Pierwszy wybór najtrudniejszy, projektor HD Ready

Nasty Rudolf

New member
Chyba nie do konca Cie rozumiem. :(

Piszesz, ze Sanyo Z5 rozciaga obraz nieproporcjonalnie, lub powieksza w 4:3, pozostawiajac czarne pasy po bokach? W czym wiec lezy problem? Jaka moze byc inna opcja?
 

Bambolo82

Banned
U mnie ogladam telewizje SDTV poprzez najtańszy tuner komputerowy pinnacle za 110 zł, ktory akurat bez problemow i znieksztalceń przesklalowuje KAŻDĄ stacje telewizyjna na 16:9 a Benq W500 pięknie to wyświetla bez szumow (HQV).

Jest lepiej niz sie spodziealem bo mam bardzo slaby sygnał tv kablowej (slabej jakosci kabel) z zakloceniami i na ekranie laptopa widać obraz z zakloceniami.
Benq pieknie wygladzil obraz i podbil rozdzialkę!

Dzisiaj Barcelona - ManU na 91"

UPDATE:
Wczoraj zaszła u mnie rewolucja!!! Otrzymalem ekran półramowy :) Udalo mi się zainstalować (trzeba bylo baaaardzo precyzyjnie 6 dziurek wywiercic w scianie, wsadzic kolki i mooooocno naciągnąć ekran). Troche sie napocilem ale za to idealnie gladka powierzchnia no i w koncu mam prawdziwe kolory!!!

Aha, ekran wogole nie śmierdzi!!!! "efekt poduszki" i zmarszczki poprostu zniknęły przez noc (czarne obramowanie stwardnialo zgodnie z zapewnieniami producenta i "domknęło" półramę). Waga zaledwie 4 kg (tania przesyłka w twardym tubusie)! Budowa tak prosta że nie ma się co popsuć lub zablokować. W razie potrzeby ekran mozna poprostu zdjąć z kołkow na scianie, wsadzic do tubusa. Nazwa modelu ekranu "WERSAL" w pełni zasluzona, cena nizsza niz na Allegro (tylko 590zł z dostawą). Dowolne rozmiary i bordery. Ekran produkowany ad hoc (nie zalega w magazynie, tylko jest krojony w dowolnej wielkosci i malowany tuz przed wysylką) Polecam ten sprytny POLSKI udany patent.
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Bez zniekształceń przeskaluje do 16/9.
wytłumacz mi to, bo chyba w niewłasciwej szkole uczyłem się geometrii, a może czas przebadać oczy.
To nie kwestia super wypas sprzętu i świetnego softu. To najprostrza geometria, z tym sie nie dyskutuje.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
U mnie ogladam telewizje SDTV poprzez najtańszy tuner komputerowy pinnacle za 110 zł, ktory akurat bez problemow i znieksztalceń przesklalowuje KAŻDĄ stacje telewizyjna na 16:9 a Benq W500 pięknie to wyświetla bez szumow (HQV).

Jest lepiej niz sie spodziealem bo mam bardzo slaby sygnał tv kablowej (slabej jakosci kabel) z zakloceniami i na ekranie laptopa widać obraz z zakloceniami.
Benq pieknie wygladzil obraz i podbil rozdzialkę!

Dzisiaj Barcelona - ManU na 91"

UPDATE:
Wczoraj zaszła u mnie rewolucja!!! Otrzymalem ekran półramowy :) Udalo mi się zainstalować (trzeba bylo baaaardzo precyzyjnie 6 dziurek wywiercic w scianie, wsadzic kolki i mooooocno naciągnąć ekran). Troche sie napocilem ale za to idealnie gladka powierzchnia no i w koncu mam prawdziwe kolory!!!

Aha, ekran wogole nie śmierdzi!!!! "efekt poduszki" i zmarszczki poprostu zniknęły przez noc (czarne obramowanie stwardnialo zgodnie z zapewnieniami producenta i "domknęło" półramę). Waga zaledwie 4 kg (tania przesyłka w twardym tubusie)! Budowa tak prosta że nie ma się co popsuć lub zablokować. W razie potrzeby ekran mozna poprostu zdjąć z kołkow na scianie, wsadzic do tubusa. Nazwa modelu ekranu "WERSAL" w pełni zasluzona, cena nizsza niz na Allegro (tylko 590zł z dostawą). Dowolne rozmiary i bordery. Ekran produkowany ad hoc (nie zalega w magazynie, tylko jest krojony w dowolnej wielkosci i malowany tuz przed wysylką) Polecam ten sprytny POLSKI udany patent.

