Pinnacle Studio 14

pink25

New member
to ześ się Guciu rozpisał :).
Zapewniam, że przeczytalem cały ten wątek i wszystko co wnosi "nowego " PS 14 w stosunku do 12.1... Raczej tyle wnosi nowego co Twój nowy silny komputer (sprzet) przy wykorzystaniu do montażu w PS:sad:
a to trochę za mało dla mnie. Sam przyznasz chyba...?

odnosnie mojego punkt i Twojej odpowiedziu 3) Czyli mam rozumieć, że w Sony Vegas Pro 10 tez zrobię wszystko w 1 programie aż po płyte z menu jak w PS ?.

Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć na wszystkie/większośc moich pytań ?
 

kwas40

New member
witam, jestem tu nowy. Przejrzałem całe forum i znalazłem nurtujące mnie pytanie ale nie znalazłem na nie nigdzie tutaj odpowiedzi. Więc ponowię pytanie:
Pinnacle cały czas każe mi aktywowac kod na Dolby 2CH Encoding/Decoding a go nigdzie nie ma. Co mam robić? Występuje ten problem w momencie, kiedy chcę wstawić plik filmowy w tworzony film. Powiem wiecej, że wcześniej tego nie było. Używam Pinacle 14 od pół roku. A raczej używałem go pół roku temu zaraz po zakupie. I nie było takiego problemu. Teraz się pojawił. Moze mi ktos podpowiedzieć o co tu chodzi?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
witam, jestem tu nowy. Przejrzałem całe forum i znalazłem nurtujące mnie pytanie ale nie znalazłem na nie nigdzie tutaj odpowiedzi. Więc ponowię pytanie:
Pinnacle cały czas każe mi aktywowac kod na Dolby 2CH Encoding/Decoding a go nigdzie nie ma. Co mam robić? Występuje ten problem w momencie, kiedy chcę wstawić plik filmowy w tworzony film. Powiem wiecej, że wcześniej tego nie było. Używam Pinacle 14 od pół roku. A raczej używałem go pół roku temu zaraz po zakupie. I nie było takiego problemu. Teraz się pojawił. Moze mi ktos podpowiedzieć o co tu chodzi?

W menu, Pomoc masz 3 opcje
- Wygeneruj ponownie klucze aktywacji,
-wprowadz klucze aktywacji,
- wydrukuj klucze aktywacji.

I tyle , powodzenia.
 

margra

New member
Witam, jestem początkujacym adeptem sztuki obróbki plików filmowych i mam pytanie co do PS14. Muszę kupić nowego kompa z systemem win 7, czy nie będzie problemu z PS14 i wersja x64 bitową systemu, czy lepiej kupić x32 bitową wersję. ?

Proszę o pomoc

co sądzicie o takim zestawie?

i5 655k
płyta Gigabyte GA-H55m-S2
zasilacz MODECOM 600ATX
RAM 4GB
SEAGATE 1T
Radeon HD5770 1024 MB
Win 7 x64 lub x32
 
Ostatnia edycja:

darekostap

New member
Witam Panowie zwracam się jeszcze raz z serdeczną prośbą czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć dlaczego jak w pinnacle 14 hd chcę utworzyć tytuł ruchomy to nie widać tekstu który wpisuje, dopiero jak dodaje cień czy coś to widać sam cień (chyba to cień). Normalne tytuły da się dodawać bez problemów, a ruchome nie. Nawet jak chce skorzystać z gotowych to jest taka sama sytuacja tzn np grafikę jakieś gwiazdki itp widać a tekstu nie. Proszę o pomoc i jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam Darek
 

Grzehoo

New member
Pinnacle Studio 14 i PS3

Witam serdecznie!
Mam problem z Pinnaclem 14 i PS3. Jeżeli obrobię sobie klipy nagrane kamerą ze strumieniem danych ok. 10MB/s i stworzę z tego nowy klip korzystając z gotowego profilu w pinnaclu dla PS3 to jest wszystko ok, tylko że ten gotowy profil dla PS3 ma strumień 24MB/s! Natomiast jeżeli tylko przełączę na niestandardowy i zmienię strumień danych na ok. 10MB/s to już utworzony klip nie nadaje się do odtwarzania w PS3 (makabryczne skoki, drgawki itp.). Trochę bez sensu jest obrobiony materiał zgrywać z dwa razy większym bitratem i otrzymywać dwa razy większy plik końcowy niż oryginały.
Czy macie jakieś sugestie w tym temacie? Czy to wina samego Pinnacla, czy jakiś kodeków w kompie?
Pozdrawiam i z góry dzięki za podpowiedzi!
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Czy macie jakieś sugestie w tym temacie? Czy to wina samego Pinnacla, czy jakiś kodeków w kompie?
Pozdrawiam i z góry dzięki za podpowiedzi!

