Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

LucasCorp

New member
Mam pytanie do osób, które korzystają z funkcji nagrywania na tym tv. Ile miejsca zajmuje godzinne nagranie? Nie wiem jak duży dysk kupić.
 

Smutu

Member
Super tylko szkoda, że nie można tego zrobić na PC-cie pomimo że można zgrać listę kanałów ale już edytować jej nie można (dot tv analogowej bo cyfrową można czy tez z satelity też).
A macie sposób jak zmienić nazwę wyświetlanego złącza do jakiego podłączamy urządzenia do TV?
Dajmy na to mam np. podłączony tuner sat do HDMI 2 i chciałbym żeby wyświetlała mi się nazwa moja czyli np TUNER SAT zamiast HDMI 2.
Jest to możliwe bo ja takiej funkcji/możliwości nie znalazłem??
 

dzidziagti

New member
chłopie jesteś wielki masz u mnie browara.
tego menu nie widziałem, robiłem inaczej i u mnie zapalało sie menu na dole ekranu tylko z edycją kanału i ulubionych.

Jeszcze raz dzieki
 

S-krobek

New member
Super tylko szkoda, że nie można tego zrobić na PC-cie pomimo że można zgrać listę kanałów ale już edytować jej nie można (dot tv analogowej bo cyfrową można czy tez z satelity też).
A macie sposób jak zmienić nazwę wyświetlanego złącza do jakiego podłączamy urządzenia do TV?
Dajmy na to mam np. podłączony tuner sat do HDMI 2 i chciałbym żeby wyświetlała mi się nazwa moja czyli np TUNER SAT zamiast HDMI 2.
Jest to możliwe bo ja takiej funkcji/możliwości nie znalazłem??

Jest możliwe ale nie do końca.Bo chyba o to Ci chodzi?
Tzn. możesz dodac nazwy ale nie swoje tylko z dostępnych.
Ale zawsze to coś ;)







Pilot - SOURCE - podswietl które zródło- TOOLS

dzidziagti cieszę sie,że pomoglem ;-)
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Panowie, jak wyciągnąć dżwięk 5.1 z tego telewizora - a wlasciwie z podpietego do niego dysku na ktorym mam film z dzwiekiem 5.1,
podłączyłem do amplitunera kabelkiem Optycznym ale dzwiek mam 2.0 niestety tylko

Edit- znalazłem w opcjach dzwięku ustawienia SPDIF - da sie zmienic na DTS/DolbyDigital (zależy w ktorym formacie jest dzwiek) i cieszymy sie pełnym 5.1
to sie nazywa samorozwiązanie :))
 
Ostatnia edycja:

Spyx

New member
Witam, od czwartku jestem nowym zadowolonym uzytkownikiem UE55D8000. Kupilem w Saturnie (Galaxy 2 juz sprzedany) wiec cena za sam tv wyniosla mnie 6900zl. Jestem przeszczesliwy, a chcialem juz kupowac Sharpa 60" 635e.
Takze uwazam ze cena rewelacyjna.

To tak tytulem pochwalenia/wprowadzenia.

1.Czy jest jakis prostszy sposob wlaczania Game Mode niz ten:
Menu/system/ogolne/tryb gry

Nie wierze ze istnieje tylko tak skomplikowany sposob włączenia/wyłączenia tej funkcji.

2. Czy jest mozliwosc odtwarzania filmow mkv z napisami poprzez DLNA. Przy divixach napisy są wyświetlane prawidłowo. Przy mkv brak.

3. A może przy podłączeniu xboxz do któregoś portu hdmi tv sam sie przełączy na gamemode? Czy to juz fantastyka.

Dziękuje za odpowiedz.
 
Ostatnia edycja:

gibki

New member
Witam, od czwartku jestem nowym zadowolonym uzytkownikiem UE55D8000. Kupilem w Saturnie (Galaxy 2 juz sprzedany) wiec cena za sam tv wyniosla mnie 6900zl. Jestem przeszczesliwy, a chcialem juz kupowac Sharpa 60" 635e.
Takze uwazam ze cena rewelacyjna.

