Pinnacle Studio HD v.15 Ultimate Collection - AVID

Gucio50

New member
Bez reklam
Pinnacle w wersji 15 nie przynosi właściwie, poza poważnym poprawieniem jakości wynikowego pliku po renderowaniu i trochę nowych efektów.
Ale tego właśnie spodziewałem się.

Renderowanie przyspieszono o przynajmniej 2 razy
!0 minut filmu renderuje się nie dłuzej jak 15minut. Poprzednia 14nastka robiła to 30-40 minut.

Z nieoczekiwanych minusów to strasznie długie ładowanie sie projektu.
Projekt do którego wrzuciłem około 3 godzin klipów z wakacji, czyli 760 klipów o łacznej objetości 26GB, otwiera się 10 minut. :confused:


A więc renderowanie znacznie przyspieszono, start projektu, pewnie cos robi z klipami jest bardzo długi. 14nastka ładowała się ze 3-4 minuty.

Kiedyś po rozpoczęciu renderowania szedłem spać, dzisiaj po uruchomieniu PS15HD UltCol idę na śniadanie. Renderowanie też puszczam przed snem. Jednk co 3 godziny to 3 godziny.:hmm:
 
Ostatnia edycja:

kze

New member
Witam.
To jest mój pierwszy post, więc najpierw chciałbym się przywitać.
Właśnie kupiłem PS15 UC. Mam i5, 4RAM i Win7/32bit.
Przeczytałem, że PS15 dobrze działa na i7, 8RAM i win7/64bit. U mnie niestety coś jest nie tak i mam prośbę o pomoc.
Podczas działania program wiesza się (status "brak odpowiedzi") lub jak już uda się wstawić kilka klipów o łacznej długości 1h to po uruchomieniu tworzenia pliku sypie błedami.. Napisałem maila do pinnacle (w końcu kupiłem i zarejestrowałem produkt) i ... nic. Zero odpowiedzi. W sumie nie wiem co robić: czy mam przejść na win7/64 i dokupić kolejne 4GB..? Może dokupić szybki niedużu dysk np. SSD i na nim robić? Jak pinnacle wiesza się, to w menadzeże zasobów jest info, że min 1 wątek na coś czeka, a obciązenie cpu jest prawie zerowe, zajętość pamieci to 1,5GB (czyli Ok 45%) po dysku nie młóci... to o co mu chodzi? :-( :-(
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam.
To jest mój pierwszy post, więc najpierw chciałbym się przywitać.
Właśnie kupiłem PS15 UC. Mam i5, 4RAM i Win7/32bit.
Przeczytałem, że PS15 dobrze działa na i7, 8RAM i win7/64bit. U mnie niestety coś jest nie tak i mam prośbę o pomoc.
Podczas działania program wiesza się (status "brak odpowiedzi") lub jak już uda się wstawić kilka klipów o łacznej długości 1h to po uruchomieniu tworzenia pliku sypie błedami.. Napisałem maila do pinnacle (w końcu kupiłem i zarejestrowałem produkt) i ... nic. Zero odpowiedzi. W sumie nie wiem co robić: czy mam przejść na win7/64 i dokupić kolejne 4GB..? Może dokupić szybki niedużu dysk np. SSD i na nim robić? Jak pinnacle wiesza się, to w menadzeże zasobów jest info, że min 1 wątek na coś czeka, a obciązenie cpu jest prawie zerowe, zajętość pamieci to 1,5GB (czyli Ok 45%) po dysku nie młóci... to o co mu chodzi? :-( :-(

Zrób kopie windows (Panel sterowania->Kopia zapasowa):krol:
Zainstaluj gołe Windows i PS, zobacz co będzie.
Prawdopodobnie jakis program/aplikacja zakłóca działanie PS.
 

nero-0

New member
Witam na forum,
Od dawna korzystam z Pinnacla, teraz w wersji 15 ale mam pytanie co do 5.1
Kiedy chcę zrobić płytkę DVD/BR wszystko jest ok mogę sobie wybrać 5.1 ale kiedy chce stworzyć plik i odtrzwarzać go np Playstation3 w każdym z rodzajów plików jest tylko 2.0 stereo. Czy czegoś mi brakuje?
Mam normalnie aktywne 5.1 przy edycji, a także tworząc dysk. nie mam tego tylko przy plikach: ani AVi ani DivX ani żaden Mpg

Pozdrawiam
Może ktoś pomoże :)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam na forum,
Od dawna korzystam z Pinnacla, teraz w wersji 15 ale mam pytanie co do 5.1
Kiedy chcę zrobić płytkę DVD/BR wszystko jest ok mogę sobie wybrać 5.1 ale kiedy chce stworzyć plik i odtrzwarzać go np Playstation3 w każdym z rodzajów plików jest tylko 2.0 stereo. Czy czegoś mi brakuje?
Mam normalnie aktywne 5.1 przy edycji, a także tworząc dysk. nie mam tego tylko przy plikach: ani AVi ani DivX ani żaden Mpg

Pozdrawiam
Może ktoś pomoże :)

Moze dlatego, że tylko DVD/Blu-Ray obsługuja 5.1 DTS czy HD Master Audio.
 

nero-0

New member
Wydawało mi się że już spotkalem się z plikami z dzwiękiem 5.1, ale nie jestem pewny czy działały tylne głlośniki. W informacji o pliku było 5.1. Oczywiście błyły to filmy
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
divx itd tez mogą mieć 5.1 to nie ma znaczenia, ale ma znaczenie czy program pinnacle dopuszcza takie pliki z takim dźwiękiem.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
divx itd tez mogą mieć 5.1 to nie ma znaczenia, ale ma znaczenie czy program pinnacle dopuszcza takie pliki z takim dźwiękiem.

