Pinnacle Studio 12 - pierwsze wrażenia.

viValdi

New member
Bez reklam
A ja mam nadzieję, że amatorskie NLE nigdy nie będą korzystały z kart graficznych jako elementów przetwarzania.

To jest bez sensu, jeśli jest kilku producentów GPU; a jak zostanie tylko jeden rodzaj GPU to będziemy za niego płacić jak za złoto.
 

krysiek

New member
Dlac zego uwazasz ze to bez sensu ?
Tworca karty daje kod ktory umozliwia wykorzystanie GPU do operacji matematycznych i wsio. Jedna DLL i można pracować. Inni produccenci będą musieli nadgonić i kupno nowych kart bedzie miało sens dla osób ktore nie tylko grają ale i pracują na komputerze. Biznes jest przeogromny
 

grizzly29

New member
czyli rozumiem ze ani pinnacle, ani ulead, ani sony vegas nie potrafią korzystac z GPU na kartach nvidia / radeon ? czyli softy te liczą wyłącznie na procesorze komputera ?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zrobilem plytke DVD z kamery sony HD, ale kurcze brak plynnosci mam
musze sprawdzic czy cos w ustawieniach sie zmienia, HD nagrania w NTSC
ma ktos doswiadczenia, w niedziele zrobie testy
 

BelYaal

New member
Seba_Fan napisał:
zrobilem plytke DVD z kamery sony HD, ale kurcze brak plynnosci mam
musze sprawdzic czy cos w ustawieniach sie zmienia, HD nagrania w NTSC
ma ktos doswiadczenia, w niedziele zrobie testy
Ja robilem w NTSC i z przeplotem, ale strata na jakosci jest tak duza, ze zrezygnowalem z tego typu przerobek, nie zauwazylem za to straty plynnosci tylko strate na kolorach i ostrosci, wiec tylko AVCHD teraz, a jak ktos chce filmik, a nie mozliwosci odtworzenia to konwertuje to do avi 1440x.... wtedy jest to jakos mozebne a slabsze komputery tez to podzwigna
Niemniej jak jedziesz z AVCHD to czy bedzie to pal czy ntsc to nie ma znaczenia, tylko bez sensu jest konwertowanie ntsc na pal czy pal na ntsc.

Wracajac do pinacla 12, to jest w nim moze jakis filtr dziekowy, ktory mi wywali z nagrania podmuchy wiatru, a wlasciwie nie tyle podmuchy co takie dudnienie od podmuchow?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
mnie nie interesuje strata jakosci wiec tylko avchd, ale problem mam taki ze obiecalym znajomym a oni maja tylko odtwarzacz DVD wiec musze ta zrobic na DVD ale wychodzi kiepsko
 

mocomus

New member
Bawię się Pinnaclem od ładnych paru lat, systematycznie dokupując updaty do kolejnych wersji. Obecna 12 Ultimate jest tradycyjnie prosta w obsłudzie i bardzo skuteczna w osiąganiu ostatecznego efektu. Ma jedną wielką zaletę w stosunku do Sony Vegas 9.0b - pracuje bez żadnych problemów pod 64 bitową Vistą. Update do wersji 12.1 jest nawet specjalnie dedykowany dla 64 bitów. SV niestety nie współdziała z tym systemem operacyjnym i ponoć chłopcy z Sony nie mają czasu na zajmowanie się tym problemem. W końcu kto będzie wykorzystywał najnowsze platformy X58, procesory i7 i ponad 3 GB RAM do montażu plików w AVCHD. Po co komu mocny komputer do wykonywania skompliowanych obliczeń.
Pinnacle jest banalnie prosty w obsłudze, co jest niezwykle sympatyczne. Niestety coś za coś. Aby osiągnąć ponadstandardowe efekty należy sporo się napracować. W tym względzie SV 9 bije Pinnacla na głowę.
 

mocomus

New member
abcaa napisał:
Na dzień dzisiejszy kasetki DV są najlepsze do przechowywania nagrań. Mam ich sporo od początku powstania DV i jak narazie wszystkie są sprawne nawet te z przed 10 lat. Tak że się nie martw. I słusznie tu nasz kolega zauważył że pliki AVCHD należy połączyć aby oglądać film w całości, a więc obróbka jest wskazana. Co do wgrywania filmu z kasetki na kompa, ma to dobre plusy, gdyż masz pełny podgląd podczas wgrywania i wiesz co i gdzie wyciąć i tworzy ci się jakiś obraz całości nagrania jaki zmontujesz. Pozdrawiam

