Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

FU-NAI

New member
Witam, od czwartku jestem nowym zadowolonym uzytkownikiem UE55D8000. Kupilem w Saturnie (Galaxy 2 juz sprzedany) wiec cena za sam tv wyniosla mnie 6900zl. Jestem przeszczesliwy, a chcialem juz kupowac Sharpa 60" 635e.
Takze uwazam ze cena rewelacyjna.

To tak tytulem pochwalenia/wprowadzenia.

1.Czy jest jakis prostszy sposob wlaczania Game Mode niz ten:
Menu/system/ogolne/tryb gry

Nie wierze ze istnieje tylko tak skomplikowany sposob włączenia/wyłączenia tej funkcji.

2. Czy jest mozliwosc odtwarzania filmow mkv z napisami poprzez DLNA. Przy divixach napisy są wyświetlane prawidłowo. Przy mkv brak.

3. A może przy podłączeniu xboxz do któregoś portu hdmi tv sam sie przełączy na gamemode? Czy to juz fantastyka.

Dziękuje za odpowiedz.


Telewizory Samsunga( i zapewne wielu innych marek) od pewnego czasu mają taką cechę, że dla każdego ze złączy można indywidualnie ustawić parametry obrazu zatem jeśli ktoś sobie podłączy, np. konsolę pod hdmi 3 i ustawi dla tego złącza tryb gra to tv będzie pamiętał to ustawienie przyporządkowane dla tego złącza; to dość sprytne i wielce ułatwia życie z tv, nie trzeba każdorazowo zmieniać ustawień dla tego co oglądamy albo z czego oglądamy
 

funbashi

New member
Witam. Ja równiesz jestem posiadaczem tego telewizora eu55d8000. Mam do was też pytanie. Czy podłączaliście tv do sieci domowej za pomocą wi-fi? Ja mam problem z podłączeniem ponieważ nie wykrywa mi żadnej sieci bezprzewodowej. Z komputerem i z innymi rzeczami na wi-fi nie mam problemu z podłączeniem. Nawet aktualizowałem oprogramowanie i bez skutku. Tv w ogole nie pokazuje zadnych komunikatów, że wykrył lub też nie wykrył żadnej sieci bezprzewodowej. Cały czas pokazuje "Sprawdzanie środowiska sieci bezprzewodowej..." a nastepnie wraca do ustawień sieci do "wybierz typ połączenia sieciowego." Tez ktoś ma taki problem lub zna może rozwiązanie tego problemu? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.
 

Spyx

New member
Witam. Ja równiesz jestem posiadaczem tego telewizora eu55d8000. Mam do was też pytanie. Czy podłączaliście tv do sieci domowej za pomocą wi-fi? Ja mam problem z podłączeniem ponieważ nie wykrywa mi żadnej sieci bezprzewodowej. Z komputerem i z innymi rzeczami na wi-fi nie mam problemu z podłączeniem. Nawet aktualizowałem oprogramowanie i bez skutku. Tv w ogole nie pokazuje zadnych komunikatów, że wykrył lub też nie wykrył żadnej sieci bezprzewodowej. Cały czas pokazuje "Sprawdzanie środowiska sieci bezprzewodowej..." a nastepnie wraca do ustawień sieci do "wybierz typ połączenia sieciowego." Tez ktoś ma taki problem lub zna może rozwiązanie tego problemu? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Witam, u mnie caly proces podłączania do wifi przebiegł bezproblemowo

W Menu zakladka 'Sieć' później 'Ustawienia sieci' wybieramy 'Uruchom’ następnie 'Bezprzewod. (ogólne)’ naciskasz 'Dalej' potem Tv wyszukuje dostępne sieci. Wybierasz sieć, wpisujesz haslo jezeli wymagane i powinno dzialac.
 

Spyx

New member
Minęło już trochę czasu od zakupu 55D8000 i miałem czas, aby trochę się pobawić i ustawić optymalny dla siebie obraz. Okazało się jednak, że sprawa nie jest taka prosta, a kalibracja nie przyniosła w pełni satysfakcjonującego rezultatu. Nie wiem jak Wam, ale mi najwięcej kłopotu sprawiło właściwe ustawienie poziomu czerni - reszta jakoś poszła.

Wcześniej miałem 52 calowego Sharpa (LCD) i w przypadku tego telewizora nie miałem problemu z uzyskaniem właściwego poziomu czerni. Ledwie dwa dni po zakupie Samsunga udało mi się sprzedać Sharpa i kiedy nabywcy przyjechali do mnie po odbiór LCD to pierwszą rzeczą jaką zauważyli było to – cytuję, że "na Samsungu wszystko jest takie ciemne, a na Sharpie wszystko widać":) No i zacząłem im tłumaczyć w czym rzecz. Telewizory miałem podłączone pod BD i jednocześnie wyświetlały ten sam obraz (BD Robin Hood z R. Crowe).

