Pioneer G8

Picioo

Member
@Kinio bierz 50' 507 teraz jest grubo tańsza od 428, a też jest super. Nowe modele jeszcze długo będą w obecnej cenie (tak jak to było z poprzednimi **7). 507 przyjmuje 1080p, no i cena około 8000 jest naprawdę dobra. A tak przy okazji jaki masz teraz TV?
 

kini0

New member
Bez reklam
Picioo napisał:
@Kinio bierz 50' 507 teraz jest grubo tańsza od 428, a też jest super. Nowe modele jeszcze długo będą w obecnej cenie (tak jak to było z poprzednimi **7). 507 przyjmuje 1080p, no i cena około 8000 jest naprawdę dobra. A tak przy okazji jaki masz teraz TV?
A 21" CRT marki "Wherfedale" kupiony za 99 funtów....:D
Moje pytania dotyczą zakupu po powrocie do domu- czyli za 1,5 miesiąca!
 

Picioo

Member
No to po przesiadce z 21CRT na 507 będziesz zadowolony. Szczególnie na programach SD. No chyba że kasa nie stanowi dla Ciebie problemu to 508. Ja oglądam z odległości 2-3 metry i na 50 cali bałem się o jakość programów SD, ale jak to z Pionierkami już jest - wszystko chodzi rewelacyjnie.
A tak BTW to może się okazać, że za 1,5 miesiąca nie znajdziesz już 507, nie wiadomo czy stare modele nadal będą na rynku. No ale w tym temacie to tylko Kiki mółby coś powiedzieć, jak długo jeszcze będą stare modele.
 
Ostatnia edycja:

kini0

New member
Bez reklam
Picioo napisał:
No to po przesiadce z 21CRT na 507 będziesz zadowolony. Szczególnie na programach SD. No chyba że kasa nie stanowi dla Ciebie problemu to 508. Ja oglądam z odległości 2-3 metry i na 50 cali bałem się o jakość programów SD, ale jak to z Pionierkami już jest - wszystko chodzi rewelacyjnie.
Mnie nie szkoda nawet na 508, ale żona płacze....:mrgreen:hihihihih
Naprawdę nie ma tak wielkiej różnicy między 507 a 508?
Widziałem dzisiaj 4280 w akcji obok różnych lcd i - kolory lepsze na pdp,kontrast na LCD wręcz nienaturalny , czerń lepsza na ....lcd, ale to pewnie przez ten wykręcony po sufit kontrast- oczy bolały od patrzenia...
 

jtd

New member
Bez reklam
kini0 napisał:
Mnie nie szkoda nawet na 508, ale żona płacze....:mrgreen:hihihihih
Naprawdę nie ma tak wielkiej różnicy między 507 a 508?
Widziałem dzisiaj 4280 w akcji obok różnych lcd i - kolory lepsze na pdp,kontrast na LCD wręcz nienaturalny , czerń lepsza na ....lcd, ale to pewnie przez ten wykręcony po sufit kontrast- oczy bolały od patrzenia...
napewno czern widziales lepsza na lcd? :cool:
 

kini0

New member
Bez reklam
Na pewno- ale może to kwestia NIEZIEMSKO podkręonego kontrastu
A na plażmie czerń połyskliwie szarawa, co nie znaczy że jakość gorsza- wręcz przeciwnie. Obraz ciemniejszy, bardziej stonowany a kolory naturalniejsze.
No i w sklepie było jasno....
A jeśli chodzi o dostępność 507 to za bardzo się nie nie martwię... myślę że nawet za kilka miesięcy kilka sztuk w którymś ze sklepów internetowych na pewno zostanie......
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
kini0 napisał:
Brać 50" 7, czy 42" 8....?- a może poczekać aż 50"8G spadnie do rozsądnego poziomu cenowego...?

