z reguły idą na " masówkę " !!! Pozdrawiam :) :) :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Stoisko Pioneera na targach w Berlinie - to klasa sama w sobie.
Wszystko na najwyższym poziomie. Świetny wystrój i świetne programy demo.
Pioneer zademonstrował plazmy z różmymi kolorami obudowy:
biały
szary
tytanowy
Extra pomysł . Wiele osób pytało się o to kiedy wejdą do produkcji. Ale pani stwierdziła że nikt nie wie kiedy .
Ale sprawdzając jakość pracy plazmy KURO na podstawie specjalnych testów - nie zauważylismy żadnych problemów.
 

robiik_pl

New member
specjalistyczne sklepy

Co masz na mysli piszac 'specjalistyczne sklepy' - chodzi Ci o sklepy wylacznie z plazmami/LCD czy ogolnie salony RTV? Zauwaz, ze w MM sa dzialy tematyczne i nie jest tak jak piszesz, ze ta sama osoba sprzedaje pralki, telewizory i odkurzacze ;) Jesli trafisz na kolesia z innego dzialu z pytaniem o tv to Ci nie wcisnie kitu tylko odesle do kolegi z dzialu TV. To czy trafisz na faceta, ktory sie zna i bedzie chetny do pomocy, to juz inna sprawa, bo czesto jest ich za malo na ta ilosc sprzetu i klientow wiec sila rzeczy nie ma prawidlowego poziomu obslugi. Ale ... niedawno kolega kupowal monitor to kompa - pracownik najpierw mu wytlumaczyl na czym polegaja roznice w matrycach LCD a pozniej odradzil drogiego EIZO i polecil NECa. Na koniec powiedzial, zeby poszukal sobie go w necie bo bedzie taniej.
Nie spotkalem na Slasku zadnego sklepu dedykowanego do RTV(ale tez nie szukalem bardzo mocno) ale chetnie pojde popatrzec - czy wiecie gdzie moge je znalezc? AS - skad jestes, gdzie kupiles swoj sprzecik?

pozdrawiam,
robiik_pl
 

boston

New member
Zakup sprzętu

Dołączając sie do dyskusji myślę że wskazane jest również obejrzenie sprzętu w sklepie przed dokonaniem zakupu pod katem np. martwch pikseli. Dla przykladu specyfikacja pioneera przewiduje do 6-ciu martwych pikseli na powierzchni ekranu. Co prawda nigdy nie widziałem nowego ekranu z tyloma martwymi pikselami ale z 3-ma sie zdarzało. Osobiście byłbym średnio zadowolony z takiego tv.
 

-AS-

New member
robiik_pl napisał:
Co masz na mysli piszac 'specjalistyczne sklepy' - chodzi Ci o sklepy wylacznie z plazmami/LCD czy ogolnie salony RTV? Zauwaz, ze w MM sa dzialy tematyczne i nie jest tak jak piszesz, ze ta sama osoba sprzedaje pralki, telewizory i odkurzacze ;) Jesli trafisz na kolesia z innego dzialu z pytaniem o tv to Ci nie wcisnie kitu tylko odesle do kolegi z dzialu TV. To czy trafisz na faceta, ktory sie zna i bedzie chetny do pomocy, to juz inna sprawa, bo czesto jest ich za malo na ta ilosc sprzetu i klientow wiec sila rzeczy nie ma prawidlowego poziomu obslugi. Ale ... niedawno kolega kupowal monitor to kompa - pracownik najpierw mu wytlumaczyl na czym polegaja roznice w matrycach LCD a pozniej odradzil drogiego EIZO i polecil NECa. Na koniec powiedzial, zeby poszukal sobie go w necie bo bedzie taniej.
Nie spotkalem na Slasku zadnego sklepu dedykowanego do RTV(ale tez nie szukalem bardzo mocno) ale chetnie pojde popatrzec - czy wiecie gdzie moge je znalezc? AS - skad jestes, gdzie kupiles swoj sprzecik?

