Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

filipikala

New member
Mam pytanie odnośnie tych nie znikajacych "chmurek" na czarnym tle wystepujacych we wszystkich modelach D jest to uciążliwe , jest problem? bo planuje nie długo kupić 46D7000.
 

Blackyy

New member
jeśli chodzi o zakup w mixelectronics i sprawe okularów .Zakupiłem ten model w dniu dzisiejszym i okulary są w zestawie. Od dłuższego czasu obserwuje ten model i poprzednia aukcja na allegro u tego sprzedawcy (MixPszow) była wystawiona za 6500 złociszy . Aktualna cena 6349 PLn z przesyłką.

Taniej znalazłem tylko w hit.pl za 6199zł ale czas oczekiwania to około 2 tygodnie.

W mixelec.... oddział Pszów mają 3 sztuki dostępne od ręki (sorry juz dwie ;) ) i wysyłka nastąpi w poniedziałek.

Jedno uwaga może kogoś to zainteresuje ( ja nie wiedziałem i dopiero teraz sprzedawca mnie uświadomił) . Jeśli bierzesz TV (sprzęt) na fakt. Vat (na firme) gwarancja jest tylko 12 miesięcy.

Mam pytanie odnośnie funkcjonalności wcześniej wspomnianych wieszaków . Zaletą ich jest bardzo mała odległośc od ściany ale "wadą" jest brak możliwości regulacji w pionie i poziomie.Jesli chodzi o poziom to nie ma to dla mnie znaczenia ale zastanawiam się nad brakiem regulacji w pionie.Czy ma to u was jakieś duże znaczenie,jest taka potrzeba?

(niestety nie moge dodać linku , dopiero od 5 postu - w każdym bądz razie chodzi o wieszak ze strony samsuga WMN1000B
 

redlum

New member
Bez reklam
jeśli bierzesz TV na fakturę na firmę - nie dotyczy cię rękojmia - więc wszystko załatwiasz tylko poprzez gwarancje - nie możesz zwrócić się do sprzedawcy tak jak to opisał kolega dwie strony temu
 

justincase

New member
D7000 vs D8000

Witam!
Mam pytanie, jakie są faktycznie różnice pomiędzy serią ue55d7000 a d8000 - czy warto dopłacać? Interesuje mnie jeszcze kwestia jak ten tv działa z konsolą PS3 - słyszałem o tym co się zwie inputlags, ale jak to jest w praktyce, po prostu czy normalnie da się szczypać na playstation, bo może w praktyce jest tak że nim auto w GT5 zacznie skręcać to zdążę się uczesać hihi. Z góry dziękuję.
 

Slygado

New member
No to mam :D Dwie paczki odebrane:
UE46d700 + ht-d5550

Już nie mogę się doczekać jak wszystko podepnę i upadnie mi szczena do ziemi :D
 

Smutu

Member
Witam,
Wczoraj wieczorem przyjechał do mnie UE55D8000 - w porównaniu z moim starym Philipsem 42" ciężar Samsunaga wraz z paczką to piórko:)
Po podłaczeniu przeżyłem chwilę zwątpienia - obraz TVN HD z Dreamboxa 800 był beznadziejny na ustawieniach z kartonu.
Wpisałem - ustawiłem wg zaleceń/propozycji kolegi @tokland ale mam wrażenie że obraz na filmach (bo podczas np meczu jest OK) jest jak z brazylijskich seriali.
Jakie ustawienia maja wpływ na takie wyświetlanie obrazu?
Jakość 3D dla mnie rewelacyjna.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

julianoz

New member
Witam,
Wczoraj wieczorem przyjechał do mnie UE55D8000 - w porównaniu z moim starym Philipsem 42" ciężar Samsunaga wraz z paczką to piórko:)
Po podłaczeniu przeżyłem chwilę zwątpienia - obraz TVN HD z Dreamboxa 800 był beznadziejny na ustawieniach z kartonu.
Wpisałem - ustawiłem wg zaleceń/propozycji kolegi @tokland ale mam wrażenie że obraz na filmach (bo podczas np meczu jest OK) jest jak z brazylijskich seriali.
Jakie ustawienia maja wpływ na takie wyświetlanie obrazu?
Jakość 3D dla mnie rewelacyjna.
Pozdrawiam
Ja, choć jestem bardzo zadowolony z ustawień wgTokland'a w moim 46D7000, to też zauważam że w niektórych scenach studyjnych wszystko robi sę jak przez filtr wrzosofo-beżowo-fioletowy. W innych znowu jest rewelacyjna kolorystyka, niemal naturalna. Troszkę ściągnąłem w dół kolor czerwony i purpurę i wydaje się nieco lepiej. Może ktoś poda inne jeszcze parametry ustawień obrazu, chętnie bym porównał. Nieco brakuje mi czasu na samodzielne kombinacje.Z góry dzięki. :)
 