Absolutnie się nie zgadzam, że kasety są najlepszym źródłem do przechowywania nagrać. Przypominam szanownemu koledze, że dostępne są na rynku kart SDHC. Mniejsze, pojemniejsze i bez porównania trwalsze.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ale karty sa drozsze o kaset

najlepsza metoda to dysk twardy 1TB cena 350zl a jakiszybki dostep
czyli oplacalosc ceno + czas to dysk twardy + kupno dysku 1TB backup
 

abcaa

New member
MOCOMUS wyrwałeś się jak Filip z konopii. Pisałem o tym w zeszłym roku a do tej pory dużo się zmieniło w kolejnym poście napisałem jaka będzie przyszłość
CZYTAĆ i JESZCZE RAZ CZYTAĆ. A najlepsze zródło do przechowywania to SEBA_FAN ci napisał.
 

mocomus

New member
abcaa napisał:
MOCOMUS wyrwałeś się jak Filip z konopii. Pisałem o tym w zeszłym roku a do tej pory dużo się zmieniło w kolejnym poście napisałem jaka będzie przyszłość
CZYTAĆ i JESZCZE RAZ CZYTAĆ. A najlepsze zródło do przechowywania to SEBA_FAN ci napisał.

Jako ten Fil z K. w pierś się biję. Napisałeś, a ja nie doczytałem.
A dysk twardy choć nieporęczny jest zapewne skuteczną alternatywą dla innych nośników.
 

marex59

New member
problem

Gdy miałem pinnacle wers. 10 to wszystko było ok .Teraz mam wers. 12 i zaczynają się schody.Otóż podczas obrabianego materiału program często się zawiesza i musze robić restart kompa.Jest to bardzo uciążliwe.Związku z tym mam pytanie gdzie tkwi peoblem , może ktoś mi pomoże.Mam athlona 64 x2 dual core 2.25 ghz pamięć 2 gb,graf. GF6100.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
marex59 napisał:
Gdy miałem pinnacle wers. 10 to wszystko było ok .Teraz mam wers. 12 i zaczynają się schody.Otóż podczas obrabianego materiału program często się zawiesza i musze robić restart kompa.Jest to bardzo uciążliwe.Związku z tym mam pytanie gdzie tkwi peoblem , może ktoś mi pomoże.Mam athlona 64 x2 dual core 2.25 ghz pamięć 2 gb,graf. GF6100.
Mam w domu 4 komputery

Wszystkie mają ten sam windows, fizycznie z tej samej płyty Microsoft Action Pack 10 licencji,
Wszystkie miały 4GB Ram i właściwie poza tym że maja różne płyty główne nie różnia się niczym.

Na wszystkich z nich Pinnacle studio 12.1 chodzi OK.

Mam wgrane wszystkie poprawki z update.microsoft.com i wszystkie , łącznie z Mercalli z pinnaclesys.com

Jeden z kompów, 5-ty w domu ma procesor Athlon, z nim mam kłopoty takie:

BlueScreeny, reset lub zawieszenia. Nie pomaga reinstalacja windows ani reinstalacja Pinnacle .

Winna jest wg PinnacleSys płyta główna lun jej komponenty (RAM, Procesor, karta graficzna)

Najłatwiej było zmienić kartę grafiki. I stał się cud. Pozyczyłem od znajomego kartę ASUS 8800 silent 1GB, jak ręką odjął. Może coś takiego i u Ciebie się dzieje .

Tego athlona to już nie mam , sprzedałem go.
 

as66

New member
problem z mercallim

Szanowni Forumowicze...

W tym wątku pada info o pluginie mercalli...

Czy może kto pomoże - mam z nim problem.
Niby jest on darmowy (wpis w downloadzie na stronie pinnacla), a płatny (o kupnie klucza aktywacyjnego w celu odblokowania mówią - na dole strony)?

Jeśli darmowy, to jak zainstalować ten plugin - żąda seriala 7 x 4 znaki, a pinnacle ma 5 x 5 znaków?

Będę wdzięczny za pomoc i... niezbyt głośne wyśmiewanie się z lamera ... :niewiem:
 
Do góry