pozdrawiam,
robiik_pl

Mam na myśli sklepy, które zajmują się tylko sprzedażą wysokiej klasy sprzętem Audio-Video. Można być pewnym, że po zakupie w takim sklepie, będziesz w 100% zadowolony z obsługi i ze sprzętu. Zgodzę się, że w MM może być dedykowane stoisko z TV itd. W dalszym ciągu nie jest to sklep specjalistyczny i sprzedawca będzie Wam starał się "wcisnąć" to, czego jest najwięcej w magazynie, to co menadżer mu powiedział, żeby wciskać lub po prostu, z braku jakiejkolwiek wiedzy na ten temat, będzie wciskał to, co jemu wydaje sie najlepsze. Normalne w takich sklepach jest stwierdzenie przez sprzedawców, że LCD to przyszłość, a plazma to umierająca technologia. Spotkaliście się już z czymś takim? Nie, to zapytajcie co jest lepsze plazma czy LCD. Zapytajcie się też tych "specjalistów" z supermarketów jakie mają TV w domu, a mogę się założyć, że prawie żaden z nich nie ma plazmy (3/4 ma CRT,a 1/4 LCD). Najczęściej są to studenci (np. architektury), którzy tylko dorabiają w takim sklepie, aby dorobić na rachunki (wiem, wiem - trochę generalizuję).
Ja na codzień nie mieszkam w Polsce, tylko w UK. Może dlatego łatwiej mi znaleźć takie sklepy, ale uwieżcie mi, że tutaj też jest ich coraz mniej. Zwykły Kowalski (lub Joe Public - jak ich tu nazywają) wybiera supermarket, bo cena jest mniejsza, a w razie problemów klnie ile popadnie.
Nikogo nie zmuszam, aby robił to co ja. Wiadomo, że w Polsce jednym z najważniejszych wyznacznikiem jest w dalszym ciągu jest cena. Tutaj wbew pozorom jest podobnie, ludzie kupują tanie TV, bo nie widzą sensu wydawania dużych pieniędzy na TV. Natomiast to, co mnie trochę irytuję, to kupowanie przez ludzi najtańszych plazm, a potem pisanie, iż plazma to g***o, a LCD jest super. Jeżeli macie do wydania 2000zl, to nie kupujcie plazmy, bo możecie się spodziewać problemów. Musi byc jakiś powód dlaczego jedne plazmy kosztują 2000zl a inne 10000zl i uwieżcie mi, nie chodzi mi o obudowę. Dzieje się to kosztem elektroniki, to czego nie widać na codzień (w sklepie). Poczekajcie chwilę dłużej, dołóżcie trochę więcej pieniędzy, kupcie dobry TV i cieszcie się nimi latami. Moja "filozofia" jest prosta - tylko bogatego stać, aby kupować badziewie. Powód jest prosty, badziewie się zapsuje szybko, nie będziecie z niego zadowoleni i za parę miesięcy trzeba będzie kupić następne badziewie. Biedni ludzie (tacy jak ja), powinni kupować raz, a dobrze. Takie jest moje zdanie, a czy ktoś sie z nim zgodzi, czy nie, to oczywiście nie ode mnie zależy.

Pozdrawiam;)

P.s. Do moderatorów - wbrew pozorom, wydaję mi się, iż jest to na temat, ale ostateczna decyzja oczywiście jest Wasza.
 
