Pioneer 1016

jabba

New member
Dlaczego chcesz teraz kupować amplituner starej generacji jeśli koło jesieni zacznaie pojawiać się sprzęt już z obsługą dźwięku obecnego też na krążkach HD DVD czy Blu Ray ? (DD+, DTS-HD)
Oczywiście teraz sprzęt poprzedniej generacji potanieje, tylko czy to na pewno dobry pomysł ?
Sprzęt jest z logo THX Select, jeśli co nieco wiesz o THX to jasne jest, że tu muzyki nie posłuchasz za bardzo, no i resztę sprzętu wypadałoby pod THX dopasować. Tył ma imponujący (wetkniesz chyba wszystko :)), choć nie pozłacane styki.
Sprzęt świetn, 2 lata temu za tą cenę ... kupiłbym z miejsca. Teraz - zakup bez przyszłości. No ale to tylko moja opinia.
 

diobolek12

New member
jabba napisał:
Dlaczego chcesz teraz kupować amplituner starej generacji jeśli koło jesieni zacznaie pojawiać się sprzęt już z obsługą dźwięku obecnego też na krążkach HD DVD czy Blu Ray ? (DD+, DTS-HD)
Oczywiście teraz sprzęt poprzedniej generacji potanieje, tylko czy to na pewno dobry pomysł ?
Sprzęt jest z logo THX Select, jeśli co nieco wiesz o THX to jasne jest, że tu muzyki nie posłuchasz za bardzo, no i resztę sprzętu wypadałoby pod THX dopasować. Tył ma imponujący (wetkniesz chyba wszystko :)), choć nie pozłacane styki.
Sprzęt świetn, 2 lata temu za tą cenę ... kupiłbym z miejsca. Teraz - zakup bez przyszłości. No ale to tylko moja opinia.
Generalnie moze masz racje-ale CENA!! ile beda kosztowalyte nowe amplitunery na jesieni,jak wyjda?! chybaniepo 2 tys....po czasie(kilka lat?!) tez na pewno stanieja...ami chodzi,zeby kupic teraz w miare dobry amplituner za w miare dobre pieniadze!ewentualnie,cobys mi polecil na juz?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Trudno z całą pewnością wyrokować, ale z dekoderami DD+ i DTS+ będzie raczej tak, jak obecnie z HDMI. Na początek producenci wyposażą w nie sprzęt z wyższej półki. Więc na jesień nie ma co czekać. Chyba, że ma się do wydania trochę nieprzeciętną kwotę :)

ArtS :)
 

jabba

New member
no wiesz za tą kasę to sprzęt jest kapitalnie wyposażony, przyznaję
ale jeśli chodzi o "future-proof" to już średnio

co do dostępności nowych dekoderów pewnie macie rację, tanio nie będzie ale mi się już odechciało kupować nowych dvd skoro HR HDTV xvid nawet lepiej wyglądają


OK bo offtop zrobiłem... myślę, że jeszcze ten Denon jest niegłupi http://www.denon.pl/site/frames_main.php?main=prod&ver=&MID=3&sub=1&action=detail&Pid=237
tylko jakby inna cena...
 

diobolek12

New member
jabba napisał:
no wiesz za tą kasę to sprzęt jest kapitalnie wyposażony, przyznaję
ale jeśli chodzi o "future-proof" to już średnio

co do dostępności nowych dekoderów pewnie macie rację, tanio nie będzie ale mi się już odechciało kupować nowych dvd skoro HR HDTV xvid nawet lepiej wyglądają


OK bo offtop zrobiłem... myślę, że jeszcze ten Denon jest niegłupi http://www.denon.pl/site/frames_main.php?main=prod&ver=&MID=3&sub=1&action=detail&Pid=237
tylko jakby inna cena...
nooo-ale ta cena Denona...4000 zl!!
a takw ogole to nawet mysle o pioneerze vsx 916-podobne mozliwosci,a cena atrakcyjna!!
Nie wiem,czy jest sens kupowac amplituner niby klase wyzszy(1016) a majacy niewiele wiecej od 916!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dziś testowalismy 1016 - nie tylko na mnie zrobił wrazenie .
Niestety nie jestem fachowcem , nie wiem nawet czy duze różnice są między 916 , ale Ci którzy odbierali je jako nagrody przy zakupie plazm byli zachwyceni. A ceny z całą pewnością są odpowiednie.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli różnica w cenie jest akceptowalna, zaszalej. Będziesz miał lepsze samopoczucie. Przy 916 może pozostać Ci niedosyt w rodzaju: "a może mogłem kupić 1016?"...