Mógłbyś wkleić jakieś fotki? Np. faktury ekranu?
 

Bambolo82

Banned
lepp napisał:
Bez zniekształceń przeskaluje do 16/9.
wytłumacz mi to, bo chyba w niewłasciwej szkole uczyłem się geometrii, a może czas przebadać oczy.
To nie kwestia super wypas sprzętu i świetnego softu. To najprostrza geometria, z tym sie nie dyskutuje.
prawy klik na obraz z tunera ----->wybierz proporcje------>16:9, 4:3, 1:1 16:10 etc.-------->dwa razy kliknąć lewym na obrazie------>oglądać

TV Tunner Pinnacle Dazzle USB cena 119 zł + sygnał SDTV kablowki UPC Polska

Geometria geometrią ale to porostu u mnie dziala i dobrze wygląda na ekranie 16:9, nie ma żadnych czarnych pasów!!!!!!!

Jak moj ojciec odda mi cyfrowkę to zrobie zdjęcia ekranu i mojego pokoju, takze z bliska żebyście mogli ocenić powierzhnię (fakturę) tkaniny. Może uda się to zrobić dzis wieczorem (w przerwie meczu naprzyklad)
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Jeśli lubisz kiedy piłka do nogi ma kształt tej od rugby to twoja sprawa, ale nie wprowadzaj w błąd, że obraz jest cacy.
 

Bambolo82

Banned
lepp napisał:
Jeśli lubisz kiedy piłka do nogi ma kształt tej od rugby to twoja sprawa, ale nie wprowadzaj w błąd, że obraz jest cacy.
zrobię foto i każdy zobaczy

Tidus, dla ciebie fotosy faktury ekranu z bliska zrobione tel. komorkowym, potem zrobie lepszej jakosci cyfrowka, jednak nawet na tych fotach widać szczegoly faktury tkaniny
 

Attachments

  • DSC00041 (Large).JPG
    DSC00041 (Large).JPG
    66,3 KB · Wyś: 104
  • DSC00043 (Large).JPG
    DSC00043 (Large).JPG
    49,6 KB · Wyś: 95
  • DSC00044 (Large).JPG
    DSC00044 (Large).JPG
    55,2 KB · Wyś: 94
  • DSC00046 (Large).JPG
    DSC00046 (Large).JPG
    45,2 KB · Wyś: 95
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
zrobię foto i każdy zobaczy

Tidus, dla ciebie fotosy faktury ekranu z bliska zrobione tel. komorkowym, potem zrobie lepszej jakosci cyfrowka, jednak nawet na tych fotach widać szczegoly faktury tkaniny
Dzięki za fotosy. Wygląda jakby jakaś bawełna prawda? Co to za materiał? Jest miękkie w dotyku? Ciężkie to jest?
 

Bambolo82

Banned
Tidus1024 napisał:
Dzięki za fotosy. Wygląda jakby jakaś bawełna prawda? Co to za materiał? Jest miękkie w dotyku? Ciężkie to jest?

Ekran jest zadziwiająco lekki (91" niecale 4 kg), materiał nie jest miękki ale sprężysty. Jest bardzo gladki i zupelnie bez polysku i drobno ziarnisty.
To nie bawelna.

Tutaj szczegoly materialu ze strony producenta:

http://www.ekrany-projekcyjne.pl/Instrukcje PDF/Ekran naciagowy.pdf

To chyba 4 warstwy różnych syntetyków.

Na szczęscie wogole bez zapachu!
 

Pit80

New member
Na oko to faktura taka sama jak mojego Da Lita a o różnicy w cenie nie wspomne. Dobrze, że kupiłem w jakiejśtam promocji i funt tani to w sumie nie przepłaciłem :cool:
 

Kenjiro

New member
Bambolo, i jak ten ekran sie spisuje. Napisz coś o wrażeniach z projekcji. Daj jakieś foty.
Ja też mam Z5. Mocno widoczna różnica między obrazem z ekranu vs ze ściany?
 

