Pioneer 1016

Bulsky

New member
Fatman_1 napisał:
Owszem ma HDMI ale tylko switch.
Nic z tym sygnałem nie zrobisz.

roznica w cenie spora, natomiast o co tak do konca chodzi z tym hdmi i o jaki przelacznik chodzi? sieciowy ? jak to rozumiec? (szukam juz w innych watkach ale i tak prosze o 3 slowa):) Dziękuję.

pozdr!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Chodzi o to, że podłączasz poprzez HDMI np. DVD oraz Satelitę (to ostatnie teoretycznie, ale już są). Amplituner zaś łączysz z telewizorem. W takim układzie, wybierając w amplitunerze DVD, na telewizor masz podany obraz z DVD. To samo dzieje się, gdy w amplitunerze wybierzesz satelitę, wówczas obraz z satelity pojawi się na telewizorze. Tak właśnie pracuje amplituner jako przełącznik - nie tylko dźwięku, ale również obrazu.

ArtS :)
 

Mazoku

New member
Owszem ma HDMI ale tylko switch.
Nic z tym sygnałem nie zrobisz.
Chodzi mu o to, że Pioneer VSX-1016V tak naprawdę nie "obsługuje" HDMI. Potrafi przełączać sygnał, ale nie odbiera dźwięku z HDMI, a tylko przesyła go dalej do telewizora. Dźwięk do amplitunera trzeba podłączyć przez S/PDIF. Pełna obsługa HDMI jest tylko w modelach VSX-AX2AS, VSX-AX4ASi i VSX-2016AV. Pioneer się tym nie chwali, ale w instrukcji jest napisane drobnym drukiem na jednej z dalszych stron. Czuj się ostrzeżony.
 

k9driver

New member
amplituner---Pioneer vsx-1015
kolumny front ----z zestawu KODA 702
kolumny center i satelity ---z zestawu KODA F51
sub --- SW1000

Wiem ,że wielu ludzi z dystansem podchodzi do firmy koda ,lecz po kilku miesiącach użytkowania mogę stwierdzić ,że dobrze wybrałem
stosunek jakość-cena jest rewelacyjny.Miałem taki sam dylemat przy zakupie co ty ,lecz po kilku testach w salonach audio zdecydowałem się właśnie na taki zestawik
jeśli zdecydujesz się na vsx-1016 to będziesz naprawdę zadowolony, jest to model nowszy od mojego i udoskonalony więc będziesz zadowolony
tu masz cytat z forum z przed około 6miesięcy jaki napisałem podczas testów:
''fronty 120watowe zasilamy pionerkiem podającym 150wat na kanał co daje bardzo dynamiczny dżwięk i ciepłe brzmienie(okablowanie 2,5mm) próbowałem zasilać je pioneerem vsx-915 lecz efekt był gorszy ( podobny do dużo droższego denona i hermana)z tymi kolumnami bardzo dobrze grała yamaha 2500 lecz to już inny przedział cenowy
Center i satelity w zupełności wystarczą do pomieszczenia około 24 metry--są tańsze niż z zestawu 702 a grają podobnie''
 

Bulsky

New member
ArtS007 napisał:
idealnie, teraz juz wiem na czym polega HDMI od praktycznej strony - dzięki

Mazoku napisał:
Pioneer się tym nie chwali, ale w instrukcji jest napisane drobnym drukiem na jednej z dalszych stron. Czuj się ostrzeżony
no to bardzo nieladnie, juz mi to zle swiadczy o firmie szczegolnie ze jak byk na blaszaku od 1016-ki widnieje (na zdjeciach przynajmniej widzialem) emblemat HDMI

k9driver napisał:
Wiem ,że wielu ludzi z dystansem podchodzi do firmy koda(...)
a powiedz jakie modele denon'a i h/k porownywales przy tyc kolumnach, rozumiem ze yamaha rowniez fajna, ale jak to pracuje z np modelem 659?

@Fatman_1: czytalem dzisiaj o tym nowym modelu ONKYO 674 (o ktorym pisales w innym watku) i na dobra sprawe czy nie warto sie nad nim zastanowic?

niemniej czy nie lepiej jest jesli juz sie dokonuje takiego zakupu a zakladam ze nie zmienia sie takie sprzetu rocznie, to jednak czy nie lepiej np wybrac denon 2106 + koda (lub pokrewny nieco lepszy) czy np nie wybrac Yamahy 659 z lepszymi glosnikami? Ogranicznikiem tutaj jest budzet niestety i brak przekonania do wyboru, poniewaz po prostu moja edukacja oparta o wiezyczki skonczyla sie na miniwiezy sony model bodajze 510b :) (jakies 15 lat temu?). Dooradzcie jakie wybrac do zestawu
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
@Bulsky
Ja już sie właśnie zastanowiłem i biorę go. A zastanawiałem się tak jakoś od listopada 2005 :)
Pozostaje tylko kwestia kolumn, o czym to dyskutuję na priva z blackninją i staram się cos dobrać. Na forach kiepsko o informacje c dobrze gra z Onkyo. Wybieram się na odsłuchy systemów opartych o: Dali Concept 6, Dali Icon 5, Avance Dana 670 i Infinity HCS.