Oczywiście to trochę żartobliwa rada, ale ja tak bym zrobił. Radzę jednak gdzieś tego posłuchać. Wtedy dopiero będziesz miał pewność.

ArtS :)
 

Bulsky

New member
blackninja napisał:
jeżeli wybieramy między tymi dwoma , to z zamkniętymi oczami możesz 1016 :)

a gdyby porownac tego pionka 1016 z denonem 2106 ??

lubie dynamiczne grzmienie, ale takze tworczosc oldfielda, czy lekki ambient robi na mnie super wrazenia. Oczywscie, co wybrac. Co do kolumn to moze faktycznie nalezaloby wybrac je najpierw (tak pisze sie na forach przynajmniej) ale zakaldam ze bedzie to cos pokroju koda 702 i sw1000, ewentualnie cos w podobnym przedziale cenowym (+500).

czy warto wybrac tego pionka czy denonka ;) ? ps. slyszalem 1706 na chyba rubiconach i nie zrobilo na mnie to wrazenia, chyba ze cos facet w salonie zle ustawil. Graly jakby płasko, bez zycia.

proszę o poradę
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Przeczesałem ten ampli dokładnie dokonując wyboru dla siebie. Ampli jet niekulawy. Wolę jednak cos przyszłościowego z obróbką obrazu. Mój wybór to chyba Onkyo 674.
Rozważany był też Denon 2807 ale cena nie wytrzymała w porównaniu z Onnkyo.
 

Bulsky

New member
Fatman_1 napisał:
Przeczesałem ten ampli dokładnie dokonując wyboru dla siebie. Ampli jet niekulawy. Wolę jednak cos przyszłościowego z obróbką obrazu. Mój wybór to chyba Onkyo 674.
Rozważany był też Denon 2807 ale cena nie wytrzymała w porównaniu z Onnkyo.

no wlasnie ale 1016-ka mu obsluge HDMI, a ten 2106? duza roznica miedzy proponowanym Onkyo i 2807?

pozdr!
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
slyszalem 1706 na chyba rubiconach i nie zrobilo na mnie to wrazenia, chyba ze cos facet w salonie zle ustawil. Graly jakby płasko, bez zycia.

pewnie Ci puścił bez podbijania sopranu i basu, tak sie powinno porownywac sprzęty, inna sprawa to to , że Denon gra środkiem, jednym sie to podoba innym nie. Do głośników Kody szkoda takich sprzętów.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Bulsky napisał:
no wlasnie ale 1016-ka mu obsluge HDMI, a ten 2106? duza roznica miedzy proponowanym Onkyo i 2807?

Owszem ma HDMI ale tylko switch.
Nic z tym sygnałem nie zrobisz.

Różnica w cenie:
Denon 2807 - 4.000 pln
Onkyo 674 - 2.500 pln
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nowy Denon 2307 (na razie w USA we wrześniu) posiada HDMI. Prawdopodobnie zastąpi 2106. 2106 gra jednak sporo lepiej od 1706, więc radzę posłuchać. I rzeczywiście, przy odsłuchu porównawczym, gałeczki bas, sopran: 0, 0 (jak to ładnie gdzieś już ujął BlackNinja). Jeśli nie słuchasz na codzień "na płasko" poproś o podbicie.

ArtS :)
 

Bulsky

New member
ja wlasciwie nie slucham na calkowitym ustawienia EQ na wyrazistym usmiech, a raczej na takim od ucha do ucha ;)

a wiadomo kiedy moze to cudo do PL dotrzec,moze warto poczekac nieco? co do tych kolumn koda 702 i sw1000 duzo sa slabsze od zestawow JBL ? ten JBL (niesteyy oznaczen nie pamietam, komplet z subem kosztowal ok 2800) jest duzo sprawniejszy niz koda? nie sugerujac odpowiedzi audiofilem nie jestem i nie bede przypuszczalnie nigdy, ale sluchu fatalnego tez nie mam, skad m.in drobne wymagania i prosba o pomoc przy doborze.

co do onkyo 674 widziałem na alegro za ~2500 ale jednak podstawa to autoryzowany dystrubytor.

ps. tez slyszalem ze seria 17xx i 19xx gra duzo slabiej od 2106, ale nie wiem za bardzo w czym ta roznica sie przejawia? moglby mi ktos opisac subiektywnie swoje odczucia sluchowe z porowniania mozliwosci tych sprzecikow (tak lopatologicznie) ?

pozdr!
 
Do góry