Bambolo82

Banned
Kenjiro napisał:
Bambolo, i jak ten ekran sie spisuje. Napisz coś o wrażeniach z projekcji. Daj jakieś foty.
Ja też mam Z5. Mocno widoczna różnica między obrazem z ekranu vs ze ściany?
Ok. Dzisiaj bede zajety ale jutro jak sie sciemni to zrobie zdjecia prownawcze pastelowa ściana vs. ekran "wersal".

Już sie bawilem w porownania - zaswiecilem polowe obrazu na ekran a druga połówke przesunelem lens shiftem na pastelową ścianę - różnica jest bardzo widoczna.

Drugie co zauważylem, to to że obraz jest bardziej szczegolowy i duuuuzo jasniejszy (Benq to jednak naprwadę mocno świecący projektor - jasne sceny wyglądają na nim poprostu oszolamiająco!)

Wczoraj obejrzalem na moim ekranie film "Michael Clayton" z Georgem Clooney'em, w rozdzielczości 1280x588 (format .mkv - x264 - 4.37 GB). Poprostu super!. W tym filmie jest sporo ciemnych scen (np. bohater jedzie samochodem tuż przed wschodem slonca) ale są też jasne i zwlaszcza te drugie zrobily na mnie kolosalne wrazenie. Na scianie tez obejrzalem kilka filmow, ogladac się dalo ale jakość jednak dużo gorsza. Wniosek taki: jezeli juz bulimy za projektor te pare kawalkow to jednak warto wykorzystac moc sprzetu i dorzucic tez 500-600 zł na ekran.

W srodę obejrzalem mecz W Lidze Mistrzow: barca-manchester zapuszcony przez taniutki tuner analogowy do laptopa, rozdzialka tylko SDTV ale i tak sie fajnie ogladalo na 91'

Z ekranu "wersal" jestem zadowolony. Teraz jak ktos przyjdzie do mojego domu to naprawde jest pod wrazeniem i od razu wiadomo jakie jest moje hobby wieczorami :cool:.

Obiecuje dzisiaj dodac kilka fotek za dnia (bez projekcji) samego ekranu zamontowanego na scianie.

Aha, ekran otrzymalem ze specjalnym kodem rabatowym 5% na zakup kolejnego. Nie planuje na tym zarabiać ani kupowac drugiego do salonu, dlatego jak ktos kto kupuje swoj pierwszy projektor, nie jest krezusem i mnie poprosi to wysle mu ten kod rabatowy na jego maila.

A oto zdjecia z meczu Ligi Mistrzow i dowód że ogladac się da i to super na 16:9 bez zakupu kanałow HDTV (zdjecia slabej jakosci z telefonu) komorkowego)
 

Attachments

  • DSC00099.JPG
    DSC00099.JPG
    71,9 KB · Wyś: 110
  • DSC00101.JPG
    DSC00101.JPG
    72,9 KB · Wyś: 107
  • DSC00069.JPG
    DSC00069.JPG
    73,3 KB · Wyś: 88
  • DSC00088.JPG
    DSC00088.JPG
    80,4 KB · Wyś: 100
  • DSC00071.JPG
    DSC00071.JPG
    67,3 KB · Wyś: 102
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Kenjiro napisał:
Masz do tej firmy jakiś telefon. Znalazłem na ich stronie tylko maila i fax.

kontaktowalem się przez tylko przez maila, zamowienie zlozylem rejestrujac sie na stronie i tam zlozylem zamowienie, zaplacilem przelewem bankowym, bylem regularnie powiadamiany mailem o statusie zamowienia, firma odpowiadala na moje maile z pytaniami, przesylka poszla przez poczte polska i szla 3 dni robocze

Jezeli chcesz to zapytaj o kontakt telefoniczny w mailu...mnie tez to na poczatku niepokoilo ale wszystko się pieknie ulozylo i mam super ekran juz na scianie
 

Bambolo82

Banned
Kenjiro napisał:
Jak tam fotki?
mam juz zdjecia dzienne (bez projekcji sam ekran i sprzet), dzisiaj wieczorem jak sie sciemni to strzele zdjecia ekranu z projekcją kilku filmow (zdjecia tv sdtv juz zamiescilem - niestety zdjecia z komorki niskiej jakosci, dzis wieczorem beda zdjecia dobrej jakosci z cyfrowki)

zdjecia zamieszce w watku o ekranach lub raczej założę osobny watek na temat ekranu półramowego polskiej produkcji Wersal, bo ten watek traktuje raczej o projektorach
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Meloman69 napisał:
Czym robiłeś zdjęcia LM? Wybacz, ale jakość jest tragiczna.
Szkoda zaśmiecać forum tego typu fotkami.
telefonem komorkowym, akurat nie mialem aparatu cyfrowego pod reką, bardziej chodzilo tutaj pokazanie jak wyglada mecz na ekranie 16:9 z sygnalu sdtv programu drugiego polskiej telewizji, jakość zdjęć rzeczywiscie żałosna bo ogladało się fajnie (szkoda że mecz zakonczył się bezbramkowym remisem:???:)
 