To tak tytulem pochwalenia/wprowadzenia.

1.Czy jest jakis prostszy sposob wlaczania Game Mode niz ten:
Menu/system/ogolne/tryb gry

Nie wierze ze istnieje tylko tak skomplikowany sposob włączenia/wyłączenia tej funkcji.

2. Czy jest mozliwosc odtwarzania filmow mkv z napisami poprzez DLNA. Przy divixach napisy są wyświetlane prawidłowo. Przy mkv brak.

3. A może przy podłączeniu xboxz do któregoś portu hdmi tv sam sie przełączy na gamemode? Czy to juz fantastyka.

Dziękuje za odpowiedz.

Ja mam podłączone PS3 poprzez HDMI i u mnie po włączeniu konsoli telewizor sam ustawia się w tryb gry.
 

Spyx

New member
odpowiadając na swoje własne pytanie. Być może komuś się przyda.

Aby wyświetlały się napisy w filmie *.mkv należy używać Serviio Media Serwer i konwertować napisy do formatu srt. W AllShare od Samsunga napisy txt działają, ale nie dla plików mkv.
 

kubekb

New member
Od tygodnia stałem się szczęśliwym posiadaczem ue55d8000. Udało kupić się w saturnie i to w 2 dostawie oczywiście z telefonem.
Do tej pory korzystałem z philipsa seria 7 i 8. Nie moge ustawić obrazu w tym samsungu. Korzystam w 99% z sygnałau z dekodera sat podaczonego po hdmi. W philipsie obraz wydawał mi się jakiś przyjemniejszy dla oka.
W samsungu jeśli ustawie obraz że jakość jest ok to szybko męczy sie oko. A po zmianie ustawień niby jest ok ale np pasek na tvn24 robi się dziwnie rozmydlony.
Proszę o porady , podpowiedzi a nawet o podanie konkretnych ustawien.
 

Tomasz93

Member
Minęło już trochę czasu od zakupu 55D8000 i miałem czas, aby trochę się pobawić i ustawić optymalny dla siebie obraz. Okazało się jednak, że sprawa nie jest taka prosta, a kalibracja nie przyniosła w pełni satysfakcjonującego rezultatu. Nie wiem jak Wam, ale mi najwięcej kłopotu sprawiło właściwe ustawienie poziomu czerni - reszta jakoś poszła.

Wcześniej miałem 52 calowego Sharpa (LCD) i w przypadku tego telewizora nie miałem problemu z uzyskaniem właściwego poziomu czerni. Ledwie dwa dni po zakupie Samsunga udało mi się sprzedać Sharpa i kiedy nabywcy przyjechali do mnie po odbiór LCD to pierwszą rzeczą jaką zauważyli było to – cytuję, że "na Samsungu wszystko jest takie ciemne, a na Sharpie wszystko widać":) No i zacząłem im tłumaczyć w czym rzecz. Telewizory miałem podłączone pod BD i jednocześnie wyświetlały ten sam obraz (BD Robin Hood z R. Crowe).

Ale do rzeczy, czas wyjaśnić, co mam na myśli pisząc "niewłaściwy poziom czerni". Rzecz w tym, że przy obecnych ustawieniach na Samsungu czerń pozbawiona jest szczegółów. A dlaczego? Dlatego, że gdy ustawię poziom jasności tak, że te szczegóły - np. na czarnej marynarce - są widoczne, to na około, przy ramce, mam prześwietlony obraz. Jest to o tyle irytujące, że jest to bardzo widoczne. Aby wyeliminować to prześwietlenie muszę ściągnąć poziom jasności, lub podświetlenie, i wówczas jest "ok", ale tracę przez to szczegóły - np. faktura marynarki (lub włosów) zlewa się w mniej lub bardziej czarną plamę. Na Sharpie, jak już wspomniałem, nie miałam z tym kłopotów.

Macie może podobne problemy ze swoim Samsungiem?
 
Do góry