pilot

valdi

New member
Witam

Mam prośbę zamierzam kupić pilota uniwersalnego do obsługi
sprzętu AV. Pilot będzie kupiony w USA. Gość ze Stanów mówi ze może nie pracować ze sprzetem europejskim ze względu na inne kody.
Czy ktoś moze ma wiedze czy sprzet produkowany na rynek amerykański przez firmy takie jak Philips Denon czy Samsung stosuja jakis specjalne kody komunikujace sie z pilotami.
Moze ktoś ma wiedze na ten temat , będe wdzięczny za informację , a moze ktoś ma doświadczenia w tej sprawie.

Pozdrawiam

Valdi:D
 

pmcomp

New member
Jak chcesz dobrego pilota to sobie zakup Logitech 885. W USA nazywa się on chyba 895 co nie ma absolutnie żadnego znaczenia ponieważ baza kodów do urządzeń dostępna jest z Internetu. Pilota podłaczasz przez USB do PC-a a ten łączy go z netem.

Wspaniała zabawka, inteligentna.

Pozdrawiam
 

xroma

New member
A ja gorąco polecam pilota za 9,90 !! :) Kupiłem go na allegro i jak narazie nie znalazłem sprzętu którego nie obsługuje. Wygląd też ma nienajgorszy. Jego nazwa - MAXY 1708
 

subzer0

New member
Szukam też pilota, tego Maxy 1708 nigdzie nie ma w necie...?
Czy pomiędzy Logitechem za 285 i Maxem 9,90 są jeszcze inne godne waszego polecenia?
Pozdrawiam
 

valdi

New member
Witam
Czy koledzy wiedza o czym my mówimy!
Ja mam na mysli zaawansowanego pilota z mozliwoscią czytania tekstu np programu poprzez internet z obcja WiFi to jest jak mały komputer , a w mi mowicie o jakim gniocie za 9,90
Przepraszam ale to nie ten poziom
 

geowik

New member
Logitech 525

Polecam Logitecha. Ja posiadam model 525 to najniższy z rodziny ale tak samo funkcjonalny jak pozostałe. Róznica polega na mniejszym ekranie, mniejszą liczbą urzadzeń obsługiwanych jednocześnie (chyba 12). Najfajniejsze w tych pilotach jest to że można ustawić tzw "aktywności" i np zaprogramować klawisz jako "cyfra+". Po wciśnięciu tego klawisza pilot uruchomi telewizor, ustawi go na odpowiedni kanał, jednocześnie włączy dekoder cyfry i np wzmacniacz (też na odpowiednie wejście). Podobne ustawienia można zaprogramować dla np odtwarzacza DVD, radia, itp. Pilot obsługuje również urzadzenia klimatyzacji, różnego rodzaju wentylatory. Wszystkie opcje ustawień prezprowadza się przez internet. Trochę to na poczatku trwa aby wszytsko ustawić tak jak sobie tego życzysz. Ale kiedy ci się to uda będziesz naprawdę zadowolony. Oczywiście jeżeli sprzętu, który chciałbyś obsługiwać nie będzie w interenetowej bazie Logitecha, zawsze możesz "nauczyć" go obsługi swojego urzadzenia. Jedyną wadą modelu 525 jest to, że obudowa troszkę skrzypi. IMG_2988_1.jpg

IMG_2991_1.jpg
 

pawelr

New member
Valdi,
Nie kazdy jest jasnowidzem zeby przewidziec o czym ty myslisz. Sprecyzuj dokladnie pytanie i sie nie unos ze ktos Ci opoleca gnioty.
 

DarekM

New member
geowik napisał:
Polecam Logitecha. Ja posiadam model 525 to najniższy z rodziny ale tak samo funkcjonalny jak pozostałe. Róznica polega na mniejszym ekranie, mniejszą liczbą urzadzeń obsługiwanych jednocześnie (chyba 12).[..]

No właśnie tez się zastanawiam nad kupnem jednego z Logitech'ów.
Nigdzie nie znalazłem tabelki z porównaniem funkcji poszczególnych modeli. Ten najprostszy - 525 wydaje się być OK, ale bardziej podoba mi się 688, tyle że jest prawie dwa razy droższy.
GEOWIK - pytanie do Ciebie - czy w 525 Ci czegoś brakuje? Piszesz, że skrzypi, czy te wyższe modele też skrzypią?
I jeszcze jedno - czy jest jakaś lista obsługiwanych użądzeń - chodzi mi głównie o takie ustrojstwo Motorolli Digital Video Broadcasting, które mam od Astercity.

