Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
tokland

Mialem oba, i wiem co mowie

Zdecydowanie lepiej odbieram obraz i jakosc obrazu niz odbierałem na C8000

Jak i płynnosc obrazu - Dziwią mnie niektore testy, z rozbierznoscią wynikow koncowych

Pozatym mowimy tutaj głownie o D7000

ale fakt faktem ze mam jeden dolny rog bardziej rozswietlony i to widac w nocy szczegolnie, ale idzie przezyc

Moj C8000 gdyby nie mial local dimming to tez miał nierowno podswietloną matryce

A wracajac do testu jaki podałem

w Positiv medzy innymi:
doskonałą jakość obrazu

W Negativ jedynie:
Wysoka cena

Wiec chyba nie do konca przeczytales test ze zrozumieniem

Pozatym ocena 80 na 100 jest chyba dobra ocena a nie zła
 
Ostatnia edycja:

Slygado

New member
HDTV_Fan mam do Ciebie pytanie :)

Wstępnie zdecydowany jestem na 46D7000, ale mam pytanie o układ kabli z tyłu. Skoro TV jest płaski t ochciałbym, aby równie blisko wisiał ściany i w związku ze znalezieniem idealnego wieszaka do tego podwieszenia [Zamiennik WMN1000B Samsunga -15mm od ściany]
D3_medium.jpg


chciałbym zapytać, czy kable wpina się równolegle do ściany, czy prostopadle?? i czy 15mm wystarczy, aby je ukryć i wyprowadzić do tunelu na kable w ścianie ;)

Na chłopski rozum - skoro samsung wypuścił taki wieszak to chyba pomyślał i o podłączeniu kabli... ;)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
tak, kable sa rownolegle do sciany

Ale patrzac od przozdu TV to sa po prawe stronie, we wglebieniu w obudowie

W poprzednim moim C8000 bylo z lewej strony i z boku jakos chyba

tutaj jest to lepiej rozwiazane bo kable chowaja sie troche jakby w obudowie
 

tomekb19

Member
WITAM,

Sorki za wciecie sie w temat - w przyszly, tygodniu odbieram zamowionego SAMSUNGA PS64D8000 - "wyrwalem" go za ... 9600 PLN - jestem z Zabrza - osoby, które zamierzaja kupc ten model zapraszam na testy ...

cena smiesznie niska - 4 razy pytalem sprzedawcy, czy cena, ktora mi podal jest prawidlowa ...

pozdrawiam

Wybaczcie za OT, ale kolega Baarus nie odpowiada na PM'ki więc spróbuje tutaj zapytać.
Gdzie wyrwałeś PS64D8000 za 9600? Pytam, bo sam chcę go kupić.
 

tokland

New member
Czytaj co ja napisałem ciskasz jednym testem w części testów samsung juz tak pozytywnie nie wypada a wrecz przeciwnie zaczekajmy az KIKI zrobi test ma niedługo sie pojawić
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
a co Ty bys chcial w jakiej jakosci zobaczyc pod tak duzym kątem ??

Widze ze co niektorzy lubia sie czepiac byle sie tylko czepiac nie widzac sprzetu na wlasne oczy ;)

Pokaz mi LCD ktory by miał kąty jak CRT lub Plazma
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czytaj co ja napisałem ciskasz jednym testem w części testów samsung juz tak pozytywnie nie wypada a wrecz przeciwnie zaczekajmy az KIKI zrobi test ma niedługo sie pojawić

Witam raz jeszcze , kolego skoro nie chcesz podac zrodla skad wiesz ze niby ten model samsunga to lipa to moze wypowiadac sie tez nie ma sensu skoro przypuszczam ze nie miales obydwoch modeli w domu i ich nie porownywales... bo pewnie nie miales takiej konfrontacji. A jeden z kolegow mial c8000 i ma d 7000 wiec mysle ze wie co pisze i nie pisze dla samego pisania nieprawdasz? Chce nadmienic ze nie mam powodow chwalic samsunga bo w cale nie powiedziane ze go kupie , czekam na sonego hx 820 i na philipsa 8606 wiec nie mam powodow chwalenia jakos specjalnie samsunga. A w testach i opiniach jest naprawde roznie ale z tego co ja wyczytalem to wiele osob ktore zakupilo chwali go wiec nie jest zle az tak bardzo jak wynika z twoich postow. A do tego 80 na 100 jesli uwazasz ze to lipa to nie wiem poczekaj na oledy tam bedzie zapewne 99/100 Pozdrawiam
lolek
 

julianoz

New member
Wiecie co, poczytałem sobie posty z przed roku na temat świeżego C8000 i porównując z zasrzeżeniami do seri D z tego forum dochodzę do wniosku, że.... nie widać różnicy. Dziś odwiedziłem MM i pooglądałem sobie serię C i serię D przez godzinę grające obok siebie oba modele i pomijając fakt, że telewizory grały na ustawieniach fabrycznych. Nie widziałem nic istotnego co by je odróżniało, czerń jest czernią biel identyczna, trochę zachodziła odcieniami innych kolorów, ale to pewnie było wynikiem braku kalbracji, zwracałem uwagę na jakość kolorów na wprost i z boku zarówno patrząc z przed C i z przed D. W oświetlonym salonie trudno było zauważyć coś więcej, jednak nic szczególnie niepokojącego nie dało się zauważyć.
Na innym egzemplażu leciał robraz z szybko przesuwającymi się elementami po ekranie, i wrażenie było powalające, było tak wyraźnie widać, że aż odczuwałem lekkie kręcenie w głowie. Obok stały z tym samym demo "starsze" Samsungi, jakieś LG i Sony i ....widać było wyraźnie przycinanie się tego płynącego obrazu.
I jeszcze ramka z tworzywa w serii D - dla mnie bez wątpienia lepiej się prezentuje niż aluminiowa, ale to już kwestia gustu. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
a co Ty bys chcial w jakiej jakosci zobaczyc pod tak duzym kątem ??

