Pierwszy zestaw 5.0 + amplituner = 3500zl MAX

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Basow jak narazie nie uslyszalem, chociaz podlaczylem bi-wiring. Pewnie wiele trzeba ustawic w amplitunerze...

Bi-wiring zrobiles? Jak podlaczyles? Z basem to i tak nie bedzie mialo wiele wspolnego. Zrob kalibracje i napisz czy to oby na pewno Bi-wiring, moze miales na mysli Bi-amping?
 

wujektimon

New member
nie no zrobilem tak jak w instrukcji i na necie :) czyli 2 osobne kable do glosnika, plytki wyjalem, a nastepnie 2 plusy do plusa lewy kanal oraz 2 minusy do minusa lewy kanal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie no zrobilem tak jak w instrukcji i na necie :) czyli 2 osobne kable do glosnika, plytki wyjalem, a nastepnie 2 plusy do plusa lewy kanal oraz 2 minusy do minusa lewy kanal

To daj sobie z tym spokoj, szkoda kabla. Zrob bi-amp, czyli wypnij z ampli ten kabel ktory leci z wysokich (gorna sekcja zaciskow w kolumnie) i wcisnij je do niewykorzystanych tylnich w ampli (w instrukcji bedziesz mial napisane ktore dokladnie). Nastepnie przestaw w menu ampli na bi-amp.
Tu masz tabelke i roznice Bi-wire i Bi-amp, tyle ze zamiast dodatkowego wzmacniacza Ty wepnij kabel do niewykorzystanej koncowki w ampli jw.
 

Attachments

  • bi-amping.jpg
    bi-amping.jpg
    39,5 KB · Wyś: 324

wujektimon

New member
dziekuje za rade:) myslalem, ze do bi-ampingu potrzebny jest wzmacniacz dodatkowo :)

Po pracy to przerobie.

:D:D:D:D

kuzwa jeszcze nic nie ustawilem bo nie potrafie ale jak wlaczylem muzyke w stereo to siedze na kanapie i sam sie usmiecham do siebie :D:D zajebioza!!!!

DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA DOTYCHCZASOWA POMOC !!

jeszcze pewnie bede mial wiele pytan i watpliwosci. teraz czas na przeczytanie instrukcji od deski do deski aby zglebic tajniki tego ampli bo cos czuej ze, jeszcze wiele musze poustawiac :)

EDIT::::

nie no kosmos... slysze dzwieki w muzyce, ktorych do tej pory nie bylo :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

quasimodek

Member
Bez reklam
:D wiem co czujesz, miałem to samo parę miesięcy temu
Rozumiem, że nie żałujesz złotówek wydanych ponad założony budżet?
 

wujektimon

New member
100 mi oddadza za to lekkie wgniecenie :) wiec nei zaluje, jestem mega zadowolony, musze teraz jakis dobry film obczaic moze wladce pierscieni bo nie widzialem zadnej czesci :D
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Avengers, Gniew Tytanów, Helikopetr w ogniu, Władca pierścieni, Avatar :) jest tego masa :)

ale już np. na Battleship czy Johnie Carterze się zawiodłem ;P
 

Euler

New member
Witam,
pozwolę sobie podpiąć się do tematu. Zamierzam zakupić pierwszy zestaw KD do salonu o powierzchni około 19m2 w bloku. Poczytałem trochę tematów i na razie w oko wpadł mi zestaw HK 156 + JBL Loft 5.1, nie ukrywam, że wpływ miała również atrakcyjna oferta którą znalazłem. Pytanie moje jest takie czy warto sprawdzić na odsłuchu czy wpadnie również w ucho czy z miejsca lepiej zapytać o inny zestaw do +-3000 zł? Dodam, że interesuje mnie podział 80% film 10% konsola 10% muzyka.
 

wujektimon

New member
update:
jestem zachwycony :) jakosc muzyki pierwsza klasa jak dla takiego Kowalskiego jak ja. filmu jeszcze nei ogladalem bo nie mialem czasu, sciagam obecnie wladce pierscieni trylogie.

pierwszy problem jaki zauwazylem to po nocy amplituner przeszedl ze stanu hybrid standby do off co spowodowalo ze wlaczajac rano dekoder plus telewizor hdmi through nie zadzialalo i aby tv odbieral programy z dekodera bez amplitunera musialem go wlaczyc i wylaczyc... tak ma byc ?

GroteFoto-6B3UD7WL.jpg

GroteFoto-MRKQC6TB.jpg

GroteFoto-HS6KXAZW.jpg


oto fotki jak to wyglada.

Zapomnialem dodac ze bas na +2 mam ustawiony tylko a podlogo pod nogami sie trzesie:) juz widze co musi sie dziac z subwooferem :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wujektimon

New member
zauwazylem takie zachowanie amplitunera:

jak mam wlaczone sterowanie poprzez HDMI co za tym idzie HDMI through jest na auto zwrotny audio jest na auto to po nocy po wlaczeniu tv i cyfry HDMI through nie dziala, musze wlaczyc i wylaczyc amplituner aby to dzialalo.

Dziala natomiast przy tym sterowanie audio, czy surround mi dziala i moge sobie wybierac rozne sceny, audio kino stereo mono DD i rozne inne.

Chcialem rozwiazac problem z tym aby HDMI through dzialalo mi non stop czyli po nocy. Wiec wylaczylem sterowanie HDMI na HDMI through ustawilem tylko TV i po nocy to zadzialalo, natomiast nie dziala teraz zmiana ustawien audio i glosniki graja mi tylko na audio://

ktos ma jakies pomyslu ??

helikopter w ogniu, super sprawa:) zauwazylem ze jak daje Pause to glosniki delikatnie bucza szumia czy cos w ten desen przy 70% mocy ?? normalne czy cos zle mam poustawiane ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
update:
jestem zachwycony :) jakosc muzyki pierwsza klasa jak dla takiego Kowalskiego jak ja. filmu jeszcze nei ogladalem bo nie mialem czasu, sciagam obecnie wladce pierscieni trylogie.

pierwszy problem jaki zauwazylem to po nocy amplituner przeszedl ze stanu hybrid standby do off co spowodowalo ze wlaczajac rano dekoder plus telewizor hdmi through nie zadzialalo i aby tv odbieral programy z dekodera bez amplitunera musialem go wlaczyc i wylaczyc... tak ma byc ?

GroteFoto-6B3UD7WL.jpg

GroteFoto-MRKQC6TB.jpg

GroteFoto-HS6KXAZW.jpg


oto fotki jak to wyglada.

Zapomnialem dodac ze bas na +2 mam ustawiony tylko a podlogo pod nogami sie trzesie:) juz widze co musi sie dziac z subwooferem :)

JBLe dostojnie się komponują w pomieszczeniu.
 

wujektimon

New member
Witam ponownie, czy mozecie cos powiedziec na temat zakupu uzywanego glosnika niskotonowego do zestawu? 3 letni JBL ES150p za 50% ceny. Warto czy lepiej sie nie pakowac w uzywki. Czy subwoofery sa podatne na uszkodzenia? Bede wdzieczny za wasza opinie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy używkach zawsze jest ryzyko. Dużo zależy jak sub był eksploatowany. A tego nie jesteś w stanie sprawdzić. Chyba że to jakiś zaufany sprzedawca czy znajomy.
 
Do góry