Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

noman

New member
witam, mam pytanko do posiadaczy harmony 555...kupiłem to cudo, wszystko ok...pilot oryginalnie zapakowany...ale zauwazylem ze brakuje zaślepki na porcie usb...nie zeby mi specjalnie jej brakowalo...ale na zdjeciach tych pilotow wszedzie widze zaslepke...kupil ktos tego pilota i tez nie mial tej zaslepki?
pozdrawiam
 

unky

Member
Witam
Orientuje się może czy można zrobić taką czynność jak Sleep w pilotach Logitech?
Chodzi mi o to żeby po naciśnięciu czynnośc nazwijmy ją umownie "Sleep" pilot wyłączył wszystkie urządzenia po np.upływie xxx minut (czas jakoś ustawiany np. jednokrotne naciśnięcie Sleep wyłącza po upływie 10 minut, dwukrotne p 20 minutach itd.)
Pozdrawiam
 

unky

Member
A szkoda....bo w sumie żadna trudność dołożenia takiej funkcjonalności z punktu widzenia programistycznego a korzyść ogromna.

chyba jedyne co pozostaje to oprogramować sekwencje w danych activities co by wszystkie urządzenia usypiał - warunek jest jeden - dane urządzenie musi mieć taką funkcjonalność.
Gorzej jednak jak te urządzenia się wyłączą a activities będzie aktywne...to chyba nie jest jednak dobry pomysł....

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
unky napisał:
A szkoda....bo w sumie żadna trudność dołożenia takiej funkcjonalności z punktu widzenia programistycznego a korzyść ogromna
Potrzeba do tego zegara czasu rzeczywistego, którego zdaje się brakuje w pilocie. Oprócz tego pilot musiałby być cały czas włączony, by sprawdzać aktualny czas, co pewnie miałoby wpływ na zużycie baterii (obecnie w stanie czuwania niucha tylko na przyciski i czujnik ruchu). No i trzeba byłoby go zostawiać tak, by "widział" urządzenia, które ma włączyć/wyłączyć.
 

danielp

New member
Zegar czasu rzeczywistego by byl potrzebny wtedy gdy pilot miałby wyłączać urządzenia o zadanej godzinie. Pytanie jednak było o wyłączanie po 10,15... minutach do tego czasu rzeczywistego nie trzeba, wystarczy procesor, który jakis tam w pilocie jest. Wiem, że można ustawiać opóźnienia między kolejnymi krokami działania pilota, więc teoretycznie można zrobić działanie, które z opóźnieniem 10min wyłączy wszystkie urządzenia. Pytanie tylko czy można wklepać tak duże opóźnienie wyrażane w milisekundach.
 

unky

Member
Zegar czasu rzeczywistego w moim chyba jest? W końcu pilot pokazuje godzinę czyli zegar ma. Mam model Harmony 885.
Co do zużycia baterii to chyba nie jest problem dla tych modeli z ładowarką, a to że trzeba położyć w takim miejscu aby był widoczny to oczywiste:)
danielp: pomysł z tym opóźnieniem jest całkiem niezły. Muszę zobaczyć czy da się to zrobić tzn. czy da się zapodać tak duże opóźnienie :)
 

langolier

New member
Kody producenckie do pilotów uniwersalnych - gdzie ?

Witam
gdzie mogę znaleźć listę kodów producenckich do pilotów uniwersalnych ?
Chodzi mi konkretnie a DVD Panasonic S35 ale taka lista przydać się może na później...
 

luksus007

New member
Witam,
jestem o krok od kupienia pilota uniwersalnego, lecz ciagle mam pare niewiadomych a konkretniej mozna powiedziec jedna... Philips 9600 co mozna powiedziec o tym pilocie i jak sprawuje sie w porownaniu do Logitecha 555. Mowiac szczerze wacham sie miedzy tymi modelami, nie chcialbym jednak slyszec wypowiedzi typu bierz logitecha i bla bla bla... Wierz ze logitech jest swietny, ale w czym jest lepszy od philipsa, czy tez w czym philips jest lepszy?? Troche czasu minelo od jego premiery moze ktos sie bawil albo mial tego philipsa?? Z gory dziekuje za kazda wypowiedz no i oczywiscie pozdrawiam :)
 

lock

New member
jacroza napisał:
Tak właśnie Cię zrozumiałem :D
Program do konfiguracji poprowadzi Cię za rączkę i przy odrobinie cierpliwości ustawisz wszystko tak, jak będziesz chciał.