Ostatnia edycja:

robiik_pl

New member
AS, mam podobne podejscie jak Ty, nie kupuje(staram sie) badziewnych rzeczy. Nie oznacza to, ze kupuje najdrozsze ale to co ma najlepszy stosunek jakosci do ceny. Dlatego tez obaj wypowiadamy sie na forum Pioneera :eek:k: Przenoszac to na temat, ktorego dotyczy ta dyskusja, zastanawiam sie czy Pioneer serii 7 jest wciaz warty tych pieniedzy, skoro seria 8G ma tyle ulepszen i z tego co widzialem w testach i czytalem w prasie(ostani numer A-V) otrzymuje noty referencyjne, a jest drozsza o jakies 3k PLN(mowie o 42"). Dzisiaj znowu ogladalem sobie w MM 7-mke, ktora wyswietlala film rownoczesnie z LCD'kami full hd i inymi. Roznica byla az nadto widoczna, okreslilbym jako 'zdecynowana' na korzysc Pioneera. Oczywiscie nie wiem czy ustawienia byly optymalne ale fakt jest faktem. Mam w okolicy 3 sklepy MM i jeden Saturn(w sumie to samo) i w zadnym nie bylo serii 8G, w jednym nawet zadnej plazmy!! Chyba wiec czas poszukac jakiegos sklepu 'specjalistycznego' bo raczej nie ma wyjscia...
Pozdrawiam z Polski, UK to fajny kraj ale jednak zawsze zagranica...

robiik_pl
 

Godlik

New member
Panowie (i Panie?), przeczytałem cały wątek (ufff...) i mam jeszcze większe wątpliwości co do wyboru TV. Do tej pory nastawiałem się na LCD, a konkretnie SHARP 42RD2E. Ale po przeczytaniu Waszych zachwytów, obejrzeniu fototestów chyba zwiększę budżet i zmienię zdanie :)
Mam tylko jedno, ważne dla mnie pytanie. Głównym kryterium wyboru LCD było to, że mam bardzo nasłonecznione pomieszczenie. Ściana okien, a TV ma wisieć na ścianie prostopadłej. Wiem, źe ogląda się głównie wieczorem, ale czy odbicia są bardzo widoczne? Byłem dzisiaj w Saturnie - nie było co prawda 8G, ale na 7G straszliwie odbijały się świetlówki, w LCD nie było to tak bardzo widoczne.
Skłaniam się ku 8G, ale nie chciałbym później żałować wyboru.

Dzięki z góry za odpowiedź
 

-AS-

New member
Godlik napisał:
Panowie (i Panie?), przeczytałem cały wątek (ufff...) i mam jeszcze większe wątpliwości co do wyboru TV. Do tej pory nastawiałem się na LCD, a konkretnie SHARP 42RD2E. Ale po przeczytaniu Waszych zachwytów, obejrzeniu fototestów chyba zwiększę budżet i zmienię zdanie :)
Mam tylko jedno, ważne dla mnie pytanie. Głównym kryterium wyboru LCD było to, że mam bardzo nasłonecznione pomieszczenie. Ściana okien, a TV ma wisieć na ścianie prostopadłej. Wiem, źe ogląda się głównie wieczorem, ale czy odbicia są bardzo widoczne? Byłem dzisiaj w Saturnie - nie było co prawda 8G, ale na 7G straszliwie odbijały się świetlówki, w LCD nie było to tak bardzo widoczne.
Skłaniam się ku 8G, ale nie chciałbym później żałować wyboru.

Dzięki z góry za odpowiedź

Mój living room w ciągu słonecznego dnia też jest dość jasny, mam rolety, ale one nie dają zbyt dużo. Muszę przyznać, że czasami światło słoneczne może popsuć trochę ucztę filmową. Natomiast to, co można zrobić, aby temu przeciwdziałać, to zwiększyć jasność w ciągu dnia, a zmienjszyć wieczorem. Nawet, gdy zamawiamy profesjonalną kalibrację (ISF), specjaliści ustawiają nasz sprzęt w 2 rózne ustawienia - dzienne i nocne.
W 8G poprawiono odbijanie się światła, w porównaniu z 7G, stosując nowy filtr na ekranie. Natomiast nie pozbyli się tego efektu zupełnie. Wydaję mi się, że w Twoim przypadku najlepsze by było zamówienie demonstracji w Twoim domu 8G i np LCD. Będziesz mógł wtedy ocenić to na własne oczy i wybrać to, co będzie dla Ciebie lepsze.
Na razie jednak, polecam rzucić okiem na zdjęcia, do których link podał pedro1 (niezła stronka) i ocenić. Na niektórych zdjęciach widać odbicia.

