Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

cles

New member
Jedna sprawa, a może nawet dwie.
Po pierwsze tuner nie wyrabia się z 720p. Obraz w szybkich sekwencjach jest nieco rwany. Najlepiej zresztą widać to na pasku z napisami na Nsport. Po przełączeniu na1080i wszystko idzie bardzo gładko.

Po drugie bezsensowne jest zawieszanie funkcji OPT (czasem działa czasem nie). Aby zadziałało trzeba włączyć i wyłaczyć manu. Wtedy opcje robioą się aktywne.
 

Matiu

New member
Moje wrażenia...

Witam,

Po tygodniu poszukiwań dekodera, wczoraj nastapił ten dzień !!! JEST. Pierwsze wrażenie ...hmmmm - jakie to pudełko małe !! Ale nic to montuje.
Mam antene w spadku poz Canalu więc nie ma problemu - chodzi. połączenie kablami HDMI z n- ki do amplitunra ( Phl 9000 ) potem HDMI na LCD Sam. R51B - teoretycznie najlepsze połączenie z możliwych ! I to Zonk !!! Nie działa Telefon na partyline i tam miła pani mówi, że tak sie nie da !! Cytuje " Platforma nie jest przygotowana do takiego połączenia !!! Musi pan połączyć bezpośrednio box do TV" OK tak zrobiłem ! Zaczeło działać !!! Ale jak pomyślałem nad tym co zrobiłem to mało mnie nie trafiło !!! Nie po to kupiłem Ampli z HDMI żeby robić jakieś cuda ! Połączyłem jeszcze raz po swojemu i działa ! Ale tylko chwile :( Zaczeły sie problemy z dźwiękiem ( po minucie zanikał) więc SPDIF z n do Phila - działa ! Czyżbym miał lipne kable HDMI czy co ???
Czas ocenić jakość obrazu. Dobrze, że siedziałem - KATASTROFA !!
Liczłem że będzie super a tu .....Da sie oglądać tylko Disco HD i Luxe ale w końcu ile można oglądać jak facet poluje na węza w Afryce !
TVN -y mogą być AXN - y, Cinemaxy,1,2,3 -ka - tragedia. Na Canalu było o wiele lepiej !!!! ( mam Samsunga DSB-A300 W) Podsumowując, miałem ciekawą
jakość ( DVP 9000 scaluje obraz) i dobrą oferte, teraz mam n-ke ( czyli Disco i Luxa) i problem jak podłączyć Canal do Ampli ( mam jedną antene ), bo wyczytałem ze moge uszkodzić konwerter i jak to zrobić ???

Ale i tak czekam na tuner z HDD i polepszenie oferty programowej. Daje n-ce szanse na poprawe:)

i jeszcze jedno :
Czy można zmienić kolor wyświetlacza na boxie ?
U mnie wszystko świeci na niebiesko a tu ... czerwony - ni jak nie pasuje
A nawet logo n jest niebieskie - mam nadzieje za Recorder będzie niebieko świecił !!
 

ThYX

New member
Pewnie banalne pytanie ale jaki kabel kupić aby podłączyć nboxa do kina domowego (aplituner Denon2106 lub 2307) aby mieć DolbyDigital 5.1 ? Najchętniej prosiłbym o link do strony www z takim kabelkiem :)
 

arsenal

Moderator
VIP
Matiu, póki nie masz nBoxa Recordera spróbuj podłączyć poprzez component a jest duża szansa, że obraz na AXN będzie lepszy. Bo jakość kanałów na N JEST lepsza niż na C+.
 

Matiu

New member
Arsenal, dziękuje za info, ale czy to nie HDMI jest najlepszym połączeniem dźwięku i obrazu ? ( popraw mnie jeśli sie myle ) Do tego Philips scaluje obraz więc czy efekt będzie zauważalny ?
 

Matiu

New member
Oj coś czuje, że za kilka mięsiecy będziemy narzekać na n-ke !!! ( bo do dobrego człowiek sie bardzo szybko przyzwyczaja )
Ale z innej strony to tylko w ten sposób można wymusić rozwój na konkurencji. C+ i CP zaraz coś poprawi do tego dołoży troszke marketingu i będzie wyścig!!! A kto na tym wygra ???? Miejmy nadzieje, że my !!!

Skoro HDMI jest super to dlaczego mam problemy z fonią ?
 

kamon

New member
Matiu napisał:
Oj coś czuje, że za kilka mięsiecy będziemy narzekać na n-ke !!! ( bo do dobrego człowiek sie bardzo szybko przyzwyczaja )
Ale z innej strony to tylko w ten sposób można wymusić rozwój na konkurencji. C+ i CP zaraz coś poprawi do tego dołoży troszke marketingu i będzie wyścig!!! A kto na tym wygra ???? Miejmy nadzieje, że my !!!