Pozdrawiam
Darek
 

geowik

New member
Logitech 525

Oto niemiecka strona Logitecha po angielsku http://www.logitech.com/index.cfm/products/productlistharmony/DE/EN,crid=2080,categoryid=406.
Funkcja "compare' pokaże ci zestawienie pilotów oprócz modelu 525. Z tego co pamiętam zasadnicze różnice: 525 obsługuje 4 klawisze programowalne, pozostałe model 6 a najwyzsza seria 8 (plus kolorowy wyświetlacz). Chodzi o to że 525 na ekarnie może jednocześnie wyświetlać 4 funkcje (tego akurat nie traktuje jako wady ponieważ istnieje możliwość przewijania stron - na zdjęciu widać że wyświtla pierwszą z dówch stron). Ponadto 525 obsługuje bodajże do 12 urzadzeń, wszytskie pozostałe 15. Co do poszczególnych urzadzeń to nie mam pojęcia czy baza logitechu zawiera kody. Pamiętam że jak ustawiałem swój dekoder cyfry nie było mojego modelu pioneer-a 1530 ale był 1540 i wszystko chodzi jak należy. Ponadto jesli nie znajdziesz swojego urzadzenia to bardzo łatwo nauczyć logitecha wszystkich komend. Ja w tej chwili steruje telewizorem LCD, dekoderem Cyfry, odtwarzaczem DVD i amplitunerem. Wszytko działa. W zasadzie jedynej rzeczy jakiej brakuje mi w tym pilocie to że nie ma wbudowanego zegarka. Niestety nie miałem okazji wypróbować innych modeli. Ten podobał mi się najbardziej pod względem stylistycznym. Wracając do listy obsługiwanych urzadzeń to na amerykańskiej stronie logitecha http://www.logitech.com/index.cfm/products/features/harmony/US/EN,CRID=2078
w opcji "test drive" można wypróbować wszystkie możliwości oprogramowania i zajrzeć do bazy obsługiwanych urzadzeń. W razie jakichś dodatkowych pytań zapraszam na GG 1673744.
A dla użytkownika "Valdi" - jeśli poszukujesz czegoś bardziej wyrafinowanego z opcją WiFi, to polecam jakiegoś palmtopa. Z odpowiednim oprogramowaniem będziesz mógł sterować urządzeniami a gdyby palmtop posiadał jeszcze GPS zawsze może cię po ciemku zaprowadzić do łazienki.
 

DarekM

New member
Logitech 525

geowik napisał:
O jaki model motoroli ci chodzi?

Nie mam pojęcia, jaki to model, nie ma żadnego oznaczenia, ale jeśli pilota można uczyć, to sobie z nim bez problemu poradzi.

Dzięki za info i podpowiedzi, chyba też kupię 525, różnice funkcjonalne pomiędzy 525 a 688, o którym myślałem, są niewielkie a różnica w cenie znaczna.

Pozdrawiam
Darek
 

subzer0

New member
Kupiłem Harmony 525

W zeszłym tygodniu też szukałem pilota dla siebie, bo nagle zaczęło mi brakować miejsca na stoliku do postawienia kawy... 7 pilotów i telefon.
Po krótkich poszukiwaniach zdecydowałem się na Harmony 525, nie ze względu na opisy bo nie ma ich za wiele w necie (postaram się to trochę zmienić), poza tym wszystkie piloty są podobne.
Wybrałem go ze względu na design. Jest nietuzinkowy, dodatkowo idealnie pasuje do telefonu, szkoda że tej funkcji nie posiada byłoby tylko jedno urządzenie na stoliku.
Cena w necie najtańsza chyba w sklepie Logitecha 279,- nie szukałem zbyt długo bo i tak zamawiam u znajomego w sklepie. Powiedział 250,- a ja ok. zamawiaj.
Pilot przyszedł w piątek, ja byłem w Krakowie no i żona przez telefon mówi przyszedł pilocik "taki ładny i fajnie świeci..." więc design został zaakceptowany.