Kris_H

New member
Witam

Czy ktoś z Was powiesił swojego nowego Samsunga z serii D za pomocą wieszaka na lince (tak jak obraz) ?
Kupiłem 40D8000 i wieszak Dulik-Lauk z tworzywa ABS ale mam problem z przykręceniem tych krążków do TV - otwory z gwintem są umieszczone głębiej w zagłębieniach o półkolistym przekroju i śruba nie jest w stanie do nich dotrzeć. A gdy rezygnuje z umieszczenia podkładki dystansującej to śruba łapie gwint ale zaledwie na max jeden obrót - czyli ciut za mało. Pomijam fakt, że powierzchnia styku tej podkładki, która jest płaska z powierzchnią obudowy w sąsiedztwie otworu z gwintem w obudowie, która jest półkolista - nie jest dobrym rozwiązaniem, zapewniającym pewne mocowanie - patrz rysunek :)

samsung.jpg


Pozdrawiam wszystkich !
 
Ostatnia edycja:

tokland

New member
Kalibracja i jej mity kochani część ludzi myli pojecie kalibracji mysląc ze kalibracja ma ustawic przepiekna biel i przepiekne kolory i decyduje sie i potem i jest bardzo rozczarowana, a niestety kalibracja ma za zadanie ustawić w tv lub monitorze takie barwy i taką biel i odbiór jaki jest w rzeczywistośći kładąc kartke papieru przy tv lub monitorze i patrzymy a ona nie jest snieznobiała tylko wpadajaca niestety w żółc i kalibracja ma tak ustawic tv i monitor jak ta kartka jest w rzeczywistośći i niektórym ludziom to nie odpowiada i wola bardziej kontrastowy obraz biel śnieżna i ja do takich należe znow mój kolezka woli skalibrowany które jest lepsze niewiem pozdrawiam.
 

mkon

New member
Potwierdzam, na filmiku instalacja zajmuje parę minut - mi zajęła parę godzin. W żaden sposób nie da się przykręcić dołączonych do zestawu śrub, nawet bez podkładki. Wyprawa po nowe śruby w moim przypadku była niezbędna.
 

ravek29

New member
Może tak rzeczywiście zrobię... Może za jednym razem załatwią tą poświatę, o której wspminałem.
To się nazywa pech... Nówka sprzęt, z pewnego źródła (sieć ElectroWorld) i jazda na maksa... pech jak krowa...

Ok. Sklep wymienił mi TV na nową sztukę i to bez żadnego problemu :) Jest dobrze. Poświaty nie ma :) teraz obraz wygląda tak jak powinien.

Mam jednak zapytanie dla posiadaczy D8000: czy u Was też się tak dzieje, że przy starcie TV najpierw obraz tak jakby mignie (szare tło przez ułamek sekundy) potem pojawia się na chwilę logo Smart TV potem znowu mignie taką jakby drobniutką szarą siateczką na całej powierzchni matrycy i dopiero pojawia się właściwy obraz? Przy wyłączaniu z kolei, tuż przed charakterystycznym stuknięciem przekaźniczka wyłączającego, pojawiają się na ułamek sekundy szare cieniutkie pionowe paseczki... czasem na części matrycy a czasem na całej. Nie wiem czy tak ma być, niby nic takiego ale trochę to denerwuje... poza tym TV działa super. Nie zauważyłem tego na TV, który oddałem do sklepu ale może po prostu nie zwróciłem na to uwagi. Czy moglibyście koledzy sprawdzić jak to się zachowuje u Was na D8000?

Pozdrawiam
 

Slygado

New member
Mam jednak zapytanie dla posiadaczy D8000: czy u Was też się tak dzieje, że przy starcie TV najpierw obraz tak jakby mignie (szare tło przez ułamek sekundy) potem pojawia się na chwilę logo Smart TV potem znowu mignie taką jakby drobniutką szarą siateczką na całej powierzchni matrycy i dopiero pojawia się właściwy obraz? Przy wyłączaniu z kolei, tuż przed charakterystycznym stuknięciem przekaźniczka wyłączającego, pojawiają się na ułamek sekundy szare cieniutkie pionowe paseczki... czasem na części matrycy a czasem na całej. Nie wiem czy tak ma być, niby nic takiego ale trochę to denerwuje... poza tym TV działa super. Nie zauważyłem tego na TV, który oddałem do sklepu ale może po prostu nie zwróciłem na to uwagi. Czy moglibyście koledzy sprawdzić jak to się zachowuje u Was na D8000?

Pozdrawiam
Ja co prawda nie mam takich efektów jak Ty, ale mam D7000-może to jakaś różnica...