Ostatnia edycja:

ludwickik

Member
Witam,

Czytam ten wątek i muszę interweniowac aby wpisujący tutaj swoje teoretyczne opinie nie mylili ludzi chcacych zainwestowac swoje pieniadze w nowy projektor.

Otóż było tutaj dużo mowy o Sanyo z2000. Chciałbym obalic kilka mitów tutaj powiedzianych (jako osoba doświadczona w projektorach KD oraz aktualny uzytkownik z2000).

1. Sanyo ma małą jasnośc i nie nadaje się do ogladania sportu lub przy włączonym swietle. - bardzo błedna konkluzja. Liga Mistrzów w full HD wygląda mega super, przy włączonym bocznym świetle. Telewizje też oglądam przy bocznym świetle. Obraz jest trójwymiarowy (w przypadku źródła HD), kolory przepięknie soczyste, obraz super ostry, zero szumów, - no bajka. Znajomi widząc taki obraz opuszczją szczękę totalnie, mając sami plazmy sharpa czy pioneera po 10.000 PLN. Sanyo z2000 w porównaniu do projektora 720p jest znacznie lepiej.
2. Sanyo ma za małą jasnośc i obraz jest płaski i brakuje mu dynamiki w jasnych scenach. Otóż jest to kolejny mit. Aż nie chce mi się pisac jakie to błedne założenie. Obraz jest tak trójwymiarowy i jasny że nie mogę sobie wyobrazic jak może by jaśniejszy. Używam trybu adaptacyjnego lampy (nawet w sporcie) bo tryb pełny nic nie poprawia, a dodatkowa jasnośc jest już mało zauważalna. Zresztą dlaczego najdroższe projektory pow. 20k PLN (Sim, Branco, Marantz, Sony, JVC) nie mają super jasnych lamp? Jakośc obrazu nie rośnie wraz ze wzrostem jasności. Inne czynniki mają tutaj większe znaczenie. To że Epson ma dużą jasnośc nie oznacza że wszystkie inne sprzęty o niższej jasności to szmelce. Zresztą duża jasnośc= mocna lampa = głośna praca wiatraka = niższy komfor oglądania.
3. Sanyo jest zdecydowanie najsłabszym projektorem 1080p. Na podstawie moich doświaczeń moge powiedziec że jeżeli to co mam w salonie jest słabizną to chyba ktoś stracił rozum. Sanyo korzysta dokładnie z takich samych paneli jak Epson, Panasonic i Mitsu. Więc różnice w obrazie mogą byc 10-20%. Zresztą po kalibracji w trybach kinowych Sanyo ma taka samą jasnośc jak AE2000 i nie ustępuje Panasonicowi pod względem jakości obrazu - i żeby nie było - widziałem te dwa projektory. Panas ma lepszy kontrast, Sanyo lepszą ostrośc i lepszy obraz ze standardowego DVD. Obydwa projektory mają podobną czerń oraz podobną jasnośc w trybie kinowym - z normalnymi kolorami. Panasonic ładniej wygląda (chodzi o obudowę), jest ciut głośniejszy, ale wciąż cichy. No ale Panasonic jest o 3 do 4 tysięcy droższy od Sanyo w Polsce. A sanyo daje 3 lata gwarancji door to door na projektor i lampę, jest made in Japan i ma mało reklamacji, a z Panasonociem miałem małe problemy swego czasu. Sanyo ma jeszcze genialne tryby zmian matryc barw kolorystycznych które dają świetną możliwoś poprawy obrazu przez zmianę jego ciepłoty. To jest innowacyjna i świetna w efekcie funkcja dająca możliwoś dostosowania obrazu do indywidualnych upodobań, zwiększenia soczystoci i palety barw za pomocą jednego przycisku. Super sprawa.
Wracając do porównania z Epsonem Sanyo pewnie wypada słabiej w wielu aspektach (Epsona akurat nie widziałem), ale z tego co czytałem to Epson ma słabszą ostrośc, słaby obraz przed kalibracją, większe szumy obrazu, szczególnie z materiału DVD, jest głośny i cholernie drogi (około 12k PLN). Więc taki idealny to nie jest. Sanyo można kupic za około 6k PLN - jak ktos się postara i poczeka na okazję.
4. Sanyo jest wszędzie oceniany najsłabiej. Kolejna wyssana z palca opinia. Hmm, ja kupiłem Sanyo między innymi w oparciu o recenzje z sieci. Na AVS forum jest to bardzo popularny projektor i ma w większości bardzo pochlebne opinie (Meloman, musisz szukac wątków o Z2000 w zakładce " Under $3000 USD MSRP" , a nie tam gdzie są wątki o TW2000 bo to zupełnie inna kategoria cenowa).
Kilka cytatów o Z2000 z sieci.
Porównanie Z2000 i AE2000 z projectorreviews:
Overall Picture Quality