Widze ze co niektorzy lubia sie czepiac byle sie tylko czepiac nie widzac sprzetu na wlasne oczy ;)

Pokaz mi LCD ktory by miał kąty jak CRT lub Plazma

Witam zgadzam sie z toba i nie bardzo rozumiem co chcial kolega pokazac ze z takich katow obraz nie ejst ok ..... ale z drugiej strony kto normalny z takich katow oglada :) chyba ze ktos lubi tylko po co ..... Poprostu chyba sa tacy ludzie ktorzy do wszytskiego chca cos powiedziec i tyle tylko Panowie nie bedzie idealnego tv lcd poprostu jeszcze nikt takiego nie wymyslil a jak juz ktos wymysli to nie bedzie sie go oplacalo robic bo zaczna juz wchodzic oledy ktore wszytskie lcd przeskocza o klase jak nie o dwie ;-)
Lolek
 

tokland

New member
lolek126 ty sie nie martw czy miałem czy nie miałem bo jesli chodzi o tv to w ciagu 2 lat zmieniłem ich 7 i wszystlie z nawyzszej półkiteraz mam 55 c 8000 jesli nie wierzysz zapytaj kikiego kupiłem u niego w sklepie
 

rapik

New member
No to czekamy z niecierpliwością aż kupisz sobie D8000 i przedstawisz nam wszystkie własne argumenty za i przeciw, a wtedy być może wpłynie to na naszą decyzję czy ten telewizor jest wart swojej ceny czy też wręcz przeciwnie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
lolek126 ty sie nie martw czy miałem czy nie miałem bo jesli chodzi o tv to w ciagu 2 lat zmieniłem ich 7 i wszystlie z nawyzszej półkiteraz mam 55 c 8000 jesli nie wierzysz zapytaj kikiego kupiłem u niego w sklepie

Witam wierze na slowo ze masz c 8000 mi tylko chodzi wiesz o to ze sie ma obydwa te modele i bezposrednio patrzy sie na obydwa modele. Ale widze ze lubisz zmieniac tv i pelen podziwu jestem ze w ciagu dwoch lat tyle tv zmieniles. Ale zmartwie cie bo zanim nie wprowadza oledy to jeszcze kolejnych 7 zmienisz patrzac na czestotliwosc z jaka zmieniasz tv. Jestem w stanie sie zalozyc ze w zyciu nie wymysla takiego lcd ktory bylby pozbawiony wad tej technologii. Wiec naprawde bedac na twoim miejscu i majac ten model lcd poprostu czekalbym na oledy, a tym bardziej ze kupujac i po jakism czasie niedlugim sprzedajac tracisz na kazdym z tych lcd-ekow. Bo kolejne modele lcd beda moze i lepsze od c 8000 ale rowniez nie pozbawione wad. Chyba ze philips za jakis czas wymysli cos ze bedzie duzo wiecej stref podswietlenia ale jak prztyjdzie czlowiekowi zaplacic za 46 cali 15 k to chyba lepiej jest dac te pienoadze na oleda ktory zje tego philipsa na sniadanie. Pozdrawiam
lolek
 

tokland

New member
lolek126 prze ostatnie 2 miesiace zmieniłem 3 tv miałem samsunga c 8000 sprzedałem wziołem SHARP LED LC-60 LE 822E ale ten był najwieksza porazką zycia wiec spowrotem kupiłem samsunga 55 c 8000 i ten dla mnie jest super
 

tokland

New member
Nie kupie samsunga d 8000 bo z tego co wiem ma potwornie denerwujace plamy czy ogladasz w dzień czy w nocy jest to sprawa technologii czym cienszy tv tym wieksze dolegliwości z tymi plamami
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
lolek126 prze ostatnie 2 miesiace zmieniłem 3 tv miałem samsunga c 8000 sprzedałem wziołem SHARP LED LC-60 LE 822E ale ten był najwieksza porazką zycia wiec spowrotem kupiłem samsunga 55 c 8000 i ten dla mnie jest super

Witam a tak z ciekawosci to za ile sprzedajesz te lcd ktore sprzedajesz zaraz po kupnie bo przeciez na kazdym musisz cos tracic nikt nie kupi uzywanego za porownywalna kwote nowego lcd ... Aczkolwiek lubisz zmieniac ale ja bym nie zmienial na twoim miejscu na d 8000 nawet jesli obraz na nim jest deko ladniejszy niz na twoim. Choc z tymi plamami to az tak nei jest zle z tego co ja widzialem w sklepie i z tego co kolega pisze na tym forum ktory mial obydwa te modele.
lolek
 

tokland

New member
HDTV_Fan nie kompromituj sie ty znawco bzdety mnie twoje irytuja twoje gadki że d 8000 ma lepszy obraz niz c 8000 mozesz dzieciom w piaskownicy powiedziec jedno ci powiem zaden samsung przez najblizsze lata nie bedzie lepszy niz c 8000 to jest pierwszy sztandarowy lcd samsunga gdzie postawiono na jakość obrazu i żaden gówniany d 8000 nie ma szans w jakosci obrazu ale wy wszyscy musicie sie przekonań naocznie zobaczycie jak wam mina zwiednie po testach widziałem juz na ocznie nie polecamczas pokaże zobaczymy kto ma racje.
 
Do góry