Pinnacle Studio 12 - pierwsze wrażenia.

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Gucio, może Ty mi pomożesz. Masz oryginalną wersję, jak ja. Po reinstalacji systemu nie moge zapisywać w MPEG2, a sam pisałem Ci, że tak robie. Teraz juz niesety nie :( Gdy chcę zapisać projekt jako MPEG2 wyskakuje komunikat:

Eksportowanie nie powiodło się (dodatek plug-in eksportowania)...

Kody po ponownej rejestracji dostałem nowe, ale do takich samych "produktów (post powyzej). Przed reinstalacją MPEG2 chodził, teraz nie chce. Inna sprawa, że przed reinstalacją nie chodził DivX lub Avi, a teraz chodzi. Czy mam coś pokrecone z kodekami w komputerze? Czy wogóle pinnacle korzysta z jakis zewnętrznych kodeków? Pisałem juz do Supportu Pinnacle, ale jeszcze nie odpisali
 
Ostatnia edycja:

jacek.ok66

New member
Kupilem i ja Pinnacle Studio Ultimate 12. Poprzednio mialem 11-ke ale nie oferowala mozliwosci nagrywania na Blu Ray. Pierwsze wrazenia sa pozytywne. Mam nowy komputer z Core 2 Quad i 4Gb Ram oraz karte GeForce z 1024mb, wiec to rowniez moze ma wplyw na stabilnosc, bo nie zauwazylem jak w wersji 11 zacinania. Ale do rzeczy. Tak sie stalo, ze mam kamerke HDV, mam Pinnacle 12 ale nie mam jeszcze nagrywarki Blu ray i wlasnie chce ja kupic. Powaznie mysle nad LG bodajrze HL20. Ale to jeszcze nie koniec problemow. Wyczytalem tutaj, ze Pinnacle 12 nagrywa w Blu ray z przepustowoscia od 5000 do 25000 i np. u kolegi wyzej odtwarzacz Blu Ray samsung juz tego nie odtwarza. A planuje w dalszej kolejnosci zakup rowniez odtwarzacza Blu Ray stacjonarnego. W takim ukladzie na co zwrocic uwage przy zakupie takowego aby nagrane mozolnie plyty Blu Ray przy pomocy Pinnacle daly sie pozniej odtwarzac? Moja kamerka HDV jest dosc stara. To jest Sony HC3 i mysle nad zmiana na cos mniejszego. Z Hard Drive odpada. W zasadzie biore pod uwage tylko zapis na SD. Ale zanim zmienie kamerke musze zarchiwizowac 25 kasetek HDV. Pinnacle juz mam. Teraz czy ktos probowal jaki odtwarzacz poza Sony S500 czyta pozniej bez problemu te plyty? Bo bedzie fatalnie jak zgram cale swoje archiwum na Blu Ray, sprzedam kamerke (nie bede wiec juz mial mozliwosci ponownego zrzutu HDV) a okaze sie, ze plyt nie czyta pozniej zakupiony odtwarzacz.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Gucio, OK, a mozesz podać jakie masz odblokowane funkcje, przynajmniej te które sie różnią od podanych przez mnie? Będę dźwięczny.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
krzysztofradio napisał:
... ... a mozesz podać jakie masz odblokowane funkcje, przynajmniej te które sie różnią od podanych przez mnie? Będę dźwięczny ... ...
Mam mniej niż Ty :( , wersja Pinnacla to Plus nie Ultimate a więc nie mam dźwięku 5.1 :(
 

