Pinnacle Studio HD v.15 Ultimate Collection - AVID

kze

New member
Być może problem tkwi właśnie w tych zdjeciach.

1. Zrób projekt bez zdjęć i renderuj, jak się nie wywali to,
2 Zrób projekt ze zdjęciami ale na końcu i renderuj.

Jeżeli się wywali to ciekawe na ktorym zdjęciu.
Mam szybszy pomysł, ale nie chcę Cię ukierumkować źle. :confused:

Napisz co Ci wyszło.
Ustawiłem opcję Blu-ray; dolby digital, 2 kanały; typ obrazu: bdmv(AVC); najlepsza jakość (czyli 4000Kb/s) i ... utworzył obraz płyty. Co prawda jak oglądam płytę to widzę zrenderowane tylko zdjęcia, ale może jak nagram obraz na płytę to będzie OK.:mrgreen::)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Ustawiłem opcję Blu-ray; dolby digital, 2 kanały; typ obrazu: bdmv(AVC); najlepsza jakość (czyli 4000Kb/s) i ... utworzył obraz płyty. Co prawda jak oglądam płytę to widzę zrenderowane tylko zdjęcia, ale może jak nagram obraz na płytę to będzie OK.:mrgreen::)

Na pewno nie będzie.
Miałem zdjęcia z wycieczki do Goerlitz od kolegi
Zrobiłem płytę z moim filmem i jego zdjęciami.
Przygody miałem takie jak Ty

Po usunieciu zdjęć z projektu wszystko ożyło.
Kamera Sony, aparat Fuji :cry:
 

kze

New member
Ustawiłem opcję Blu-ray; dolby digital, 2 kanały; typ obrazu: bdmv(AVC); najlepsza jakość (czyli 4000Kb/s) i ... utworzył obraz płyty. Co prawda jak oglądam płytę to widzę zrenderowane tylko zdjęcia, ale może jak nagram obraz na płytę to będzie OK.:mrgreen::)
A teraz zmieniłem sposób kodowania na BDMV(mpeg2) i uzyskalem błąd:
przy 1h i 8minucie generowania obrazu
"bład eksportu w czasie rzeczywistym c:\programdata\studio15\data\render/nazwa pliku
934b\dvd\studiosequence\temp"...
A już prawie cały film klatka po klatce był zrenderowany i zatrzymał sie na 1h, 8min 43sek i 15setna... Projekt to czołówka (taka antyczna książka z 3 klatkami), potem 20min zdjęc i potem filmy avchd...:roll::-?:confused:
 

kze

New member
Na pewno nie będzie.
Miałem zdjęcia z wycieczki do Goerlitz od kolegi
Zrobiłem płytę z moim filmem i jego zdjęciami.
Przygody miałem takie jak Ty

Po usunieciu zdjęć z projektu wszystko ożyło.
Kamera Sony, aparat Fuji :cry:
Jak próbowałem bez zdjęc to udawalo się zrobić obraz. Podczas testów takie coś mi się udało. Ale moim celem jest zrobić film na ble-ray taki z zdjeciami i sekwencjami avchd..:roll:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie lepiej materiał wysyłać na inny dysk niż "c"

może ustaw temp katalog na innym dysku.

Może zdjecia lepiej wcześniej zrobić do pliku mts i później je wrzucić.
 

fransua

New member
Coś mi świta z tymi zdjęciami. Miałem kiedyś problemy na leciwym Lets Edit 2 Wystarczyło przeskalować zdjęcia do rozdzielczości projektu za pomocą jakiegoś edytora lub przeglądarki np. XnView i zapisać je jako BMP :) Później warto przyciąć zdjęcie z ustawieniem proporcji 16:9
 
Ostatnia edycja:

kze

New member
Któreś zdjęcie jest felerne, tak jak w tyvh z Fuji

Jesteą już blizko:krol:
No, ale przecież przy kodowaniu mpg2 wywaliło mi się pod koniec (przy ozycji 1h,8min), a zdjęcia miałem na początku.. Czyli czołówkę i zdjęcia przeszesł i wywalił się na renderowaniu filmy...
Dla mnie to jakies niedeterministyczne..:roll:
Ponadto to jest bład sekwencji. Tak więc podejrzewam, że może mam za dużo plików w projekcie..:? Tylko czemu przy kodowaniu AVC jest OK, a przy MPG-2 nie?
Może po prostu te zdjęcia i podkład muzyczny oddzielnie zrenderuję. Tylko do jakiego typu pliku?
 

kze

New member
nie lepiej materiał wysyłać na inny dysk niż "c"

może ustaw temp katalog na innym dysku.