Dandan ma rację, zdjęcie nie oddają rzeczywistości. Wszyscy wiedzą, że statyczne obrazy na LCD wyglądają bardzo dobrze. Problem zaczyna się w momencie, gdy pojawia się ruch (a na tym polega telewizja), na LCD zaczynać widać rozmazania, nieostrość itd. Zresztą widać to nawet na zdjęciu wklejonym przez trops55 - część obrazu jest nieostra (podejrzewam, że w tych miejscach włosy się ruszały) w stosunku do tego samego zdjęcia na 8G.
Na Pioneer'ze telewizja jest bardzo podobna do starego, dobrego CRT. Natomiast jeżeli ktoś lubi bardzo ostry obraz (wtedy gdy nic się nie rusza), przesycony, bardzo "cyfrowy" polecam kupić LCD.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pedro1

New member
trops55 napisał:
Pedro...to zobacz jak wygląda to na moim Lcd Sharp 46xl1e...
jest to identyczne ujęcie-gepard...:)

porfówniaj kontrast, ostrość, szczegółowość...

http://img267.imageshack.us/img267/4884/fotosws8.jpg


i jak???
zmieniasz zdanie?

:grin::grin::grin:

Ale względem czego mam zmienić zdanie, podałem linka jak ktoś jest spragniony zdjęć.

A co do porównania, to ostrość i szczegółowość będzie wyższa, bo to panel FHD, oprócz tego wszystko zależy jeszcze od ustawień i samego aparatu, a na dodatek zdjęcie Pioneera, które porównujesz jest samo w sobie już nie ostre, widać to na styku obrazu z ramą.

Po dwa to masz za mocno podbite kolory, no chyba, że tak lubisz:D


Pzdr
 

DIE

New member
Witam,

Pisze bo narzekaliscie, ze sie userzy 508 nie odzywaja :) Ostatni tydzien tak jak podejrzewacie zajety bylem napawaniem sie obrazami z nowej plazmy 508 xd i niespecjalnie korzystalem z forum ;P

Pierwsze wrazenia sa baaardzo pozytywne. Poprostu plazma mnie zaskoczyla. A zaskoczyla mnie narazie glownie w 2 sprawach :

jakosci obrazu hd (generowanego z cyfry i ps3) oraz
poziomu czerni i odwzorowania detali

Zaskoczyla mnie dlatego, iz przedtem dosyc dokladnie przygladalem sie modelowi Panasia Py i wydawalo mi sie, ze gra bardzo dobrze, a w hd lepszej plazmy nie widzialem. Teraz juz wiem, ze panel Pionka o nizszej rozdzielczosci natywnej generuje znacznie ciekawszy obraz w hd niz panas.

Jestem wlasnie w fazie szczegolowych testow oraz eksperymentow z ustawieniami, bede sie dzielil z Wami spostrzezeniami na biezaco.

Aby dodac lyzeczke dziekciu do tego basenu slodyczy ktory mam w salonie, zauwazylem narazie jedna przypadlosc tv. Wczoraj zabralem sie do testowania home gallery i podlaczylem mojego cyfrowego olympusa przez zlacze usb do plazmy. Tv wykryl aparat pokazal foldery na karcie pamieci, ladne i intuicyjne menu, i rewelacyjnie wygladajace obrazy statyczne wysokiej rozdzielczosci. Wada : moje fotki ladowaly sie niemilosiernie dlugo. Fakt iz moje jpgi maja po 4MB nie usprawiedliwia tego, iz trzeba poczekac w pokazie slajdow na zdjecie okolo 5-10 s. Mimo ustawien na 3s.

