Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

D

Deleted member 121090

Guest
Na avsforum kilka dni temu pojawil sie test ue55d8000. Srednio wypadl. Co Wy na to ?
Testowałem ten TV bo już prawie miałem go kupić i ja osobiście z tą oceną się zgadzam. Co do multimedialności tego TV to nie ma on konkurencji. Jeśli chodzi o design to oczywiście każdy sam ocenia. Ja bym kupił d7000. Ale jeśli chodzi o jakość obrazu to przesiadałem się z Sony52Z5500 i D8000 to by był krok do tyłu. Wybrałem plazmę. Polecam zainteresowanym żeby poszukali dla porównania czegoś innego bo może warto. A i jeszcze drobnostka ale dla mnie ważna. Pilot który do tego TV na polskim rynku zaoferował Samsung to ponury żart. No ale to nie pierwsza firma która nas traktuje jak coś gorszego.
 

Smutu

Member
wczoraj pobrałem wersje oprogramowania z nr13 i niestety ustawienia kalibracji się skasowały trzeba będzie ręcznie wszystko wprowadzić...szkoda bo po każdej aktualizacji oprogramowania pewnie tak będzie.
Do tej pory aktualizacje które robiłem nie kasowały moich ustawień.
Nie wiem jaką mam w tej chwili wersję ale wydaje mi się, że ostatnia to była właśnie 13-ka i nic takiego u mnie nie miało miejsca.
 

Jędruś1

New member
Mam jeszcze pytanie odnośnie samego obrazu z VECTRY PVR HD - przy włączeniu źródła dostaję info z TV, że sygnał leci po HDMI, 1920 x 1080 50Hz - dlaczego jedynie 50Hz?

pzdr.
Andrzej
 

Smutu

Member
Ale zapewne jak tylko się UE65D8000 pojawi na rynku to pojawi się też w Polsce.
Na NEO24.pl jest już przygotowany opis czekaja tylko na TV. Ceny nie podają ale sądzę że z 25K będzie kosztował - jak dla mnie to za dużo - wolałbym sobie kupić projektor :)
 

witas2000

New member
Testowałem ten TV bo już prawie miałem go kupić i ja osobiście z tą oceną się zgadzam. Co do multimedialności tego TV to nie ma on konkurencji. Jeśli chodzi o design to oczywiście każdy sam ocenia. Ja bym kupił d7000. Ale jeśli chodzi o jakość obrazu to przesiadałem się z Sony52Z5500 i D8000 to by był krok do tyłu. Wybrałem plazmę. Polecam zainteresowanym żeby poszukali dla porównania czegoś innego bo może warto. A i jeszcze drobnostka ale dla mnie ważna. Pilot który do tego TV na polskim rynku zaoferował Samsung to ponury żart. No ale to nie pierwsza firma która nas traktuje jak coś gorszego.


zgadzam sie w 100% po dluzszym obcowaniu z tym tv stwierdzam ze oprocz wygladu ten tv jest przecietny. Wg mojego zdania nie nadaj sie do zwyklych kanalow sd z cyfry . hd ok pozdrawiam
 

Kris_H

New member
Witam

Odnośnie widgetu YouTube - nie mogę znaleźć czy można z poziomu widgetu zalogować się do YouTube mając własny login i hasło, dzięki czemu można by używać opcji dostępnych dla zalogowanych użytkowników ?

Pozdrawiam
Kris
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam kolego to wszystko zalezy co sie oczekuje i jakie masz warunki w pokoju..... i na czym ci zalezy najbardziej i co bedziesz ogldal na tym tv , jaki sygnal, jak jest nasloneczniony pokoj itp. Pozdrawiam.
Lolek
 

tokland

New member
Panowie podaje swoje ustawienia po profesjonalnej kalibracji tyle miałem ustawien ale to jest naj naj.

podswietlenie 10.
kontrast 98
jasność 37
ostrość 40
kolor 50
odcień z57-43
tonacja czerni-wyłaczona
kontrast dynamiczny-wyłączony
odcień skóry-0
uwydatnianie krawędzi-wyłączone
oświetlenie dynamiczne-wyłączone
led motion plus-wyłączone
tryb kolorów standardowy
filtr zakłoceń cyfr-wyłączony
red. zakłóceń mpeg-wyłaczony
motion plus-wyrazny
jeszcze ostrość 40
 

Smutu

Member
Panowie podaje swoje ustawienia po profesjonalnej kalibracji tyle miałem ustawien ale to jest naj naj.

podswietlenie 10.
kontrast 98
jasność 37
ostrość 40
kolor 50
odcień z57-43
tonacja czerni-wyłaczona
kontrast dynamiczny-wyłączony
odcień skóry-0
uwydatnianie krawędzi-wyłączone
oświetlenie dynamiczne-wyłączone
led motion plus-wyłączone
tryb kolorów standardowy
filtr zakłoceń cyfr-wyłączony
red. zakłóceń mpeg-wyłaczony
motion plus-wyrazny
jeszcze ostrość 40

Czy pozostałe ustawienia są fabryczne?
Chodzi mi m.in o ustawienie dokładne kolorów - jest tego mnóstwo :)
 
Do góry