Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

jerry32

New member
Kupiłem i wielkie rozczarowanie. Hdmi-dvi mam jedno wielkie śnieżenie,po componencie poszlo ale nie odbieram żadnego obrazu tylko info brak dzwięku lub obrazu, sila sygnału 0 ( antena od cyfry i na cyfrze chodzi ) podpiąłem tuner do innej anteny siła sygnału 80 ,jakość 30 obrazu brak, wniosek jedna wielka lipa.
 

ThYX

New member
deoc napisał:
No tak minely ponad 4h a ja nadal nie mam Discovery nsport ani zadnego pakietu - lacznie z TVP1 TVP2 itd :( Dzwonilem do nlinii i przyjeli zgloszenie ... a na Lexe.tv juz chyba wszystko widzialem i jest naprawde super jakosc :) Czesc kanalow sie wlaczyla po kilku godzinach, ale to nei zmienia faktu ze np na TVN mam tylko dzwiek :/ "Nieprawidlowy sygnal - brak dzwieku lub obrazu... " Moze to ja cos spierdolilem?? Sygnal i jakosc w granicach 60% (do 80/50) jakosc nie nizej niz 50%

O ile dobrze rozumiem to
- siła wygnału - wyraża to co dochodzi do twojego konwertera (większość ma 50-80%)
- jakość sygnału - transmisja z konwertera do nboxa (powinno być 95-100)

Gdy ta druga wartośc jest tak jak u ciebie okolo 50% to może oznaczać problemy z kablem lub konwerter starego typu...
 

SlawMax

New member
Brak kanałów n

deoc napisał:
No tak minely ponad 4h a ja nadal nie mam Discovery nsport ani zadnego pakietu - lacznie z TVP1 TVP2 itd :( Dzwonilem do nlinii i przyjeli zgloszenie ... a na Lexe.tv juz chyba wszystko widzialem i jest naprawde super jakosc :) Czesc kanalow sie wlaczyla po kilku godzinach, ale to nei zmienia faktu ze np na TVN mam tylko dzwiek :/ "Nieprawidlowy sygnal - brak dzwieku lub obrazu... " Moze to ja cos spierdolilem?? Sygnal i jakosc w granicach 60% (do 80/50) jakosc nie nizej niz 50%

Ja mam to od wczoraj. Siła 90, jakość 82 i tylko kanały FTA. Dziś wymieniłem nboxa i to samo. Po kolejnym telefonie dowiedziałem się, że mają małą awarię, ale mają się pozbierać dziś w nocy. Pozostaje się przespać, może jutro obudzę się już z n-ką Nawiasem mówiąc, pewnie sporo abentów przystąpiło do n-ki przed weekendem po tak udanej transmisji meczu w HDTV.:D
 

Artz

New member
Jestem szczęśliwym posiadaczem N-ki, którą posiadam od dzis, aktywacje uruchomilem o godzinie 19:48.... Bardzo miła pani poinformowala mnie na infolinii, że po kilku minutach zostanie uruchomiona telewizja nowej generacji........ (maksymalny czas oczekiwania 2h), Pani również prosiła bym pstrtkał w pilota i szukał kanałów, które działają :D ....... Po 4h odebrałem kanały telewizii FTA....... i dźwięk na 1 programie kodowanym tzn. TVN.......... Podobno awaria...... :bober:
 

Axl2000

New member
jerry32 napisał:
Kupiłem i wielkie rozczarowanie. Hdmi-dvi mam jedno wielkie śnieżenie,po componencie poszlo ale nie odbieram żadnego obrazu tylko info brak dzwięku lub obrazu, sila sygnału 0 ( antena od cyfry i na cyfrze chodzi ) podpiąłem tuner do innej anteny siła sygnału 80 ,jakość 30 obrazu brak, wniosek jedna wielka lipa.

wniosek - ustaw antene odpowiednio...mialem podobnie...
 

deoc

New member
Artz napisał:
Jestem szczęśliwym posiadaczem N-ki, którą posiadam od dzis, aktywacje uruchomilem o godzinie 19:48.... Bardzo miła pani poinformowala mnie na infolinii, że po kilku minutach zostanie uruchomiona telewizja nowej generacji........ (maksymalny czas oczekiwania 2h), Pani również prosiła bym pstrtkał w pilota i szukał kanałów, które działają :D ....... Po 4h odebrałem kanały telewizii FTA....... i dźwięk na 1 programie kodowanym tzn. TVN.......... Podobno awaria...... :bober:

Witaj w klubie mam dokladnie to samo....
Rzeczywiscie ze sile sygnalu mam okolo 80% a jakosc waha sie miedzy 40 (dzis rano :/) a 60-65% wczoraj....
Nawet TVN mialem tylko w PLC II :D Ogladalem Grubego i Chudszego z anteny na dachu z dzwiekiem z n :)
Teraz niestety muse isc do pracy... ale jak wroce to zobacze - moze cos naprawde z antena... choc Luxe.Tv wyglada super i wczoraj ze 2h ogladalem i nic sie nie dzialo...
 