Slightly different but these two projectors both produce an overall picture quality that I described in their respective reviews as - "a pleasure to watch". No rough edges, even though neither of these can match some of the more expensive projectors out there.
Enthusiasts, I believe, will slightly favor the Sanyo Z2000 over the Panasonic PT-AE2000U, in this regard, despite it being less bright. The average consumer, primarily by virtue of brightness, I think will favor the Panasonic, but, again, not by a great deal.
For most folks, either of these will "knock your socks off".


Porównanie Z2000 i HD4900 z projectorreviews:
Overall Picture Quality

Forgetting brightness, here the Sanyo shines. It produces a great, well balanced picture, with good black levels and shadow detail. It will definitely appeal to those looking for the most perfect image they can get, for the least dollars.
The Mitsubishi also has good shadow detail performance, but if falls seriously short in terms of black levels.


Porównanie Z2000 i AE2000 z projectorcentral:



[FONT=Arial,Helvetica][FONT=Arial,Helvetica]The Sanyo Z2000 and the Panasonic AE2000U are each impressive 1080p projectors that have advantages over the other. If you are attempting to choose between them, look over the features each has to offer and select the one that best meets your needs. No matter which you choose, you will end up with a projector that you'll be extremely satisfied with.[/FONT][/FONT]


[FONT=Arial,Helvetica][FONT=Arial,Helvetica]Porównianie Z2000 i optoma HD80 z projectorcentral:[/FONT][/FONT]


[FONT=Arial,Helvetica][FONT=Arial,Helvetica]In terms of overall picture quality, the HD80 and Z2000 are very close. In reality, the differences are only apparent in side by side comparison. Due to the varying effects of ImageAI on the HD80 and the variable iris on the Z2000, the two projectors will alternate back and for based on the average light level of any given scene as to which looks higher in contrast, or deeper in black level. And in any case there is not a radical difference between them. On an ANSI checkerboard pattern, the Z2000 measures slightly blacker blacks, and slightly brighter whites. But when standing back and looking at them, they appear essentially identical.

Podsumowanie wszystkich projektorów z projectorreviews:

[/FONT]
[/FONT]Best of the Best (najlepszy z najlepszych): JVC DLA-RS2 - A no brainer. In my opinion, nothing else comes close, when you factor out brightness. By far, the best black levels, superb shadow detail, and it looks better, color wise, right out of the box, than most do after a basic calibration!


Next Best (zaraz za najlepszym) - still awesome, and a cut above everything else: JVC DLA-RS1, DLA-RS1x, Sony VPL-VW60. Of these three (two really, since the RS1x is an updated RS1), black levels are not quite as good as the DLA-RS2. The JVC's will give you excellent colors out of the box, while the Sony will require some effort to get them right.


Still Pretty Excellent (ciągle świetnie): Sharp XV-Z2000, Epson Pro Cinema 1080 UB, Epson Home Cinema 1080 UB, InFocus IN82, Optoma HD81-LV, Sony VPL-VW40. All of these have better than average black level performance, with the Epson's being the best of the group. The Sharp, by the way, is also extremely impressive, but very, very pricy. Sharpness varies a lot in this group, as does black level performance - some of the trade-offs.