Ale do rzeczy, czas wyjaśnić, co mam na myśli pisząc "niewłaściwy poziom czerni". Rzecz w tym, że przy obecnych ustawieniach na Samsungu czerń pozbawiona jest szczegółów. A dlaczego? Dlatego, że gdy ustawię poziom jasności tak, że te szczegóły - np. na czarnej marynarce - są widoczne, to na około, przy ramce, mam prześwietlony obraz. Jest to o tyle irytujące, że jest to bardzo widoczne. Aby wyeliminować to prześwietlenie muszę ściągnąć poziom jasności, lub podświetlenie, i wówczas jest "ok", ale tracę przez to szczegóły - np. faktura marynarki (lub włosów) zlewa się w mniej lub bardziej czarną plamę. Na Sharpie, jak już wspomniałem, nie miałam z tym kłopotów.

Macie może podobne problemy ze swoim Samsungiem?


Ja kalibrując tego Samsunga korzystałem z ustawień ze strony AVForums.com - View Single Post - Samsung D7000 / D8000 - Settings & Calibration thread
Jestem zadowolony z rezultatu. Nie mam jednak do czego porównać bo jest to mój pierwszy TV. Obraz na początku wydawał mi się lekko za ciemny. Ale to chyba kwestia przyzwyczajenia. Sprawdź i daj znać co sądzisz o tych ustawieniach.
 

funbashi

New member
Witam, u mnie caly proces podłączania do wifi przebiegł bezproblemowo

W Menu zakladka 'Sieć' później 'Ustawienia sieci' wybieramy 'Uruchom’ następnie 'Bezprzewod. (ogólne)’ naciskasz 'Dalej' potem Tv wyszukuje dostępne sieci. Wybierasz sieć, wpisujesz haslo jezeli wymagane i powinno dzialac.

Właśnie u mnie nie działa...wyszukuje sieci i dalej nic... Wraca do"okna" 'wybierz typ polaczenia sieciowego.' Nie wykrywa zadnej sieci bezprzewodowej. Nie pokazuje rowniez zadnego komunikatu ze nie znalazl. Wiem ze inne urzadzenia mi wykrywaja moja siec wiec to nie wina routera. Chyba jednak jest cos nie tak z telewizorem :( oprogramowanie aktualizowalem i nic z tego, nadal tak samo....
 

Spyx

New member
Mieszkasz w budynku wielorodzinnym? W sensie czy na np. komputerze widzisz sieci sąsiadów? Bo jeżeli tak to na pewno wina TV. Ale jezeli w zasiegu jest tylko jedna siec wifi to moze byc 'wina' routera - wydaje mi sie że łatwiej pożyczyć od znajomego router niż zabierać tv do serwisu.

Osobiście nic więcej nie ustawiałem w telewizorze.
Nie chce mi sie zmieniać ustawień sieci, zeby sprawdzić. Ale czy czasem twój router nie udostepnia internetu tylko przypisanym urządzeniom za pośrednictwem adresu MAC. Wtedy w ustawieniach routera nalezałoby dodać adres MAC telewizora. Tylko tak jak pisze nie wiem czy brak wplywa na to ze tej sieci nie widać.

Jak sam konfigurowałeś router to sobie poradzisz.
 

Tomasz93

Member
Ja kalibrując tego Samsunga korzystałem z ustawień ze strony AVForums.com - View Single Post - Samsung D7000 / D8000 - Settings & Calibration thread
Jestem zadowolony z rezultatu. Nie mam jednak do czego porównać bo jest to mój pierwszy TV. Obraz na początku wydawał mi się lekko za ciemny. Ale to chyba kwestia przyzwyczajenia. Sprawdź i daj znać co sądzisz o tych ustawieniach.

Dziękuję za odpowiedź.

Ustawienia, do których podesłałeś linka są mi znane i wiele z nich testowałem. Jedne pasowały mi mniej, a inne bardziej. Jednakże każde z nich ma pewną wadę, a mianowicie nie wyciąga z czerni tylu szczegółów ile jest to możliwe. Jeśli skoryguję ten parametr i wszystkie szczegóły są już widoczne to wówczas pojawia się owe prześwietlenie, o którym pisałem wcześniej.

I właśnie o to prześwietlenie mi chodzi, czy ono także się u Was pojawia, gdy skalibrujecie tak obraz, iż widoczne są wszystkie szczegóły czerni.
 

funbashi

New member
Mieszkasz w budynku wielorodzinnym? W sensie czy na np. komputerze widzisz sieci sąsiadów? Bo jeżeli tak to na pewno wina TV. Ale jezeli w zasiegu jest tylko jedna siec wifi to moze byc 'wina' routera - wydaje mi sie że łatwiej pożyczyć od znajomego router niż zabierać tv do serwisu.

Osobiście nic więcej nie ustawiałem w telewizorze.
Nie chce mi sie zmieniać ustawień sieci, zeby sprawdzić. Ale czy czasem twój router nie udostepnia internetu tylko przypisanym urządzeniom za pośrednictwem adresu MAC. Wtedy w ustawieniach routera nalezałoby dodać adres MAC telewizora. Tylko tak jak pisze nie wiem czy brak wplywa na to ze tej sieci nie widać.

Jak sam konfigurowałeś router to sobie poradzisz.