Bakrzych

New member
Artz napisał:
Jestem szczęśliwym posiadaczem N-ki, którą posiadam od dzis, aktywacje uruchomilem o godzinie 19:48.... Bardzo miła pani poinformowala mnie na infolinii, że po kilku minutach zostanie uruchomiona telewizja nowej generacji........ (maksymalny czas oczekiwania 2h), Pani również prosiła bym pstrtkał w pilota i szukał kanałów, które działają :D ....... Po 4h odebrałem kanały telewizii FTA....... i dźwięk na 1 programie kodowanym tzn. TVN.......... Podobno awaria...... :bober:

U mnie również to samo niedość, że prawie tydzień czekałem na n-boxa to po aktywacji w CZWARTEK to dzisiaj nie mam kanałów kodowanych:(
 

Jedi

New member
Misiu napisał:
Ja natomiast mam problemy z jakoscia obrazu w n. Obraz ciagle sie wiesza na Discovery i TVP. Dziwne jest ze na TVN wszystko jest super. Sygnal i jakosc obrazu maja tam 90%. TV Puls tez ma 90%, co wyklucza zle ustawienie anteny lub uszkodzony konwerter. Nie wiem o co tu chodzi.
U mnie jest to samo. Co 2-3 minuty przyciecie glownie obrazu. Mam drugi dekoder i na nim jest wszystko OK. Co wiecej rano jak wlacze dekoder to przez kilkanascie minut nie ma przyciec, dopiero pojawiaja sie chyba jak sie nagrzeje. Dzwonilem na infolinie i powiedzieli ze to wina anteny i zebym przetestowal dekoder tam gdzie go kupilem - jezeli bedzie tak samo to mi wymienia.
Przycinania nie zauwazylem na tvn i tvn24, a najbardziej przycina mi na tvp2 i nsporcie.
 

Artz

New member
Nareszcie oglądam programy na N-ce, ale pojawil mi sie kolejny problem, gdy włączam dekoder przez HDMI to obraz tylko smurzy i zanika...
 

deoc

New member
Witam - wlasnie do osob ktore mialy taki problem jak ja - czyli tylko kanaly FTA jest rozwiazanie !!!! Dzwonicie do biura obslugi klienta i prosicie milego pana czy pania o ponowne wyslanie sygnalu aktywujacego - ustawiacie na TVP1 i czekacie ok 20min - i juz bedzie wszystko OK :D Takze to nie wina 'n' tylko raczej nasza bo caly proces aktywacji wg mnie powinien odbywac sie bez zmiany kanalow :/ A ja latalem po kanalach i szukalem co sie aktywowalo :/
 

Axl2000

New member
deoc napisał:
Witam - wlasnie do osob ktore mialy taki problem jak ja - czyli tylko kanaly FTA jest rozwiazanie !!!! Dzwonicie do biura obslugi klienta i prosicie milego pana czy pania o ponowne wyslanie sygnalu aktywujacego - ustawiacie na TVP1 i czekacie ok 20min - i juz bedzie wszystko OK :D Takze to nie wina 'n' tylko raczej nasza bo caly proces aktywacji wg mnie powinien odbywac sie bez zmiany kanalow :/ A ja latalem po kanalach i szukalem co sie aktywowalo :/

mi facet podczas aktuwacji powiedzial zebym wylaczyl tv i nic nie ruszal i za jakis czas (max 2h) sprawdzil czy juz dziala, jesli nie, prsze dzwonic i on wysle aktywacje drugi raz. poczekalem 5 minut, sprawdzilem, dziala, nie mam zadnych problemow z obrazem, dźwiękiem, nboxem, anteną, kodowaniem, rwaniem obrazu, zanikami, przesunieciem dźwięu itd. chyba jestem farciarz ;P
 

sajmony

Member
deoc napisał:
:D Takze to nie wina 'n' tylko raczej nasza bo caly proces aktywacji wg mnie powinien odbywac sie bez zmiany kanalow :/ A ja latalem po kanalach i szukalem co sie aktywowalo :/
A ja podczas instalacji przełączałem kanały i sprawdzałem czy wszystko jest i nie było problemu z instalacją, wszystko sie wgrało i działa perfekt, bez zastrzeżeń a oglądam już 5 dzień. Żadnego rwania sygnału czy też przerw w odbiorze, może poprostu mam farta. A siła i jakość sygnału 50-60%.
 

jerry32

New member
no i chodzą mi wszystkie kanały ,ale najśmieszniejsze jest to że siłę sygnału mam 0 a jakość 32 i wszystko chodzi, n-ka to jedna wielka zagadka
 
Do góry