Merely very good (tylko bardzo dobrze): Panasonic PT-AE2000U, Sanyo PLV-Z2000, Optoma HD81, HD80, HD8000, Mitsubishi HC6000, BenQ W5000. These are all very respectable projectors, but typically weaker on black level performance than those above. Again, sharpness varies all over the place.


Still very respectable (wciąż z szacunkiem) Mitsubishi HC4900, Optoma HD803. It just goes to show you, for example, the Mitsubishi HC4900, while very sharp, has the worst black level performance, still when you consider its price, and brightness, this is going to be a top choice for many, especially those more focused on sports/HDTV, and TV, rather than movies.

[FONT=Arial,Helvetica][FONT=Arial,Helvetica]
Na obydwu serwisach Z2000 dostał najwyższe oceny w swojej klasie.


Więc pisanie o Sanyo jako o mało ciekawej propozycji jest nieprawdziwe.:krol:

Pozdrawiam,
[/FONT]
[/FONT]
 

Meloman69

New member
Bez reklam
>> Liga Mistrzów w full HD wygląda mega super, przy włączonym bocznym świetle
No widocznie u Ciebie panują inne prawa fizyki. To się zdarza.

>>Obraz jest tak trójwymiarowy i jasny że nie mogę sobie wyobrazic jak może by jaśniejszy
Zobacz każdy projektor Sim2.

>>Zresztą dlaczego najdroższe projektory pow. 20k PLN (Sim, Branco, Marantz, Sony, JVC) nie mają super jasnych lamp?
Nieprawda. Jasność nie zależy tylko o mocy lampy. High-endowe projektory świecą w lumenach bardzo mocno!
Sony nie robi dla indywidualnych użytkowników high-endowych modeli. Technologia SXRD wyraźnie przegrywa z I-DLA.

>>Sanyo korzysta dokładnie z takich samych paneli jak Epson, Panasonic i Mitsu. Więc różnice w obrazie mogą byc 10-20%.
Bzdura. Sim2 też korzysta z Dark Chipa 3, więc równie dobrze można by powiedzieć, że róznica HT380 do HD73i powinna wynieść 10-20%.

>>Sanyo ma jeszcze genialne tryby zmian matryc barw kolorystycznych które dają świetną możliwoś poprawy obrazu przez zmianę jego ciepłoty.
Które ma niewiele wspólnego z kalibracją urządzenia. Kolejna picówa, jak stosowanie trybu dynamicznego. Temperatura kolorów w pełnym zakresie powinna wynosić 6500 K. Nie powinna być ani za ciepła, ani za zimna.
To oczywiste, że subiektywnie oko ludzkie lepiej odbiera w pierwszym momencie obraz o cieplejszej barwie. Ale nie ma to nic wspólnego z neutralnością obrazu.

>>Epson ma słabszą ostrośc, słaby obraz przed kalibracją, większe szumy obrazu, szczególnie z materiału DVD
Gdzie to jest napisane? W jakim teście?

>>jest głośny i cholernie drogi (około 12k PLN)
Zgoda, ale mimo, tego to on zdobywa większość nagród w serwisach zagranicznych. Nie wiem dlaczego w Polsce panuje mit, że sprzęt kosztujący 50% więcej musi grać, świecić 50% lepiej??
Przy pewnym pułapie cenowym, wg mnie od wyższych stanów sprzętu średniej klasy (nie dotyczy tylko projektorów), za lepszą jakość rzędu 10-20% trzeba wydać znacznie więcej. Jeżeli są ludzie, których na to stać, to dlaczego nie?
Żeby nie było, w niektórych scenach Epson świeci wybitnie lepiej niż Sanyo.
Pomierzony natywany kontrast on/off ma Epson prawie 50% lepszy. Więc jak widzisz - o tym nie decydują wyłącznie panele.

Polecam test Sanyo i Epsona w cine4home, pomimo że ten serwis wg mnie zawsze faworyzowało tego pierwszego.
Luknij sobie także na http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=998640

Reasumując - zważywszy cenę, Sanyo na pewno nie jest złym projektorem. Jeszcze 2-3 lata temu za taką jakość trzeba było zapłacić przeszło 20 tysięcy. Nie mniej jest wg mojej opinii najsłabszy z grona D7 1080p.

ps. przez jasne sceny mam głównie na myśli, takie które trudno wypadają w fotografii - np. ciemny, punktowy obiekt na tle bardzo jasnego tła.
 
Ostatnia edycja:
Do góry