Teraz trochę moich opini.
Rozpakowałem go wczoraj i byłem mile zaskoczony, faktycznie dobrze się prezentuje i dodatkowo solidne wykonanie, w pudełku: pilot, kabel usb, płyta cd, obrazkowa instrukacja i dodatkowy zestaw 4 mini paluszków.
Na zdjęciach w necie dziwne wydawały mi się schodki od spodu pilota ku przodowi ale w rzeczywistości nie rzutuje to w niczym wyglądowi, natomiast dzięki temu pilot jest bardzo dobrze wyważony, cięższa strona idealnie leży w ręce, ręka nie męczy się w ogóle, pozytywna funkcja dla często przełączających.
Po zainstalowaniu oprogramowania należy podłączyć pilota i zalogować się online poprzez konsolę urządzenia w Logitechu. Tutaj konieczne jest posiadanie dostępu do internetu ponieważ kody ściągane są z bazy internetowej. Bardzo łatwa i intuicyjna procedura, podczas której podajemy jakie urządzenia posiadamy (należy wcześniej sporządzić listę posiadanych urządzeń model i symbol). W moim przypadku zinstalowałem urządzenia Onkyo, Panasonic, Pionieer, Sony i Tevion bez żadnych problemów a baza jest przeogromna.
1. Pierwsza genialna funkcja definiowana podczas pierwszej instalacji, ustawiamy tzw. Activities - czyli grupy komend wykonywane przez pilota po naciśnięciu takiej komendy. Np. komenda "oglądanie tv" w moim przypadku włącza tuner sat, włącza tv i ustawia AV1 na tv, lub "oglądanie dvd" włącza dvd, włącza ampli, ustawia dvd na ampli, włącza tv i ustawia AV3 i to wszystko samoczynnie.
My w tym czasie możemy otworzyc lodówke, otworzyć browar i położyc nogi na puuuuuuuuuusty stolik.
2. Przy pierwszym uruchomieniu pilota pojawia sie pomocnik instalacji, który pyta się czy wszystko gra. W moim przypadku nie przełączył tv na av1 więc musiałem odpowiadać na pytanie czy już po problemie i tak ze trzy razy, w tym czasie pilot gaworzył z tv i w końcu się dogadali bo od tego czasu wszystko chodzi jak w zegarku.
Asystenta można wyłączyć gdy już wszystko będzie funkcjonowac jak należy. 3. Przyciski pilota są czytelne i ustawione podobnie jak oryginalne, nie miałem problemu z przełączaniem tunera sat, video i tv ale nie opanowałem jeszcze np. wchodzenia w menu tv, myślę że to kwestia czasu poza tym pilot może sam się uczyć od oryginału więc nie będzie problemu w razie gdyby jakiejś funkcji nie było.
4. Oprócz funkcji zdefiniowanych możemy sterować wszystkimi urządzeniami osobno jak w klasycznych pilotach.
5. Czytelny i duży display pomaga w nawigacji pomiędzy urządzeniami, jest podobnie jak przyciski podświetlony delikatnie na niebiesko, co docenimy wieczorem, dodatkowo wizualnie uszlachetnia to pilota.

Tyle tego, co do obsługi to jest wzorcowa i bezproblemowa.
Pozdrawiam

Parę fotek:







 

geowik

New member
Logitech 525

Uzytkownik "Subzer0" wyczerpał praktycznie temat więc ja pozwolę sobie jedynie dodać, że po instalacji oprogramowania i podłaczeniu pilota do kompa, program sam sprawdza czy dostepne są nowsze wersje zarówno oprogramowania jak i firmware urzadzenia. Jeśli są automatycznie aktualizuje. Po zalogowaniu mamy mozliwość ustawienia zarówno urzadzeń jak i "Activities" a także możliwośc ustawiania w zasadzie wszytskiego co da się wymyśleć. Mankamentem jaki można napotkać to brak polskiej wersji językowej oprogramowania (dostępne kilka europejskich języków). W załączeniu kilka zdjęć z programu.
mniejsze0001.JPG


aaaa0001.JPG

aaaa0002.JPG
 

Attachments

  • mniejsze0004.JPG
    mniejsze0004.JPG
    36,1 KB · Wyś: 139
Ostatnia edycja:

pawelr

New member
Wszedzie pokazany jest ten pilot z activities na wyswietlaczu. Jak wyglada menu z devices. Rozumiem wygode wlaczania jednym przyciskiem calego setu, ale jak jest ze zwyklym uzywaniem roznych odbiornikow pojedynczo. Czy zeby przejsc z cyfry na Amplituner a potem na dvd trzeba wykonywac wiele ruchow? Czy po wlaczeniu przycisku device na wyswietlaczu mam wypisne te urzadzenia i przelaczam sie pomiedzy nimi jednym ruchem? Rozumiem ze model 525 moze zapamietac 4 activities?
 

geowik

New member
Logitech 525

Po pierwsze: po włączeniu activites i wybrania np "Cyfry+" nie ma potrzeby przełączania się pomiędzy urzadzeniami gdyż kanały zmieniasz w tunerze cyfry, podgłaszasz i ściszasz w amplitunerze a rozjaśniasz obraz w TV. Oczywiście istnieje możliwość sterowania pojedyńczymi urzadzeniami. Po włącz3eniu "Devices" faktycznie wyświetlają się wszystkie Twoje dostepne urzadzenia. Po wybraniu jednego z nich otrzymujesz dostęp do funkcji wybranego urzadzenia. Aby wybrać następne urzadzenie należy znów wybrać przycisk "devices" i wybrać inne urządzenie. Po wciśnięciu "activities" pilot przełącza się do ostatnio uruchomionej "aktywności". Co do modelu 525 to może obsługiwać chyba 12 urządzeń. Nie pamiętam czy liczba "Activities" jest ograniczona, ale na pewno można ich ustawić więcej niż 4 (co widać na zdjęciach w poprezdnim poście). Faktem jest że model 525 jednocześnie wyświetla na swoim ekraniku 4 pozycje. Pozostałe są wyświetlane po wiśnięciu guzików przewijania stron znajdujących się pod wyświetlaczem.
Tak wygląda ekran po wybraniu w "Activities" np "Cyfry+" na dole ekranu widać "1 of 2" czyli pierwsza z dwóch stron.
maly0001.JPG
To ekran "devicies" jak widać w moim przypadku 4 dostępne urządzenia (oczywiście może być więcej).
maly0002.JPG
To już ekran po wybraniu konkretnego urzadzenia (tuner cyfry)
maly0003.JPG
A to ekran DVD z menu "Devicies"
maly0004.JPG
Bardzo wygodną rzeczą jest możliwość przypisania własnych nazw nie tylko "activities" i "devicies" ale także poszczególnym przyciskom.
Mam nadzieję, że choć trochę rozwiałem Twoje wątpliwości.
 

ceivis

New member
Witam
> Geowik zauwazyłem na ostatniej fotce "deviecs" DVD ma 23 strony przewijania , więc przykładowo chcę wyłączyc napisy lub coś innego to przewinąć ileś stron zeby dostać sie do tego menu? nie wiem czy to takie wygodne Jeszcze jedno pytanie czy przycisk menu na pilocie steruje menu komponentu którym aktualnie sterujemy czy to menu pilota do jego programowania. Pozdrawiam
 

geowik

New member
logitech 525

Witam.
Dla "ceivis". Zgadza się, jest tam 23 stron. Konfigurator automatycznie udostępnia wszystkie funkcje oryginalnego pilota (ponadto są dostępne funkcje których oryginalny pilot nie posiadał np przypisać przyciskom obsługę poszczególnych wejść tzn euro1, euro2, component, svideo, DVI, gdzie za pomocą oryginalnego pilota wejścia wybierało się jednym przyciskiem przeskakując każde po kolei). Wsród tych 23 stron znajdują się nawet pozycje nie obsługiwane przez mój TV np PIP. Idąc dalej część funkcji znajujących się na tych 23 stronach jest już przypisana innym przyciskom na klawiaturze logitecha. Nie chciało mi się tego wszytskiego porządkować dlatego tych stron jest aż 23. Oczywiście możesz wybrać te które są tobie potrzebne i dodatkowo zmienić ich nazwy. Obsługę napisów mam przypisaną klawiszowi na klawiaturze, podobnie z wyborem dżwięku, itd. Podobnie ma się sytuacja z klawiszem menu. W "activities" DVD w moim przypadku klawisz ten uruchamia menu główne filmu ale już w "aktywności" - cyfra+, włącza menu tunera satelitarnego. Jest tu prawie pełna dowolność. Prawie każdemu przyciskowi na klawiaturze możesz przypisać dowolną funkcję (przyciski "activities", "help" i "devices" i "glow" są zaprogramowane na stałe). Pozostaje 39 przycisków. Jeśli one nie wystarczą możesz zaprogramować przyciski znajdujące się z boków ekraniku przypisując im po kilka funkcji uruchamianych po przewinięciu stron. Stron jak widzisz może być kilkadzesiąt (rzecz jasna jest to mało wygodne ale oczywiście nie ogranicza funkcjonalności pilota). Ogólna zasada jest taka, że ten sam klawisz po wyborze różnych "aktywności" czy "urządzeń" może obsługiwać inną funkcję. I tak jak pisałem we wcześniejszych postach możliwe jest że po wybraniu aktywności "cyfra+" głośność reguluje we wzmacniaczu, kanały przełączam w tunerze satelitarnym jasność reguluje w TV. Warto sprawdzić to na własnej skórze.
Pozdrawiam.
 
Do góry