A może poradzisz lub ktoś wie jak zaprogramować w Harmony 885 przycisk, który należy przytrzymać dłużej, np w kinie domowym przycisk "suuround" przy krótkim naciśnięciu zmienia tryby (music, film, sport i inne), przy długim naciśnięciu włącza/wyłącza całkowicie dzwięk dookólny "surround" . Zaprogramowanie tego przycisku z oryginalnego pilota powoduje tylko załapanie na krótkie kliknięcia. Nie łapie dłuższego przyciśnięcia. Problem dotyczy przelączania w sekwencji. Włączenie np dzwięku dookólnego jest dopiero na którejś pozycji w sekwencji
 

0rafal0

New member
Witajcie, czy ktoś mi może zdradzić przepis na dorobienie klapki do pilota harmony one?? w tym wątku znalazłem tylko zdjęcie do już zrobionej klapki...
 

marro

New member
0rafal0 napisał:
Witajcie, czy ktoś mi może zdradzić przepis na dorobienie klapki do pilota harmony one?? w tym wątku znalazłem tylko zdjęcie do już zrobionej klapki...
Przepis jest bardzo prosty.
Wchodzisz na ten http://www.logitech.pl/wsparcie-techniczne.html link lub dzwonisz na 00800 441 18 33 i podajesz problem. Ja tak zrobiłem, ponieważ kupiłem na allegro pilot bez klapki, baterii i ładowarki. Baterię logitecha kupiłem na allegro, ładowarkę uniwersalną w sklepie. W sprawie klapki napisałem list do wsparcia technicznego, po czym zadzwonił pan z logitecha, bezpośrednio z Kanady, z którym dogadałem się bez problemów (po polsku) w sprawie dostarczenia klapki. W ten sposób skompletowałem całość za ok 200 zł.
Pozdrawiam

EDIT
Dziś dotarła klapka (drzwiczki do baterii, battery cover -za stroną logitecha). Piękne, nowe - pilot kompletny! Serwis Logitecha spisał się*na 6! Poza klapką zdalnie poprawili mi działanie niektórych funkcji w pilocie. Zgłosiłem problem via strona serwisowa (adres podałem wyżej) a następnie otrzymałem mejla z prośbą o aktualizację przez firmowy soft. Wszystko zadziałało. Gdyby wszystkie firmy miały taki support.

Ps. do EDIT.
Żeby wszystko nie wyglądało tak różowo to koszt klapki z przesyłką to 10 euro. Ale zważywszy iż pilot kosztował mnie koło 100 zł :-D , postanowiłem zainwestować te 40% ceny wyjściowej pilota :p czego nie żałuję patrząc teraz na niego.
 
Ostatnia edycja:

Wxm

New member
Pilot Kameleon 8

Witam
Mógłby ktoś coś napisać o tym cudzie.
1.Czy działa z N-ką?
2.Czy zadziała z Popcornem?
3.Jakieś opinie co do użytkowania

Zgóry dzięki za pomoc.
 

0rafal0

New member
Wxm napisał:
Witam
Mógłby ktoś coś napisać o tym cudzie.
1.Czy działa z N-ką?
2.Czy zadziała z Popcornem?
3.Jakieś opinie co do użytkowania

Zgóry dzięki za pomoc.
Działa z n-ką i popcornem.
Ja mam pilota od 3 miesięcy i jestem bardzo zadowolony,
Chociaż nie które zaawansowane opcje w amplitunerze ustawiam oryginalnym pilotem, ale jak wiadomo robi się to bardzo rzadko.
pozdr.
 

Wxm

New member
0rafal0 napisał:
Działa z n-ką i popcornem.
Ja mam pilota od 3 miesięcy i jestem bardzo zadowolony,
Chociaż nie które zaawansowane opcje w amplitunerze ustawiam oryginalnym pilotem, ale jak wiadomo robi się to bardzo rzadko.
pozdr.

Dzięki kolego
Ajak byś miał jeszcze raz wybrać to kupił byś logitecha czy Kameleona.?
 

0rafal0

New member
Kameleona nie używałem.
Od zawsze kupowałem myszki, klawiatury logitecha i nigdy się nie zawiodłem.
Pilot jest bardzo solidny.

A właśnie jeżeli chcesz kupić tego pilota taniej, to polecam ci kupić na allegro, bez klapki ja takiego kupiłem i jest wszystko ok, a cena dużo niższa.
pozdr.
 

Wxm

New member
0rafal0 napisał:
Kameleona nie używałem.
Od zawsze kupowałem myszki, klawiatury logitecha i nigdy się nie zawiodłem.
Pilot jest bardzo solidny.

A właśnie jeżeli chcesz kupić tego pilota taniej, to polecam ci kupić na allegro, bez klapki ja takiego kupiłem i jest wszystko ok, a cena dużo niższa.
pozdr.
Ja pytałem o Kameleona 8.
 
Do góry