abcaa

New member
jacek.ok66 napisał:
Kupilem i ja Pinnacle Studio Ultimate 12. Poprzednio mialem 11-ke ale nie oferowala mozliwosci nagrywania na Blu Ray. Pierwsze wrazenia sa pozytywne. Mam nowy komputer z Core 2 Quad i 4Gb Ram oraz karte GeForce z 1024mb, wiec to rowniez moze ma wplyw na stabilnosc, bo nie zauwazylem jak w wersji 11 zacinania. Ale do rzeczy. Tak sie stalo, ze mam kamerke HDV, mam Pinnacle 12 ale nie mam jeszcze nagrywarki Blu ray i wlasnie chce ja kupic. Powaznie mysle nad LG bodajrze HL20. Ale to jeszcze nie koniec problemow. Wyczytalem tutaj, ze Pinnacle 12 nagrywa w Blu ray z przepustowoscia od 5000 do 25000 i np. u kolegi wyzej odtwarzacz Blu Ray samsung juz tego nie odtwarza. A planuje w dalszej kolejnosci zakup rowniez odtwarzacza Blu Ray stacjonarnego. W takim ukladzie na co zwrocic uwage przy zakupie takowego aby nagrane mozolnie plyty Blu Ray przy pomocy Pinnacle daly sie pozniej odtwarzac? Moja kamerka HDV jest dosc stara. To jest Sony HC3 i mysle nad zmiana na cos mniejszego. Z Hard Drive odpada. W zasadzie biore pod uwage tylko zapis na SD. Ale zanim zmienie kamerke musze zarchiwizowac 25 kasetek HDV. Pinnacle juz mam. Teraz czy ktos probowal jaki odtwarzacz poza Sony S500 czyta pozniej bez problemu te plyty? Bo bedzie fatalnie jak zgram cale swoje archiwum na Blu Ray, sprzedam kamerke (nie bede wiec juz mial mozliwosci ponownego zrzutu HDV) a okaze sie, ze plyt nie czyta pozniej zakupiony odtwarzacz.

Witaj
Najlepiej to kup PS3 za 1300zł i masz w100% pewność że będzie czytał BD-R i na dodatek dobra zabawa. Mam jeszcze Samsunga P1400 z nowym oprogramowaniem i też czyta BD-R /wszystkie nowe oprogramowania do odtwarzaczy są na stronie bluray.com/ co do nagrywarki LG - jest oky mam takową i po wypaleniu w/w sprzęta czytają. Ja na twoim miejscu nie pozbywałbym się HC3 jest naprawdę dobra. Ja mam HC9 i nie widzę żadnej różnicy w jakości filmu /popełniłem błąd sprzedając HC3/ a jeśli chcesz się pozbyć na rzecz SD to grubo się zastanów, kamerki te nagrywają w AVCHD i jak narazie to same problemy z tym formatem podczas obróbki filmu. Myślę że za rok problemy się skończą i będzie można spokojnie je obrabiać. Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
abcaa napisał:
Wit... ... wszystkie nowe oprogramowania do odtwarzaczy są na stronie bluray.com ... ...

Tylko, jeżeli chodzi o Blu-Ray Sony albo Samsung to stare :p , mniej wiecej o 4-5 miesięcy, nie warto ich pobierać, lepiej ze stron producenta ;)


abcaa napisał:
... ... kamerki te nagrywają w AVCHD i jak narazie to same problemy z tym formatem podczas obróbki filmu. Myślę że za rok problemy się skończą i będzie można spokojnie je obrabiać... ...
Już rok temu tak myślałem, po roku czyli dziś, problemy z edycją i odtwarzaniem pozostały :( , ale może za rok :confused:
 
Ostatnia edycja:

jacek.ok66

New member
abcaa napisał:
Witaj
Najlepiej to kup PS3 za 1300zł i masz w100% pewność że będzie czytał BD-R i na dodatek dobra zabawa. Mam jeszcze Samsunga P1400 z nowym oprogramowaniem i też czyta BD-R /wszystkie nowe oprogramowania do odtwarzaczy są na stronie bluray.com/ co do nagrywarki LG - jest oky mam takową i po wypaleniu w/w sprzęta czytają. Ja na twoim miejscu nie pozbywałbym się HC3 jest naprawdę dobra. Ja mam HC9 i nie widzę żadnej różnicy w jakości filmu /popełniłem błąd sprzedając HC3/ a jeśli chcesz się pozbyć na rzecz SD to grubo się zastanów, kamerki te nagrywają w AVCHD i jak narazie to same problemy z tym formatem podczas obróbki filmu. Myślę że za rok problemy się skończą i będzie można spokojnie je obrabiać. Pozdrawiam