Skoro HDMI jest super to dlaczego mam problemy z fonią ?

Problem dotyczy zapewne zafajdanego protokolu HDCP, nie sadze aby zmiana kabla cos pomogla.
 

piotrwzk

New member
Ja też mam przycięcia obrazu i dźwięku ale nie na wszystkich kanałach więc u mnie HDMI działa chyba prawidłowo tylko coś z nboxem chyba że się mylę.
 

KIRAB

New member
rozdzielczość

Pochwalcie się w jakich rozdzielczościach oglądacie poszczególne kanały.
Nadające w HD wiadomo 1080i, a inne np. TVN, TVP1 jak 720p czy niżej?
Zauważyłem że wszystkie programy nie HD nie wyrabiaja w 1080i ale to nic odkrywczego.Podzielcie się spostrzeżeniami.
 

rep

New member
ennnkaa przez duuuże "n"

Uszanowanko.
Mam pytanko.
Czy podłanczał może już ktoś to coś co zwie sie e"n"ka do telewizorka dżejwisik 4o s 7o ? Jeśli tak to prosze o komentarzyk.
Czy ten telewizorek posiada HDCP ? nawet nie wiem co to jest, ale chciałbym wiedzieć. Dzięki za odpowiedź.
Pozdrowionka.
 

sajmony

Member
KIRAB napisał:
Pochwalcie się w jakich rozdzielczościach oglądacie poszczególne kanały.
Nadające w HD wiadomo 1080i, a inne np. TVN, TVP1 jak 720p czy niżej?
Zauważyłem że wszystkie programy nie HD nie wyrabiaja w 1080i ale to nic odkrywczego.Podzielcie się spostrzeżeniami.
Ja oglądam na tv JVC 32p40 wszystko w 1080i i obraz jest super a HD sie nie da opisać, poprostu bajer, zwłaszcza ostatni meczyk.
 

Czarny38

New member
ThYX napisał:
Czyli ogólnie to musi być kabel z końcówkami Toslink-Toslink. Czy różnica między tymi dwoma kablami (pytam o jakość a nie o cenę) będzie zauważalna na dobrym kinie domowym ?
Zanim cokolwiek kupisz sprawdź czy Twoje Kino Domowe ma wejście optyczne niektóre mają tylko wyjście, wtedy na nic Ci taki kabelek. Jeżeli masz to udaj się do sklepu i kup sobie kabelek za ok 20 zł(tyle dałem). Poniewarz to światłowód nie ma prawie żadnych strat po kablu stąd nie ma wyczuwalnej różnicy między różnymi kabelkami optycznymi.
 

Misiu

New member
Problemy z n

Ja natomiast mam problemy z jakoscia obrazu w n. Obraz ciagle sie wiesza na Discovery i TVP. Dziwne jest ze na TVN wszystko jest super. Sygnal i jakosc obrazu maja tam 90%. TV Puls tez ma 90%, co wyklucza zle ustawienie anteny lub uszkodzony konwerter. Nie wiem o co tu chodzi.
 

deoc

New member
No tak minely ponad 4h a ja nadal nie mam Discovery nsport ani zadnego pakietu - lacznie z TVP1 TVP2 itd :( Dzwonilem do nlinii i przyjeli zgloszenie ... a na Lexe.tv juz chyba wszystko widzialem i jest naprawde super jakosc :) Czesc kanalow sie wlaczyla po kilku godzinach, ale to nei zmienia faktu ze np na TVN mam tylko dzwiek :/ "Nieprawidlowy sygnal - brak dzwieku lub obrazu... " Moze to ja cos *w tym miejscu bylo slowo za ktore dostalem ostrzezenie* - nowe slowo to zepsulem :D?? Sygnal i jakosc w granicach 60% (do 80/50) jakosc nie nizej niz 50%
 
Ostatnia edycja:

mirzaw

New member
KIRAB napisał:
Pochwalcie się w jakich rozdzielczościach oglądacie poszczególne kanały.
Nadające w HD wiadomo 1080i, a inne np. TVN, TVP1 jak 720p czy niżej?
Zauważyłem że wszystkie programy nie HD nie wyrabiaja w 1080i ale to nic odkrywczego.Podzielcie się spostrzeżeniami.
Ja mam projektor 720p a sygnał z N-ki puszczam 1080 i wszystko działa - niezależnie od programu. A w dodatku puszczem przez Ampli. Tyle że ja puszczem componentem. Wydaje mi się że wasze problemy wynikają z HDMI.
 
Do góry