Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

TomToms

New member
ponadtto oni robią takie przekrety ze sprzedaja tv który sobie długo gdzies grał w sklepie lub magazynie po przyjsciu tv sprawdz w menu servisowym ile tv ma nagranych godzin bo żeby nie było tak ze tv jest powystawowy u nich to norma tv nowe nie moze miec więcej jak 12-14 godzin

przy wyłączonym telewizorze klikają Państwo kombinacje przycisków na pilocie "info+menu+mute+power" co włączy telewizor w tak zwanym "trybie serwisowym"

W którym miejscu jest licznik ile godzin chodził TV? Wchodzę do menu serwisowego, ale nigdzie tego nie widzę.
 

wiruspl

New member
Witam

Kupiłem Samsunga 55D8000, ale mam problem z ustawieniem obrazu tzn. obraz pływa i nie chodzi o płynnie. Sygnał to tv n, ale przy podłączeniu konsoli xbox 360 objawy te same. Oczywiście próbowałem ustawień ze wcześniejszych postów, ale to nic nie pomogło, nadal jestem nie zadowolony z obrazu, ktoś może pomóc mi rozwiązać mój problem ?

Pozdrawiam Emil
 

TomToms

New member
Od wczoraj mam D7000 46", ogólnie tv super, funkcjami multimedialnymi jestem porażony (zwłaszcza z aplikacją na smartfona samsunga steruje się jak bajka, wprowadzanie głosowe tekstu jest mega:) ), ale okazał się jednak za mały do mojego pokoju - będę brał 55".

Więc mam do sprzedania jednodniowy model UE46D7000, praktycznie nówka, pudełko i wszystkie oryginalne opakowania, druga para okularów 3d gratis, żadnych martwych pikseli itp. Cena 5550zł, na terenie Warszawy i okolic transport gratis, żeby więcej nie spamować szczegóły w dziale "giełda" :)
 

Jędruś1

New member
Koleżanki i koledzy wczoraj wszedłem w posiadanie serii D7000 - obecnie mam dekoder VECTRY PVR HD podłączony za pomocą HDMI...ale ten TV ma własny dekoder itd. - podobno lepiej jest go podłączyć właśnie poprzez wbudowany dekoder - czy ja mogę coś takiego zrobić mając w/w sprzęt od VECTRY?

proszę o pomoc ponieważ TV to nie moja branża a i za nowinkami nie mam czasu gonić

pozdrawiam serdecznie,

Andrzej
 

deywies

New member
Bez reklam
jezeli decoder nie jest parowany z karta to tak. upc paruje wiec nie ma takiej mozliwosci vectra pewnie podobnie
 

Jędruś1

New member
Koledzy do swojego 55D7000 mam taki o to wieszak:

Product Details - Vivanco TITAN MF6310

problem jednak polega na tym, że przy przyłożeniu do TV wszystko pasuje, ale w instrukcji Samsunga napisali, że rozmiar 55 cali NIE JEST KOMPATYBILNY ZE STANDARDEM VESA...

a poniżej dali tabelę, gdzie przedział 46-55 cali ma standard VESA 400 x 400...i bądź tu mądry?

Pytanie proste - czy ten wieszak jest ok? Czy lepiej kupić lepszy, bliższy ściany, samsunga?

Głowa mnie już boli od tego wszystkiego. TV z paki powinno być ustawione i mieć w tej cenie rzeczy do montażu...teraz siedzę i kombinuję co i jak mam zrobić, żeby na ziemię nie spadło mi prawie 8000 zł :(

pzdr. serdecznie i dziękuję za wszystkie wskazówki.