Widac inne sieci bezprzewodowe. Nie tylko moja. Router sam konfigurowalem. Laptop czy telefon bez problemu sie lacza z moja siecia wiec to nie wina routera. Nigdy nie mialem problemow z widzialnoscia mojej sieci. Telewizor nie widzi zadnej sieci. 0 komunikatow z jego strony ze znalazl siec lub tez nie. Nawet punkt dostepowy w samsungu galaxy s 2 ktory utworzylem bez zadnych zabezpieczen specjalnie by sprawdzic czy wykryje. Tez nic niestety. Nowy tv i juz na samym poczatku problemy.... eh.
 

Spyx

New member
Tomasz93 moze podeslij mi obraz wg ktorego ustawiasz szczegóły czerni. Sprawdze u siebie i dam Ci znać jak u mnie z tym prześwietleniem.
 

funbashi

New member
Jeszcze mam jedno pytanie czy macie możliwość zmiany ustawienia w menu 'sieć' ustawienie 'SWL(Samsung Wireless Link)'? Bo ja nie mogę nic tam zmienić. Nie mogę nawet najechać, tak jak by było niedostępne...
 

Spyx

New member
Jeszcze mam jedno pytanie czy macie możliwość zmiany ustawienia w menu 'sieć' ustawienie 'SWL(Samsung Wireless Link)'? Bo ja nie mogę nic tam zmienić. Nie mogę nawet najechać, tak jak by było niedostępne...
Przez jakiś czas po włączeniu tv ta opcja u mnie też jest niedostępna. Jednak po chwilce robi sie aktywna i mozna juz wejść w te ustawienia. U mnie jest wyłączone.

Wydaje mi się, że jest to potrzebne do włożenia zewnętrznej karty wifi. Nie wiem po co skoro tv posiada wbudowaną.
 
Ostatnia edycja:

dstanek2

New member
Witam!
Korzystam z zestawu dekodera enki i telewizora UE55D8000. Podczas oglądania kanału 52 nShow 3D z uaktywnioną funkcją 3D po lewej brzeżnej stronie ekranu widzę pionowy 1cm-owy pasek będący przeniesieniem prawej uciętej krawędzi ekranu. Wada ta widoczna jest tylko i wyłącznie na tym kanale. Obraz z innych źródeł np blu-ray czy internetu jest wyświetlany prawidłowo w trybie 3D. Co moze być przyczyną? Może ktoś ma podobny problem?
 

shyha

New member
Mam dylemat czy kupić teraz czy może po świętach lub po nowym roku.
Jest szans że chociaż troszkę stanieje ?

Miałem ten sam dylemat. Kupiłem teraz w zestawie z 2x parami okularów i pilotem dotykowym za 8k.
TV stanieje na pewno...pytanie tylko kiedy. NA pewno nie przed świętami. Po świętach może może będą promocje, ale ilościowo mocno ograniczone.
Jeżeli Samsung wypuści coś nowego to wtedy na 100% cena poleci...jeżeli nie chcesz tak długo czekać to proponuję kupowac.
 

Cypers

New member
Witam.
Nie mogłem znaleźć tematu o telewizorze UE40D8000 więc napiszę tutaj(admin przeniesie lub usunie).
Mam dwa sub pixele na wyświetlaczu(jeden pare cm od dolnej krawędzi i podobnie po prawej stronie). Nie wiem czy mogę ten TV reklamować czy powinienem zostać z tym. Wadę widać tylko z bliska. TV kupiłem w Euro.
Dzięki za odpowiedzi.
 
napędzanie historii / histerii iż po świętach będzie drożej ma takie uzasadnienie jak fakt iż kryzysu nie będzie i wszyscy będą mieli coraz więcej kasy na zakupy... spokojnie nowe modele już tuż tuż
 

pinkod

New member
Witam serdecznie:O

Chciałbym się podłączyć pod temat tego telewizora. Od ponad trzech miesięcy śledzę opinie na jego temat, jak i o całej serii x8000. Drodzy posiadacze powyższych modeli: nie mogę się zdecydować na wielkość telewizora, opiszę krótko moje warunki mieszkalne:
Salon: 17m2+ plus aneks
Odległość kanapy od telewizora(obecnie 27 calowy samsung) 3-3,20m
Mam dylemat pomiędzy 46 a 55 cali, z jednej strony serce podpowiada, że 55 cali to dobry wybór, z drugiej strony 46 calowy jest o 2,5 tys tańszy.
Nie wiem czy jest możliwość "wypożyczenia" i sprawdzenia w warunkach domowych, bo jak wiadomo w saturnie itp, trochę wypacza ocenę.
Głównie oglądam materiały 1080 mkv z hdd, żona wiadomo seriale, kablówka.
Dziękuję z góry za pomoc!!!:eek:k:
 

ubaff

New member
Kupując ten model na co zwrócić uwagę ?
Czy warto go otworzyć w sklepie i przetestować?
Czy piksele czy może ma inne bagi?

wiadomo kiedy d9000 wejdzie na polski rynek ? bo liczę że cena by spadła ?
 
Do góry