Obraz z jpgow wygenerowany przez telewizor jest poprostu piekny. Zadnego migotania, wysoka szczegolowosc i piekne kolory oraz czern. Moja zona bedaca od lat wrogiem robienia prezentacji zdjec na tv i projektorach wywolujaca fotki na papierze w duzych formatach, poraz pierwszy stwierdzila, ze moze takie obrazy ogladac... Ja natomiast podlaczylem moj aparat do konsoli ps3 i twierdze, iz w moim przypadku zlacze usb w tv to gadzet, ktory nie bedzie raczej wykorzystywany.

obiecuje wiecej spostrzezen i pozdrawiam

DIE
 

km1963

New member
Bez reklam
-AS- napisał:
Mój living room w ciągu słonecznego dnia też jest dość jasny, mam rolety, ale one nie dają zbyt dużo.

Na Pioneer'ze telewizja jest bardzo podobna do starego, dobrego CRT. Natomiast jeżeli ktoś lubi bardzo ostry obraz (wtedy gdy nic się nie rusza), przesycony, bardzo "cyfrowy" polecam kupić LCD.

Pozdrawiam

Witam

nie wiem jakie masz rolety ale ja polecam dla @ Godlik zwykłe naokienne materiałowe (impregnowane) efekt nie całkowitej ciemności ale " prawie nocy " i może spodobać sie "lepszej połowie" ( kolory do wybory ) zamontowałem nie żałuję

T co napisałeś jest kwintesencją "wyższości świąt... ups plazm nad LCD " (a może odwrotnie;) ) i można się śmiało pod tym podpisać niezależnie czy nasze subiektywne odczucia pozwoliły wybrać Nam plazmę czy też LCD
i tylko pozwolę sobie dodać iż Sharpik XD1 czyli mój czy też XL1 usera trops 55 nie smuży w ruchu:D
pozdrawiam
 

towerman

New member
DIE napisał:
Witam,

(...)

Aby dodac lyzeczke dziekciu do tego basenu slodyczy ktory mam w salonie, zauwazylem narazie jedna przypadlosc tv. Wczoraj zabralem sie do testowania home gallery i podlaczylem mojego cyfrowego olympusa przez zlacze usb do plazmy. Tv wykryl aparat pokazal foldery na karcie pamieci, ladne i intuicyjne menu, i rewelacyjnie wygladajace obrazy statyczne wysokiej rozdzielczosci. Wada : moje fotki ladowaly sie niemilosiernie dlugo. Fakt iz moje jpgi maja po 4MB nie usprawiedliwia tego, iz trzeba poczekac w pokazie slajdow na zdjecie okolo 5-10 s. Mimo ustawien na 3s.

(...)

obiecuje wiecej spostrzezen i pozdrawiam

DIE

Witam,
Proponuję: przyciąć zdjęcia np. w "JPEGCrops" do formatu 4" na 7" (proporcje są prawie idealne) i zmniejszyć do rozdzielczości np. 1600x914 (tak pozwala np. "Picasa2"). Efekt, to szybkie ładowanie i możliwość zmieszczenia całkiem pokaźnej kolekcji na 1GB pamięci USB. Najciekawsze, że odwrotne manipulacje (zmniejszenie i przycięcie) powodowały, że tv nie umiał odczytać zdjęć :confused:

Jedyna wada, chyba nie do usunięcia, to lekkie ząbkowanie na skośnych liniach. :hmm: Tak czy inaczej potwierdzam, że efekt pokazu zdjęć jest wart nawet poświęcenia chwili na wstępną obróbkę. :D
 