Sugestia jest taka.
- Pinnacle nie uzywa żadnych kodeków poza swoimi, wgrywając różne wynalazki kodekowe możesz tylko spowodować konflikty.

- ustaw jako wyjściowy plik m2ts z maksymalna przepływnoscia, potem z nieco niższę.
Poeksperymentuj z tym.

I jeszce raz: żadnych dodatkowych k-lajtów.:mrgreen:
 

macek

New member
Bez reklam
Witam jestem laik w tym temacie wiec wybaczcie,posiadam swoja pierwsza kamere Sony HDR-XR350 i mam problem(nawet nie ja) z przeslaniem filmiku na yotube poprzez PS14 wywala mi taki komunikat :

Blad,publikowanie projektu w sieci niepowiodlo sie.Byc moze wystapil blad wewnetrzny dostawcy uslug hostingu wideo.

Mozecie cos doradzic?,pewnie juz bylo takze z gory sorrki.
 

bbodzio

New member
Witam
Czy mógłby mi ktoś napisać jak rozwiązać problem z kwadracikami ?
Nagrywam plik AVCHD z kamery Sony po obróbce ( tzn przejścia napisy itd ) do pliku avchd z niezmienionymi parametrami filmu (czyli jak wejściowy) i po 15 minutach filmu pojawiają się "kwadraciki"
Próbowałem wycinać klip na którym się pojawiają , tworzyłem nowy projekt , tworzyłem plik i niby wszystko ok 14:58 i .... "kwadraciki"
Proszę o pomoc !!!

A używam win7 64 i PS14
 

abcaa

New member
Witam
Czy mógłby mi ktoś napisać jak rozwiązać problem z kwadracikami ?
Nagrywam plik AVCHD z kamery Sony po obróbce ( tzn przejścia napisy itd ) do pliku avchd z niezmienionymi parametrami filmu (czyli jak wejściowy) i po 15 minutach filmu pojawiają się "kwadraciki"
Próbowałem wycinać klip na którym się pojawiają , tworzyłem nowy projekt , tworzyłem plik i niby wszystko ok 14:58 i .... "kwadraciki"
Proszę o pomoc !!!

A używam win7 64 i PS14

Zmień na ustawienia niestandardowe z 17000 na np 13000 i sprawdz.
 

Kronos

New member
Czy ktoś z forumowiczów miał może taki problem
otóż po włączeniu programu wyskakuje mi taki komunikat

po kliknięciu "Wyślij raport o błędach" lub "Nie wysyłaj"
komunikat znika
jeśli chcę kliknąć

program się zawiesza
nie wiem jak to rozwiązać może ktoś pomoże
w czym tkwi problem :???:
 

Martita.mw

New member
Witajcie mam kamerę, która zapisuje w najlepszej jakości 1920x1080 mpeg4 h.264 mp4 60kl/s 24Mbps i mam pytanie do jakiego pliku zapisywać w Pinnacle aby mieć najlepszą jakość i czy jest możliwość zapisu w pinnacle 60kl/s bo mam tylko wszędzie 30kl/s najwięcej?
 

Martita.mw

New member
Sanyo VPC HD2000 format zapisu: 1920 x 1080 (60 fps/ 24Mbps) MPEG-4 AVC/H.264 (.MP4)
w Pinnacle obrabia się bardzo dobrze, tylko pytanie brzmi do jakiego formatu zapisać materiał wynikowy aby przechowywać go w najlepszej jakości. Czy w MPEG-2 1080p 30000kb/s, czy MPEG-2 TS H.264 1080p 24000kb/s, czy MPEG-4 1080p 12000kb/s? Czy może w jeszcze innym formacie?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam
Czy mógłby mi ktoś napisać jak rozwiązać problem z kwadracikami ?
Nagrywam plik AVCHD z kamery Sony po obróbce ( tzn przejścia napisy itd ) do pliku avchd z niezmienionymi parametrami filmu (czyli jak wejściowy) i po 15 minutach filmu pojawiają się "kwadraciki"
Próbowałem wycinać klip na którym się pojawiają , tworzyłem nowy projekt , tworzyłem plik i niby wszystko ok 14:58 i .... "kwadraciki"
Proszę o pomoc !!!