Jednym powodow dla ktorego wlasnie chcialem zamienic HC3 na kamerke zapisujaca na kartach SD jest to, ze kamerka SD jest mniejsza i lzejsza. Poza tym to odtwarzanie z tasm jest klopotliwe, bo wiesz, przewijanie, szukanie fragmentow na tasmie itp. A planuje kupic odtwarzacz Blu Ray Panasonic z czytnikiem kart SD. Wowczas o niebo lepiej sie to odtwarza... Poza tym z kart SD zrzut na kompa jest prosty. Z tasm zajmuje to duzo czasu itd. W sumie mi sie nie spieszy. W tym roku i tak pewnie nie zrobie zamiany. HC3 ma bardzo dobra jakosc, ale tone juz w kasetkach i cos z tym musze zrobic. Pierwsza sprawa to chyba zakup nagrywarki Blu ray do kompa....Aczkowiek zaczynaja sie ukazywac (nie w EU) stacjonarne nagrywarki Blu Ray...To byloby fantastyczne rozwiazanie, bo wowczas moznaby bezposrednio z kamerki zgrywac na Blu Ray na taka nagrywarke badz jej dysk i tam sobie archiwizowac...
 

WiruSSS

New member
..weź poprawkę na to że w przypadku SD czy HDD na starcie dochodzi jeszcze połączenie plików gdyż takie kamery zapisują każde ujęcie do osobnego pliku ..no chyba że tak wolisz i każde ujęcie będizesz oglądać osobno ;)
 

jacek.ok66

New member
WiruSSS napisał:
..weź poprawkę na to że w przypadku SD czy HDD na starcie dochodzi jeszcze połączenie plików gdyż takie kamery zapisują każde ujęcie do osobnego pliku ..no chyba że tak wolisz i każde ujęcie będizesz oglądać osobno ;)

A tego nie wiedzialem...Czyli np. godzinny film zapisany na SD nie da sie obejrzec plynnie po kliknieciu PLAY tylko kazde ujecie oddzielnie?
Rozumiem, ze chcac zrobic edycje trzeba by te pliki czyms polaczyc?
Jezeli tak to faktycznie starsze wydaje sie byc lepsze, czyli kasetki i HDV rulez....
 

abcaa

New member
Na dzień dzisiejszy kasetki DV są najlepsze do przechowywania nagrań. Mam ich sporo od początku powstania DV i jak narazie wszystkie są sprawne nawet te z przed 10 lat. Tak że się nie martw. I słusznie tu nasz kolega zauważył że pliki AVCHD należy połączyć aby oglądać film w całości, a więc obróbka jest wskazana. Co do wgrywania filmu z kasetki na kompa, ma to dobre plusy, gdyż masz pełny podgląd podczas wgrywania i wiesz co i gdzie wyciąć i tworzy ci się jakiś obraz całości nagrania jaki zmontujesz. Pozdrawiam
 

huling

New member
WiruSSS napisał:
..weź poprawkę na to że w przypadku SD czy HDD na starcie dochodzi jeszcze połączenie plików gdyż takie kamery zapisują każde ujęcie do osobnego pliku ..no chyba że tak wolisz i każde ujęcie będizesz oglądać osobno ;)

Moim zdaniem to wcale nie jest minus. Kamera odtwarza pliki płynnie tak, że nie poznać gdzie się kończą i zaczynają. Po nagraniu na płytkę również. Nagrania z kasetki DV też przecież trzeba podzielić na sceny.

A tak na marginesie: jeśli dla kogoś czekanie niekiedy kilka godzin na wgranie materiału z kaset DV to zaleta, to myślę, że nie powinien narzekać na to, że format AVCHD dłużej się „obrabia” na komputerze.
 

WiruSSS

New member
huling napisał:
Moim zdaniem to wcale nie jest minus. Kamera odtwarza pliki płynnie tak, że nie poznać gdzie się kończą i zaczynają. Po nagraniu na płytkę również. Nagrania z kasetki DV też przecież trzeba podzielić na sceny.

Jesli faktycznie tak jest to wycofuję co powiedziałem ;)

A tak na marginesie: jeśli dla kogoś czekanie niekiedy kilka godzin na wgranie materiału z kaset DV to zaleta, to myślę, że nie powinien narzekać na to, że format AVCHD dłużej się „obrabia” na komputerze.

