Pinnacle Studio 14

kristresor

New member
Znalazłem w opcjach nagrywania Ashampoo/Funkcje zaawansowane/Stwórz płytę CD/DVD/Bluray używając ustawień zaawansowanych( Samostartująca płyta) - WOW :) :) - i tutaj można ustawić:

1. Wersja ISO: ISO 9600 Lelel1 / Level2 / Windows (Romeo) - który wybrać?
2. Joliet / Brak Joliet - który wybrać?
3. Wersja UDF: Brak UDF / 1.02 / 1.50 / 2.50 / 2.60 - tu jest to o czym pisałeś, ale jest też 2.60 - może ustawić 2.60 czy pozostać przy 2.50?
4. potem jest okienko z wyborem opcji (ptaszkiem :) ) do wybrania opcji samostartującego CD/DVD/BLURAY - tutaj pyta o ścieżkę - jaką ścieżkę mam wybrać skoro są 2 katalogi: BDMV oraz CERTIFICATE a menu mam stworzone w gotowym filmie. Chyba że tego nie zaznaczam ponieważ mam już stworzone menu?
5.Typy obrazu: (użyj tych opcji jeżeli obraz samostartujący znajduje się na dysku instalacyjnym Windows) i tutaj mamy:
Obraz samostartujący bez emulacji
2.88MB z dyskietki
1.44MB z dyskietki
1.20MB z dyskietki
Obraz samostartujący dysku twardego

I to wszystkie opcje - "wyłopatuj" mi to jak dziecku, dzięki Tobie jestem już bardzo blisko wypalenia mojej pierwszej prawidłowej płyty BD :)
 

sei

New member
Ad.1 i 2 - ISO i Joliet - puste
Ad.3 - UDF 2.50
Ad.4 - Bez "samostartu"
Do działania płyty blu-ray w odtwarzaczu potrzebujesz obydwa katalogi BDMV i CERTIFICATE. W nich jest tak film jak i menu.
Ad.5 - nieaktualne bo patrz Ad.4 :wink:

Ustawienia podaję Ci za ImgBurn-em bo w nim nagrywam z doskonałym rezultatem a poza tym jest darmowy. Nie znam Burning Studio choć chyba kiedyś, kiedyś ściągnąłem jego jakąś wersję próbną. Jeśli Ci nie wyjdzie płyta ściągnij ImgBurn-a. Tutaj mogę Ci powiedzieć wszystko, krok po kroku.
 

kristresor

New member
do sei:

Zrobiłem tak jak mi "nawrzucałeś łopatą" i wiesz że wyszło :) Próbowałem wcześniej powalczyć z Ashampoo ver. 9.0 ale nie widział napędu BD i nie chciał dodać BDMV i CERTYFICATE, więc zainstalowałem IMGBURN a ten bez problemu sobie z tym poradził, a płyta odpala się po ok.12sek po włożeniu do napędu. Menu działa, wszystko jest OK. Teraz lecę z kolejnymi płytami, w razie jakby co, odezwę się po kolejną porcję "łopatologii" :)

Jeszcze raz wieeelkie dzięki i pozdrowienia :)
 

Nacudja

New member
Witam,
mam drobny problem z działaniem efektu przyspieszenia w Pinnacle 14 HD. Otóż gdy tylko dodaję ten efekt do wybranej klatki filmowej natychmiast przeskakuje (zamienia się) na inną lub pokazuje się wykrzyknik. Nie mówię nawet o odwróceniu czy spowolnieniu danego klipu, wystarczy samo dodanie efektu. Nijak nie mogę sobie poradzić z tym fantem. Poratujcie nowicjuszkę :)
 

nowucjusz20

New member
Panowie w czym jest problem ? Ustaw w pinnacle, we właściwościach projektu AUTO to wtedy pinnacle sam ustawi ci wszystkie parametry takie jakie ma nagrany materiał. To jest główna zaleta pinnacle.