Jeżeli interesuje Cię tylko muzyka to bierz śmiało Denona 2106 + Quadrale Quintasy albo JBL 80.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pioneer nie oszukuje podając na blasze HDMI, gdyż to świadczy jedynie o obecności gniazd HDMI w sprzęcie. Oczywiście lepszy sprzęt posiada możliwość konwersji sygnału analogowego do HDMI, ale czy to będzie potrzebne, szczególnie jeśli źródła sygnału posiadają takie wyjście, zależy od konkretnego przypadku.

A jeśli chodzi o przełączanie obrazu, to dotyczy to nie tylko HDMI, ale również sygnałów analogowych. Jednak jedynym sensownym połączeniem analogowym, jakie warto brać w tym przypadku pod uwagę jest połączenie component.

ArtS :)
 

Bulsky

New member
Fatman_1 napisał:
@Bulsky
Jeżeli interesuje Cię tylko muzyka to bierz śmiało Denona 2106 + Quadrale Quintasy albo JBL 80.

wlasnie chcialem uzywać sprzetu nie tylo do odsłuchu typowej muzy z cd/mp3 ale także do ogladania dvd, podlaczenia pod tv i chyba pod kompa (ale co do tego to mam watpliwosci).

a duza roznica jest pomiedzy yamaha 659 a denonkiem 2106? problem w tym, ze roznica cenowa to ok 700 zl na niekorzysc denona. Pytanie czy wydajac o te 700 wiecej, czy mamy tutaj widoczną poprawę jakości.

Ktos napisal ze yamaha 659 jest sprzeciorkiem klasy pioneera 1015. Nie wiem ile w tym prawdy, ale moze lepiej kupic 659 i jakies lepsze kolumny? Moze uzysaloby sie na takim configu lepsze brzmienie mimo slabszego amplitunera:confused:

pozdr!
 

kamil

New member
Mam model niższy bez HDMI i gra świetnie z zestawem KODA. Do kina domowego i koncertów na DVD rewelacja.
Jeżeli słuchasz dużo Stereo to już troszke gorzej. Za mało manualnych ustawień (wysokich i niskich) a za dużo juz ustawień fabrycznych.

Napewno jak miałbym zmieniać to na ten model o który pytasz :)
 

Bulsky

New member
kamil napisał:
Mam model niższy bez HDMI i gra świetnie z zestawem KODA. Do kina domowego i koncertów na DVD rewelacja.
Jeżeli słuchasz dużo Stereo to już troszke gorzej. Za mało manualnych ustawień (wysokich i niskich) a za dużo juz ustawień fabrycznych.

Napewno jak miałbym zmieniać to na ten model o który pytasz :)

ale do jakiego modelu odnosisz tę oppinię?
 

Bulsky

New member
nic nie pozostaje jak umowic sie na odsluch w jakims wiekszym salonie. mam nadzieje ze w przyszlym tygodniu na spokojnie sie uda i podziele sie wrazeniami :)

pozdrawiam
 

kamil

New member
Ja go testowałem kilka mcy temu jak wybierałem między 916 a 1016. 1016 gra ciut lepiej od 916 - ma troszkę więcej bajerów od 916 no i znaczek THX. W stereo graja identycznie. Ma wyjscie HDMI więc jest przyszłościowy. Wybrałem 916 ponieważ: używam systemu 5.1 więc nie potrzebowałem więcej wyjść, Wyższa moc nie była mi potrzebna, THX - nie zalerzało mi bo nie mam kolumn w tym systemie. W stereo graja tak samo czyli przeciętnie. Dzwiek przy kinie jest super.
 

Bulsky

New member
Cenna uwaga. Osobiście, na chwilę obecną wciąż wstrzymuję się z zakupem, ze względu remontu i wystrój mieszkania. Sami wiecie jak to jest, a to jaki kolor czy bedzie pasował do mebli, etc. ;)

Pozdrawiam!
K.
 

Prince

New member
Mam KODA av702 z subem SW-1000 - moim zdaniem rewelacja.
Porównywaliśmy z znajomymi wiele zestawów i KODA zdecydowanie bryluje w tym przedziale cenowym.

Zawsze można iść w górę dołożyć 500 - 600 - 2000 zł .... tylko po co?
ampli też wtedy trzeba mocny i z zestawu za 3000 robi się 6000 a dźwięk może lepszy 20% :)

702 / 1000 polecam z czystym sumieniem.,

Tomek
 
Do góry