..nikt nie twierdzi że to jakas zaleta ...po prostu ta metoda wymusza niejako oglądnięcie całego materiału od początku do końca dzięki czemu póxniejsza edycja może być nieco latwiejsza :) ..ale to też zależy od przyzwyczajeń, jedni lubią szybki montaż przemyślany już podczas filmowania (ci zdolniejsi :) ) ..inni (tak jak ja :p ) kręcą większą ilośc ujęć aby później móc wybrać najlepsze ..w takim przypadku już podczas zgrywania materialu można sobie mniej więcej rozpisać udane ujęcia.

co do scen. w niektórych przypadkach wogóle montaż staje się zbędny, jesli filmik został od początku do końca zarejestrowany zgodie z naszymi oczekiwaniami ..wtedy w przypadku tasmy można zgrać materiał jak leci, niestety SD i HDD nie dają tego komformu i taki material trzeba będzie później jakoś połączyć. W przypadku taśm mamy po prostu wybór czy chcemy materiał pochlastać na sceny przy zgrywaniu czy nie. w innym przypadku takiego komfortu nie posiadamy ;)

PS. nie próbuję tutaj nikogo przekonywać do taśm, po prostu kazde ma swoje wady i zalety, jednak sam jestem zdania ze taśmy na rynku amatorskim nie mają absolutnie żadnej przyszłości która nalezy do kart pamięci.
 

huling

New member
WiruSSS napisał:
nie próbuję tutaj nikogo przekonywać do taśm, po prostu kazde ma swoje wady i zalety, jednak sam jestem zdania ze taśmy na rynku amatorskim nie mają absolutnie żadnej przyszłości która nalezy do kart pamięci.

Ja też nie chcę nikogo przekonywać. Zwracam tylko uwagę, że często użytkownicy "kaset" piszą, że nie przejdą na HDD lub karty, bo długo trwa edycja, ale nie przeszkadza im poświęcenie niekiedy nawet kilku godzin na wgranie materiału do komputera. A muszą to zrobić nawet wtedy, gdy nie chcą edytować materiału.
 

jacek.ok66

New member
Nikt nie napisal, ze przechowywanie na kasetkach HDV to obecnie poza HDD najtanszy nosnik....Ech gdyby tak chociaz bylo w sprzedazy jakies urzadzenie gdzie mozna te filmy z kasetek zgrac w pelnej jakosci i to urzadzenie podlaczone przez HDMI dawalo nam pozniej mozliowosc odtwarzania FullHD na LCD lub plazmie...Dla mnie wlasnie najwieksza wada jest odtwarzanie materialu, bo szukanie scen na kasetkach, przewijanie itd jest dosc klopotliwe....Coz..Pozostaje tylko kupic nagrywarke Blu Ray do PC-ta + stacjonarny odtwarzacz...
 

abcaa

New member
Ja też twierdzę że przyszłość należy do SD a nawet posunę się dalej, w przyszłośći SD zastąpi płytki DVD i Blu-raya. Filmy będziemy kupować na SD a nie na w/w płytkach, a nasze nagrania po obróbce będą lądowały na SD, i odtwarzacze znikną bo każdy TV będzie miał wejście na SD /już co niektóre mają/. Ale jak narazie obróbka z HDV jest bezproblemowa i nikomu nie stwarza problemów jak AVCHD /jak połączyć, jakim komputerem, o jakich parametrach, fonia z wizją się nie pokrywa po obróbce, czas renderowania długi, jak zrobić menu i jakimi programami i wiele innych / cały czas jedno i to samo na tych forach się czyta. A więc moje stwierdzenie na na dzień dzisiejszy - JESZCZE HDV a za rok AVCHD.
I poczekajmy - może wyjdzie w końcu jakaś kamera z AVCHD która będzie miała dobre parametry takie jak np. 1 lux i będziemy mogli w końcu nakręcić godnie film w ciemniejszych pomieszczeniach nie tracąc na jakości filmu / mówię o amatorskich kamerach /. I nowe programy do edycji się pojawią, a te które są będą o niebo lepsze. TAKA MOJA RADA.
Pozdrawiam i myślę że nikogo nie uraziłem.
 
Ostatnia edycja:

grizzly29

New member
Odgrzeję stary kotlet i zapytam - jakie karty potrafią liczyć zamiast CPU dla Pinnacle ?

Zapewne nowe nvidie z CUDA ale moze takze te starsze ?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
grizzly29 napisał:
Odgrzeję stary kotlet i zapytam - jakie karty potrafią liczyć zamiast CPU dla Pinnacle ?

Zapewne nowe nvidie z CUDA ale moze takze te starsze ?

W tej chwili żadne, poprostu Pinnacle nie umie używać GPU z kart. Ale to napewno kwestia czasu.
 
Do góry