Pioneer G8

-AS-

New member
greboc napisał:
czy warto dać parę tysięcy więcej za 508 xd.mam zamiar kupić na dniach.czy lepiej jednak 507

8ma generacja ma bardzo dobre recenzje :grin:

kiki napisał:
U nas będą szybciej , a cena jest detaliczna - zgodnie z obietnicą selektywnej dystrybucji - możesz dostać gadżet , ale cena jest stała .
przypomona mi program z telewizji gdzie redaktor z Polsatu opowiadał że w Japonii w ramach specjalnej promocji aut w salonie otrzymał paczkę plastrów na rany. Sprzedawca powiedział -że auto jest tak dobre że nie potrzeba mu promocji i skoro kilent je sam wybrał to wie , że to auto przyniesie mu samą radość . Cóż więcej potrzeba.

Jak juz napisałem wcześniej - już zamówiłem. Cena wydaje mi sie dobra, a to że dorzucili dvd player, to jeszcze lepiej.

Mam tylko nadzieję, że nie będzie żadnych sensacji... trzymam kciuki :-D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
cieszę się że będziesz miał - napisz swoje wrażenia proszę . U nas jednak realacja cen jest trochę na innym poziomie .
 

AreckiW

New member
Na razie powiem tylko po krótce, KURO to czerń, jakiej jeszcze nie widziałem na żadnym płaszczaku.
Najlepsza do niedawna czerń Sonego X2000 wyglądała blado przy KURO.
Były tylko plazmy HD Ready 8G i jedna 60 calowa Full HD, mają być w sprzedaży już w drugiej połowie lipca. Full HD 50 cali dopiero wrzesień-październik.
Jak dla mnie, nie ma alternatywy. Kontrast 16.000:1 i smolista czerń obrazu (nie matrycy), zamiast 3000:1 natywnie w najlepszym LCD.
A przecież Full HD ma być jeszcze ciemniejszy (20.000:1).
Po raz kolejny przekonałem się też, że z 3-4 metrów nie ma żadnej różnicy między ekranem Full HD i 720p w szczegółowości. A nie mam zamiaru siedzieć mniej niż 2m od 50 calowego ekranu. No chyba że podłączę konsolę, ale na to już jestem za stary :) żeby strzelać do potworów....
Full HD to tylko marketingowe hasło, żeby sprzedać więcej telewizorów (już LCD 32 cale mają Full HD, o zgrozo), no ale wszyscy ulegamy magii tego oznaczenia.
Ale nie dziwię się, dlaczego flagowy do niedawna LCD Philips 42PF9831 był tylko HD Ready.
W stosunku do serii G7 Pioneera, kolosalna różnica w czerni.
Wyraźnie mniejszy stroboskop w ruchu (tzw. juddering), ale nie wyeliminowany całkowicie.
Piękna ostrość (po regulacji), piękne i wyraźne drugie i trzecie plany, czego przy ciemnych scenach w LCD w ogóle nie było (jedna czarna plama i płaski obraz).
Piękny naturalny kolor skóry, wzorowe, naturalne kolory, kolorometr pokazuje niemalże idealne odwzorowanie kolorów.
Jak zwykle wzorowy design, bez wodotrysków, klasa sama w sobie.
Impreza miała charakter promocji, nie miała na celu wykazać chirurgicznie i aptekarsko wyższości jakiejkolwiek technologii, a jedynie wykazać prym na rynku płaskich TV w jakości i zaawansowaniu technologii Pioneera.
Miałem wrażenie i przekonanie, że z ostrością G8 jest jakiś problem, ale kiedy inni oglądali recital i jedli suszi, inni podregulowali nieskalibrowane TV i ostrość została ustawiona poprawnie, czyli wzorowo i dorównała Panasonikowi PV700.
Panasonic PV700 nie odbiegał znacznie w jakości obrazu, ale przy ciemnych scenach była jednak widoczna wyraźna różnica w czerni na korzyść Pioneera, juddering był większy trochę, znacznie więcej ziarna w ciemnych scenach, i niestety Panasonic pokazuje w ruchu lekko rozmyte i przenikające kolory (zielony cień na tablicy rejestracyjnej jadącego auta) oraz nie ma tak idealnie gładkich krawędzi, jak Pioneer.
Panasonic nie przyjmuje też sygnału 1080p/24fps, co bez problemu czyni Pioneer G8.
Po raz kolejny widać też było, że ostrość PDP w ruchu jest niedościgniona przez LCD, aczkolwiek nie widziałem jeszcze testów ostrości na HD1 czy F8 Samsunga.
Philips mimo deklarowanych nawet 3 ms był w ruchu wyraźnie nieostry.
Odbicia, tak krytykowane przez przeciwników PDP, niewielkie, nowe powłoki filtrujące czynią cuda. Kąt widzenia jak zwykle praktycznie 180 stopni.
Również utwierdziłem się w przekonaniu, że odświeżanie LCD liczone w ms nie ma aż takiego znaczenia (4 czy 8 to i tak więcej niż <1 ms w PDP).
Znaczenie dla LCD ma za to odświeżanie 100 Hz, to widocznie poprawia płynność ruchu (wzorowy LCD to teraz seria RD2 Sharpa).
Dziękuję koledze ar2 i DSV za możliwość uczestniczenia w prezentacji.
Konkludując, warto było czekać na KURO i nie dać się zwieść chwytom marketingowym innych producentów i technologii.