8ma generacja to duży krok naprzód w porównaniu do 7mej (szczególnie jeżeli chodzi o czerń). Ja bym kupił 8G (co tez zresztą uczyniłem). Ale wiem co czujesz, ponieważ 8ma generacja pojawiła się w miare szybko po 7mej, ceny na 7mą są teraz bardzo kuszące. Powodzenia w wyborze :)
 

kini0

New member
Bez reklam
Całe życie miałem CRT i żyję, więc może warto poczekać kilka m-cy aż 50" 8gen spadnie z ceny.... tymbardziej że jeszcze KD chcę kupić!
A na to wszystko mam około 12k......:(
................................................chyba że ktoś ma pomysł jak kupić 50" 8 gen i jakiś zestaw kina za powiedzmy 2k? jakieś 13k moja żona jeszcze przeżyje, więcej chyba nie...
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Picioo napisał:
No to po przesiadce z 21CRT na 507 będziesz zadowolony. Szczególnie na programach SD. No chyba że kasa nie stanowi dla Ciebie problemu to 508. Ja oglądam z odległości 2-3 metry i na 50 cali bałem się o jakość programów SD, ale jak to z Pionierkami już jest - wszystko chodzi rewelacyjnie.
A tak BTW to może się okazać, że za 1,5 miesiąca nie znajdziesz już 507, nie wiadomo czy stare modele nadal będą na rynku. No ale w tym temacie to tylko Kiki mółby coś powiedzieć, jak długo jeszcze będą stare modele.
A jak jest u ciebie z wypalaniem, sprawdzales juz czy cos sie nie wypalilo chocby na chwile ?
 

Picioo

Member
Z wypalaniem spokój, nic nie zauważyłem, no ale zobaczymy później. Jest dodatkowa funkcja o dziwnej nazwie "wzornik wideo" gdyby się coś działo to będziemy zapuszczać. Jedyny minus to trochę słabsze działanie filtra cyfrowych zniekształceń, co objawia się brakiem całkowitej gładkości wszelkich ścian, szczególnie na programach TVP (Na dobre i na złe) czy większość filmów na HBO. Widać to tylko na tych najgorszych kanałach. W 427 ustawienie DNR na maxa wygładzało całkowicie. Co ciekawe w moim menu zamiast funkcji orbiter mam wygaszacz ekranu, czy ktoś też tak ma?
 

kini0

New member
Bez reklam
witam.
A jak wygląda sprawa tej słynnej super czerni?-rzeczywiście powala na kolana?
I jeszcze jedno- wieszałeś swoją 508 sam? jak to wygląda w praktyce, bo ja bym chyba po nocach nie spał ze strachu ze spadnie....
 
Ostatnia edycja:

Picioo

Member
Nie ma możliwości żeby spadła, solidnie zawieszona. A co do czerni to powiem, że w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu czarne partie ekranu naprawdę super minimalnie świecą. W porównaniu do poprzedniej wersji jest duża różnica, a poprzednia generacja miała niezłą czerń. Zresztą bardzo dobrze widać to w teście Kikiego. Jak jesteś niebieski to możesz sobie tam zajrzeć. No ale coś muszą sobie inżynierzy Pionka zostawić na następną generację.;)
 

kini0

New member
Bez reklam
jtd napisał:
No a w dzien w jasnym pokoju czern nadal jest ok, czy siwieje pod wplywem swiatla z zewnatrz ?
Właśnie... ostatnio widziałem jakąś plazmę Hitachi w sklepie i bez przesady mogę powiedzieć żę czerń była jak w kineskopowcu.... ruskim marki "Rubin". Tak beznadziejnego obrazu w TV daaaaaaaaawno nie widziałem!
A co do czerni, to uważam że niektóre LCD biją plazme na łeb(jakiegoś Samsunga widziałem...). Ale jeżeli chodzi o kolory i naturalność obrazu plazma rządzi!
 

