Pinnacle Studio HD v.15 Ultimate Collection - AVID

Gucio50

New member
Bez reklam
Instaluję, w pudełku są 2 CDE/DVD z programem Studio oraz druga płytka to Creative Pack Volume 1.

Instaluję, po uprzednim wyinstalowaniu wersji 14, na gołym komputerze.
W pudełku jest ponadto:
- polska instrukcja instalacji,
- polska instrukcja typu Quick Start,
- polska instrukcja wykonania backupu projektów - NOWOŚĆ,
- zielona płachta, green sheet, do wstawiania filmów w kadr na zasadzie kjluczowania kolorem.

W instrukcji instalacji napisane jest, ze na kompie mogą współistnieć wersje 15 i 14, ale ja tego nie chcę.:p
 

bluray

Banned
Gucio:
[1]
Czy możesz zrealizować BD z kilkoma ścieżkami AUDIO do wyboru z pozycji menu BD ?
Np.:
- DD stereo
- dts MA 5.1
- ściezka [lektor] na kanale centralnym ?
[2]
Czy zrobi menu do AVCHD ?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Gucio:
[1]
Czy możesz zrealizować BD z kilkoma ścieżkami AUDIO do wyboru z pozycji menu BD ?
Np.:
- DD stereo
- dts MA 5.1
- ściezka [lektor] na kanale centralnym ?
[2]
Czy zrobi menu do AVCHD ?


Pytanie [1], odpowiem tutaj za jakiś czas, teraz pzrygotowuję nowy projekt i dziś-jutro to sprawdzę. :confused:
Interesuje mnie też włóączanie i wyłączanie podpisów, ale chyba chcę za duzo. :x


Pytanie [2], tak. Ja mam tylko pliki m2ts(AVCHD) i menu dysku działa)
Działało zresztą w poprzednich wersjach Pinnacle. :-o
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Na moim komputerze PS AVID 15 używa wszystkich 8miu rdzeni.
Ale i mimo to jest nieco "wołowaty" przy dodawaniu do projektu dużej(762) :x liczby
klipów o pojemności około w sumie 24GB, z wakacji :D

Nie wiem czy Sony Vegas jest pod tym wzgledem lepsze.
Przynajmniej na moim kompie NIE.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
W menu PS 15 jest opcja Załaduj projekt przykładowy.
To beznadziejne kiepskie klipy, za to malutkie, połączone w jeden projekt, który pozwoli podpatrzeć "jak Oni to zrobili"

Właściwie jest tam wszystko co mało zaawansowany producent potrzebuje.
Przestrzegam przed zapisaniem edycji tego projektu, bo mozna go zniszczyć. :p
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Gucio:
[1]
Czy możesz zrealizować BD z kilkoma ścieżkami AUDIO do wyboru z pozycji menu BD ?
Np.:
- DD stereo
- dts MA 5.1
- ściezka [lektor] na kanale centralnym ?

Nie, przynajmniej ja tego nie umiem.:x


Renderowanie to jednak zrobili dobrze.
Na początku, program kilka minut renderuje menu, podpisy, napisy i przejścia a potem.

Poprzednie wersje PS(14) czy Sony Vegas(10) na moim komputerze każdą minutę renderowała w 3-4 minut.
Teraz 1 minutę renderuje minutę i 10 sekund, no powiedzmy 15. To jednak postep..
To duży postęp.
Z drugiej strony projekt ładuje sie bardzo długo.
 
Ostatnia edycja:

januszpe

New member
Witam
Cz PS15 jest w wersji 64b, mam PS14 i jakoś działa na 64, i ewentualnie czy(jeśli jest 64) w jakiś sposób jest widoczna różnica w obróbce, czy jesteś w stanie coś zauważyć.
 

januszpe

New member
i5 ma ''tylko'' 4 rdzenie, przynajmniej mój, ale jest 64 bitowy i jestem ciekaw jak się sprawia wersja PS w tej wersji bp PS 14 jest tylko 32 bitowa, a mam kłopoty z wieloma sterownikami i programami które nie są w wersji 64b
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Gucio z Sony Vegas zrezygnowałeś?