P.S. Tym bardziej ciekaw jestem, jak wypadnie Sharp HD1, nowe Soniaki, nowe Samsungi F8 z kontrastem na papierze 25.000:1 i zapowiadane przez Mitsubishi laserowe TV i nowe JVC HD-ILA.

pozdrowienia
 
Ostatnia edycja:

Romanoff

New member
AreckiW,

Akurat Philips na owej prezentacji to bardzo średni model 42PFL7662,który nie ma właściwie nic wspólnego z Philami z wyższej półki.Poza tym dopiero nowe Philipsy będą wyposażone w układy do obróbki HD-Pixel Perfect i HD Natural Motion.W tej chwili nawet w 42pf9831 układy DNM i Clear LCD działają jedynie z sygnałem SD.Jak dla mnie wybranie 42PFL7662(7tyś. zł) do porówniania z plazmą za 12tysiaków to lekkie nieporozumienie.Nie było czego porównywać.

Prawdziwe starcie będzie między 8g Pionka a nowymi Hitachi serii X.
Szczegółowość bedzie prawdopodobnie jak zwykle ciut lepsza na Hitku(z racji rozdzielczości 1024x1080-prawie o 40% więcej pixeli od Pionka!!),zobaczymy jak z czernią, ale na pierwszy rzut oka Pionek ma lepszą(chociaż widziałem jedynie nową serię T Hitachiego na specjalnym pokazie w Zawierciu).
Hitachi seria X będzie miał za to jedną gigantyczną przewagę nad Pionkiem w kwestii likwidacji judderingu.Nowy system Movie 24 bedzie działał zarówno przy sygnale HD jak i SD likwidując jak to nazwał AreckiW efekt stroboskopu.No ale zobaczymy jak to działa w ruchu jak tv już wejdą na rynek.

Dla mnie jako osoby która zajmuje się sprzedażą tychże tv równie ważne jest czy nowe Pionki będą się tak łatwo wypalały jak poprzednie generacje.
Oby nie.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie wiem jak graja Hitachi - ale o czerń Pioneera jestem spokojny.
Problem to koszt - bo jeśli Hitachi będzie w dobrej cenie - to będzie niezwykle groźnym przeciwnikiem na rynku.
Pioneer nowej generacji grał non stop prawie 10 godz. na jednym sygnale i nie ma nawet śladu .Ma dodatkowo dwa zabezpieczenia.
 

Romanoff

New member
kiki napisał:
nie wiem jak graja Hitachi - ale o czerń Pioneera jestem spokojny.
Problem to koszt - bo jeśli Hitachi będzie w dobrej cenie - to będzie niezwykle groźnym przeciwnikiem na rynku.
Pioneer nowej generacji grał non stop prawie 10 godz. na jednym sygnale i nie ma nawet śladu .Ma dodatkowo dwa zabezpieczenia.

Jeżlei chodzi o nową serię premium Hitachiego,czyli serię X to mówiło się na owym spotkaniu o cenie retail ok.10-12tyś.
Pozdro
 

Deimos

Banned
Cytuje fragment opinii: Na Panasie obraz był duzo nieco ostrzejszy...

