Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

baanan

New member
Jakosc sygnału

jerry32 napisał:
no i chodzą mi wszystkie kanały ,ale najśmieszniejsze jest to że siłę sygnału mam 0 a jakość 32 i wszystko chodzi, n-ka to jedna wielka zagadka

Jakosc sygnału i wszystkich jest na takim poziomie a winę za to ponosi
moim zdaniem N-ka.Ale dajmy im czas na rozruch i pózniej powinno być
już dużo lepiej.;)
 

baanan

New member
kabel Hdmi

Artz napisał:
Nareszcie oglądam programy na N-ce, ale pojawil mi sie kolejny problem, gdy włączam dekoder przez HDMI to obraz tylko smurzy i zanika...
Taki problem jak ty miało dużo osób z forum.Może to być wina kabelka.
Ja kupiłem w MM hamma(?) 99zł i wszystko mi działa idealnie.:)
 

deoc

New member
Nie wiem czy tylko ja odbieram tak dziwnie ale wlasnsie na Discovery HD leci jakis "animowany" program o planecie z przyszlosci - tyle ze jak jest reklama i leca zapowiedzi to ich jakosc jest 100x lepsza - mam nadzieje ze jak specjalnie jutro o 7 wstane, bo o 8 jest Sunrise Earth to sie nie zawiode ;)
Nie wiem jak wasi znajomi ale moi dziela sie na 2 grupy - na tych ktorzy widza roznice miedzy np. Eurosport a nsport ;) i tych dla ktorych wszystko takie same ;) (Ci zazwyczaj maja w domu 21" CRT) ale ogolnie naprawde pozytywnie... nawet widoczna jest roznica miedzy TVN z powietrza (na dachu) a tym z n - jedynie dla mnie bledem jest ze na TVN nie ma wyboru sciezki dzwiekowej PL/ENG - nie trawie lektora :/
 

Axl2000

New member
deoc napisał:
Nie wiem czy tylko ja odbieram tak dziwnie ale wlasnsie na Discovery HD leci jakis "animowany" program o planecie z przyszlosci - tyle ze jak jest reklama i leca zapowiedzi to ich jakosc jest 100x lepsza - mam nadzieje ze jak specjalnie jutro o 7 wstane, bo o 8 jest Sunrise Earth to sie nie zawiode ;)
Nie wiem jak wasi znajomi ale moi dziela sie na 2 grupy - na tych ktorzy widza roznice miedzy np. Eurosport a nsport ;) i tych dla ktorych wszystko takie same ;) (Ci zazwyczaj maja w domu 21" CRT) ale ogolnie naprawde pozytywnie... nawet widoczna jest roznica miedzy TVN z powietrza (na dachu) a tym z n - jedynie dla mnie bledem jest ze na TVN nie ma wyboru sciezki dzwiekowej PL/ENG - nie trawie lektora :/

jesli trafisz np. na sunrise z rybitwami (kolonia rybitw) to mozesz sie zawiesc ze tak to ujme, innych narazie nie widzialem jeszcze ;P tzn obraz byl super ale reklamowki są mega super ;)
 

rumcajs

New member
Hd

Axl2000-mam też P26lx60.Jak on się ma do Nboxa chodzi mi o wspópracę
przez hdmi.No i czy TVN z N leci w 16;9 czy też dalej tkwi w 4:3.
Noszę się z zamiarem kupna , dlatego pytam
Pozdrawiam fanów HDTV.
 

maryan

New member
Pomocy

witajcie,

kupilem n-ke, caly ich zestaw. siedzialem na dachu ze 2 godziny zeby zlapac cokolwiek i nic!!!

sile udalo mi sie osiagnac nawet 94% a przewaznie jest 60-70, natomiast jakosc jest non-stop 0%

manewrowalem antena tak jak mi mowili na partyline we wszystkie strony i nic sie nie dzieje. jakosc nawet nie drgnie... :(

macie jakis pomysl??

z gory dziekuje za odp.
 

arsenal

Moderator
VIP
Jeśli nigdy wcześniej nie ustwiałeś anteny sat.to ... niech to zrobi specjalista. Poważnie. Zaoszczędzisz sporo nerwów i czasu. I niech to będzie od razu antena z konwerterem twin.
 

maryan

New member
pmcomp napisał:
Tak, ustaw antenę na odpowiedniego satelitę .... czyli HotBirda.
Łapiesz sygnały z innych satelit.

Pozdrawiam

wczoraj siedzialem 2h na dachu i antena byla juz chyba w kazdej pozycji i ciagle nic.

dochodze do wniosku ze nie obedzie sie bez wizyty specjalisty...

powiedzcie mi orientacyjne ceny za samo ustawienie anteny i wyregulowanie tego wszystkiego??
 

jerry32

New member
jak masz tuner od cyfry to ustaw na nim i pózniej podłącz n-boxa (na mierniku n-boxa nie mogłem nic ustawić ),koszt instalacji to 100 -150 zł
 

maryan

New member
jerry32 napisał:
jak masz tuner od cyfry to ustaw na nim i pózniej podłącz n-boxa (na mierniku n-boxa nie mogłem nic ustawić ),koszt instalacji to 100 -150 zł


chodzi o to ze mam caly komplet od "n" czyki nbox konwerter i czasze.

a jezeli sam wszystko popodlaczam, przykrece antene i bedzie mi chodzilo tylko o ustawienie anteny to koszt sie zmniejszy??
 

deoc

New member
michal218 napisał:
A dzwoniles zeby uaktywnili usluge?Moze dlatego nie masz sygnalu...

Ty chyba nie masz n ?? Najpierw powinienes miec na telewizorze wiadomosc ze odbierasz juz sygnal z satelity HotBird i abys zadzwonil do biura obslugi w celu aktywacji a nie odwrotnie

A co do kolegi problemu to sprobuj przestawic antene np. bardziej w lewo lub w prawo - zobacz w ktora strone sa inne anteny ustawione i mniej wiecej zacznij poszukiwania w tamtym kierunku - poza tym "krec antena" tylko prosze Cie NIE O 2cm !! Tylko po 1mm !!!!!!!!! To jest taka dokladnosc !! Krecenie antena o 1cm nie ma sensu - zwlaszcza jak siedzisz na dachu to nie dasz rady :( Ja gapiac sie w TV i krecac naprawde delikatnie antena wystawiona za balkon spedzilem ok 1h i aby zlapac sygnal i ustawic go optymianie (czyli ok. 50% jakosci :/) Zastanawiam sie nad zamontowaniem na dachu ale do tego zaprosze montera.... :) Takze nie martw sie :) Probuj albo dzwon po kogos :D (Dobry monter pewnie ustawi Ci antene w kilkanascie minut bez niczego ;)
 
Ostatnia edycja:

baanan

New member
16:9

rumcajs napisał:
Axl2000-mam też P26lx60.Jak on się ma do Nboxa chodzi mi o wspópracę​


przez hdmi.No i czy TVN z N leci w 16;9 czy też dalej tkwi w 4:3.
Noszę się z zamiarem kupna , dlatego pytam
Pozdrawiam fanów HDTV.​

No niestety w 16:9 leci tylko Discowery HD i Nsport ale tylko gdy komentują w studio bo reszta 4:3.Resztę muszę rozciągać.
Może póżniej będzie lepiej ale Discowery Hd jest odlotowy.
pzdr
Plasma LG 42 1920x1080
 
Do góry