Nigdy go nie polubiłem.
Obecny Pinnacle dorównuje mu jakościa filmu wynikowego, ale jest przyjazny dla uzytkownika.

Pewnie będzie mi brak pewnych "ficzerów" z Vegas, tak jak w Vegas brakowało mi różnosci z Pinnacla.

Co chcemy zrobić.
Poprzycinać klipy, powstawiać meny, przejścia i parę, zaledwie kilka efektów.
W Vegas trzeba sie narobić. W Pinnacle pewnych rzeczy nie ma .

No i już.:popcorn:

Czy definitywnie zrezygnowałem z Vegas. Jeszcze nie wiem, ale napewno początkujacym, robiacym kilka filmów rocznie, nie będę go polecał.

Dla mnie głównym kryterium jest jakosć wynikowego filmu.
Teraz Pinnacle nadgonił i ważne stja sie kryteria drugorzędne, łatwość edycji, efekty dostępne "z pudełka"
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Dzięki Guci za info, dla mnie vegas to plus szybko działania i nie mulenia jak pinacle

Wersja 15 Pinnacle nie muli. Oczywiście komputer jest taki:
Procesor 8 rdzeniowy i7 3GHZ, RAM 8Gb 2200MHz, odpowiednia do tego płyta i karta graficzna.
Windows 7 64 Bit, PL Ultimate. Renderuje prawie 1:1 to znaczy 1 minyta filmu trwa 1 minutę renderowania. Poprzednia 14-stka robiła to 3-4 rzay wolniej.
 

posejdon82

New member
obrobka avchd

Wersja 15 Pinnacle nie muli. Oczywiście komputer jest taki:
Procesor 8 rdzeniowy i7 3GHZ, RAM 8Gb 2200MHz, odpowiednia do tego płyta i karta graficzna.
Windows 7 64 Bit, PL Ultimate. Renderuje prawie 1:1 to znaczy 1 minyta filmu trwa 1 minutę renderowania. Poprzednia 14-stka robiła to 3-4 rzay wolniej.


Panie Gucio obserwuje pana posty od dluzszego czasu, widac troche wiedzy jest w nich zawartych, spodziewam sie na dniach przesylki z nowym sprzetem takze do brobki avchd, glownie pliki mts z panasonica TM700 , procesor i7 3.2 ghz quad, plyta asua rampage III extreme, karta geforce 570 z 1280mb z cuda direct 11. 6 gb radmu 1600mhz, nagrywarka bluray ,uwazasz ze poradzi sobie z obrobka plików? Bo po tym co napisales o swoim sprzecie to mysle ze zacofany jestem haha a myslaem ze bede mial fajny komputer haha, dyski beda w rajdzie oczywiscie, fakt ze panasonic ma tryb 50p i mam sporo nagrane w tym trybie ale nie sadze ze jest jakis dostepny program ktory w tym momencie sobie poradzi?do 2000pln moglbym wydac za cos stabilnego ale sam nie ma doswiadczenia z tymi plikami.Moze warto poczekac i po 3 latach zaczac montowac zachomikowane klipy???
 

slimak

New member
Bez reklam
Oba "ruszą" :krol:

Oba „ruszą”, ale tylko Vegas wypluje z powrotem 50p (mp4). Z moich doświadczeń zapis w kamerze 50p, a następnie obróbka i zapis w programie 50i nie daje żadnej poprawy obrazu w porównaniu do nagrania w kamerze 50i.
Natomiast już w Pinnacle Studio v.14 można obrobić 50p i zapisać 25p. Poprawa obrazu jest zauważalna, ale kosztem płynności.

Uwaga. W Pinnacle Studio v.14 przy obróbce 50p bez względu czy wybierzemy 25p czy 50i uzyskamy w zapisie film w 25p.
Jest to spowodowane tym, że w PS 14 plik 50p po wrzuceniu na ścieżkę czasu jest od razu w tle przeliczany do 25p.

Pinnacle Studio v.15 nie przelicza do 25p i pracuje na 50p, ale z kolei nie ma rozsądnego formatu z zapisem 50p.
 
Ostatnia edycja:
Do góry