Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

facir

New member
Poskromiłem bestie, teraz jest piękna, pozostał tylko jeden drobny problemik, w activities jak jest możliwość wybrania sobie ulubionych kanałów i dodania picon za cholerę nie moge go zmusić aby w/w ustawiania odnosiły się do sat tunera, działają jako opcja w tv. Jeśli chodzi o ustawianie opóźnień w tv panasonic to wygląda to tak patrząc od góry po kolei 9500ms, 100ms, 800ms, 500ms powtarzanie komendy razy 2. Aha porada dla tych co szukają ładnych ikon kanałów, mówiąc fachowo picon, bez żadnych problemików można je znaleźć na forum lakiego w dziale drembox hd, podpięte pluginy dodatki itp. Mam nadzieję, że przydadzą się komuś moje drobne porady.
pozdrall
 

facir

New member
Może się zdarzyć, że nie działa. Ale od tego masz funkcję uczenia w pilocie. Próbowałeś z niej korzystać? Może trzeba pilota nauczyć przycisku On i sprawa będzie załatwiona?
Dzięki kolego za poradę ale, już próbowałem, a pomogło zdecydowanie wywalenie wszystkich urządzeń z pilota (pewnie coś namotałęm z radochy jak się dorwałem do nowej zabawki :)) i zrobienie wszystkiego od początku oraz ustawienie opóźnień samemu metodą prób i błędów, sorki za post pod postem ale nie zauważyłem porady kolegi, a nauczony jestem odpowiadać jak ktoś mi się stara pomóc.
 

mars28

New member
Poskromiłem bestie, teraz jest piękna, pozostał tylko jeden drobny problemik, w activities jak jest możliwość wybrania sobie ulubionych kanałów i dodania picon za cholerę nie moge go zmusić aby w/w ustawiania odnosiły się do sat tunera, działają jako opcja w tv.
Nie da się chyba tak zrobić, aby te ikonki ustawić jednocześnie dla TV i tunera SAT, bo jeśli dobrze rozumiem to coś takiego chcesz osiągnąć.
 

mrosi

Member
Dotychczas używałem Harmony 525. Generalnie byłem zadowolony mając zamiast czterech jeden pilot. Niestety po trzech latach użytkowania przeze mnie i żonę, oraz dewastowania przez dzieciaki, przyszedł czas na zmiany. W planach Harmony 885. Czy ktoś orientuje się, czy ten pilot, jak Harmony One ma możliwość "wrzucenia" logo programów i korzystania z nich zamiast typowych przycisków?
Z góry dzięki
Pozdrawiam
 

babus

Member
Loga wrzucisz na ekran, ale naciskasz przycisk obok ikony programu. Wyświetlacz nie jest dotykowy.
Możliwość wrzucenia 16 ikonek na dwóch podstronach, czyli na ekranie widocznych jest 8 ikonek stacji.
Jakość słaba, robione komórką:
 

drslow

New member
Cambridge Audio Sonata

Po włączeniu "działania" telewizor Samsung UE32B6000 niewłaściwie ustawia wejście- włącza ostatnio używane przed wyłączeniem. Podczas przełączania między "działaniami" w których urządzenie to jest już używane problem nie występuje. Pomaga zawsze wciśnięcie przycisku HELP. Czas rozruchu urządzenia domyślnie 8500, czas do przełączenia wejść domyślnie 1000. Zmiany tych wartości nie przynoszą efektu.

Miałem podobny problem z obsługą amplitunera Cambridge Audio Sonata. Moje rozwiązanie:
1. Bierzemy stoper (zegarek z sekundnikiem) i pilot oryginalny
2. Włączamy stoper oraz pilotem oryginalnym urządzenie sprawiające kłopoty
3. Następnie co sekundę przy pomocy pilota zmieniamy wejścia
4. W momencie kiedy urządzenie zareaguje na zmianę wejścia zatrzymujemy stoper
5. Zmieniamy w konfiguracji "Opóźnienie włączenia" na wartość odczytaną ze stopera /oczywiście 1s=1000ms ;) /

Powyższa metod w moim przypadku pomogła. Wstępny szacunek czasu to 8s=8000ms, ostatnie metodą kolejnych przybliżeń zmniejszyłem tą wartość do 6900.
 

deskjet

New member
Czy ktoś dorwał już najnowsze piloty harmony 600 lub 650? Czy to prawda że mają ograniczone możliwości programowania i nie można na nich mapować przycisków?
 

