Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

chrup

New member
Co do cloudingu takie dwa linki:
Samsung UE55D8000
Samsung UE46D7000
Clouding dość widoczny i oba przez to w tym teście nie dostały maksymalnych ocen. Poza tym chyba jednak dokładnie takie same nie są - czerń i kontrast w D8000 jest lepsza...
Jedynym z nowszych, którego testowany model nie miał tej wady to był Sharp 830, za to kontrast i czerń słabo w nim wypadły...
 

Slygado

New member
Co do cloudingu takie dwa linki:
Samsung UE55D8000
Samsung UE46D7000
Clouding dość widoczny i oba przez to w tym teście nie dostały maksymalnych ocen. Poza tym chyba jednak dokładnie takie same nie są - czerń i kontrast w D8000 jest lepsza...
Jedynym z nowszych, którego testowany model nie miał tej wady to był Sharp 830, za to kontrast i czerń słabo w nim wypadły...
Chmury jakby się na sztorm zanosiło na tych fotosach:hmm:
 

tokland

New member
Sztuka sztuce nie równa zależy jak sie trafi u mnie praktycznie nie ma sprawdzałem specjalnie pod tym kontem
 

chrup

New member
To prawda - oznacza to że:
- albo jest jakiś problem w technologii (jeżeli takich sygnałów będzie więcej)
- albo to był problem jednej sztuki (jeżeli takich sygnałów nie będzie).
Ciekawe jak to było na tych sztukach, które Kiki testował?
 

tokland

New member
Panowie chciałbym wrzystkich ostrzec przed sprzedawcą z Poznania AV-24 2 tygodnie temu zakupiłem u niego tv do najmniejszego pokoju Samsung UE46D5000 po paru dniach zepsół sie chyba matryca siadła bo jest dzwięk ale obrazu nie ma nawet do menu nie wchodzi nie wyświetla sie. Przed zakupem dzwoniłem i pytałem czy ma gwarancje samsunga Polska i jest z polskiej dystrybucji sprzedawca zapewniał że tak wiec zadzwoniłem do samsunga Polska żeby zgłośic naprawe a tam że tv jest z rynku europejskiego wkurzyłem sie i zadzwoniłem do sklepu AV-24 klijet odpowiedział że to niemożliwe i zaraz sprawdzi i do mnie oddzwoni,nie oddzwonił musiałem sam dzwonic a on mi na to że go w hurtowni oszukali i naprawa będzie u niego robiona w Poznaniu tv odesłałem ale zadzwoniłem i powiedziałem że sie na to nie zgadzam niech wymienia na tv z polskiej dytrybucji albo oddaje kase on na to że czy ja mam dowód na to że on mnie zapewniał że tv jest z dystrybucji Polskiej zwykły krętacz i oszust oddaje sprawe do prokuratury i do sądu nie ugnę sie przed jego oszustwami wstyd przekażcie dalej bo facet jest zwykłym kłamcą i naciagaczem
to linki do jego aukcji na allegro
Samsung UE46D5000 -Gw 2 lata,FULL HD,100Hz,MPEG4 (1569361768) - Aukcje internetowe Allegro
 

claudio

Member
Dzisiaj widzialem ten TV w sklepie RTV MIX..i moze byl zle ustawiony ale nawet moja kobieta stwierdzila iz obraz jest "taki sobie"..a podczas transmisji meczu leciala piłka to widzialem za nią "duszka"...

Slabo wyglada ten TV z tego co widzialem..no ale najlepiej to zobaczyc sobie w domu, odpowiednio ustawic(juz o kalibracji nie wspominam) i wtedy ostatecznie ocenic :) w sklepie to w sklepie :) ALe mimo wszystko co by nie bylo ustawione to naprawde slabo to wygladalo(jakby piksele sie rozjezdzaly tak z 1 metra przed TV..no i ten duch :D).
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
claudio

Musiały byc kiepsko ustawione

Obraz jest boski i czern tez - a testowalem wiele TV

narzekam tylko troche na clouding, mam jedna upierdliwą plame w dolnym prawym rogu

