Pinnacle Studio 14

Pitruss

New member
Cześć. Mam pewien problem, mega pilny bo za parę godzin muszę oddać gotowy film. Problem jest z paskami. A w zasadzie to tym jednym-górnym czarnym paskiem nad filmem co jest... do tej pory działałem na Sony Vegas, teraz to mój pierwszy film na Pinnacle i pierwszy raz się z takim błędem spotkałem...otóż ten pasek po prostu mi skacze...niby nie wiele bo to około +/- 0,5cm ale jak tak ciągle miga to 0,5cm w górę to 0,5cm w dół i tak z 20 razy na sekundę to mega denerwuje. Renderowanie dobrze poszło, dość szybko, jakość obrazu w porządku, wielkość 11gb w formacie AVI ale DVD Architektem do formatu DVD przerobiło na 3GB z hakiem przy czym jakość dalej jest ok, ale pasek dalej miga...co mam robić? Proszę o szybką radę...
 

leonid113

Member
Pinacle+hdc-sdt750

Wita szanownych kolegów.Zakupiłem właśnie nową kamerkę Panasonica HDC-SDT750 i posiadam SP-14.Do tej pory obrabiałem swoje filmy rodzinne z materiału mini DV,ale zakup powyższej kamerki stwarza nowe możliwości no i stąd moje pytania:czy mój komputer będzie sie nadawał do obróbki Full HD na 14 bo strasznie mi się ten program spodobał i się do niego przywiązałem, jakie najlepiej poustawiać parametry(ustawienia) na kamerze aby wynikowo materiał nagrać na zwykłe DVD w najlepszej jakości(bo rodzina też chce mieć coś mieć:)) no i aby zrobić to Full HD.
Co do kompa to mam:
Płyta Intel DH55TC na LGA 1156
Procek Intel Core i3 530 2,93 GHz 4 MB
Pamięć Kingston 2x2GB 1333 MHz DDR3 LC9
Dwa dyski sata po 500 G
Karta grafiki GF GT220 1GB 128 bit
Pewnie bez i5 lub i7 się nie obejdzie ale liczę na podpowiedzi.
Zaczynam w świecie Full HD no i na początek ponagrywałem na kamerce 2 min materiały w każdej z możliwych opcji jakie oferuje ta kamera czyli 1080 / 50 p aż po tryb nagrywania HE(obrazy żyleta :) no i komp odtworzył mi te pliki w NERO obraz super.Po wczytaniu do Pinnacle pliki są widoczne i można je przycinać i edytować.Tylko co dale tzn jak do DVD i Full HD.Proszę bardzo o pomoc.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Wita szanownych kolegów.Zakupiłem właśnie nową kamerkę Panasonica HDC-SDT750 i posiadam SP-14.Do tej pory obrabiałem swoje filmy rodzinne z materiału mini DV,ale zakup powyższej kamerki stwarza nowe możliwości no i stąd moje pytania:czy mój komputer będzie sie nadawał do obróbki Full HD na 14 bo strasznie mi się ten program spodobał i się do niego przywiązałem, jakie najlepiej poustawiać parametry(ustawienia) na kamerze aby wynikowo materiał nagrać na zwykłe DVD w najlepszej jakości(bo rodzina też chce mieć coś mieć:)) no i aby zrobić to Full HD.
Co do kompa to mam:
Płyta Intel DH55TC na LGA 1156
Procek Intel Core i3 530 2,93 GHz 4 MB
Pamięć Kingston 2x2GB 1333 MHz DDR3 LC9
Dwa dyski sata po 500 G
Karta grafiki GF GT220 1GB 128 bit
Pewnie bez i5 lub i7 się nie obejdzie ale liczę na podpowiedzi.
Zaczynam w świecie Full HD no i na początek ponagrywałem na kamerce 2 min materiały w każdej z możliwych opcji jakie oferuje ta kamera czyli 1080 / 50 p aż po tryb nagrywania HE(obrazy żyleta :) no i komp odtworzył mi te pliki w NERO obraz super.Po wczytaniu do Pinnacle pliki są widoczne i można je przycinać i edytować.Tylko co dale tzn jak do DVD i Full HD.Proszę bardzo o pomoc.

Twój komputer jest OK z zapasem.
Na duzo słabszym edytowałem długie 1-2 godzinne filmy.
Jedynie ostateczne renderowanie, będziesz musiał "zapuszczać" przed dobranocka aby na jutro na 12 bło gotowe.
Ale pewnie nie jest tak źle, jak piszę.