Może zdjecia lepiej wcześniej zrobić do pliku mts i później je wrzucić.
Dysk jest SSD i po konsultacji z kumplem adminem ustaliłem, że jest najbardziej wydajnie gdy instalacja pinnacle, tmp oraz pliki do zrenderowania są na c:.. Wtedy wszystko dzieje się w obrebie dysku i nie trzeba przerzucać danych przez magistralę, płytę głównę...
 

fransua

New member
U mnie średnio jest gdzieś tyle plików

i nic nie wywala :krol: Seba fan dobrze prawi. Pliki tymczasowe i render na osobnym dysku. Dysk C pozostaw na system i programy :)
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
No, ale przecież przy kodowaniu mpg2 wywaliło mi się pod koniec (przy ozycji 1h,8min), a zdjęcia miałem na początku.. Czyli czołówkę i zdjęcia przeszesł i wywalił się na renderowaniu filmy...
Dla mnie to jakies niedeterministyczne..:roll:
Ponadto to jest bład sekwencji. Tak więc podejrzewam, że może mam za dużo plików w projekcie..:? Tylko czemu przy kodowaniu AVC jest OK, a przy MPG-2 nie?
Może po prostu te zdjęcia i podkład muzyczny oddzielnie zrenderuję. Tylko do jakiego typu pliku?

Następny krok, na próbę.
Przenieś zdjęcia na koniec.

Jak chcesz mogę Ci przesłać ze 2 zdjęcia, które wstawisz do projektu zamiast swoich, raz na początek, raz na koniec projektu i zobaczymy co będzie.:krol:
 
Ostatnia edycja:

kze

New member
Następny krok, na próbę.
Przenieś zdjęcia na koniec.

Jak chcesz mogę Ci przesłać ze 2 zdjęcia, które wstawisz do projektu zamiast swoich, raz na początek, raz na koniec projektu i zobaczymy co będzie.:krol:
Na razie spróbuję renderowania AVC, 5.1, najlepsza jakość (4000KB/s) i 20min zdjęc na początku. Jak sie wywali to usunę zdjęcia i wstawię jedno z przodu drugie z tyłu...
 

kze

New member
Na razie spróbuję renderowania AVC, 5.1, najlepsza jakość (4000KB/s) i 20min zdjęc na początku. Jak sie wywali to usunę zdjęcia i wstawię jedno z przodu drugie z tyłu...
Problem nie tkwi w zdjęciach...:roll:
Generowanie zakończyło się po skończeniu renderowania zdjęc i po rozpoczęciu renderowania pliku avchd czym? komunikatem
Runtime error!
Program...(x86)\Pinnacle\Studio 15\Programs\studio.exec
This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way.
Please contact ...ble ble
i program zakończył działanie...:(
Ja tego nie rozumiem....:confused:
 

kze

New member
Problem nie tkwi w zdjęciach...:roll:
Generowanie zakończyło się po skończeniu renderowania zdjęc i po rozpoczęciu renderowania pliku avchd czym? komunikatem
Runtime error!
Program...(x86)\Pinnacle\Studio 15\Programs\studio.exec
This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way.
Please contact ...ble ble
i program zakończył działanie...:(
Ja tego nie rozumiem....:confused:
Kolejny test i ..
Runtime error!
Program...(x86)\Pinnacle\Studio 15\Programs\studio.exe
abnormal program termination.
W nagłówku okienka" Microsoft Visual C++ Runtime Library".
I program zamknął się...
Jakie opcje renderowania?
avc, 5.2, bez kodowania całego filmu, bez uzyj kodwania progresywnego, najlepsza jakość
Wywaliło się po zrenderowaniu ciągu zdjęć i rozpoczęciu renderowania pliku avchd..
Próbuje te same parametry tylko strereo.
Może ktoś ma jakieś sugestie?"
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Dysk jest SSD i po konsultacji z kumplem adminem ustaliłem, że jest najbardziej wydajnie gdy instalacja pinnacle, tmp oraz pliki do zrenderowania są na c:.. Wtedy wszystko dzieje się w obrebie dysku i nie trzeba przerzucać danych przez magistralę, płytę głównę...

admin to słowo nic nie znaczy, nie musi się znać, jak poczytasz mądre osoby i potestujesz zobaczysz że różne swap, temp lepiej dawać na osobnej partycji.

Gucio co Ty z tym całowaniem

Co do zdjęć jak pisałem wcześniej, zrób z nich mts i później wrzuć na ścieżkę z innym materiałem.

Wina systemu, bądź nawet samej aplikacji, kupiłeś wersje więc wyślij emaila do supportu, pewnie Ci coś doradzą co przeintalować.
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Gucio z Sony Vegas zrezygnowałeś?

Nie, ale do czasu gdy SV wyraźnie da lepszą jakość wyniku na telewizorze to używam PS.


Kryterium jakości dla mnie to ręka, od szyi do łokcia ze wszystkimi zaokrągleniami i trójkątna interpolacją łuków.
W tej chwili PS15 jest w tym lepszy.

Reszta, jako kryterium wyboru dla mnie sie nie liczy. :hmm:
 

crit

New member
Witajcie koledzy, troche się wbiłem w wątek ale widze że parcujecie na pinnacle 15 - mam szybkie pytanie - czy pinnaclestudio 15 ma generator podkładu muzycznego scorefitter - czy trzba specjalnie dokupywać? Pytam bo zależy mi tylko na tym narzędziu a nigdzie nie jest konkretnie wyszczególnione. Korzystałem kiedyś z wersji 14 i tam to było na pewno.
Pozdrawiam serdecznie
 
Do góry