Pinnacle świetnie radzi sobie z avchd w wersji 14 ale pod pewnymi warunkami.
1) dodatkowy, pusty dysk na materiał obrabiany - KONIECZNOSC, najlepiej wolne z 300gb
2) karta graficzna...pinnacle lepioej sobie radzi z radeonem niz geforcem
3) ram....windows 64bit i wtedy mozemy szalezc z ramem bo 32bit tylko do 4gb. Przy Win7 64bit wystarczy juz 8gb ramu i jeżeli masz ład i porzadek w komputerze to radzi sobie
4) jak montujesz materiał to wyłącz gg, skype, torrenty itp
5) oryginalny pinnacle działa o wiele lepiej niz wszelkie pirackie wersje, które sa okrojone


6) Pinnacle jest banalnie prosty, na prawde, trzeba tylko miec odpowdnio przygotowany komputer i procesory wszelakie nie maja az tak wielkiego znaczenia...ja montuje na dualu amd 2,3 ghz, 8gb ram, radeon hd 1gb, dyski 500gb, 500gb, 2tb , wszystko na sata i pomimo archaicznego sprzetu chociaz kiedys skladanego typowo pod montaz dv, wszystko sprawuje sie naprawde swietnie.
 

nowucjusz20

New member
Witam,
mam drobny problem z działaniem efektu przyspieszenia w Pinnacle 14 HD. Otóż gdy tylko dodaję ten efekt do wybranej klatki filmowej natychmiast przeskakuje (zamienia się) na inną lub pokazuje się wykrzyknik. Nie mówię nawet o odwróceniu czy spowolnieniu danego klipu, wystarczy samo dodanie efektu. Nijak nie mogę sobie poradzić z tym fantem. Poratujcie nowicjuszkę :)

tzn zaznaczasz dany klip na timeline i dodajesz nowy efekt "spowoleninie" i co się wtedy dzieje ? Przeskakuje na kolejny klip czy jak ? Może ten klip trwa sekunde a po przyspieszeniu jest krotki ze go praktycznie nie widac na timeline i masz wrazenie ze przeskakuje na kolejny klip material odtwarzany ?
 

Nacudja

New member
tzn zaznaczasz dany klip na timeline i dodajesz nowy efekt "spowoleninie" i co się wtedy dzieje ? Przeskakuje na kolejny klip czy jak ? Może ten klip trwa sekunde a po przyspieszeniu jest krotki ze go praktycznie nie widac na timeline i masz wrazenie ze przeskakuje na kolejny klip material odtwarzany ?

Najczęściej pojawia się wykrzyknik na niebieskim tle, jednak to się dzieje jeżeli zwiększę przyspieszenie lub spowolnienie o więcej niż 30%. Jeżeli jest to natomiast nie wielka ingerencja w czas to nie zależnie od długości klipu przeskakuje on nie to że na następny, czasami na dowolny inny klip z całego filmu. Tak samo sie dzieje przy próbie wykonania polecenia odwrotności. Nie bardzo mam pomysł o co może chodzić, jednak podejrzewam, że mój komputer najzwyczajniej w świecie może tego nie unosić ...
 

gyny

New member
Fajna stronka polecam

Witam , tak czytam cały wątek i szukałem panaceum na moje problemy (zawieszanie programu ,kwadraciki ,itd ) ,poszperałem trochę w internecie i znalazłem ciekawą stronkę z ustawieniami pinnacle .polecam ; Pinnacle Studio Help .po zastosowaniu niektórych ustawień z tej strony naprawdę lepiej pracuje się tym programem .:lol:
 

gyny

New member
Witam , tak czytam cały wątek i szukałem panaceum na moje problemy (zawieszanie programu ,kwadraciki ,itd ) ,poszperałem trochę w internecie i znalazłem ciekawą stronkę z ustawieniami pinnacle .polecam ; Pinnacle Studio Help .po zastosowaniu niektórych ustawień z tej strony naprawdę lepiej pracuje się tym programem .:lol:
Z boku po lewej strone pod menu trzeba kliknąć pl ;-)
 
Do góry