Ale nadal nie wiem czy D8000 ma lepszą niz D7000, hmmmm
 
D

Deleted member 121090

Guest
Panowie chciałbym wrzystkich ostrzec przed sprzedawcą z Poznania AV-24 2 tygodnie temu zakupiłem u niego tv do najmniejszego pokoju Samsung UE46D5000 po paru dniach zepsół sie chyba matryca siadła bo jest dzwięk ale obrazu nie ma nawet do menu nie wchodzi nie wyświetla sie. Przed zakupem dzwoniłem i pytałem czy ma gwarancje samsunga Polska i jest z polskiej dystrybucji sprzedawca zapewniał że tak wiec zadzwoniłem do samsunga Polska żeby zgłośic naprawe a tam że tv jest z rynku europejskiego wkurzyłem sie i zadzwoniłem do sklepu AV-24 klijet odpowiedział że to niemożliwe i zaraz sprawdzi i do mnie oddzwoni,nie oddzwonił musiałem sam dzwonic a on mi na to że go w hurtowni oszukali i naprawa będzie u niego robiona w Poznaniu tv odesłałem ale zadzwoniłem i powiedziałem że sie na to nie zgadzam niech wymienia na tv z polskiej dytrybucji albo oddaje kase on na to że czy ja mam dowód na to że on mnie zapewniał że tv jest z dystrybucji Polskiej zwykły krętacz i oszust oddaje sprawe do prokuratury i do sądu nie ugnę sie przed jego oszustwami wstyd przekażcie dalej bo facet jest zwykłym kłamcą i naciagaczem
to linki do jego aukcji na allegro
Samsung UE46D5000 -Gw 2 lata,FULL HD,100Hz,MPEG4 (1569361768) - Aukcje internetowe Allegro
Akurat przerabiam temat z nieuczciwym podejściem do reklamacji firmy Sony więc jestem na etapie.
W takim razie radzę zgłosić u sprzedawcy niezgodność towaru z umową i zażądać wymiany na nowy egzemplarz. To że nawalił to niezgodność z umową.
 

Slygado

New member
Jak sprawdzić, czy dany sklep oferuje TV z Polskiej dystrybucji ??
Można to zrobić przed zakupem?? Jakiś numer trzeba podać, czy jak ??

Dajcie znać, bo w piątek jadę po swojego bydlaka :D
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Jeżeli dobrze pamiętam to wygląda to tak np. UE46 D XWXXH z czego trzy ostatnie litery oznaczają dystrybucję na Polskę.
 

Santi

New member
Jak TV za taka kase to matryca mglaby byc lepirj podswietlona:
samsungd8000_large27.JPG

samsungd8000_large16.JPG
 

argon001

New member
Testuje od kilku dni model bez 3D (UE46D5500) i clouding faktycznie jest widoczny, ale tylko na czarnej planszy (przy czym mam wrażenie że słabszy niż na zdjęciach w sieci).
Podczas normalnego oglądania nie zauważyłem aby miało to jakieś znaczenie.

Wcześniej korzystałem z TV LG i teraz próbuję przyzwyczaić się do obrazu generowanego przez Samsunga który jest trochę inny, ale całkiem niezły.

Claudio, potwierdzam że nie ma sensu sugerować się tym co jest widoczne w sklepach.
Widziałem wczoraj ten TV w MM byłem bardzo zdziwiony bo wszystkie postacie były prawie czerwone i ogólnie oraz był bardzo "mdły". Obok stały inne TV z tym samym kanałem i było widać kolosalną różnice.
Próbowałem później w domu ustawić TV aby tak wyglądał i faktycznie można to osiągnąć, w ustawieniach są dwa bardzo "fajne" parametry odpowiadające za kolor skóry postaci i ilość czarnego koloru, tyle tylko że w moim modelu domyślne ustawienia są poprawne a w MM musiały być jakiś dziwne.
 

julianoz

New member
claudio

Musiały byc kiepsko ustawione

Obraz jest boski i czern tez - a testowalem wiele TV

narzekam tylko troche na clouding, mam jedna upierdliwą plame w dolnym prawym rogu

Ale nadal nie wiem czy D8000 ma lepszą niz D7000, hmmmm
Potwierdzam, w moim D7000 po , choćby zaproponowanych niżej ustawieniach obraz jest cudowny. U mnie też widać na wyciemnionym ekranie delikatne chmurki po rogach, ale zauważyłem że dotyczy to jakby "nieaktywnych obrazowo" części ekranu,jeśli pokazywane są jakieś napisy lub fragmenty jaśniejszego obrazu w dużym otoczeniu czerni lub bardzo ciemnego tła,to ono jest czarne lub ciemne - równo, bez tych chmurek jak w załączonych wcześniej "negatywnych" obrazach testowych.
 

soku23

New member
Samsung ue46D7000

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem samsunga ue46d7000 . Obraz piękny !!! bardzo dużo funkcji w smart TV no i obraz 3D piękny .
Jest tez opcja na moduł cam tylko nie wiem czy będzie działać z cyfrą + ?:popcorn:
 
Do góry