Pierwszy projektor :)

lepp

New member
Bez reklam
Coście się na te zdjęcia tak uparli.
Pomijając wpływ przysłony i czasu naświetlania na zdjęcie.
Najpierw obraz przekazywany jest przez nędzny obiektywik (95% przypadków fotek na tym forum) do matrycy wielkości paznokcia. Po czym oprogramowanie aparatu "podkręca" zdjęcie i kompresuje do stratnego formatu jpg. Dalej foografia jest zmniejszana w programie graficznym i ponownie kompresowano. Dopiero potem otwierana na innych komputerach i oglądana na dziesiątkach zupełnie różnych przeciętnych, często zupełnie nie skalibrowanych monitorów.
A potem zachwyty jak to ładnie świeci, albo wręcz przeciwnie.
 

lepp

New member
Bez reklam
To moja prywatna krucjata przeciwko pseudo testom i porównaniom :)

Co do cieszenia się. To nie polecałem tego projektora, ale z doświadczenia wiem, że pierwszy projektor zawsze cieszy. Rozmiar obrazu po prostu oczarowuje. dopiero potem pprzychodzi czas na bardziej świadome wybory. Dobrze wiem jak to było ze mną.
Życzę wiele radości z zakupu.
 

Indy01

New member
hmm chłopaki właśnie skończyłem Piratów z Karaibów 3 :)
obraz super :) jeden film mi na razie marnie chodzi i to mój ulubiony Indiana Jones 3 ale mam kopię 400x300 i do tego straszna jakość;

Kilka uwag co do projektora:
- jasność baaardzo duża w trybie eco można oglądać przy 2 żarówkach po 100W
- kolory dla mnie super ale nie widziałem innych (dotąd oglądałem filmy na laptopie i lcd 37" Sharpa i projektor zdecydowanie lepiej wypada)
- no ale jest też minus i to spory: brak lens shiftu :( i mały zoom 1,2
przez co muszę mu jutro poszukać odpowiedniego miejsca

ustawień żadnych jeszcze nie próbowałem tylko włączyłem tryb video :)
Jutro jak zdążę to porównanie z Sanyo Z5 a może i Z2000 ;)
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Indy01 napisał:
hmm chłopaki właśnie skończyłem Piratów z Karaibów 3 :)
obraz super :) Kilka uwag co do projektora:
- jasność baaardzo duża w trybie eco można oglądać przy 2 żarówkach po 100W
- kolory dla mnie super

Więcej obiektywizmu Panowie. Obraz z projektora przy oświetleniu 2 zarówkami 100 watowymi W OGÓLE nie wygląda.
 

Indy01

New member
hmm Meloman69 przeczytaj uważnie ;) nie pisałem ,że filmy oglądałem przy 2 żarówkach po 100W; pisałem da się oglądać co do jakości no cóż nie jest wtedy porażająca ale widać ;) dzisiaj porównywałem z Sanyo Z5 i tam przy podobnym oświetleniu prawie nie widać ;)

co do tego ,że nie jest to projektor hi-end to wiem ;) takie było założenie kupić tani przejściowy i czekać na coś ciekawszego ... niestety z tych projektorów z których obraz widziałem nie odpowiadał mi żaden (no AX100 ale piszą ,że awaryjny...) ,a czekać dalej bez maszynki nie chciałem ;)
więc jest projektor po prostu tani ...

podobnie kupowałem głośniki ;) najpierw za grosze Alteca ,a jak już wiedziałem czego chcę to wziąłem Infinity Reference i ładnie grają :)
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Ależ ja nie ma uwag co do Twojego projektora Indy01.
Zwracam tylko uwagę, że bez względu czy użytkujemy sprzęt budżetowy, czy high-endowego Sim2, to bezwzględnie musimy zapewnić całkowite zaciemnienie.
Oczywiście u mnie też widać puplpit Windowsa puszczany z projektora, nawet przy calkowicie zapalonym świetle (żyrandol z 5 żarówkami). Kontrast pewnie jest na poziomie poniżej 50:1, ale jest.
Wystarczy jednak zapuścić film i zrobić np. stopklatkę ciemnej sceny.
Wtedy trudno mówić o kontraście, trudno mówić w ogóle o tej scenie, bo całość zlewa się w szarawą plamę.
To samo dotyczy zdjęć Bambolo na ścianie. Widać duży obraz i nic ponadto. Nie ma to nic wspólnego z jakością.
 