Zastanawiam się nad tym stuknięciem przekaźnika - wcześniej miałem zwykły LCD i takich stuknięciem nie słyszałem, dlatego chciałem się zapytać czy to normalne w ledach ?? cyknięcie zaraz po naciśnięciu pilota przy starcie i po naciśnięciu pilota przy wyłączaniu - ułamek sekundy, ale słychać :)

dziś rozpakuje kino i podłącze wszystko ładnie na jakąś wieczorną projekcję :popcorn::grin:


Z tym wieszakiem widzę niezłe jaja wyszły - zgłaszał to ktoś do producenta ??

Jakich śrub użyliście, aby wszystko było dobrze i jakie są Wasze wrażenia z powieszonego telewizora za pomocą tego wieszaka - nie spadnie :D :D :D
 
Ostatnia edycja:

vince85

New member
wieszaczek

Ja jeszcze o "wieszaczku" - czy wszyscy, którzy go kupili mają takie same problemy? A czy można go zastosować na ścianie z Porothermu / to takie spore bloczki cegły-dziurawki /. I najważniejsze - czy tak
bliskie zawieszenie telewizora przy ścianie nie niweczy działania głośnika basowego / no,niby basowego/, który jest na tylnej ściance ?
Ps.
Pozdrawiam wszystkich,jestem tu pierwszy raz !:lol:
 

Smutu

Member
Mam jednak zapytanie dla posiadaczy D8000: czy u Was też się tak dzieje, że przy starcie TV najpierw obraz tak jakby mignie (szare tło przez ułamek sekundy) potem pojawia się na chwilę logo Smart TV potem znowu mignie taką jakby drobniutką szarą siateczką na całej powierzchni matrycy i dopiero pojawia się właściwy obraz? Przy wyłączaniu z kolei, tuż przed charakterystycznym stuknięciem przekaźniczka wyłączającego, pojawiają się na ułamek sekundy szare cieniutkie pionowe paseczki... czasem na części matrycy a czasem na całej. Nie wiem czy tak ma być, niby nic takiego ale trochę to denerwuje... poza tym TV działa super. Nie zauważyłem tego na TV, który oddałem do sklepu ale może po prostu nie zwróciłem na to uwagi. Czy moglibyście koledzy sprawdzić jak to się zachowuje u Was na D8000?

UE55D8000 - nie zwracalem uwagi na takich elementy jak opisaleś powyżej ale przed chwilką włączyłem i wyłączyłem TV.
U mnie po właczeniu charakterystyczne delikatne "stuknięcie" włacznika, póżniej nic aż do wyświelenia logo SMART TV, następnie znów nic, póżniej po lewej i po prawej stronie delikatna poswiata szarości, później nic i własciwy obraz. Wyłączenie bez żadnych już udziwnień.
Gdybyś nie pisał o Twoich wrażeniach pewnie bym na to nawet nie zwrócił uwagi :)
 

ravek29

New member
UE55D8000 - nie zwracalem uwagi na takich elementy jak opisaleś powyżej ale przed chwilką włączyłem i wyłączyłem TV.
U mnie po właczeniu charakterystyczne delikatne "stuknięcie" włacznika, póżniej nic aż do wyświelenia logo SMART TV, następnie znów nic, póżniej po lewej i po prawej stronie delikatna poswiata szarości, później nic i własciwy obraz. Wyłączenie bez żadnych już udziwnień.
Gdybyś nie pisał o Twoich wrażeniach pewnie bym na to nawet nie zwrócił uwagi :)

Stuknięcie przekaźnika w tych modelach, zarówno przy załączeniu jak i wyłączeniu oznacza, że wszystko ok. Tak to ma działać. Natomiast skoro u Ciebie nie ma takich udziwnień jak u mnie, to znaczy, że z tym moim znów coś nie tak :| Koleś w MM ma mi jutro sprawdzić też na innych D8000 jak to się zachowuje. Jeśli też nie będzie udziwnień to jutro tel do Samsunga i zobaczymy co powiedzą. Jak każą zgłaszać do naprawy to się wnerwię chyba.... Dopiero mi wymienili TV w ElectroWorld bo mi hotpiksel niebieski świecił jak ta lala a teraz znów to.... kuźwa zatłukę w tym sklepie kogoś.... coś czuję, że będzie kolejna wymiana...
 

suprnowa

New member
A ja mam inne pytanie.Po właczeniu na pilocie Smart Hub odpalają się widgety,okno programu i jakieś pierdoły.Jak wejdę w Smart TV wyświetla mi się tylko tapeta,i widać kursor,ale nic nie mogę wpisać ani ruszyć kursorem.
Oczywiście połączenie z internetem mam.
Może miał ktoś podobny problem?
 
Do góry