Po takiej pseudo opinii można wysnuć jakiekolwiek wnioski?:???:
 

darek_k

New member
Na avsforum coraz częściej osoby posidające te plazmy wypowiadają sie o problemach z obrazem na nowych plazmach 428 i 508
1) Problem z brakiem ostrości nazywanym "noisy pixel" lub "dancing pixel"
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=858455&page=44&pp=30
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=858455&page=41&pp=30

na drugim forum to potwierdzają (choc pewne osoby sa tu i tu)
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=544315&page=113
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=544315&page=111

2) natomisat tu piszą o "dead/stuck pixels."
takie fragmenty
austex24 Set my 5080 up and I have 3 dead/stuck pixels...
Opisywane posty (do zlokalizownia na stronie)
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=858455&page=43&pp=30

MFLUGSTA I have a dead pixel as well in upper right center area.
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=858455&page=43&pp=30

na drugim forum
USM Can someone please help me out regarding stuck pixels
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=544315&page=113


i pytanie czy to mozliwe w plazmach martwe pixele ,

KIKI czy jako doświadczony z duza ilościa plazm miałeś na innych modelech 507, 427 coś takiego ?
 
Ostatnia edycja:

Romanoff

New member
Ja osobiście widizałem raz coś takiego w modelu 507.Był cały czas czerwony( a właściwie jest,bo plazma nadal wisi na wystawie:).Ale reguły nie ma.W innych egzemplarzach nie stwierdziłem podobnych mankamentów,także w 42".

Pozdro
 

lbk

New member
Deimos napisał:
Cytuje fragment opinii: Na Panasie obraz był duzo nieco ostrzejszy...

Po takiej pseudo opinii można wysnuć jakiekolwiek wnioski?:???:

no bah... czy każdy błąd w zdaniu musi oznaczać, że coś jest pseudo?? Przepraszam, pora była późna, nie usunąłem jednego wyrazu. Biję się w piersi. Ma zostać "NIECO". Ponieważ nie posiadam opcji edit, nie mogę zmienić.

a...i dzięki za pseudo konstruktywną krytykę...

pozdrawiam
 

Waldi67

Klub HDTV.com.pl
vip
Strefa testów

Muszę przyznać, iż są to bardzo rzeczowo wręcz profesjonalnie zrobione testy, stą moje pytanie, czy przewidywany jest w najbliższym czasie test jakiegoś LCD "Philipsa". Pytam z czystej ciekawości, gdyż sam posiadam jednego z nich, tj.: 32 PF9541.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Czy Pioneer 428 jest super ???

Cena kosmiczna a jak gra / obraz / może znowu problemy z " duszkami " Chyba producenci plazm tego problemu nie rozwiążą ??? A może ktoś juz jest szczęśliwym posiadaczem tego modelu ? Proszę o którki test !!! :) :) :) Pozdrawiam
 

kini0

New member
Bez reklam
Czy warto?

Czy warto kupić PDP 4280XA za 8,2k?
-Może lepiej poczekać kilka miesięcy aż wersja 50" spadnie do podobnej ceny, a może wogóle dać sobie spokój z plazmą i po prostu kupić Sharpa 46Xd1e....
Czy czerń naprawdę jest taka super w tych nowych Pionkach? A może ze 1,5k mniej można kupić taką samą czerń w postaci LCD Sharpa...?
Jak myślicie....?:confused:
Dodam tylko że zakup planuję najwcześniej we wrześniu... do tego czasu ceny mogą ulec zmianie i np. 46XL1E może być w całkiem przystępnej cenie, a zakup tego modelu również wchodzi w grę....:hmm:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer juz poradził sobie z duszkami i to na trzy sposoby.
1.Przesuwny pixel.
2.Zabezpieczenie przed wypalaniem . / Sprawdziliśmy nowy model grał 10 godz. na TVN 24 - i zero sladów. Ale dostaliśmy plazmę 508 Xd - do porównań - więc przytrzymamy ją od poniedziałku dłużej na jednym programie. Może na grach ???
3. Higiena - czyli czyszczenie ekranu z menu.

kini0 - od września , to odpuść sobie teraz i jedź na wakacje.
 
Do góry