Indy01

New member
witam ponownie po przerwie :)
nie pisałem bo oglądałem ;) co do zaciemnienia to masz rację Meloman69, jak trochę pooglądałem to dopiero widzę, że przy świetle wygląda to mocno inaczej ;) chyba mnie zamroczyła wielkość obrazu na początku ;)
ale co do jakości projekcji przy zaciemnieniu to dla mnie jest super. Wg mnie po porównaniach z Sanyo jasność w projektorze też jest bardzo ważna nawet przy ciemnym pomieszczeniu... po prostu obraz pomimo różnicy w cenie na korzyść Sanyo lepiej wyglądał na NECu (może dlatego ,że ściany były białe ??) ale to moja opinia... Przy zakupie następnej maszynki nie zejdę poniżej 1500 ANSI ;)
może wrzucę jakieś fotki niedługo ;)
pozdrawiam
 

Meloman69

New member
Bez reklam
He, he...
A ja w piątek obejrzałem sobie Skarb Narodów 2 (1080p). Film przypadkowo zapuściłem jeszcze przy zapalonym świetle, zrobiłem stopklatkę, bo moja druga połowa spóźniała się na seans (usypiała naszego bąbla). Film zaczyna się od nocnej sceny (stopklatka dosłownie na 2 s filmu). Nim doszedłem do kontaktu (aby zgasić światło) pomyślałem sobie, jak to możliwe, że ludzie twierdzą, że zewnętrzne źródło światła nie jest przeszkodą w oglądaniu z projektora, skoro teraz np. praktycznie nic nie było widać? Dopiero zgaszenie światło ukazało szczegóły tej sceny.
No, ale cieszę, że kolejna osoba ma w końcu podobny pogląd co ja.
Pozdrawiam!
 

Bambolo82

Banned
Meloman69 ma rację, że oglądanie projektora w świetle dziennym albo sztucznym to nieporozumienie i strata wielu wrażeń wzrokowych. Jeżeli ktoś z góry zakłada oglądanie w takich warunkach to lepiej żeby obejrzał się za telewizorem, bo szkoda nerwów i rozczarowań. Zamiast liczyć zadeklarowane przez producenta lumeny, lepiej zastanowić się nad sposobem zaciemnienia pomieszczenia projekcyjnego i od razu wkalkulować tego koszty.

Kompletowanie swojego kina zakończyłem w piątek 9 maja, kiedy zainstalowałem 4 rolety zaciemniające z podgumowaniem (zatrzymują 100% światła). Teraz na zawołanie mam prawie idealną ciemność w pokoju gdzie mam projektor. 8)


Mam projektor, ekran na ścianie i ciemny jak jaskinia pokój dzięki roletom gumowanym, czyli zaczynam odliczanie i jestem gotowy na EURO2008 :-D:-D:-D

Cała inwestycja (zakupiłem projektor, kabel d-sub, ekran stały i rolety 100% zaciemniające; wykorzystałem już posiadany laptop i głośniki...no i sofę) zamknęła się idealnie w 4.000 zł

:eek:k:

Dzięki Wam to forum okazało się bezcenną skarbnicą wiedzy, dzięki której wszystko gładko poszło.

Polska...biało-czerwoni...Polska...biało-czerwoni....:)
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Pytanie czy Polsat rzeczywiście będzie nadawał Euro 2008 w HD.
Do imprezy mniej niż miesiąc, a oni nawet się z tym nie reklamują! Przecież to świetna okazja, aby przyciągnąć nowych klientów do tej platformy, a oni milczą... Podejrzana sprawa...
 