I3 to nowsze Core 2 DUO, napewno więcej Ci nie potrzeba.
 

leonid113

Member
Gucio50, dziękuję bardzo za podpowiedź co do sprzętu.Jeśli możesz proszę podpowiedz mi bo w mojej SP-14 projekt mogę renderować do:AVCHD, Blu-ray, HDDVD, DVD,SVCD, VCD.Jasną sprawą jest że dwa ostatnie odpadają,pliki oryginalne AVCHD bez potrzemy mielić drugi raz? to wolę je archiwizować albo na dysku albo na płytach DVD lub odtwarzać na PS3.Natomiast na jakie ustawienia najlepiej ustawić moją kamerkę aby w Pinnaclu uzyskać najlepszą jakośc DVD i jakie ustawić parametry na kamerze i w Pinnaclu aby wypalić materiał w Full HD.Dzięki z góry za odpowiedź.
 

marder

Member
Natomiast na jakie ustawienia najlepiej ustawić moją kamerkę aby w Pinnaclu uzyskać najlepszą jakośc DVD i jakie ustawić parametry na kamerze i w Pinnaclu aby wypalić materiał w Full HD.Dzięki z góry za odpowiedź.
Jeśli koniecznie chcesz przekonwertować materiał do DVD (mpeg2), to najlepiej użyj dołączonego do kamery programu HD Writer. Pozwala on podczas konwersji podłączyć kamerę, aby wykorzystać jej sprzętowy kodek. Odciąża to procesor i cały proces trwa dużo krócej niż przy konwersji tylko software'owej. Żeby mieć materiał full hd na płycie DVD musisz wypalić płytkę DVD-AVCHD. W trybie nagrywania HA (17 Mb/s) zmieścisz ok. 35 min. (płyta 4,7 GB). Do odtworzenia takiej płyty będziesz potrzebował odtwarzacza BD lub odpowiedniego programu na komputerze.
 

fiacior

New member
Jak oglądasz na PS3 to zapisuj swój film w Pinnaclu mpeg2 TS PS3 1929X1080 oczywiście, ja tak robię bo mam najlepszą jakość FullHD i płynnie mi to chodzi na PS3
 

leonid113

Member
Dzięki serdeczne.Z tego co zrozumiałem to najlepiej kamerkę mieć ustawioną na tryb nagrywania HA 17Mb/s i wtedy ten materiał będę sobie mógł albo zapisać z montażem lub bez na płycie DVD jako AVCHD i odtwarzać na odtwarzaczu który czyta te pliki w moim przypadku PS3 i wtedy mam Full HD, lub przekonwertować do zwykłego DVD czyli mpeg2 i będę mógł oglądać ten materiał na zwykłym odtwarzaczu DVD.Chyba dobrze zrozumiałe? :). Jeszcze jedno mnie interesuje ile materiału zmieszczę na płycie 4,7 G lub 8,5 G przy ustawieniu na kamerze HA dla zwykłego DVD? bo dla AVCHD już mi podpowiedział kolega "marder".Nie ukrywam,że interesuje mnie również mała obróbka w PS-14 tak jak to robiłem za pomocą materiału z miniDV czyli jakieś przejścia,napisy itd..Jeszcze jedno zapomniałem ,że moja nagrywarka stacjonarna SONY typ RDR-HX780 ma napis na obudowie
"HIGH-DEFINITION MULTIMEDIA INTERFACE 1080p upscale" czy to powiększa moje możliwości odtwarzania płyt DVD w większych rozdzielczościach?.Dzięki za cierpliwość i podpowiedzi:).
 

darpi

New member
Witam

Ostatnio zakupiłem program Pinnacle StudioHD ultimate i niestety mam z nim problem. Odczytuje pliki z kamery SONY HDR-XR550 BEZ DZWIĘKU (w ogóle nie ma ścieżki). Być może ktoś z Was wie co trzeba zrobić. Bedę wdzięczny za podpowiedź
 

leonid113

Member
Koledzy mam pytanie, czy jest to normalne, że pliki z mojej kamery HDC-SDT750 po wczytaniu z karty za pomocą czytnika do komputera mają rozszerzenie MPEG a w Pinnaclu widzę je jako MTS.Z tego co tu wyczytałem to mówicie że te MTS to są właściwie m2ts ?.Jak to się właściwie ma? i czy jest to jakaś różnica przy obróbce.
 

ktp

New member
Witam. Mam kamerkę sony hdr- xr350. Komp to i7 8Gb + blu ray Win 7 x64 i Pinnacle studio UC 14(up z 12). U mnie też problem kwadracików przy nagrywaniu blu ray. Czy ostatecznie ma ktoś rozwiązanie problemu (czy ktoś się zwracał z tym do producenta) bo w zasadzie jeśli niebędzie rozwiązania to oprogramowanie bezużyteczne. Zmarnowałem już kilka płytek blu ray które tanie nie są a teraz robie obrazy prawie codziennie z innymi opcjami bez prawidłowego rezultatu. Jeśli ktoś zna rozwiązanie proszę o info.
 

kristresor

New member
Cześć wszystkim

Jestem tutaj po raz pierwszy i nowicjuszem,dlatego proszę o pomoc.