Andrzej
 

osek00

New member
witam. czy można z dysku zewnętrznego odtworzyć filmy 3d sbs mkv, bo podobno tak, ale gdzieś czytałem że odtwarza maksymalnie filmy w rozdzielczości 1980x1020 ,a z tego co zauważyłem takie filmy występują w rozdzielczości 1920x1080.druga sprawa dotyczy formatu dysku z jakim ten telewizor współpracuje gdyż takie filmy ważą po ok 8gb a na przykład najpopularniejszy format fat32 bezbłędnie obsługuje maksymalnie pliki po 4gb. więc z jakimi formatami ten telewizor współpracuje.czy jest ktoś wstanie porównać jakość generowanego obrazu do lcd c750 bo nie wiem czy warto było by do niego doplacić. z góry dziękuje. pozdrawiam.
 

Smutu

Member
witam. czy można z dysku zewnętrznego odtworzyć filmy 3d sbs mkv, bo podobno tak, ale gdzieś czytałem że odtwarza maksymalnie filmy w rozdzielczości 1980x1020 ,a z tego co zauważyłem takie filmy występują w rozdzielczości 1920x1080

Obsługuje bezproblemowo.
Kupiłem najtańszy zew HDD ADATA 1TB 5400rpm - mam na nim głównie same filmy 3D SBS również 1920x1080 i wszystko śmiga.
Drugi HDD to 640GB z filmami FHD MKV i zwykłymi AVI - też pięknie śmiga
Oba podpięte równocześnie pod TV UE55D8000
Format FAT32
 

Kris_H

New member
Obsługuje bezproblemowo.
Kupiłem najtańszy zew HDD ADATA 1TB 5400rpm - mam na nim głównie same filmy 3D SBS również 1920x1080 i wszystko śmiga.
Drugi HDD to 640GB z filmami FHD MKV i zwykłymi AVI - też pięknie śmiga
Oba podpięte równocześnie pod TV UE55D8000
Format FAT32

Jak wgrałeś plik większy niż 4GB na dysk w formacie FAT32 ?
 

tomit

New member
Witam

Kupiłem Samsunga 55D8000, ale mam problem z ustawieniem obrazu tzn. obraz pływa i nie chodzi o płynnie. Sygnał to tv n, ale przy podłączeniu konsoli xbox 360 objawy te same. Oczywiście próbowałem ustawień ze wcześniejszych postów, ale to nic nie pomogło, nadal jestem nie zadowolony z obrazu, ktoś może pomóc mi rozwiązać mój problem ?

Pozdrawiam Emil

Polecam w ustawieniach WYŁączyć opcję Motion Plus, a włączyć Led Motion Plus. Gdyby to nie pomogło daj znać, podeślę Ci resztę moich ustawień i sprawdzisz czy lepsza jakość czy nie.
Co do xboxa 360 - sam mam podłączonego i działa bajecznie. Pierwsze i najważniejsze - podłącz go po kablu hdmi i koniecznie ustaw w opcjach telewizora tryb Gra. On wszystkie nastawy odpowiednio pozmienia i gry działają rewelacyjnie.
 

marian111

New member
Sam obserwuję od jakiegoś czasu TV zaczynające się na "S" i jeszcze nie mam zdania. Gdy bym miał wszystkie w domu na ok. tylko jedna dobę to bym miał zdanie. OCENA W SALONACH TO FAŁSZ.
 

Smutu

Member
Obsługuje bezproblemowo.
Kupiłem najtańszy zew HDD ADATA 1TB 5400rpm - mam na nim głównie same filmy 3D SBS również 1920x1080 i wszystko śmiga.
Drugi HDD to 640GB z filmami FHD MKV i zwykłymi AVI - też pięknie śmiga
Oba podpięte równocześnie pod TV UE55D8000
Format FAT32
Pomyliłem formaty - mam wszystkie dyski w NTFS oczywiście, a nie jak napisałem w FAT.
Sorrki
 

pasior76

New member
wczoraj pobrałem wersje oprogramowania z nr13 i niestety ustawienia kalibracji się skasowały trzeba będzie ręcznie wszystko wprowadzić...szkoda bo po każdej aktualizacji oprogramowania pewnie tak będzie.
 
Do góry