Bambolo82

Banned
Meloman69 napisał:
Pytanie czy Polsat rzeczywiście będzie nadawał Euro 2008 w HD.
Do imprezy mniej niż miesiąc, a oni nawet się z tym nie reklamują! Przecież to świetna okazja, aby przyciągnąć nowych klientów do tej platformy, a oni milczą... Podejrzana sprawa...
Fajnie by było gdyby zaoferowali amerykański system pay-per-view (tłum. ang.: płać za oglądanie danej audycji). Nie mam ochoty podpisywać z nimi umowy na 2 lata. Wolałbym, dajmy na to, zapłacić z 200 zł i dostać w użyczenie na miesiąc dekoder HD z anteną i odkodowane same mecze EURO2008 (rzecz jasna w jakości HD ;))

Gdyby wprowadzili taką ofertę, to Polsat zbiłby fortunę na Mistrzostwach Europy. W Polsce w nie tylko ja mam bzika na punkcie piłki nożnej.
 
Ostatnia edycja:

paprykarz18

New member
Meloman69 napisał:
Pytanie czy Polsat rzeczywiście będzie nadawał Euro 2008 w HD.
Do imprezy mniej niż miesiąc, a oni nawet się z tym nie reklamują! Przecież to świetna okazja, aby przyciągnąć nowych klientów do tej platformy, a oni milczą... Podejrzana sprawa...
Do niedawna Polsat spierał się z TVP o prawa do transmisji. Myślę, że ich ogromna kampania reklamowa ruszy lada dzień.
 

brombers

New member
Indy01 napisał:
W500 w Chipie piszą o bardzo słabym kontraście no i jasność 1100 : też marnie wypada :(
Z5 obraz ok ale jasność słaba
wartości jasności podawane przez producentów są wartościami "marketingowymi", takie zmierzone realnie są dużo niższe, np. dla z5 w najjaśniejszym trybie w jakimś teście (chyba w audio-video) podali ok 800lumenów;

imo to i tak w prawidłowej instalacji (zaciemnienie!) ZA DUŻO; próbowałem oglądać filmy w ten sposób, ale szybciutko przestawiłem lampę w tryb eco i jest dużo lepiej, jeśli chodzi o kolory, kontrast etc.

jak przedpiszcy napisali, w oświetlonym pokoju ogląda się albo prezentacje z projektorów biznesowych albo filmy z maszynek za 15k ;)

ponadto, wartko kupić pierwszy lepszy polecany sprzęt, różnice obrazu są w tej klasie porównywalne, ważna jest ergonomia obsługi, ilość złączy etc. - zaoszczędzisz masę czasu na proces decyzyjny i cokolwiek byś nie kupił będziesz i tak w 7 niebie :)
 

pisk

New member
Bambolo82 napisał:
Fajnie by było gdyby zaoferowali amerykański system pay-per-view (tłum. ang.: płać za oglądanie danej audycji). Nie mam ochoty podpisywać z nimi umowy na 2 lata. Wolałbym, dajmy na to, zapłacić z 200 zł i dostać w użyczenie na miesiąc dekoder HD z anteną i odkodowane same mecze EURO2008 (rzecz jasna w jakości HD ;))

Gdyby wprowadzili taką ofertę, to Polsat zbiłby fortunę na Mistrzostwach Europy. W Polsce w nie tylko ja mam bzika na punkcie piłki nożnej.

Mówisz i masz ;)
http://satkurier.pl/news/40980/nowe-prepaidy-cyfrowego-polsatu.html
 

Bambolo82

Banned
600 zł to za drogo. To juz chyba lepiej podpisać durną umowę na 2 lata i płacić te 50 zł za m-c. Po co dekoder na własność? Liczyłem że będą wypożyczać na czas mistrzostw. Słabo to przygotowali :(.
 

dread

New member
Bez reklam
Tidus1024 napisał:
Opcja HD to zdzierstwo, ale pewnie się skuszę i kupię ten głupi tuner. Mam tylko pytanko, czy po mistrzostwach będzie on użyteczny? Nie będzie mi potrzebny i chciałbym go po prostu sprzedać, tylko czy będzie można z niego korzystać bez karty (bo na allegro chyba nie można sprzedać z kartą o ile wiem).

Tuner jest sparowany z karta, po zakonczeniu umowy mozesz odbierac kanaly FTA, bez karty raczej niczego.
Ja tam caly czas mialem nadzieje, ze jednak wydadza modul CI przed mistrzostwami, ale widac mocno ich cisnie zeby sprzedac te swoje tunery... :???:
 
Do góry