Kupiłem niedawno zewnętrzną nagrywarkę LG BE12LU30 obsługującą standard Bluray

W Pinnacle Studio 14 obrobiłem kilka filmów i chciałem je wypalić. W opcji tworzenia filmu ustawiłem:
Typ dysku: Blu-ray Disc
Jakość wideo/użycie dysku: raz najlepsza jakość, drugim razem automatyczna jakość

Dziwne bo używałem tych samych płyt, dla najlepszej jakości pokazało mi 6min wolnej przestrzeni (dla BD 25GB), z kolei na automatycznej jakości aż 49min. Dodam że czasy renderowania, tworzenia i zapisu były totalnie różne

Efekt końcowy - Próbuję odtworzyć obydwie płyty w tym napędzie w programie Power DVD9 ale za każdym razem dla obydwu płyt ten sam komunikat: NIEOBSŁUGIWANY LUB NIEWŁAŚCIWY FORMAT OBRAZU

Pytanie do Was - o co tu chodzi, POMOCY please
 

sei

New member
kristresor - problem z wypalaniem jakichkolwiek płyt jest znany w Pinnaclu już od wersji 9 :(. Nie wypalaj płyt za pomocą Pinnacla tylko w zakładce "tworzenie filmu" wybierz opcję "utwórz obraz dysku". Nieważne czy tworzysz DVD czy blu-ray. We właściwościach (dla DVD) ja ustawiam zawsze bitrate tak by została mi około minuta na płycie zaś dla blu-ray ustawiam bitrate na maksimum (z tym, że nie tworzę filmów dłuższych niż ok. 1h40 - 1h50. Po utworzeniu obrazu płyty na dysku twardym wypalam ją za pomocą Nero (DVD) lub darmowego ImgBurn (Blu-ray). Nie zmarnowałem jeszcze ani jednej płytki - choć robię tego sporo:krol:. Powodzenia.
Pozdrawiam
 

kristresor

New member
do: sei

Dzięki wielkie, mam do Ciebie kolejne pytanie, ponieważ zrobiłem tak jak napisałeś, utworzyłem obraz, Pinnacle zapytał czy utworzyć nowy folder, więc utworzyłem go, na koniec wyskoczył komunikat o pozytywnym utworzeniu zawartości dysku. Problem w tym że znalazłem ten katalog a w nim dwa podkatalogi, takie same jak na płycie bluray które wcześniej wypaliłem i jest podobna moim zdaniem sytuacja. Myślałem że będzie sam plik, kliknę i się odpali a tu nic. Są dwa podkatalogi: BDMV i CERTIFICATE - co dalej?

Wcześniej jak tworzyłem DVD i plik, to od razu utworzył MPEG który po kliknięciu się odpalał, a tu z blurayem coś dziwnego.

Co robię nie tak?

Pozdrawiam, dziękuję i czekam na wskazówki

Kris
 

sei

New member
I tak ma być, finalnie otrzymujesz strukturę dysku blu-ray. Ściągnij darmowy ImgBurn, zainstaluj i odpal. Program jest spolszczony. Do napędu wrzuć płytkę BD, na początku najlepiej wielokrotnego zapisu. Następnie uruchom "zapisz pliki/foldery na dysku". W "edytorze zawartości dysku" dodaj foldery BDMV i CERTIFICATE. Sprawdź jeszcze w opcjach czy system plików to UDF 2.50 i "jazda".
Zawartość wypalonej płyty podziwiaj na swoim TV poprzez odtwarzacz blu-ray :eek:k:

...sorki, że tak łopatologicznie ;-):grin:
Pozdrawiam :)
 

kristresor

New member
Uff, a już chciałem się poddać, sprawiłeś mi niezłą ulgę. Żadne sorki za łopatologię :) bardzo dobrze, muszę zacząć od łopaty :) Powiedz mi gdzie mogę sprawdzić system UDF 2.50? Czy w ustawieniach Image Burn? Ja osobiście używam Ashampo Burning Studio 9, udało mi się dodać te dwa katalogi ale powstrzymałem się przed wypaleniem ponieważ chciałem się poradzić Ciebie. Czy UDF 2,50 to warunek wypalenia Bluray?

Dzięki wielkie za poradę i czekam na kolejną

Pozdrowionka

Kris
 

sei

New member
Prawdopodobnie ImgBurn rozpozna, że to materiał video i sam dostosuje ustawienia ale sprawdź to UDF w zakładce "opcje". I tyle... :smile:

Przed wypaleniem możesz sobie jeszcze podejrzeć materiał video z katalogu STREAM w folderze BDMV. Tam są umieszczone pliki z rozszerzeniem .m2ts czyli Twoje "wypociny" ;):D
 
Do góry