jtd

New member
Bez reklam
kini0 napisał:
Właśnie... ostatnio widziałem jakąś plazmę Hitachi w sklepie i bez przesady mogę powiedzieć żę czerń była jak w kineskopowcu.... ruskim marki "Rubin". Tak beznadziejnego obrazu w TV daaaaaaaaawno nie widziałem!
A co do czerni, to uważam że niektóre LCD biją plazme na łeb(jakiegoś Samsunga widziałem...). Ale jeżeli chodzi o kolory i naturalność obrazu plazma rządzi!
No jak samsunga widziales to chyba ci sie zdawalo :eek:
 

-AS-

New member
kini0 napisał:
Właśnie... ostatnio widziałem jakąś plazmę Hitachi w sklepie i bez przesady mogę powiedzieć żę czerń była jak w kineskopowcu.... ruskim marki "Rubin". Tak beznadziejnego obrazu w TV daaaaaaaaawno nie widziałem!
A co do czerni, to uważam że niektóre LCD biją plazme na łeb(jakiegoś Samsunga widziałem...). Ale jeżeli chodzi o kolory i naturalność obrazu plazma rządzi!

Panowie, panowie... Nie zapominajmy o jednym fakcie, to co widzimy w sklepie nie zawsze jest tym co powinniśmy widzieć. Często się zdarza, że opcje ekranów ustawionych obok siebie w sklepie ustawiane są specjalnie przez obsługę, aby model którego jest najwięcej w magazynie wyglądał najlepiej (albo, na którym dany sklep ma największą przebitkę). Jeżeli naprawdę ktoś chce porównywać ekrany w sklepie (gdzie jest b. jasno) polecałbym poprosić obsługę o piloty i pobawić się opcjami. Po drugie - nawet jeżeli dane ekrany ustawione obok siebie nie są specjalnie podkręcane przez obsługę, są one ustawione na opcjach fabrycznych, które w przypadku wielu ekranów nie są optymalne. Wystarczy pare chwil zabawy z pilotem, aby przekonać się, że dany ekran tak naprawdę ma dużo lepsze kolory, albo że jest dużo ostrzejszy.

To takie moje 3 grosze...
Pozdrawiam
 

kini0

New member
Bez reklam
jtd napisał:
No jak samsunga widziales to chyba ci sie zdawalo :eek:
Oj... chyba nie! To był jakiś nowy model Samsunga z szybą na ekranie, 3x HDMI 1.3 i 24p. Czernią w sklepie bił pionka 4270xd na głowę- obydwa tv miały takie same warunki oświetleniowe. Pozatym w Samsungu obraz był zbyt kontrastowy jak na mój gust... akurat były zawody w dart'y na sky sport i widok tarczy powodował ból oczu... Biały był zbyt biały, a czarny za czarny!
Natomiast plazma, pomimo (moim zdaniem) gorszej czerni, miała zdecydowanie ładniejszy obraz. Kolory- piękne (twarze!), miękki łagodny i przyjemny dla oka obraz!!! LCD tak "ładne", że aż nienaturalne.....:grin:
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
kini0 napisał:
Oj... chyba nie! To był jakiś nowy model Samsunga z szybą na ekranie, 3x HDMI 1.3 i 24p. Czernią w sklepie bił pionka 4270xd na głowę- obydwa tv miały takie same warunki oświetleniowe. Pozatym w Samsungu obraz był zbyt kontrastowy jak na mój gust... akurat były zawody w dart'y na sky sport i widok tarczy powodował ból oczu... Biały był zbyt biały, a czarny za czarny!
Natomiast plazma, pomimo (moim zdaniem) gorszej czerni, miała zdecydowanie ładniejszy obraz. Kolory- piękne (twarze!), miękki łagodny i przyjemny dla oka obraz!!! LCD tak "ładne", że aż nienaturalne.....:grin:

aa to chyba ze ten lcd poprostu klamal kolorami i z siwych, granatowych i innych ciemnych robil czarny, takie cos to jest mozliwe jak najbardziej, gdy kolory sie zlewaja i przeklamuja naturalny obraz, to juz inna sprawa:eek:
 
Do góry