A używam win7 64 i PS14
Na walce z kwadracikami straciłem wiele czasu i nerwów, pojawiały sie w róznych miejscach projektu, w srodku, pod koniec, myslałem że pliki są uszkodzone wieć przerabiałem je osobno i odziwo wszystko było git, przerobione dodawałem znowu do projektu i proble pojawiał sie ponownie a nawet pinnacle wieszał sie w trakcie zapisywania "ostatniego pliku". Dałem sobie spokuj chyba na dwa lub trzy miesiące, miałem dosc straconego czasu. Zawsze ustawiałem AVCHD 15000-17000Mb. Jakiś miesiąc temu zdecydowałem o zakupie nagrywarki blu-ray i dysków spietych w raid, od tego czasu tworzenie projektów i zapisywanie ich w formacie blu-ray, jakosc automatyczna, taką ustawiam, to czysta przyjemność, brak KWADRACIKÓW. Zrób próbe, odpal projekt w którym pojawiaja sie kwadraciki i zapisz go na dysku jako blu-ray z jakoscia automatyczną, tyle moge poradzic z mojej strony. Pozdro. Darek.
 

Czandor

New member
Mam problem z PS 14HD Ultimate.
Po zainstalowaniu nie działa mi pierwsza zakładka czyli aplikacja "importer". Poprzednio miałem wersję 11 i szlo dobrze, a tu w 14 wywala od razu błąd i nie mam jak zrzucić filmu z taśmy (via IEEE1394). Reszta programu działa.
Czy ktoś zna lekarstwo na tę bolączkę.
Dodam, że program, jak i Windows są legalne, instalowane z oryginalnych nośników.

Witam
Mam ten sam problem. Program "Importer" po prostu nie działa! Ciekaw jestem czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu. Do pomocy nie mogę się dodzwonić. eMail nie odpowiada.
Moje PS14 dość dobrze działało na Win XP. Teraz zakupiłem Win7 64. no i problem z Importerem.
Oczywiście w prosty sposób omijam go importując pliki innym programem na dysk a później do Pinnacla.
Zakupiłem także kamerę HD i znając już trochę Pinnacla , postępując ostrożnie jakoś sobie radze.
Nie mam nagrywarki BL więc nie wiem jakie będą wyniki. Ale na komputerze jest OK ! Mile zaskoczył mnie plik wynikowy zrobiony w DVD - najlepsza jakość. Jest B. dobrze i chodzi na każdym zewnętrzym odtwarzaczu. Próbowałem też program Cyberlinka PowerDirector . Jest o wiele stabilniejszy i ma wersje 64 bit. Ale też ma swoje niuanse które trzeba poznać metodą prób. Potrafi pogorszyć wynik końcowy. Ale o zawieszaniu nie ma mowy. Niestety wersja EN.
Pozdrawiam
Z.W.
 

jacek.ok66

New member
Pinnacle 15

Stalem sie posiadaczem najnowszego Pinnacle 15 w wersji Ultimate....
Jak pewnie wiecie Pinnacle Avid wypuscil wlasnie trzy nowe wersje na rynek.....

Moje pierwsze wrazenia sa takie, ze dodano mnostwo przejsc i wtyczek ale poza tym nie ma kompletnie nic wartego wydania $130....

Poki co zrobilem menu do pierwszego filmu i na tym sie skonczylo gdyz przy probie renderowania nastepuje jakis protest programu i baaa...zeby chociaz mnie nawyzywal, ze cos zle zrobilem albo, ze mu sie nie chce robic bo cos tam...On bezczelnie po kliknieciu na renderowanie stoi w miejscu i tak juz godzinke to trwa...I albo wylaczyc program albo czekac dalej moze sie len obudzi....:hmm:
 
Do góry