Dopuszcza jeżeli chodzi o płytę DVD lub AVCHD-DVD jako produkt trenderowania.
Sprawdzałem przed chwilą, jezeli jako wyjście wybiorę plik, to:-
NIE ZNALAZŁEM w opcjach mozliwosci wybory innego jak Stereo :sad:
 

kze

New member
Zrób kopie windows (Panel sterowania->Kopia zapasowa):krol:
Zainstaluj gołe Windows i PS, zobacz co będzie.
Prawdopodobnie jakis program/aplikacja zakłóca działanie PS.
Kupiłem dysk ssd, pamięc rozszerzyłem z 4 do 12GB i wgrałem win64.
Pomogło. Da się edytować.
Tylko wali mi błedami runtime error jak chcę renderować...:-(
Udało mi się zrobić obraz płyty Blue-ray by kodowaniu AVC (materiał mam AVCHD, 17M, full hd, 50i). Jak dołożyłem zdjęcia i muzyczkę do zdjęc to wywala się..
Chyba musze poczytać jakąś książkę o obróbce wideo lub kto potrafi podpowiedzieć jakie opcje ustawić by wygenerował plik.. czemu mpg-2 lub mpg-4 mu nie odpowiada...?? Tutaj już doiwestowanie nie pomoże...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Kupiłem dysk ssd, pamięc rozszerzyłem z 4 do 12GB i wgrałem win64.
Pomogło. Da się edytować.
Tylko wali mi błedami runtime error jak chcę renderować...:-(
Udało mi się zrobić obraz płyty Blue-ray by kodowaniu AVC (materiał mam AVCHD, 17M, full hd, 50i). Jak dołożyłem zdjęcia i muzyczkę do zdjęc to wywala się..
Chyba musze poczytać jakąś książkę o obróbce wideo lub kto potrafi podpowiedzieć jakie opcje ustawić by wygenerował plik.. czemu mpg-2 lub mpg-4 mu nie odpowiada...?? Tutaj już doiwestowanie nie pomoże...

Pożycz pamięć od kolegi i zobzcz czy na jego pamięci RAM też "wali Ci błędami"
Swoją drogą czemu nie napiszesz jakie to błedy, jaka wersja Pinnacle Studio
Dokładny nr wersji i podwersji (po kropce)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Dokładnie często to nie problem aplikacji, a komputera/systemu
Mam parę kompów i różnie aplikacje działają na różnych komputerach, wystarczy jedna rzecz a komp potrafi się wywalać, np ostatnio miałem problem ze sterownikiem od karty graficznej.
 

kze

New member
Pożycz pamięć od kolegi i zobzcz czy na jego pamięci RAM też "wali Ci błędami"
Swoją drogą czemu nie napiszesz jakie to błedy, jaka wersja Pinnacle Studio
Dokładny nr wersji i podwersji (po kropce)
Proszę bardzo
pinnacle ultimate edition wersja 15.0.0.7593.
projekt to najpierw czołówka (tam sie nigdy nie wywala), potem 20 min zdjec z nikon d90, potem pliki avchd z kamery sony pj-10 w rozdzielczości 1920 na 1080, 17M, 50i. Utworzył mi tylko raz obraz jak były same pliki avchd i opcje blue-ray, najwyższa jakość, bdmv(avc), stereo... A tak to wywala mi się po zrenderowaniu 20min zdjęc z podkładem muzycznym. Co sie dzieje? A to uzykuję zakleszczenie, a to win64 informuje mnie o tym, że musi zamknąc program studio (po zrenderowaniu 20min zdjęc i rozpoczęciu renderowania pliku avchd). Będę próbował równe opcje przy generowaniu obrazu. zalezy mi na wypaleniu płyty Blue-ray, a nie na uzyskaniu pliku...:(:cry:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Proszę bardzo
pinnacle ultimate edition wersja 15.0.0.7593.
projekt to najpierw czołówka (tam sie nigdy nie wywala), potem 20 min zdjec z nikon d90, potem pliki avchd z kamery sony pj-10 w rozdzielczości 1920 na 1080, 17M, 50i. Utworzył mi tylko raz obraz jak były same pliki avchd i opcje blue-ray, najwyższa jakość, bdmv(avc), stereo... A tak to wywala mi się po zrenderowaniu 20min zdjęc z podkładem muzycznym. Co sie dzieje? A to uzykuję zakleszczenie, a to win64 informuje mnie o tym, że musi zamknąc program studio (po zrenderowaniu 20min zdjęc i rozpoczęciu renderowania pliku avchd). Będę próbował równe opcje przy generowaniu obrazu. zalezy mi na wypaleniu płyty Blue-ray, a nie na uzyskaniu pliku...:(:cry:

Być może problem tkwi właśnie w tych zdjeciach.

1. Zrób projekt bez zdjęć i renderuj, jak się nie wywali to,
2 Zrób projekt ze zdjęciami ale na końcu i renderuj.

Jeżeli się wywali to ciekawe na ktorym zdjęciu.
Mam szybszy pomysł, ale nie chcę Cię ukierumkować źle. :confused:

Napisz co Ci wyszło.
 
Ostatnia edycja:

fransua

New member
Też mi wytłumaczenie bubla jakim jest Pinacle - winny jest komputer/system :???:. Jak sięgam pamięcią do wersji 8 ludzie zawsze narzekali na ten program. Montaż może i fajny ale co z tego jak się wywala. Jego kaprysy są niezrozumiałe.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Nie pisałem o tym programie, tylko ogólnie. Moja ostatnia wersja to 9.
Wolę coś z edius bądź sony, albo premiere.

Co do buzi, nie jesteś ładną brunetką wiec zapomnij :)
 
Do góry