Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

Smutu

Member
Mam na dysku od kilku godzin, jak wrócę do domu to chyba zapuszczę.
Ktoś wie co wnosi nowego?
Czym edytować na PC-cie listę kanałów - ma ona rozszerzenie .scm
Znalazłem w sieci soft: ChannelListPCEditor, który ma czytać pliki .scm ale coś nie działa :)

OK, poradziłem sobie
Bo to była stara wersja
Ale jest drugi soft to SamyGO - jest wersja dla serii B, C i D i wszystko działa ale uwaga - wymaga zainstalowanego oprogramowania JAVA
Wreszcie szybka i bezproblemowa edycja listy kanałów.
Klikasz prawym na swój plik zgrany z TV i wybierasz - otwórz z
Wybierasz z listy JAVA i możesz edytować
Przydatne programy tu:
SourceForge.net: Desktop applications list - samygo

Jeśli już było to sorrki za OT:mrgreen:
 

Attachments

  • 4.JPG
    4.JPG
    112 KB · Wyś: 254
Ostatnia edycja:

TheCezar

New member
Nie kupie samsunga d 8000 bo z tego co wiem ma potwornie denerwujace plamy czy ogladasz w dzień czy w nocy jest to sprawa technologii czym cienszy tv tym wieksze dolegliwości z tymi plamami

Oglądam te TV od dwóch tygodni i nie widzę tych plam w modelu d7000. Nie ma telewizorów idealnych. Modele LG mają spory input lag, który jest zmorą tych którzy lubią pograć w gry. W plazmach nie uzyskuje się takiej czerni i bieli jakby się chciało. Niektóre problemy dotyczące LCD wydają sie być wykreowane wyłącznie na potrzeby tego, aby było o czym poklepać na forum. W praktyce telewizor normalnie się ogląda i tyle.
 

the_naturat

New member
Mam na dysku od kilku godzin, jak wrócę do domu to chyba zapuszczę.
Ktoś wie co wnosi nowego?

no przeciez jest na tej samej stronie

T-GAP8DEUC-1012.2

- improve audio when watching Dual sound CH
- .mov made by iphone can be played on TV
- Add Ziggo bit error level specification
- Auto Wi-Fi reconnection with turned off AP
- FreeSAT Genre Selection View issue
- Wireless Wi-fi Dongle USB''s operation can be stopped due to cable issue.
- Add Qwerty Remote control operation with TV
- Russian OSD Menu charateristics of DLNA are over of window.
- Green line after connecting HDMI frame packing 3D device and changing source
- Picture with ''Neotion'' CAM is broken (Netherlands)
- Turning off when PnP OTN is operated with No signal situation.
- Show up Web browser faster than before
- No-play Samsung Digital Camera specific MJPEG movie clip
- No signal with Hotbird 13E 12692MHz signal (DVB-S) in Netherlands
- Specific characters are not input wih Yahoo widget
- No signal or Weak signal after changing tuner signal (DVB-T -> DVB-S, etc.)
- WebBrowser cursor is broken
- Turning off itself after 3-5 min with BBC broadcaster (Only UK)
 

julianoz

New member
Oglądam te TV od dwóch tygodni i nie widzę tych plam w modelu d7000. Nie ma telewizorów idealnych. Modele LG mają spory input lag, który jest zmorą tych którzy lubią pograć w gry. W plazmach nie uzyskuje się takiej czerni i bieli jakby się chciało. Niektóre problemy dotyczące LCD wydają sie być wykreowane wyłącznie na potrzeby tego, aby było o czym poklepać na forum. W praktyce telewizor normalnie się ogląda i tyle.
Dokładnie tak samo od 2 tygodni cieszę się 46D7000 i potwierdzam co kolega pisze. A dziś dzięki Waszej uprzejmości, zgodnie z "przepisem" zrobiłem obrazy testowe, łącznie z poniższymi siateczkami i... mogę spokojnie pić piwo ;-) Rewelacyjnie przeszedł test, zero bad pixel, czerń i biel jaką można sobie w takim telewizorze wymażyć:-D
 

Smutu

Member
Testy zrobione na bad pixel'e - czysto.
Upgrade zrobione.
Ponieważ nie posiadam zestawu naglosnieniowego to zakupiłem sobie dzisiaj głosniki/listwę głosnikową Samsunga HT-SB1R - narazie musi mi to wystarczyć a dźwięk dzieki temu lepszy:)
Jedyne 249 pln w Euro RTV AGD.
Szukam cały czas ustawień pod siebie - ciężko mi sie zdecydować :)
Jakie macie ustawienia w swoich TV.
Ja narazie korzystam z propozycji kolegi @tokland za co mu ślę podziękowania :)
 

soku23

New member
Panowie ile wam działają te okulary na bateria ? Producent podaje ze ok 70 godziny ale mi działają może 3 godziny
Samsung SSG-3100GB 3D :wink::wink:
 

locutus23

New member
moze dzisiaj ogladne z 2 lub 3 filmy w 3d i dam znac czy dały rade

na okularach mam niebiesko czerwona folie po co to dali ?

ps. są jakies ładowane wersje jak te od NVIDIA 3D Vision
 

locutus23

New member
co do aktualizacji jak ją przeprowadzić ?
online pisze ze nie ma nowszego a z pena nie widzi update,
próbowałem z folderem image i T-GAP8DEUC-1012.2
nie wykrywa
 

RomekF_PL

New member
Mam pytanie dotyczące plików *.mkv, czy w jakiś sposób można spowodować aby telewizor wyświetlał napisy te wbudowane w plik (oczywiście jeśli będą jedynymi).
 

deywies

New member
Bez reklam
Mam pytanie dotyczące plików *.mkv, czy w jakiś sposób można spowodować aby telewizor wyświetlał napisy te wbudowane w plik (oczywiście jeśli będą jedynymi).

Nie da się. TV nie obsługuje napisów z kontenera. Wystarczy jednak MKVExtract i można wyciągnąć napisy
 

jenson

Banned
Gram na sonce podłączonej do ue40d8000 i jestem zadowolony, nie jestem jakimś hardcorowym graczem i nie wymagam bóg wie czego. Obraz wygląda rewelacyjnie, bez porównania do mojego poprzedniego tv. Teraz czekam na przesyłkę KillZone 3, sprawdzę jak to 3D się sprawuje w grach.
 
Ostatnia edycja:

julianoz

New member
Panowie, właśnie od wczoraj mój D7000 jedzie na "ence". Wydawało mi się, że na kablówce cyfrowej jego obraz sięga maximów, pomyliłem się. TEraz to maximum podniosło się o 50% jakości. Nie mogę się napatrzeć na obraz.. kto za mnie jutro pójdzie pracować...??? ;-) very happy ;-)
 
Do góry