mosca

New member
-AS- napisał:
Mój living room w ciągu słonecznego dnia też jest dość jasny, mam rolety, ale one nie dają zbyt dużo. Muszę przyznać, że czasami światło słoneczne może popsuć trochę ucztę filmową. Natomiast to, co można zrobić, aby temu przeciwdziałać, to zwiększyć jasność w ciągu dnia, a zmienjszyć wieczorem. Nawet, gdy zamawiamy profesjonalną kalibrację (ISF), specjaliści ustawiają nasz sprzęt w 2 rózne ustawienia - dzienne i nocne.
W 8G poprawiono odbijanie się światła, w porównaniu z 7G, stosując nowy filtr na ekranie. Natomiast nie pozbyli się tego efektu zupełnie. Wydaję mi się, że w Twoim przypadku najlepsze by było zamówienie demonstracji w Twoim domu 8G i np LCD. Będziesz mógł wtedy ocenić to na własne oczy i wybrać to, co będzie dla Ciebie lepsze.
Na razie jednak, polecam rzucić okiem na zdjęcia, do których link podał pedro1 (niezła stronka) i ocenić. Na niektórych zdjęciach widać odbicia.

Dandan ma rację, zdjęcie nie oddają rzeczywistości. Wszyscy wiedzą, że statyczne obrazy na LCD wyglądają bardzo dobrze. Problem zaczyna się w momencie, gdy pojawia się ruch (a na tym polega telewizja), na LCD zaczynać widać rozmazania, nieostrość itd. Zresztą widać to nawet na zdjęciu wklejonym przez trops55 - część obrazu jest nieostra (podejrzewam, że w tych miejscach włosy się ruszały) w stosunku do tego samego zdjęcia na 8G.
Na Pioneer'ze telewizja jest bardzo podobna do starego, dobrego CRT. Natomiast jeżeli ktoś lubi bardzo ostry obraz (wtedy gdy nic się nie rusza), przesycony, bardzo "cyfrowy" polecam kupić LCD.

Pozdrawiam

Widać, że kolega nie widział jeszcze najnowszych telewizorów LCD z technologią 100 hz w akcji. Mój JVC LT-37P80 nie ma żadnych smużeń - nawet w grach PC. Czerń świetna - oczywiście po odpowiednim skalibrowaniu. Jak widać różnice pomiędzy plazmami a LCD powoli się zacierają i to moim zdaniem na korzyść LCD. Docieranie się plazm + wypalanie się obrazów na matrycy + odbijające światło panele = przesądziły o moim wyborze telewizora.
Sorry za offtopa i pozdrawiam wszystkich posiadaczy Pioneera Kuro :)
 

-AS-

New member
Witam,
nie chcialem wywolac kolejnej dyskusji na temat LCD vs plazma, przepraszam. Moje komentarze wywolane byly bardzo ciekawym artykulem, ktory wczoraj przeczytalem wlasnie na temat LCD, migotania, odswiezania, tracenia ostrosci w ruchu i przyszlosci LCD. Autor pisal dosc wyraznie, ze rozwiazniem dla LCD bedzie 120Hz lub rozwiazania zastosowane w najnowszych Philipsach (nie wiem czy one sa juz w sprzedazy), w ktorych po kazdej klatce wystepuje jedna zupelnie ciemna klatka. Jak wroce do domu postaram sie znalezc ten tekst w necie (niestety jest on po angielsku). Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow LCD.
Tu obiecany link

Wracacjac do 8G - ja tez zauwazylem, ze zdjecia laduja sie dosc dlugo (wydaje mi sie, ze nawet cos jest na ten temat w instrukcji), ale nie jest to dla mnie zaden problem, jako ze nie uzywam tej opcji prawie wcale. Zrobilem to tylko raz z ciekawosci i zdjecia ladowaly mi sie srednio okolo 2-3 sekundy.
DIE - jakich ustawien uzywasz?
Towerman - jakie sa Twoje uwagi odnosnie 8G po paru tygodniach uzywania? Dalej Ci sie podoba czy juz emocje opadly?
 
Ostatnia edycja:

boston

New member
Pdp-lx508od

W piątek miałem okazje potestować ww. tv i pomimo tego że raczej zwykle mało ekscytuje się jakością obrazu sprawił na mnie duże wrażenie pod względem jakości obrazu.Obraz wyświetlany na tej matrycy jest perfekcyjnie ostry. Telewizor jest jednak zbyt dobry do standardu dvd.Pozdrawiam!
 
Do góry