Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

Milaz

New member
no wreszcie się udało, jak pisaliście po wklepaniu nr. umowy i hasła cyfrowego pani automat powiedziała, że wysyła aktywacje (przedtem nic nie mówiła tylko przełączali do konsultanta). 6 minut i jest N na tv :D. Teraz czekam na kuriera z czaszą Triax TD-100 i konwerterem Golden Interstar Platinum X QUAD, bo teraz "N" działa na antenie Polsatu. Mam podłączone N po hdmi do Onkyo TX-SR 606 pod HDMI3 (obraz jest na kanałach HD super na SD troche kupa ale wiedziałem że tak jest), z ampa do tv LG 42px3rva-zc (nie śmiać się:mrgreen:) po HDMI. Teraz pytanie .. .. chce oglądać N po hdmi --> ampi --> do tv. Jak mnie nie ma w domu to żonka z dzieciakami nie włancza ampi. Jak podłączyć N do tv ( scart ?? ) żeby nic nie musiała przełanczać w ustawieniach a poprostu włącza tv i N i oglądają np. bajki :D ??????????????????? pozdr.
 

Milaz

New member
czyli tak: Nbox bo recorder za 3 miechy będzie:
PS3 po HDMI do Onkyo
"N" po HDMI do Onkyo
"N" po OPTY do Onkyo (nie wiem czy potrzeba)
"N" po COMP do TV ( + 2 rca dla foni :D)
"N" po COMP do TV2 (sypialnia - TV2 ma tylko 2 wejścia scart, potrzeba by było jakiś rozgałęźnik component nie switcz jeżeli taki istnieje :D)
PolsatHD po COMP do Onkyo ( jak łącze HDMI to nie ma obrazu, jak bezpośrednio po HDMI do TV to jest)
PolsatHD po OPTY do Onkyo
PolsatHD po SCART1 do TV
PolsatHD po SCART2 do TV2 (sypialnia)

proszę o weryfikacje jeżeli coś poplątałem . pozdr.
 

machtomi

New member
corab 900

ja zakupilem taki talerz:

Antena Corab 900 biała
i taki konwerter
Konwerter GI-202 Twin Platinum X

a n-ki jak nie bylo tak nie ma
zamowilem 4.12.2008 przez telefon
od wczoraj probuje sie dodzwonic i zapytac co jest grane ale kolejka 30 min,
 

martinezo

New member
Nowy user N-TV

Witam

To mój pierwszy post - witam wszystkich !!

To co ważne w zestawie:
DVB: nbox HDTV Recorder
TV: Samsung LE40A656A
Amp: PIONEER VSX-915

Połączenia:
nbox-Recorder - HDMI - TV
nbox-Recorder - światło - Amp.

Wcześniej miałem Polsat, z RGB na wyjściu.
TV z nbox-Recorderem spiętym po HDMI dostał w końcu sygnał ;)
Programy "normalne" SD - jakość dużo lepsza niż na tunerze "P".
Programy HD - jakość extra
Dzwięk... - czasem pojawiają się dziwne "pick'i" i w TV i w Amp.

Maruda:
1- bzdurą jest aby w nowoczesnej "karcie sieciowej DVB" nie można było dowolnie ustawić sobie listy kanałów. Można ustalić "preferowane" kanały tylko... trzeba pamiętać że np. numer Discovery HD to 40 !!
2 - "Problem z HDCP" irytuje przy włączaniu TV i Recordera razem.
Włączenie TV wcześniej nie eliminuje tego komunikatu - TV i tak po włączeniu Recordera skanuje wejscie. W czasie wyświetlania komunikatu tuner ma "w nosie" jakiekolwiek próby np. zmiany kanału.
Jeżeli wyłącze najpierw TV a potem DVB - Recorder cały czas pokazywać będzie (w StandBy !!) "Awaria" :twisted:
3 - przed zakupem pytałem o dostępne stacje radiowe (te które znam i lubię ;) ) Otrzymałem zapewnienie że są. Tylko... nikt nie powiedział że to SHOUTcast'y !! Niezbędne stałe i w miare szybkie łącze !!
Nie rozumiem czemu nie ma z HB dostępnych via "talerz" np. RMF'ów ??!!Tym bardziej, że 48kb/s to... kaszana :(
4 - HDD w nocy... słychać :twisted:

Pozdrawiam
martinezo
 
Ostatnia edycja:

bestfilm

New member
Zamawiałem telefonicznie nboxa. Po 7 dniach dostałem przesyłkę kurierem opek. Podłączyłem, zadzwoniłem po aktywację. Po 7 godzinach mam do odbioru wszystkie kanały (na malutkiej antenie po starej wizji :)). Narazie bezproblemowo :) Polecam
 

Arek

Member
Jak to jest z kodowaniem sygnalu Nki po wyjściu z bialego Nboxa? Jak podlącze scartem nagrywarke dvd z HDD do bialego Nboxa to czy będzie możliwość nagrywania każdego kanału jaki w danej chwili jest ustawiony w nboxie?
 

bubu54142

New member
Arek napisał:
Jak to jest z kodowaniem sygnalu Nki po wyjściu z bialego Nboxa? Jak podlącze scartem nagrywarke dvd z HDD do bialego Nboxa to czy będzie możliwość nagrywania każdego kanału jaki w danej chwili jest ustawiony w nboxie?
Tak,ale zapomnij o oglądaniu w jakości HD.Ten tuner wysyła sygnał albo po HDMI albo po euro(scart).Przełącznik sygnału jest na panelu przednim tunera.
 