jgx

New member
Bez reklam
Witam, chciałbym zakupić jakiegoś Harmony - doradżcie czy lepiej kupić powystawowego 300i za 100 PLN czy używanego 525 bez klapki na baterie za 80PLN? Jakie są różnice między nimi i czym oba piloty są zasilane, bo jeśli akumulatorki to w starym mogą być padnięte i jaki koszt wymiany?
pozdro 4all
 

tobas

New member
Pytanie do posiadaczy pilotów Harmony...
Jak to jest z założeniem konta na stronie logitech? Wszystie ustawienia dokonuje się podłączając pilota do kompa przez USB i zakładając konto na stronie logitech.
Chciałbym nabyć używanego pilota harmony, czyli jego poprzedni właściciel już zakładał takie konto. Pytanie czy mogę założyć 2-gie konto do ustawiania tego pilota?
 

tobas

New member
Nabyłem pilota Harmony 555 i mam dwa pytanka:
1. Czy da się przypisać funkcje do przycisków PICTURE, SOUND, GLOW? Tych przycisków nie ma na liście do ustawiania jak wybiera się działanie daną sekwencją urządzeń - Activities, np TV+SAT. Do pozostałych mogę przypisać co chcę, a do tych trzech też się jakoś da?
2. Czy u Was też na wyświetlaczu jest cały czas są napisy z urządzeniami do wyboru nawet jak wyłączę wszystko przyciskiem POWER? Chodzi mi o to że urządzenia są wyłączane, ale na pilocie są napisy, np. TV, SAT itd. Jak tak wyświetla (ale bez podświetlenia) to pewno szybko baterie zużywa ;)
 

tobas

New member
Nie da się edytować posta :(
Sam więc sobie odpowiem :) Przyciski SOUND i PICTURE służą do przełączania na dodatkowy poziom wyświetlacza. GLOW może tylko podświetlać pilota i nie może mieć innej funkcji.
Wyświetlacz wygasza się całkowicie w ciągu 2 godz. jak pilot nie jest ruszany i nie wykrywa ruchu przed sobą
 

tobas

New member
moglibyscie mnie upewnic ze harmony 525 lub 885 nauczy sie funckcji bez pomocy oryginalnego pilota ktory padl trupem?

Niby jak miałby się tego nauczyć? :)
Musisz mieć pilota do urządzenia tak żeby harmonny mógł odczytać kody. Chyba że chcesz sterować jakimś markowym lub nie markowym ale popularnym sprzętem to pilot jest Ci nie potrzebny, bo urządzenie jest pewno w bazie logitecha i wystarczy podać producenta, model i gotowe :)
W bazie jest mase sprzętu nawet dekodery POLSATu, itp.
Ale mojego wiatraka nie było ;) ale od czego pilot oryginalny.
 

arczik

New member
kupilem 525 to pozwole sobie napisac dwa slowa...

pomiedzy 525 a 885 zadecydowala oczywiscie cena :) jest to moj pierwszy pilot uniwersalny i nigdy nie mialem z zadnym innym do czynienia i mam lekko mieszane uczucia.
po pierwsze brak przycisku on off - pilot je cenna energie przez caly czas,dziwne w sumie...
po drugie co mnie martwi najbardziej pilot sie miesza i myli przy Activities...potrafi np wlaczac cd nie proszony,albo nie przelaczac sie na DigTv lub nie wlaczyc TV..generalnie sa to jakies blachostki ktore mozna skorygowac dwoma nacisnieciami ale spodziewalem sie wiekszej niezawodnosci.
po trzecie glosnosc w wzmacniaczu przelacza mi duzymi krokami co jest upierdliwe do wyregulowania niezbyt glosnych seansow
z drugiej strony urzadzenie jest naprawde przemyslane i po paru godzin bawienia sie wiem ze nigdy nie wroce juz do pieciu pilotow. funkcja Activities i Devices zalatwie sprawe na wszystko. nie znalazlem jakiejkolwiek funkcji przez Devices ktorej bym potrzebowal a by jej nie bylo w systemie.
najwieksza jednak zaleta jest niedocenione wiecej miejsca na stoliku :)
 

konoplak

New member
vivanco ur 1300

Witam!!! Mam straszny problem moja coreczka zgubila mi gdzies kody do pilota Vivanco ur 1300, a wlasnie rozkodowal mi sie pilot i nie mam pojecia skad te kody wziac, szukalem chyba wszedzie gdzie sie tylko da, nic nie znalazlem. Jesli ktos ma moze te kody (do tv. philips) i chcialby mi je podac z gory serdeczne dzieki....
 
Ostatnia edycja:

yankees649

New member
przepraszam za odkopanie starego tematu, ale mam pytanie. Może ktoś wie, czy Pilot uniwersalny Philips sru9600 będzie działał z n-boxem (Telewizji N) ? Może ktoś ma i używa takiego pilota.
 
Do góry