_MarSs_

New member
martinezo napisał:
...1- bzdurą jest aby w nowoczesnej "karcie sieciowej DVB" nie można było dowolnie ustawić sobie listy kanałów. ...
2 - "Problem z HDCP" ...
3 - przed zakupem pytałem o dostępne stacje radiowe ...Nie rozumiem czemu nie ma z HB dostępnych via "talerz" np. RMF'ów ??!!Tym bardziej, że 48kb/s to... kaszana :(
4 - HDD w nocy... słychać :twisted:
...

Zgadzam się w 100% z przedmówcą.

Ja dodam jeszcze, że nie ma wszystkich polskich stacji. Wysłałem nawet do N maila, żeby je wciągnęli na istę, bo to ich przcież nic nie kosztuje - bez odzewu, komplenie!!

A jak u kolegi wygląda pzełączanie pomiędzy LPCM a DD? Czy słychać stały w głośnikach amplitunera?
 

nagdob

Member
Bez reklam
N-box a dźwięk.

Czy programiści N-ki potrafią coś zrobić dobrze?
Tym razem dźwięk:
Po ustawieniu w Menu N-boxa dźwięku na "Dolby Digital - tak)" i włączeniu kanału, który w danej chwili nadaje taki dźwięk, to nie przesyłany jest on wówczas po złączu HDMI, jednym słowem w TV jest cisza. Dźwięk Dolby Digital przesyłany jest z N-boxa jedynie po cyfrowym wyjściu audio. Czy to jest normalne??? Przecież nie zawsze włączony jest jakiś wzmacniacz, czy kino domowe. Jeśli na jakimś kanale nadawany jest dźwięk PCM (stereo) to wychodzi on z N-boxa zarówno po HDMI jak i cyfrowym audio. Co za tem stoi na przeszkodzie, aby Dolby Digital wychodziło również po HDMI (przetworzone do standardu PCM)???
Programiści N-ki. Weście się ku...a wreszcie do roboty i poprawcie tego gniota!!!
 

arsenal

Moderator
VIP
Nagdob. Weź się k..wa wreszcie do czytania i szukania informacji. Twój telewizor nie potrafi zdekodować dźwięku Dolby Digital po HDMI, który zawsze podaje nBox.
 

martinezo

New member
Wg. instrukcji do mojego Samsunga LA40A656A potrafi dekodować 5.1.
A nie działa po HDMI jak uruchomie DD w n-box rec.
Tak więc bardzo możliwe, że na HDMI nie wychodzi 5.1.

Arsenal - u Ciebie działa ??
 

martinezo

New member
Na początku instrukcji jest opisane HDMI:
".... umożliwia..... oraz wielokanałowego cyfrowego dzwięku"

Potem jest opisany SRS TS XT:
"TruSurround XT to opatentowana.... która umożliwia odtwarzanie 5.1-kanałowego dzwięku przy użyciu dwóch głośników....... Funkcja ta jest całkowicie zgodna z wszystkimi formatami wielokanałowymi"

W takim razie po kij jest SRS ??
Z NICAM nie wyciągnie 5.1.
Jeżeli już to tylko z HDMI lub dekodera cyfrowego w slocie.
Tyle, że z karty/dekodera cyfrowego sygnał wychodzi albo w PCM albo w DD (jak z DVD czy teoretycznie n-box'a) więc TV ma dekoder. Jeżeli "widzi" on tylko DTV to ktoś dał ciała...

Trza będzie chyba zapytać Samsunga.
Chyba że Arsenal wie coś więcej...
... lub HDMI w n-box'ie jest w 1.1 - może to ma znaczenie.

Gwoli wyjaśnienia - Arsenal odpowiadasz pytaniem na pytanie - zapytam jeszcze raz: czy Ty dajesz rade wyciągnąć z n-box'a przez HDMI 5.1 ??

Bo równie dobrze powołując się na instrukcje (dane na końcu) n-box recordera namalowali tam że DD jest dostępne przez S/PDIF... optyczne (tyle że to powinno być to samo bez konwertera optycznego co w HDMI - powinno).
A wcześniej - stronka 7 - sypneli "jeżeli chcesz korzystać z dzwięku przestrzennego powinieneś podłączyć do złącza S/PDIF"

Tak więc do czasu aż ktoś nie napisze że na HDMI w n-box wychodzi 5.1 (empirycznie sprawdzil) to "wierze w TV" :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry